Vadilo by vám nakupovat v bazárku v podkroví RD?

maminkazelvinka
10. zář 2012

Ahojte maminky ,těhule i snažilky 🙂 .
Omluvte prosím to chybějící n v nadpisu, 🙂

Ráda bych si vyslechla Váš názor na provoz dětského bazárku v podkroví rodinného domku při podmínkách ,které se Vám budu snažit co nejlépe popsat ,snad v přehledných bodech,podle toho co si myslím ,že bych byla schopna zabezpečit pro pohodlí nakupujicích .Uvažuju o zřízení dětského bazárku ,ale váhám zda je náš dům dostatečně dobře řešen a maminkám by tohle prostředí nevadilo😅.

Žijeme ve městě s 6500 obyvateli,bazárek s dětským oblečením tu žádný není (smíšené sekače ano,ale žádný vžběr pro dítě),měla jej zde paní ,která ovšem nezvládala nájem a proto si říkám ,že bych využila našich volných prostorů.

V domečku máme 2 samostatné byty se společnou chodbou -nyní žijeme dole ve zrekonstruovaném bytě a vrchní menší byt 2+kk 63m je nevyužitý,tam bych chtěla bazarek zařídit.rRáda bych vymalovala jednu místnost na modro -kde by bylo klučičí zboží a druhou růžově kde by bylo dívčí veře mezi místnostmi bychom odstranili.
3 schody z ulice bychom samozřejmě upravili ivhodně pro vjezd kočárků na celkem prostorné verandě by maminky mohly kočárky parkovat.
Z verandy by navazolo schodiště přímo do bazarku kde by byl i hrací koutek(ohradkou oddělený s hračkami pro prtata ,v 1.(chlapecké)místnosti by byl i "gauč" kvůli třeba zkoušení botiček ...a možnost využití sociálního zařízení .
Dveře bychom vyměnili za klasické obchodové a samozřejmě před domem měli i upoutávkovou tabuli.
Letáčky s fotkami z bazárku a infem bychom rozdali do schránek.
Bydlíme v klidné části města (trochu z ruky od města),ale u školky a vlakového nádraží.
Co si o mém nápadu prosím myslíte?Vadilo vy Vám jako nakupujícím,že je obchůdek v podkroví?Budu moc ráda za jakkýkoliv názor a přípomínky. 😉

lucifereeek
10. zář 2012

tak to by mi určitě nevadilo ale nevýhoda třeba je, jestli budeš mít dost klientů protože Kojetín sice není zas tak malý, ale i tak 🙂 za další si myslím, že by ti to musel někdo "povolit" a taky bys musela z toho odvádět daně 🙂 za další záleží taky na tvé rodině, nevadilo by to i jim, že by k Vám furt někdo chodil? a poslední věc - asi bys musela zaujmout dobrou nabídkou, já byla párkrát v bazárku (ne přímo v dětském, ale smíšeném) a některé věci fakt děs, a výběr taky bída 🙂

llluckaaa
10. zář 2012

No popravdě nevím. Táhnout se s děckama do schodů, tam pak to menší zavřít za ohrádku (kde by samozřejmě nechtělo být, pokud by mě nemělo v dosahu) a vybírat. Já bych si to asi rozmyslela. Ale asi jak píše lucifereeek, záleží, jakou budete mít nabídku - pokud by tam byly pěkné věci a já bych měla dobrou zkušenost, tak bych se klidně naučila k vám chodit, ale já moc dobrých zkušeností s dětskými sekáči nemám. Spíš vyjímečně narazím na něco opravdu pěkného, aby to nestálo moc.

maminkazelvinka
autor
10. zář 2012

@lucifereeek Díky za názor,samozřejmě s ŽL a odvodem patřičných poplatků počítám ,s manžou jsme se samozřejmě o průchodu lidí bavili ještě než jsem myšlenku začala pořádně rozvíjet a to ,že v bazarech kde mají smíšené zboží mají jen hadry a když už pěkný kousek na dítko tak ve velikosti úplně mimo je právě ten důvod proč bych chtěla otevřít bazárek s pěkným zbožím známých značek 😉
Spíše mi jde o ty schody a jak to maminky vidí právě v tom"dmácím" prostředí,jestli by se tu dobře cítili 🙂

benjik
10. zář 2012

Nelákalo by mě to,v podstatě lezeš k někomu do baráku.Na Mělníku (15000 obyvatel) to pár holek mělo,neujalo se to.

maminkazelvinka
autor
10. zář 2012

@llluckaaa a to je právě to na mé nerozhodnosti ten přístup k podkorví -schody....zavření za ohrádku je samozřejmě čistě na mamince a prckovi schody by byli zajištěné proti úniku a pádu dětí Ve výběru zboží si celkem věřím -myslím,že jsem celkem soudná 😀 No uvidíme co ještě napíšou další mamči právě k těm prostorům,každopádně děkuju 🙂

benjik
10. zář 2012

Jo a ještě jedna věc,kam dáš neutrální věci,když to chceš rozdělit na kličičí a holčičí?

schnek
10. zář 2012

pokud bys měla pěkný věci za dobrou cenu, tak za mě v pohodě. Kolikrát se člověk v sekáči pomalu ani neotočí, jakej je to krcálek, natož aby tam "mohl" s dětmi (může, ale napůl to tam rozeberou).

maminkazelvinka
autor
10. zář 2012

@benjik nad tím sem taky uvažovala a viděla jsem to spíš designově-prostě růžový pokoj plný berušek a tam ty krásné sukynky,vestičky....a pak správný autíčkový s prdáckejma laclíkama a džínama🙂 Neutral bych dala na začátek -do místnosti k chlapeckému protože holky maj dycky víc věcí o sukýnky....🙂)Rozdělením do těch 2 místností bych právě chtěla dosáhnout toho aby tam bylo co nejvíce prostoru -sama nemám ráda když se musíš protahovat uličkou obličejem kolem něčího (s mou výškou) výstřihu🙂

llluckaaa
10. zář 2012

@maminkazelvinka Ono to bude i dost nepohodlné pro maminky, jejichž dítě ještě nesedí. Dole v kočárku ho nenechají (nebo aspoň já neznám moc maminek, které takto nechávají stát kočárek s dítětem) a nahoře ho asi nebude kam dát (ano, do ohrádky, ale tam zase riskuješ, že ti na něj budou šlapat malinko starší děti...).
Ono se to takhle v hlavě špatně představuje, určitě tě od toho nechci odrazovat, prostředí pak může být hodně příjemné a děti tam budou chodit rády si pohrát 😉 Prostě záleží na tom, jak "baby-friendly" to tam uděláte. Ale ty schody jsou opravdu menší hendikep...

majatob
10. zář 2012

my tu mame ve meste jeden bazar v patre a ja tam nechodim, ikdyz ma pani docela vyber.. ☹ predstava toho, ze musim nekde nechat jen tak kocar a pak tahnout deti po schodech me docela desi 😀 jinak tvoje predstava nezni vubec spatne, ale ty schody by mi asi vadily..

vikirobi
10. zář 2012

@maminkazelvinka Mě se ten nápad celkem líbí.V Hrušovanech je taky sekáč,chodí se do něj po schodech a žádnej problém to není.Ty maminky tam nebudou každá chodit nakupovat každej den,aby jim ty schody byly až takovou překážkou.A navíc mi to v rodinném domě přijde takové osobnější,jak v obchodě(nevím proč🙂.Ono se stejně v normálních obchodech většinou ani s kočárkem nedá projet mezi stojanama(už kolikrát jsem se o tom přesvedčila).Dítě jsem ve výsledku musela nosit v ruce.Vždyť kromě těch schodů(které teda pro mě určitě nejsou překážkou) to je vlastně obchod jako každý jiný!!!!Jak to ostatní maminky dělají,když nakupují?!Některé komentáře tady opravdu nechápu!

sarkar
10. zář 2012

@maminkazelvinka ahoj, sice to zní dobře, ale mě by to asi odradilo...Jen můj názor, radši preferuju obchody, kam vlezeš rovnou z ulice. Dost velký plus je taky výloha, třeba zrovna v pátek jsem vlezla do bazárku pro věc, kterou měli ve výloze. Jinak bych tam vůbec nešla.

vikirobi
10. zář 2012

@majatob My máme podkrovní dům.Melej(2 a půl.) chodí nahoru každý den minimálně desetkrát a nevšimla jsem si,že by jim to vadilo,já nosím po těch schodech 3měsíčního a taky mi to nevadí.Co by jim tedy mělo vadit na tom,že jdou někde do schodů?

kaatulka
10. zář 2012

Tak třeba já chodím občas u nás do bazárku přímo z ulice, ale je tam tak titěrno, že kočár musím stejně nechat venku, no tak ho tam prostě nechám a malej jde se mnou dovnitř, když byl menší, tak jsem ho měla na ruce...nějak mi to nevadí, je to dobrý nápad, pokud ve městě nic takového nemáte, šla bych do toho, i mě by to bavilo 🙂....ale radím k tomu založit e-shop, kde by si pak mohly maminy na sekáči objednané zboží vyzkoušet, prohlédnout, vyzvednout atd....S místnostma je to fajn nápad, držím palce a neboj se toho!

majatob
10. zář 2012

@vikirobi ja jsem napsala, ze to vadi me. Samozrejme starsi deti vyjdou samy, ale kdyz jsem mela v kocarku dve nechodici, tak to proste neslo a sla jsem radsi do obchodu kam jsem mohla zajet s kocarem a nechat je v nem zatimco jsem vybirala. Podle me je to pohodlnejsi mit obe ruce prazdne, male deti bezpecne usazene v kocaru a hlidat jen nejstarsiho, ktery si jako jediny uz v koutku s hracka pohral.

hasky24
10. zář 2012

MÁM 2 SEKÁČE ( INTERNETOVÝ + KAMENNÝ ) PORADÍM TI NAPIŠ MI DO IP 😉 😉
@maminkazelvinka

missymici
10. zář 2012

Me by se to libilo....a kocarek se da vyřesit,misto nej babyvak,nositko,nebo nechat doma mimco,at hlida tatka,Babka... 🙂...ale nevim i tak jestli by se to ujalo...samotne hadříky,treba pridat k tomu kocarky,autosedacky,choditka,lehatka....ale zas prostory,....

kozlenka
10. zář 2012

Taky máme ve městě bazárek v patře bez výtahu a chodím tam docela často, prostě jdu s manželem a ten dole kluky pohlídá 🙂 Kdo tam bude chtít chodit nakupovat, tak si to nějak zařídí, kdo tam chodit chtít nebude, ten si vždycky nějakou výmluvu najde 😉 Přeji hodně štěstí!

veruska007
10. zář 2012

No, pokud bys to měla super, tak bych tam šla. I když teda se dvěma malýma dětma bych si ty schody dost rozmýšlela. Ale zvaž to - cizí lidé vám budou chodit po celém domě. Osobně bych si v podkroví obchod neotevřela. Manželův známý je soukromý lékař a s ordinací ve vlastním domě končí, protože ho pacienti několikrát vykradli - pokud se věnuješ jednomu, nemůžeš 100 % ohlídat, aby ni nikdo cizí nelezl do soukromých prostor.

mamkamarketa
10. zář 2012

@veruska007 tak. To je sila 😕

Tak mej otevreno treba soboty dopoledne. Deti pohlidaji tatinci a mamka si nakoupi

petrajavor
10. zář 2012

Za mě teda asi ne. Odrazují mě ty schody. Náš malej je na hlídání ještě prcek a nechat jej i stát dole s tatínkem,neměla bych klid na vybírání. Manželovi by se čekat nechtělo a já bych s ním zase nenakoupila. Možná je to i tím,že sem si zvykla vjet do sekáčku i s kočárkem. U nás je jeden,kde se musí po schodech a nikdy sem tam nebyla,raději si zajedu do vedlejšího města kde se dostanu všude s kočárkem a mám klid,nemusím se na nikoho ohlížet.

maminkazelvinka
autor
10. zář 2012

Všem moc děkuju za nazory ,opravdu mi to pomáhá se trochu zorientovat v realitě 🙂)
@hasky24 moc díky určitě písnu ,jen si musím trochu srovnat na co se tě vlastni optat 🙂)

maminkazelvinka
autor
12. zář 2012

Ještě nějaké názory? 🙂