Vadila by vám paní na úklid - Ukrajinka?

danae
8. pro 2008

Agentura mi nabídla paní a vysloveně se mne zeptali, zda mi nevadí, že paní bude Ukrajinka. Já jsem samozřejmě řekla, že ne, protože jsem neviděla žádný důvod, proč by mi měla vadit. Později mne napadlo, zda bude umět dobře česky, ale i to by se mělo zvládnout.

Když jsem to ale zmínila před pár lidma, řekli mi hodně argumentů, proč bych to měla zvážit. Řečem o ukrajiských mafiích moc nevěřím, i když nevím...co mne však znepokojilo byly argumenty zdravotní. Učitelka ve školce mi třeba řekla, jak dítě její známe u Apolináře zemřelo na černý kašel, který tam chytlo od uklízečky-Ukrajinky. Samozřejmě jsme všichni třeba proti tuberkulóze očkovaní, ale žádné očkování není stoprocentní. Na druhou stranu nikdy nebudu mít jistotu, že paní, co k nám pošlou - bez ohledu na národnost, bude zdravá a nic nám sem nedonese...

Jsou tyhle argumenty také jen předsudky? Co myslíte?

aponchie
8. pro 2008

jezisi kriste to je des ti lidi...cikanu se nikdo nestiti ,ale ukrajincu jo..ja teda nevim mam kamaradku paradni zenskou sice je ruska,ale je uplne"normalni"..a co kdyz bude dobre uklizet a bude fajn?ty predsudky jsou vazne na prd ..ja bych ji mela radsi nez cesku s prominutim 😉

kalerat
8. pro 2008

U známé uklízela ukrajinka a bylo to naprosto v pohodě. 🙂 Takže bych se toho vůbec nebála. Víš ono je možná lepší nikomu o ničem neříkat,protože pak lidi zbytečně rýpou 😠

skuli
8. pro 2008

Mě by vadila jakákoliv paní na úklid,takže i ta z Ukrajiny 😀

martinka79
8. pro 2008

Dani žijeme v civilizované zemi a z vlastní zkušenosti tak si snad paní sasma dokážeš ošéfovat a obhlídnout.nedej na lidi to je jen tupá závist, že tobě někdo bude uklízet a jim ne. Jinak agentura za lidi zodpovídá tamkže pokud máš problém s paní na úklid kontaktuj je potom a nech si cokoliv předložit či vysvětlit. máš na to nárok. bych se nebála. znám super rusky, Ukrajinky, slověnky ,cikánky. jéééééééééé a hnus češky.
takže hurá do klidného úklidu od paní z Ukrajiny

petruna
8. pro 2008

ja nevim, ale proc by ne...myslim, ze to jsou jen predsudky.
To je jako by nekdo treba ve Francii zvazoval, jestli si vzit na uklid nejakou zapraskanou češku 😀
Pokud je to pres agenturu a ne treba pres inzerat nebo tak, tak bych se asi nebala.

lucenek
8. pro 2008

mě určitě ne

kristi
8. pro 2008

nevadila, ani v nejmensim.

ladunka
8. pro 2008

Nevadila.

mama04
8. pro 2008

Mě by taky nevadila, znám jich několik osobně

danae
autor
8. pro 2008

Super, moc díky za názory. Fakt ty předsudky nechápu. Přijde mi, že ta xenofobie je poměrně hodně rozšířená, a to i mezi velmi rozumnými a inteligentními lidmi. Ono už i ten fakt, že se mne v té agentuře zeptali, zda by mi to nevadilo...

Jediný, co mne napadlo je, že třeba na Ukrajině nemají takový systém očkování, ale ono spíše ho mají velmi podobný jako u nás. Právě co vzpomínám na Ukrajinky, co znám, tak jsou velmi pracovité a spolehlivé. Dost často to neměly v rodné zemi lehké.

Skuli, když máš štěstí na dobrou paní na úklid, tak je to poklad 🙂 Je nádhera přijít domů a mít uklizeno. My jsme už od téhle agentury měli jednu slečnu a jsem moc ráda, že zas budeme někoho mít.

babalala
8. pro 2008

Asi je lepší, že se agentura zeptá, než by případně vystavila paní nepříjemné situaci v rodině, ale svým způsobem mi to přijde diskriminující. A odpověď je samozřejmě, že nevadilo. 🙂

kopa
8. pro 2008

Ahoj danae,
dříve jsem pracovala v kadeřnictví,kam nám docházela moc hodná paní na úklid,taky ukrajinka.Tato pani poctivě pracovala,uklízela,byl na ní spoleh.Byla moc,moc hodná a hlavně pracovala tu sice na černo,ale přišla z ukrajiny aby zde něco vidělala a posílala tak penízky domu dětem.Nutno podotknout,že se opravdu nadřela,měla ruce samé puchýře.
Mé šéfové vůbec nepřišlo blbé si jí pozvat domu a nechat si od ní vygruntovat celý barák a tak chodila i po jejich známých za pár korun pracovat.
Bylo mi jí velice líto,jelikož ty peníze měla opravdu vydřené(za celý týden dostala 400Kč a to v práci gruntovala 2hod.denně.
Takže bych to být tebou zkusila a paní dala šanci.
😉

janah.
8. pro 2008

Jo, jo. A kde máš jistotu, že černý kašel apod nechytíš třeba v metru?? 😒 Mimochodem děti od známý ho měly přes prázdniny a fakt hnus. A to byli očkovaný, holt dostali nefunční očkování... 🙄

danae
autor
14. pro 2008

Tak paní tu už byla. Velmi milá, spolehlivá, pracovitá a má dokonce zdravotní průkaz, takže absolutně bez problémů. Byla jsem moc spokojená. Moc díky za rozptýlení mých obav předtím! 🙂 On i můj praktický doktor mi říkal, že on posílá lidi z Ukrajiny raději na rengen plic kvůli tuberkulóze, ale tahle paní tu je už několik let. Česky rozumí zcela bezchybně, mluví také velmi dobře a hlavně je opravdu taková v pohodě.

sisstin
14. pro 2008

danae: já vůbec nechápu, co maj lidi furt proti Rusům, Ukrajincům atd....hlavně tyhle lidi mají většinou VS...a vysoké vzdělání..a prostě kvůli nedostatku pracovních příležitostí u nich doma..jezdí sem..a uklízejí a podobně 😖

johanda
14. pro 2008

sisstin, přesně, já bych měla problém, kdybych zjistila, že paní, co nám myje hajzlík, má VŠ - a že jich tu je😝 . Pár rusů a ukrajinců znám a jsou mnohem vzdělanější než kdekterý český inženýrek, který se jich štítí

sisstin
14. pro 2008

johanda: jo..já třeba dělala v obchodáku..a tam kousek byly ubytovny..ale fakt ty lidi..to byla s prominutím špína...ale naprosto jedno, jestli Češi, Poláci, Slováci..nebo nevim co..prostě ochlastové...a u těch mi je jedno, co jsou za národnost 😖 😅

sisstin
14. pro 2008

jinak...já celkem rozumim všem slovanským jazykům...neděla mi to problém 😅 já se domluvim s každym skoro 😅 hlavně polština a ruština je dost trivialní...ale taková madarština..to je masakr 😅

sisstin
14. pro 2008

ale to je tušim ugrofinskej jazyk 😝

sisstin
14. pro 2008

jinak, kdybych byla movitá..tak mám klidně paní na úklid Ukrajinek 10 😅

maart
14. pro 2008

No a jeste k tomu strachu treba z tubery....Tak to je jeden velky paradox....tady se lidi boji, ze to muzou na ulici chytnout od Rusu, Belorusu, Ukrajincu....no a ja, kdyz jsem se nastehovala do NL, tak jsem byla na rentgenu plic asi 3x v prubehu jednoho roku....Prevence, byla jsem holt z "rizikove zeme". Dobry, co? 😅 😕 🙄 ....a nikdo se mnou nediskutoval o tom, jestli jsem ockovana nebo ne.... 😖 .

sisstin
14. pro 2008

maart: tak to je klasika ale...u nás jsou "divní" madaři, ukrajinci..atd..a v jiným zemích jsme zas my..východní státy 😅 😅

maart
14. pro 2008

Je to tak, predsudky a neznalost vladnou svetu 😒 .....nesnasim to.....

nika70
14. pro 2008

Holky, mě by nevadila ani pani Eskymačka, kdyby místo mě alespoň jednou za týden uklidila bordel po mých milovaných dětičkách..... 😀 😀 😀

lenkabu
14. pro 2008

Vůbec by mi nevadila...solidní agentura posílá přece lidi na zdravotní prohlídky a v ničem jiném problém nevidím.

konja
15. pro 2008

Ukrajinka či Češka. Je to stejné! To že nám sem zavlečou nemoci jsou jen šílený pomluvy! Moje nevlastní matka je z Ukrajiny a je to normální ženská z normální rodiny, společnosti! Jsou to úplně normální lidé, ne žádné socky. Bohužel se tu na ně koukáme občas stejně jako se na nás koukaj v zahraničí, když tam jedeme za prací.Jako na něco podezřelého! A také nám to není příjemné! Já bych se rozhodnutí příjmout paní z Ukrajiny rozhodně nebránila. Vždy záleží na konkrétním človeku a ne na jeho národnosti. Když jsem si ještě jako náctiletá chodila o prázdninách přividělávat na pole okopáváním záhonů, tak tam pracovalo velké procento žen z Ukrajiny. Byla jsem v šoku z toho kolik z nich mělo VŠ a teď lezly po kolenou po poli a byly za to vděčné! Lékařka s motykou - bylo mě ji líto. Hlavně když jsem si uvědomila, že ona na tom poli má třikrát větší plat naž v nemocnici na Ukrajině! Ale i tak to byly ženské veselé a milé. Dobře jsem s nima vycházela. Já bych se toho nebála. 😉

petua
15. pro 2008

Já bych se toho taky nebála 😉

Je to přesně jak píše Konja - u nás v nemocnici jsou taky uklízečky-ukrajinky, a ta, co dělá přímo na našem oddělení, je učitelka 😨 . Je to fakt mazec, když si vytíráním tady vydělá víc než u nich ve svý profesi. A řikal nám jeden doktor, že se bavil tam s nějakým údržbářem, taky ukrajincem, kterej byl dokonce právník. Nářez prostě ☹ .
Ale zas se přiznam, když jdu nakoupit a přijde si tam nakoupit sváču banda vožralých ukrajinských dělníků, který sprostě pokřikujou na ženský.. Tak to se pak člověk nějakýmu tomu předsudku neubrání... 😠

zanett
15. pro 2008

..no prave - jsou predsudky a predsudky, tady je zase mrte Polaku a vetsina z nich se teda chova priserne - takovy radoby sebevedomy macha, ktery rvou po svych zenskych klidne uprostred obchodaku a chovaji se jak neomalenej dlazdic. Ani me neprekvapuje, ze ti Anglani maji predsudky proti nam z Vychodu, protoze treba ja osobne zadnyho slusnyho Polaka neznam...U nas v praci dela reditele jednoho projektu Madar - sice je vzdelanej a v pohode a pro tu praci kompetentni, ale ma pod sebou 20 lidi (vsichni Anglicani) a ti strasne prskaji a rozcilujou se, ze jim sefuje nekdo z Vychodu (ten Madar sam je v pohode, ale neni divu, ze ti Anglani na nej pohlizeji s despektem - i kdyz neopravnene, protoze on je jeden z mala Vychodnich, kteri tu nedelaji ostudu. Proste oni vedi, ze vetsina 'luzy z Vychodu' dela problemy, tak je pak tezky uverit, ze ne vsichni jsou takovi. Na me se obcas divaji stejne... 😝 )...No a presne tak je to s tema Ukrajincema v CR... 😝

kacka.va
15. pro 2008

mně by vadila jakákoliv cizí ženská na uklízení. 🙂

petua
15. pro 2008

Kacka.va: no, tak já s Tebou 100% souhlasim, já si taky neumim představit, že by mi timhle způsobem někdo lezl do soukromí 😅 , to radši bordýlek 😀 😀 , ale tak o tom to tady přece jen neni 😝 😝