Vadila by vám paní na úklid - Ukrajinka?

danae
8. pro 2008

Agentura mi nabídla paní a vysloveně se mne zeptali, zda mi nevadí, že paní bude Ukrajinka. Já jsem samozřejmě řekla, že ne, protože jsem neviděla žádný důvod, proč by mi měla vadit. Později mne napadlo, zda bude umět dobře česky, ale i to by se mělo zvládnout.

Když jsem to ale zmínila před pár lidma, řekli mi hodně argumentů, proč bych to měla zvážit. Řečem o ukrajiských mafiích moc nevěřím, i když nevím...co mne však znepokojilo byly argumenty zdravotní. Učitelka ve školce mi třeba řekla, jak dítě její známe u Apolináře zemřelo na černý kašel, který tam chytlo od uklízečky-Ukrajinky. Samozřejmě jsme všichni třeba proti tuberkulóze očkovaní, ale žádné očkování není stoprocentní. Na druhou stranu nikdy nebudu mít jistotu, že paní, co k nám pošlou - bez ohledu na národnost, bude zdravá a nic nám sem nedonese...

Jsou tyhle argumenty také jen předsudky? Co myslíte?

tictac
16. pro 2008

ukrajinka nebo ceska, vzdyt jsme vsichni lidi, ne? Do Cr vam jezdi uklizet ukrajinky s VS, sem do UK zase Cesky a Polky atd, stejne, jak se u vas divaji lidi pres prsty na Ukrajinky, tak tady hledi blbe na nas 😠 a pritom taky spousta holek od nas z Cech mela VS a taky tu uklizely....ja osobne vubec neresim, kdo z kama je, ale jaky je....to je to hlavni, ne? 😉

kacka.va
16. pro 2008

tictak: to je mi jasný, že to takhle funguje. my když byli na dovolené, tak si na tam lidi mysleli, že jsme Rusové a brali nás prostě jako východ Evropy.
Jinak já když občas viděla v práci, jak funguje uklízení, tak mi bylo blivno. Stejnej hadr na dveře, stejnej na prach na poličkách a na stole, a to raději nechci vědět, čím uklízeli záchod. A třeba luxování bylo šup sem šup tam, nikam se pořádně nezajelo pod stůl.
petua: jo jo, takový bordel doma nemáme, abych musela mít někoho na úklid. Navíc nemáme skoro žádné poličky a podobné lapače prachu, takže většinou se u nás jen luxuje a koupelnu často umyju po sprchování. 🙂

petua
16. pro 2008

Kacka.va: My sice sem tam poličku máme, ale v našem 1+kk by se paní asi nudila 😀 😀 😀 😀 😀

emamamamu
16. pro 2008

mi prijde, ze ti co ti ji vymlouvali spis jen zavidi, ze oni si ji dovolit nemuzou 🙂

petua
16. pro 2008

Emamamamu (sakra to je dlouhej nick 😀 ): Pravdu díš, asi to tak bude 😉 . Hlavní je, že se Danae nedala a s paní je teď spokojená, jak psala 😉

emamamamu
16. pro 2008

pardon pardon..me to jen nasralo hned na zacatku, tak jsem to necetla vse 😀 😀 😀

binki
17. pro 2008

s naší tureckou paní na úklid je legrace a vždycky si pěkně "pokecáme", pečlivějšího člověka neznám, už mi několikrát pomohla s nárazovkami, když jsem byla hodně nemocná a bylo potřeba máknout, takže pánubohu díky za ni a za to, že jsem změnila názor na pohyb "cizího elementu" v našem bytě 😝

sherook
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
frenny
18. led 2016

pokud by za ní zotpovídala agentura, tak potom ne. 🙂

koordinatorka_odboje
18. led 2016

@sherook proc rovnou manzelku? Najmete si ji jako pracovni silu.

sherook
20. led 2016

@koordinatorka_odboje To jo akde ji najít

verunka1989
20. led 2016

Já mám dvě paní na úklid.obě Ukrajinka jsou super.Oni uklizi,já relaxuju ve virivce..paradicka.Vždycky stou jednou pokecame u kafe..akorát kdysi jsem jednu paní vyhodila,protože mi poskrabala lodicky za 10 000kc,když je myla.To mě fakt nastala a ještě dělala že o tom neví.Za trest nedostala výplatu,aani nepipla,takže o tom evidentně moc dobře věděla.ale doporucuju.clovek si aspon nemusí spinit ruce a ztrácet čas takovymi podradnimi pracemi 🙂

sherook
21. led 2016

@verunka1989 Ahoj Verunko,přeji hezký den.Máte pravdu ony ukrajinky nejsou špatné ženy,proto si chci nějakou najít,já mám farmu 120ha 50krav takže práce dost ikdyž většinou pro chlapi ale mě to neva mě to baví.Kdyby vaše paní měli nějakou kámošku která by chtěla podnikat na farmě ať dají vědět. děkuji.Laďa

kvalounova
16. lis 2016

Dobrý den, nemáte prosím nějaký kontakt na paní na úklid v Praze?