Vajíčko nebo slepice?

zalda
24. črc 2008

Ahojky holky, já vím, že se to tu už možná řešilo, ale zajimal by mě váš názor na otázku.
Co bylo dřív? Vajíčko nebo slepice?

simply.vero
24. črc 2008

Zaldo 😀 Nicméně pořád se tím neřeší původní dilema. 😉

nobody
24. črc 2008

jabber... jj 😀 je tam hodně infa 😀 😝 😉
a dobře psaný

zalda
autor
24. črc 2008

Hele to mě nikdy ve škole něšlo, já byla spíš na dějepis. 😀
No dobře tak ji obskočil genotypově podobný a vznikla z toho slepička.
To je jako když běloška a černoch to dají dohromady, tak se jim narodí buď zase černouše nebo běloch a nebo míšenec (slepice)

jabber
24. črc 2008

nobody - a ty další dvě od urologa psychiatra Exkrementa máš taky?

nobody
24. črc 2008

to je dějepis 😀

ale už tu pleteme až moc genetiky ... a ještě začnem rozebírat znaky a bude vymalováno 😀

nobody
24. črc 2008

jabber...akorát tu poslední 🙂

jabber
24. črc 2008

zalda - ježiš tak to ještě že nemám za manžela černocha - já bych slepici do kočárku fakt nechtěla 😀 😀 😀

s.arik
24. črc 2008

nečetla jsem nic, tak už to tu možná zaznělo.
první bylo vejce. ptáci jsou velmi "moderní" organismy oproti kupě jiným, kteří jsou na Zemi podstatně déle a také vejce snášejí - ryby, obojživelníci, plazi...

zalda
autor
24. črc 2008

simply.vero, tak toto dilema se nevyřeší asi nikdy,eda, že by měl někdo přesný důkaz, jak to bylo.Což ho nikdo nemá, proto se bude o tom jenom spekulovat. Ale po pravdě, je to vcelku sranda. Toto jsme včera řešili s kamarády aobčas tam padly takový teorie, že by tomu člověk nemohl ani věřit.

nobody
24. črc 2008

s.arik ... moderní? šak se ti nezbedi vyvinuly z dinosaurů
a sakra, další věc 😀

nobody
24. črc 2008

vyvinuli --- 😀

jabber, co máš proti slípce v kočárku? Anebo na vodítko třeba 😀

simply.vero
24. črc 2008

tak tak, nobody 🙂 co bylo dřív? vejce nebo dinosaurus? hlasuju za dinosaura... 😀

zalda
autor
24. črc 2008

s.arik to je jasný, že vejce bylo dřív, protože i dinosauři snášeli vajíčka a až pak se z toho vylíhlo mládě, samozřejmě ne slepice, že. 😀 😀

jabber
24. črc 2008

nobody 😀

simply.vero - vejce 🙂 , to je jak s tou slepicí

simply.vero
24. črc 2008

Zaldo, to bychom museli zúžit otázku - co bylo dřív, slepice, nebo slepičí vejce?

simply.vero
24. črc 2008

jabber, já bych řekla dinosaurus, který se vyvinul z nějakého svého předchůdce, který vejce nesnášel. Asi to neuměl ještě.

jabber
24. črc 2008

zalda - no, ale bylo by to zajímavý, ne že ne....takový dinosauří kuřátko.... 😀

simply.vero
24. črc 2008

jabber, káplas na to. Slepice byla levobočkem dinosaura. 😀

zalda
autor
24. črc 2008

jabber tak to by bylo opravdu zajimavý takový dinosaurus Rex s kuřími nožkama a ještě by u toho kvokal 😀 😀 😀

jabber
24. črc 2008

simply.vero 😀 😀 😀

nobody
24. črc 2008

simply.vero - stejně to musely být schránky, který uchovají ať už vlhkost, tak jsou izolovaný od vlhkosti(vody)..protože život vzniknul ve vodě ... když pudem asi tou nejpřijatelnější teorií ... nějaký eobionti, jednobuněční, mnohobun., organismy..tj, prvně vodní a pak přechody směrem na souš (až už bylo zachyceno větší množství UV) ... takže nějaký obojživelníky, plazi ---- stejně tam bylo "vajíčko"

jabber
24. črc 2008

se tady tlemím jak blázen 😀

simply.vero
24. črc 2008

nobody, to jo, ale tyhle vodní teorie jsou paradoxně děsně suchý. 🙂 Tyhle alternativy od zaldy se mi líbí víc. 😎

zalda
autor
24. črc 2008

Takže vajíčko bylo první a pak někdy časem za pár tisíciletí vznikla slepice.

nobody
24. črc 2008

no jo, já to chtěl zlehčit ----- 😀

jabber
24. črc 2008

Víte co mě vrtá v hlavě už od doby, co jsme se tohle učili ve škole? Proč nějaký tvorové z tý vody vylezli a stali se z nich ty obojživelníci a proč některý tam ale normálně zůstali dál???

nobody
24. črc 2008

tak dobře, důkaz ohledně tý slípky

musíte chvilku počkat, je to animace 😉
máte odpověď na všechno-.-.-.-.-.

nechtěl jsem dělat chytrýho, ale je to na Nobelovku

prosím ---- já mizím, se vrátím 😀

http://img99.imageshack.us/img99/3196/koniknv0.gif

simply.vero
24. črc 2008

jabber, to máš jak na koupališti. Někteří už mají toho blbnutí dost, tak si jdou na deku zahrát karty. Ostatním se to ještě líbí, tak tam zůstanou dýl.

Anebo ti budoucí suchozemci byli zkrátka neopatrní a dostali se z vody ven při odlivu. No a když už tam byli, tak si řekli, na co žábra, plíce budou lepší.

simply.vero
24. črc 2008

nobody, tak tohle je ovšem absolutně nenapadnutelný. Zírám a posílám ti hlas do ankety "České hlavy". Máš radost? 😉

nobody
24. črc 2008

simply.vero ---- no snad nee, ale srandička je občas důležitá ... no mám radost 😉