Vánoce bez nejbližších. Jak je udelat pěkný?

janulle22
22. zář 2008

ahojky zakladam toto tema protoze mi pritel oznamil ze jde na stedry den do prace.Bydlime asi 120km od rodiny a ja jsem z teho takova smutna,ze nebudeme s rodinou.Loni jsme jeste travili doma a ted budou prvni vanoce co budeme sami...bojim se ze to nebudemit to kouzlo... 😢 uz ted jsem z teho hotova...vim ze jsou vanoce daleko ale tohle me trapi... ☹ poradite kdo ma zkusenost jak to udelat pekny...moc diky...

parybka
22. zář 2008

kvůli malému určitě ... prý jako dárky dostane prázdné krabice a balící papír 😀

janulle22
autor
22. zář 2008

to se teda bude met... 😀 takovy chci taky... 😀 ... dalsi vec vubec nevim co koupit prckovi...to bude taky zazitek... 😀

cuchre
22. zář 2008

my sme zvykli mavat doma take vianoce, ked tatino slie na nocnu. jednoducho sme to celu veceru, darceky a tak posunuli na skorsiu hodinu 🙂 nebolo to tak zle 🙂 neboj, zvladnes aj horsie veci....

ilci
22. zář 2008

tak já mám radši advent, období před vánoci, ty samotné vánoce strašně rychle utečou 😀
chodíme na vánoční trhy na punč, svařák, posloucháme vystoupení, touláme se nasvícenými ulicemi, pouštíme koledy, zdobíme byt, atd.

berynka
22. zář 2008

Ahojky, mi taky Vánoce nemáme jisté 😅 . Manžel dělá dvanáctky a střídají se mu denní a noční. Loni to vyšlo tak, že 24. byl v práci do 18h, pak na večer přijel za mnou a malou k rodičům. Tam se to oslavilo. Druhý den se jelo k tchánům a v podvečer zase musel manžel na noční. Snažili jsme si to užít v mezích možností. Jak to vychází letos, jsem zatím nezjišťovla 😅 . Prostě, co se dá dělat? Myslím si, že ta vánoční atmosféra doma stejně nastane. A vždycky se to dá nějak udělat a najít kompromis.
Já si třeba pamatuju, že rodiče nám párkrát s bráchou dělali Štědrý den už 23., protože jsme mezi svátky byli na horách, tak abychom si ještě stihli pohrát s hračkama 🙂 . A zajímavé je, že jsme nepoznali vůbec nic 😀 a Vánoce byly parádní.

janulle22
autor
22. zář 2008

kdo zmenil nazev tematu..?jsem to nemohla najit... 😀

no snad to bude v pohode...nedovedu si to predstavit ze tu budem jen my...:(bude to takovy smutny...

schwarzovka
22. zář 2008

Ahoj Janulle22 : když jsem byla malá, tak táta taky chodil občas o Vánocích do práce...nám to ale vůbec nevadilo, protože jsme si je udělali o den dřív. My jako děti jsme to měli rádi, jelikož jsme měli dárky dřív než ostatní 😀 😀 a druhej den jsme si je pěkně užívali u pohádek...máma koukala s námi, hráli jsme si...žádné vaření, strojení, apod....prostě klídek, pohoda
prostě zkuste si je udělat 23.12. (jestli to půjde) a pak ti to ani nepříjde, že máš mužskýho pryč...
my jsme se prostě naladili na Vánoce o den dřív 😉 🙂

berynka
22. zář 2008

Jani, neboj, nebude to smutný 😉 . Adámek už je velkej kluk a bude mít rozum a hlavně radost z dárků . To nebude jako loni, když je zajímali maximálně žárovky na stromečku.

janulle22
autor
22. zář 2008

schwarzovka-driv si je delat nemusime jde az na 10 vecer do prace...takze snamabude vpohode... 😉 jen to bude jiny...myslim si ze smutny y ze semi bude styskat... ☹ ...

berynka-ada byl loni unesenej z papiru,uz od malamu moc chutna... 😀 doufam ze letos ho nebude zajimat stromek,aby nam, chvilu vydrzel... 😀 ...

nemate nejake napdy na darky malymu...?bude mu rok a pul...

biela.pani
23. zář 2008

ahojte, pridám sa aj ja. s manželom bývame zvlášť už 8 rokov a keď sme sa presťahovali, ešte chodil na nočné, takže naše Vianoce robil niekedy aj 24,25,26. alebo sa stalo, že išiel do roboty 24.12. už o štvrtej poobede. to sa akurát malá zobudila z poobedného spánku, rýchlo sme si rozdali darčeky a už ho nebolo aj s upečeným štedrovečerným kaprom zabaleným v taške, vtedy sme si s malou robili vianočnú atmosféru samé pre seba. teraz je to už dobré, lebo už tak nerobí, tak si robíme s Vianoc pekné sviatky. ale treba to brať tak, že ráno, keď príde z práce, Vianoce pokračujú. Niekto to má horšie, komu tí najbližší zomreli. my sme tento rok prišli o dvoch veľmi blízkych príbuzných /krstný a strýko/. práve minulý rok to boli prvé Vianoce, čo sme sa nestretli všetci spolu/a to sme mali už tradíciu, že vždy 25.12 sme sa stretli asi 20 ľudí/, porušili sme tradíciu a tento rok sa už nebude dať. no a pre moju krstnú a tetu, aj pre sesternicu a bratrancov to budú veľmi ťažké Vianoce ☹ 😢 😢 😢

sissik
23. zář 2008

janula moj ocino tiez chodil do prace na smeny, ale vtedy sme uz boli vacsi.
ked bol v dennej, tak vecera bola ked sa vratil.
ked isiel do nocnej, tak vecera a rozbalovanie darcekov bolo skor.
spolocne chvile sme si uzivali ked bol doma.
neboj sa, zvladnete to 😉

moni1412
23. zář 2008

ahojte. tak my tieto Vianoce stravime bez nasej milovanej starkej, ktora nas pred tyzdnom navzdy opustila budu to tazke Vianoce, aj ked uz byvame s manezlom a malym sami.... starka bola na Vianoce bud u nasich, alebo u mamininho brata. budu to Vianoce s velikanskym zialom v srdci, ale verim tomu ze bude starka s nami aspon duchom.

poletucha
23. zář 2008

janulle - vzdyt jestli pujde az v deset do prace,tak s vama bude mit skoro cely Stedry den,ne? 😅 V deset uz malej bude spinkat,tak si pust hezkej film a uzivej si pohodicku a klid 😉 My treba travime kazdy Vanoce za posledni roky pryc od rodiny...Letos MM nedostane na Vanoce dovolenou a jsme v zahranici. Minuly rok jsme je travili pracovne v Omanu, rok predtim v Thajsku atd.,proste vsude si je udelame po svym a atmosferu si vzdycky vytvoris,kdyz chces. Myslim si, ze to fakt neni zadna tragedie 😕 jsou na svete mnohem horsi veci 😅

martina.d.
23. zář 2008

moni, neboj sa zvládneš to. Mne umrela mamka 10 dní pred vianocami a tiež sme to zvládli. Bolo mi síce pri srdci smutno,ale tešila som sa z malej, z nového bytu a hlavne z vianoc. Po pohrebe ma napadlo, že ani vianoce nebudeme robiť, ale môj manžel mi povedal, že mamka by si neželala,aby sme za ňou takto žialili. Tak sme si ich spravili ako sa patrí. 😉 😀 😀

janulle22
autor
23. zář 2008

poletucha-ja vim ze to neni tragedie,ale je mi to lito a bojim se ze tu atmosferu nedokazu udelat... ☹ ale uz to vidim z te lepsi stranky...tak to snad bude dobry i bez rodiny...

moni1412
24. zář 2008

martina.d dik. to ma mrzi, aj ked je to uz par rockov.... 😒

nanyka
27. zář 2008

janulle - ked ide az na desiatu do prace..mne to pride take normalne..teda neviem ako vy, ale ja uz o desiatej spim 😀 aj na vianoce..

ja s priatelom som mala jedny jedine vianoce spolocne ked som s nim este pracovala spolu v zahranici..odvtedy mu to stale vychadza tak, ze sme separe..tak to si potom ja radsej zoberiem vzdy v praci smenu, zoberiem si kybel salatu a pozeram cely den rozpravky 😉 ..tento rok vsak budeme aj my na vianoce zatvoreni, tak mi zmarili plany 😀 .. a budem musiet byt s mamkou a tvarit sa, ze si ich uzivam 😖

luminkasp
27. zář 2008

janulle22,

hoj,

ja by som sa toho az tak nebala. Budes predsa v cechach, kde sa vsetko robi tak ako kazdy rok (teraz to mozno vyznelo blbo, ale ja vysvetlim postupne😀)

Ja zijem v spanielsku, moj muz nechce chodit na vianoce na slovensko, takze ich travime vzdy s jeho rodinou a nie mojou. Tu sa ale slavia uplne inak ako u nas, 24. je rodinna vecera, kde je nas viac ako 20, objednana z resty. Tu sa nedavaju ani darceky, az na 3 kralov.

Ja to robim tak, ze si vzdy napeciem, medovniky, a este nieco co mi najviac chyba. Urobim si vianocny stromcek ( tu nie je zvyk, stavaju betlehem), vyzdobim malej okna, kupim spievajuceho santu, 24. si dam darceky pod stromcek a rozbalim ich s malou. Tiez sa pred tym pomodlime a zjeme oblatky, lebo tu tento zvyk nie je.

25. budeme zrejme s kopou ludi na fieste a 26. sa uz pracuje.

Da sa to zvladnut, ked chces, neboj sa