Vánoce bez nejbližších. Jak je udelat pěkný?

janulle22
22. zář 2008

ahojky zakladam toto tema protoze mi pritel oznamil ze jde na stedry den do prace.Bydlime asi 120km od rodiny a ja jsem z teho takova smutna,ze nebudeme s rodinou.Loni jsme jeste travili doma a ted budou prvni vanoce co budeme sami...bojim se ze to nebudemit to kouzlo... 😢 uz ted jsem z teho hotova...vim ze jsou vanoce daleko ale tohle me trapi... ☹ poradite kdo ma zkusenost jak to udelat pekny...moc diky...

liviky
22. zář 2008

být veselá pro své mimi,udělat vonavé perníčky,udělat spoustu ozdob a všude možně aby mimiš měl co ničiit a uvidíš,že nálada přijde sama! 😀

tilly
22. zář 2008

urobíte si vianoce skôr alebo neskôr... a nemôžeš ty ísť k rodine a on po práci za tebou príde? 😉

janulle22
autor
22. zář 2008

tilly nejde to jde na nocni a vsechny svatky taky takze ne-a i kdyby tak nechci aby malej byl bez taty na vanoce...sice z teho asi nebude mit jeste rozum ale i tak rodina ma byt pohromade...🙂bydlime moc dalekood rodiny...

binki
22. zář 2008

s námi vloni mm nebyl, byli jsme u rodičů, vyfotila jsem mu šedrovečerní večeři a dárky a poslala emailem, bylo mi po něm smutno, ale žádná tragédie to nebyla (málokdy se nám podaří slavit kvůli jeho častým sc cokoliv)
jde o to, že se nesmíš litovat, ale brát to, tak jak život jde, kdyby mohl , určitě by s vámi byl, ne!

janulle22
autor
22. zář 2008

on s nami bude ale jde na nocni...ja se nelituju ...jen se bojim ze nedokazu vytvorit takovou atmosferu jaka by byla doma... ☹

kristi
22. zář 2008

my mame taky rodice daleko a vloni jsme i s malou byli u nich ( mezi svatky jsme se stehovali), letos - pokud se prestehujeme do noveho - tak bych rada,abychom byli jen my 3 spolu. Jsme uz rodina, zazemi mame ...a vek na to uz taky. Nevim, muz se na to netvari, ten by rad bych u rodicu, ale ja nevim, tesim se na vlastni krasnej sstromek, veceri a tak....

janulle, to bude v pohode, malej ti to vynahradi

titkovamiriam
22. zář 2008

vidis a ja o takych vianociach snivam 😀 ,u nas je vzdy plno ludi a chcela by som zazit vianoce len s priatelom a detmi-no kedze byvam s rodicmi aj bratom a chodi k nam sestra s rodinou a teraz aj priatelove deti a mama tak je to neuskutocnitelny sen 😀 .

nejde o to kolko vas bude ale ako budete a atmosfera vianoc je vzdy carovna len to musis citit,ten pocit vianoc -stromcek sviecky a vona jedla a aj tie darceky a ked nic ine tak mas spomienky a tie ti priblizia kazdeho kto ti je blizky a dokonca spomienky ti priblizia aj tych co uz niesu medzi nami. 😉

elise
22. zář 2008

naše vlaňajšie vianoce sme si posunuli (štedrý deň) nakoľko mal malý vysoké horúčky. my sme mali štedrý deň na silvestra. malému to bolo jedno že sme nemali štedrý deň práve 24.12 a pravdu povediac aj mne pre mňa bola priorita zraziť teplotu nie štedrá večera. a to kúzlo sa nestratilo. tento rok vychádza že manžel bude na silvestra v práci takže každý rok niečo. ale nebudem sama bude so mnou môj syn.

janulle22
autor
22. zář 2008

ja jen nevim jak to kouzlo vanoc vytvorit..:(...bojim se ze to nezvladnu a bude to divny...do ted jsem byla zvykla travit vanoce s rodici at uz moje nebo priteklovi a najednou mame byt samy jsem z teho smutna...jeste to pocasi mi taky nepomaha..:(

titkovamiriam-- ja bych si to s tebou mozna vymenila ale kdybych to mela jak ty kazdej rok tak nevim jestli by sem taky netouzila po klidu...🙂...

asi to je jen depka...:(

elise
22. zář 2008

janulle22 ved si navrhni plán spoločne niečo upečte (a nemusí to byť 12 druhov 😀 ) už len tá vôňa ťa naladí na vianoce, pripravte si varené vínko, ozdobte byt, vianočný stromček. pripravte si prekvapenia. .... 😉 😉 užasne chutí polievočka ktorú si spravíš sama aj druhé, vytvorte si vlasný zvyk napíklad že sa doobeda pôjdete prejsť do mesta nadýchať sa tej atmosféry, alebo budete vylyhovať v posteli a pozerať rozprávky. miesto večere si spravte slávnostný obed a ked manžel pôjde na nočnú tak sa zahraj s malým alebo pozorujte svetielka v oknách, pozerajte rozprávky.... 😉

janulle22
autor
22. zář 2008

na nocni jde az na 10 vecer takze v pohode...ale snad to bude v pohode...

nejake napady na domaci ozdoby nebo tak neco...?

elise
22. zář 2008

my sme maľovali na sklo (farby na sklo) snehové vločky predávajú aj v supermarketoch. samozrejme vianočný stromček. 😉 na stole sme mali svietnik okolo ihličie 😉 vianočný obrus ävybrala som si ho sama ale je igelitový kôli malému 😀. 😉

elise
22. zář 2008

tento rok budeme maľovať spolu s malým prstovými farbami na baliaci papier a dáme to zarámovať ako darček pre babičku 😉

elise
22. zář 2008

na vianočných trhoch a jarmokoch sme si kúpili vyrezávané ozdoby, ozdoby zo šúpolia v ikei hviezdičky-svetelná reťaz.

helcah
22. zář 2008

Jé tak my máme manželovi rodiče přímo v baráku a mojí rodinu asi tak 5min. pěšky a Vánoce jsme přesto trávili spolu sami. Jasný odpoledne jdeme k mým rodičům a po večeři na skleničku k jeho rodičům, ale to nejdůležitěšjší se odehrává ve dvou, teď už teda konečně ve třech. Já si právě takovouhle atmosféru chci vytvořit sama a trávit Vánoce doma.

janulle22
autor
22. zář 2008

neco budem muset vymyslet aby tomelo to kouzlo..🙂...jen nevim co...🙂ale na to prijdem...s vasi pomoci urcite...holky dky dodali jste mi silu ze to jde zvladnout a ze to zvladnem...ale neprestavejte... 😀 kazda rada dobra ...🙂

sestri
22. zář 2008

janule...aj ja som robila na smeny...aj na vianoce...urobte si večeru skôr...neboj, dá sa to zvládnuť.aj malý to zvládne super... 😉

elise
22. zář 2008

jej ahoj ivka 😉

sestri
22. zář 2008

ahoj... 🙂

martina.d.
22. zář 2008

janule, tiež sa u nás vianoce riešili podobne ako u sestri. Mamka robievala denné, nočné aj pomedzi sviatky, občas aj 24 hod. Buď sme mali večeru skôr, alebo po dennej neskôr. Nikdy to čaro Vianoc nebolo menšie.
My sme tiež od rodiny 120 km a vôbec nám to nechýba. Tento rok budú Vianoce prvé v štvorici. Veľmi sa tešíme. Vlastne ako sme spolu s manželom, ani raz sme Vianoce neboli s rodinou. Teraz už máme vlastnú rodinu a Vianoce robíme hlavne pre deti (my sa pritom len zvezieme a vytešujeme sa s nimi. 😀 😀 😀 😀 )
Mne už mamička nežije, ale tento rok by boli 10 Vianoce, čo by som nebola s ostatnou rodinou.Od začiatku adventu panuje u nás vianočná atmosféra, pravidelne na jeden víkend ideme do Viedne do vianočného mestečka a na nákupy. Máme vyzdobené, prežívame Mikuláša a potom už len krok, a sú tu Vianoce. tento rok budú iné, synček sa nám narodil na Štefana, takže budú aj narodeninové. Už teraz sa veľmi tešíme. Dúfam, že bude plno snehu. 😉 😀
A hlavne sa teš. Vianoce či sú už s rodinou alebo bez, majú svoje čaro. Držím palce!!!!

ilci
22. zář 2008

tak my máme vlastní vánoce už pátým rokem, co spolu bydlíme
a pomalu si vytváříme vlastní rituály 🙂
k rodičům MM chodíme večer na Štedrý den, až už máme "svoje" Vánoce za sebou
tchýně peče vánoční dort, tak na ten se vždycky těším 😉
a k našim jezdíme v jeden svátek vánoční

fender
22. zář 2008

janulle, to zvladnes, uvidis. vanocni atmosfera se dela skoro sama 😉

ja taky nevim, co se mnou bude, manzel mel vloni na stedry den sluzbu (cely den, od rana az do druheho dne rano) a letos to asi bude taky tak... my jsme si vanoce udelali o den pozdeji a bylo to stejne hezke, jako je mit 24. 😉

gucz
22. zář 2008

ahojky tak aj ja pridám svojou troškou. Chápem ako to janulle myslela, takže aj my sme vždy boli na Vianoce u rodiny, najprv to boli Vianoce u rodičov, potom s priateľom u jeho rodičov. Minulý rok sme 1.decembra dostali byt, takže minulé Vianoce sme trávili už aj s našou dcérkou s manželom doma. Starí rodičia si chceli užiť na Vianoce vnučku, ale čo som ju mala rozkrojiť? Tak sme nešli ani k našim, ani k svokrovcom a zostali sme doma. Môžem povedať, že to boli moje zatiaľ najkrajšie sviatky v živote, taký božský kľud, nijaké náhlenie, pozerali sme rozprávky, papali dobroty, večerali sme v kľude keď sme boli hladný (malá večeru prespala) a potom sme si dali darčeky. Malinká sa strašne tešila, ani nie z darčekov, ale z baliaceho papiera. A o tom sú Vianoce o kľude, láske a pohode, a hlavne o deťoch. K svokrovcom sme šli na druhý deň, a k mojim rodičom na Štefana, keďže aj môj otec je Štefan. U oboch sme strávili celý deň a bolo fajn. Tento rok to spravíme zasa tak, takže na Vianoce doma.

janulle22
autor
22. zář 2008

no uvidime jak to bude u nas vypadat...snad to dobre dopadne... 😉 ...asi na to neymim tolik myslet...

wali
22. zář 2008

janulle - my sme mali svoje prve vianoce vlani, tiez som sa toho obavala, ci bude ta atmoska taka, ako ma byt. dovtedy sme boli na vianoce bud u nasich alebo u manz. rodicov. ale zvladli sme to a teraz sa na ne velmi tesim. a to je este dobre, ze ti ide drahy na nocnu az o 10 vecer. to vlastne stihnete bez nahlenia vsetko - aj veceru, aj darceky, aj maleho ulozit. takze urcite na to nemysli, ze to bude hrozne, uvidis, ze to bude urcite mat svoje kuzlo. ta vianocna atmoska ta urcite chyti 😉

parybka
22. zář 2008

holky, vy o těch Vánocích tak hezky píšete 😅
mě Vánoce nikdy moc nebraly, bylo to pro mě takové nutné těšení a radování se, kterému předcházel neustálý spěch a chaos. Na Vánocích jsem měla ráda akorát kapra a volno 😀 Dokonce jsem manžela několikrát přemluvila, že jsme ani stromek nestrojili... jenom pár baněk na čínskou růži 😀

A ted budeme mít první Vánoce ve třech a docela se těším, elise... úplně jsi mě navnadila, jsem zvědavá, jaké budou. Letos už stromeček bude, ted už to neokecám 😀

janulle22, bude to fajn, vždyt ze Štědrého dne ti odejde na dvě hodky, tak co, ne? a malý už bude v tu dobu spát 🙂

janulle22
autor
22. zář 2008

ja vim ale nevim jak to bude pribihat...jestli to bude pekne?chci pro ty moje dvy chlapi udelat peknou atmosferu a kouzlo vanoc aby nas neopustilo a aby to bylo dokonali...jenze to chci asi moc,...🙂

janulle22
autor
22. zář 2008

parybka---tebe vanoce neberou?to nechapu...stimhle jsem se jeste nesetkala...ja se vzdycky na vanoce tesim jak kdyby mi bylo 8let... 😀 ...miluju to uklizeni jakoze Vanocni uklid a zdobeni stromecku...zdobila jsem vzdycky dma i u pritelovych rodicu...🙂... no nadhera...snad se to bude opakovat i letos... 😉

parybka
22. zář 2008

nevím, jak k tomu došlo... Vánoce mi přišly hodně násilné... ale co si je s manželem slavíme spolu, tak se to lepší 🙂
Jak tě tady tak čtu, tak to zvládneš... úklid tě baví, stromek nazdobíš, nějaké cukroví napečeš (nebo koupíš 😀), pustíš si určitě nějakou koledu, v televizi nebo v rádiu toho bude plná pr... chci říct, že toho bude hodně. A pokud tvůj přítel není antivánoční typ jako já, tak ho to chladným nenechá a užijete si to 🙂

janulle22
autor
22. zář 2008

no ma taky rad vanoce,neco malo urco napecu ale horsi to bude se salatem jeste sem ho nikdy nedelala...🙂tak aby sme nebyli bez vecere... 😀 ..ale snad se to nejak podda... 😉 ja se prave bojim ze to nezvladnu ale hzolkymi tady pomahaj hlavne psychicky..a za to jim dekuji... 😉 ...vanoce bez stromecka cukrovi rodiny nejsou prio me vanoce... 😀 ...treba to letos i u vas bude dobre a budes mit zase rada vanoce... 😉 uz kvuli malymu... 😉