Valérie vs. Natálie - vybíráme jméno pro holčičku

anoli85
25. zář 2013

Tak konečně jsme s manželem začali vymýšlet jméno pro naši druhou holčičku a zatím se nám líbí jména Valérie a Natálie. První holčičku máme Sofinku, tak bychom i pro druhou chtěli trochu neokoukané jméno. Jenže Natálek je všude plno, což mě trochu odrazuje. Líbí se mi docela Valinka, ale jméno v zálkadním tvaru je takové tvrdé, zdá se mi. Zatím je to ještě hodně předběžné a třeba nakonec vybereme jméno úplně jiné, ale přece jen, jaké jméno se Vám líbí více?

kitinka76
25. zář 2013

Miluju jména s písmenkem eR. Jsou takové vznešené 😉

zamilovanadonej
25. zář 2013

Je tu "přenatálkováno", takže za mě Valerie... 😉

caricia1
25. zář 2013

Natálie se mi líbí víc,ale je pravda že jich je dost. 😉

tvarohacek
25. zář 2013

Valinka je moc hezká zdrobnělina a navíc neokoukané jméno. Natálek je opravdu moc.

llluckaaa
25. zář 2013

Více se mi líbí Valerie. Natálek je opravdu moc, jednu mám v rodině. A znám osobně i 3 Sofinky 😅

evulinkab
25. zář 2013

@anoli85 Natálku bych nedala, je jich opravdu už moc..učím ve školce a jen v oddělení mám Natálky tři.
Za mě tedy Valerie- Valinka, Valča...je to hezké jméno

jaja01k
25. zář 2013

@anoli85 Mně se líbí Natálie 🙂

sonia79
25. zář 2013

@anoli85 Valerie

tehulemamule
25. zář 2013

@anoli85 no ja bych dala valerii a taky takové podobne neokoukané jméno je Darina nebo vanesska co? 😵

berynka
25. zář 2013

@anoli85 když už tak Valérie 😉 A co třeba Valentýna...?

anoli85
autor
25. zář 2013

Moc děkuji všem za názory. On to bude ještě boj, mě se líbí jmen celkem dost, ale manžel dost jmen neschválil, já jemu také neschválila Melanii ani Patricii (jak bychom jí asi říkali???) , takže zatím jsme se shodli na těchto dvou jménech. Mě osobně se Valérie líbí čím dál tím víc, tak uvidíme 😉

@evulinkab U nás ve školce naštěstí Sofinku ještě žádnou nemají, nebo alespoň nám to říkali na zápisu v dubnu (ale nevzali nám ji, takže nastoupí až příští rok), ale kamarádky dcera už tam chodí a prý mají ve třídě dvě Natálky, takže Natálek je všude hafo ☹

@tehulemamule Darina se mě příliš nelíbí, ale Vanessce bych se nebránila, ale podle manžela to je moc americký 😝 Ale určitě to nadhodím při druhém kole vybírání 🙂

@berynka Valentýnka je také moc pěkné, vlastně je to také Valinka 🙂 No uvidíme 🙂

evulinkab
25. zář 2013

@anoli85 Muj přitel má z bývalou ženou dceru a ta se jmenuje Patricie-říkame jí Paťo 🙂

zlatulka89
11. říj 2013

Kdybychom čekali holku, volíme Valérie 🙂

varecka246
2. kvě 2019

Valerie

veronyque
2. kvě 2019

@anoli85 Máme v okolí jednu Patricii a říkají jí Paťko, Patinko, Paťulko, Paťulo, Pati... Mně se víc líbí Natálie než Valerie. Líbí se mi i již zmíněná Vanessa. A co třeba ještě Denisa, Dominika, Elena, Marika, Zora, Elin?

sluckynek
2. kvě 2019

Valerie je nádherné jméno my máme v nebičku Victorianku a když se poštěstí holčička chci dát jméno Laura nebo Valérie 😉

zuzajulie
2. kvě 2019

Jmeno Natalie se mi dlouho libilo do doby, nez se stalo to popaleni. Od te doby si na ni vzdycky vzpomenu a uz se mi to nelibi.