Vánoce - nemůžu se dočkat. Je tady taky někdo takový?

princezna8
17. říj 2019

Ahoj. Je tu nekdo, kdo se nemuze dockat vanoc jako ja? Pojdte podebatovat, kdy budete pect cukrovi, kdy planujete vanocni vyzdobu... 🌲⛄🎄

malanoha
18. říj 2019

Nemam rada Vanoce. Stoji penize, ktery bych radsi dala na jine veci.. Nebavi me pict cukrovi, nebavi me ta silena masirka uz od rijna ve vsech obchodech. Nejradsi bych utekla na Vanoce nekam do exotiky a tam je oslavila jenom symbolicky. Ale muj manzel je stara konzerva, ktera chce tradice, tak to kvuli nemu trpim.

lucifux
18. říj 2019

@alcar já tedy nevím, ale většina maminek má Vánoce hezčí, právě s dětmi. Pro mě by dneska Vanoce bez dětí nebyli Vánoce. Zdobení stromečku, výzdoba, cukroví letos zapojím i svého 3 roky starého synka a věřím, že si to spolu užijeme, strašně rád mi pomáhá. A když mu budu povídat o ježíškovi a o dárcích, tak bude nadšením bez sebe. Jak máš staré děti?

lucifux
18. říj 2019

@malanoha a co děti, máš nějaké ratolesti? U mě právě pohled na Vánoce změnili děti.

malanoha
18. říj 2019

@lucifux Mam jedno male, ktere z toho jeste nema rozum..

princezna8
autor
18. říj 2019

@malanoha A kdo te nuti ty Vanoce delat? Ani penez se do toho nemusi davat hromady. Vanoce jsou i o duchovnim vyznamu, o rodine... A skoda ze nevidi tvuj manzel co o nem rikas 😁

malanoha
18. říj 2019

@princezna8 Co, ze je konzerva? To uz davno slysel😁

princezna8
autor
18. říj 2019

@malanoha Jo tak to potom jo 😁

alcar
18. říj 2019

@princezna8 dcera 5,5 a dvojcata kluci 2,5. Dcera v jejich veku uz byla fajn, nedelala kraviny, nelezla do skrini, na to, na co nemela uz nesahala. Ale kluci jsou strasni kazisveti. Vsechno znici, zdemolujou, do vseho lezou, berou do rukou veci, u kterych jim muzu 1000x vysvetlovat, ze na ne nemaji sahat, hracku maji jeden den a uz je na ni neco ulomeneho. Jsem znich v tehle veci hodne nestastna. Tim, ze jsou dva, tak vymysli lotroviny a vsude mi lezou. Bohuzel jeste i ted v jejich 2,5 letech si fakt netroufam vystavit muj nadherny keramicky betlem, ke kteremu mam veliky citovy vztah. V obyvaku mame porad “pokojicek”, takze nejake dekorace nehrozi. Strasne me to stve. Kdyz dcera dospela do veku, kdy uz by to slo, tak se narodili ti dva satani 🤦‍♀️😃 a s nima je to zhola nemozne. Co se tyce darku a takove te jejich radosti atd., tak je to fajn, to je zatim asi to jedine pozitivum. Odjakziva Vanoce miluju, mam rada tu atmosferu, vune, kdyz se sejde rodina atd. Ale s deckama je to (zatim) fakt vsechno porad hekticke, nic nestiham a neuzivam si to. Tak porad pevne doufam, ze s rostoucim vekem zacnou mit rozum a daji mi aspon o Vanocich svaty pokoj... aspon na ty pohadky a ze si tady vystavim adventni venec, aniz by mi ho znicili. Samotnou me to stve, ale dvojcata a kluci jsou proste vanocni peklo. 🙈😁
@lucifux

eithelwing
18. říj 2019

Ad peníze.... Taky nemám ráda velkolepé obdarovávání o Vánocích. Symboliku vidím jinde - společně strávený čas, zastavení se.
S manželem si vzdy vybereme jeden společný větší dárek, a pak si dáme drobnosti. Dcera má též 1-2 větší dárky, a pak už jen maličkosti.
Bohužel u příbuzných je to spíš honička po dárcích. Každý rok toho musí být víc a víc a to mě už unavuje. :(

Ad raubíři... Nemůžu posoudit, dcera je zatím lehký ničitel. A stromek píchá, tudíž je opatrnější. 🙂
Ale jo, už roztrhla jeden papírový betlém, nějaké ozdobicky to neprezily. Ale jsou to jen věci.
Nejvíc vždy trnu, aby se hlavně neporezala.
Ale jinak to se zdobením nepřeháníme. 🙂

alcar
18. říj 2019

@jane46 tak vecere v klidu, o tom si muzu nechat tak akorat zdat. 😕🤪 Posledni “romanticka” vecere probihala v zari na dovolene a vypadalo to, minimalne pro bezdetne, jako naprosty horor. Ubrusy u stolu jsme s manzelem drzeli temer nonstop, kluci porad stali na zidlich, jeden uz si dal pomalu kozacka na stole, objednany hranolky (hura, bude chvili klid...prdlajs, vzali si tri a vic nechteli), porad se se segrou hadali o jeji novou panenku, takze neustaly rev. Po 20 min, kdy jsem byla spocena az na prdeli a nahazela do sebe pulku vecere, jsme pozadali obsluhu o vystaveni uctu a zabaleni zbytku do krabic a sli jsme si to dojist radsi na detske hriste. A tipuju, ze i letos stedrovecerni vecere bude probihat ve stejnem duchu. Nikdy jsem si nemyslela, ze zrovna ja (jsem vcelku pedant na slusne vychovani) budu mit takove decka. 🙈🤦‍♀️🤣

sarka256
18. říj 2019

Ahoj , Vánoce miluju💙💙 a těším se každý rok už od srpna 🙊😂. Letos dvojnásob malé bude o Vánocích už skoro dva a půl 😍😍😍. Tak si to už konečně pořádně užijeme😊. Dárky už mám téměř všechny pro celou rodinu😅. V listopadu koupím ještě pro dceru hlavní darek a pro muže v prosinci jen drobnosti co mi cvrnknou do nosu.S výzdobou začnu s prvním adventem a cukroví ke konci listopadu. 😉

jane46
19. říj 2019

@alcar Tedy to Ti nezavidim. Dvojcatka musi byt hodne narocna. Ale verim, ze za par let (nebo klidne uz pristi rok) budete mit zase Vanoce, kde budes i ty spokojena a uzijes si je 🙂 Ja se tu sice tesim na pohodu, ale loni bylo nasi Barborce necely rok... Sice mohla na stromecek atd., ale je to mala divoska, tak snad ho bude zase jen obdivovat 😀 Davam jim do pokojicku malinky s detskymi ozdobami a ten at si hyckaji jak chteji. Vetsinu dekoraci mam vysoko, dvere, okna, svetlo 😉 Ale to uz taky vi, ze staci prisunout zidle 😀 A u nas sedi, ze zakazane ovoce chutna nejlip, takze je necham vsechno prozkoumat a osahat a pak uz je to tolik nebere 😀 Jo a letos uz nebude ani jeden v zidlicce, tak nepocitam, ze vydrzi sedet 😀

lucifux
19. říj 2019

@alcar to co máš doma ty, mám taky. Synovi jsou 3 roky. Taky to je malý demolišn. Loni chodil a strhával ozdoby ze stromečku, ale za to přes ruku pár krát a byl pokoj. Nic méně, je rozdíl jeden a dva, to chápu. Já mám třeba ještě půl roku starého capečka, a ten když spí doma, tak ke za 10 minut vzhůru, protože ten starší, lítá a křičí. Nic méně je pravda, že ho baví mi pomáhat, tak se ho snažím do všeho zapojit. No jo.... ale on zase pomáhá 10 minut a jsme zase tam kde jsme byli.

dura175
19. říj 2019

Vánoce jsem měla ráda. Možná dokonce milovala, když jsem je slavila s našima. V ten den jsem se cítila svátečně a výjimečně, vše mělo svůj řád a postup. O dárcích to nikdy nebylo, byli jsme spíš chudší, ale o tom společném setkávání. Pak když u našich bydlela ségra s děckama, tak to bylo ještě hezčí, protože děti Vánoce milují. Když jsem se vdala a přestěhovala, tak trávíme Štědrý den u manželových rodičů a od té doby pro mě Vánoce naprosto ztratily kouzlo. Je to pro mě den jako každý jiný. Jinak teda já dárky moc neprožívám, nakupuju až v prosinci a jen symbolické.

drzticka81
19. říj 2019

Tak s detmi jsem Vanoce zacala mit zase rada 🙂)) Ale minuky rok to nenaplnilo me ocekavani, byli protivni, nabiti energii atd (jsou 3). Takze letos chci pojmout Vanoce a prazdniny predevsim zazitkove 🙂)) Na kazdy den nejakou zajimavou aktivitu 🙂)) Zacneme divadlem na stedry den, navstevy u prarodicu, urcite nevynechame aquac, nejakou hernu pro deti, vylety do okoli s prochazkou, navstevy kamaradu u nas, krmeni labuti, vyjedem nekam za snehem-chci si to uzit spis timhle smerem,at jsme unaveni a spokojeni vecer na gauci u pohadek 🙂))) Ale jinak mam rada hlavne dobu adventu, ve ktere se snazime spolu prozit to cekani na Jeziska-a taky ve forme peknych zazitku-divadla,koncerty, trhy,a ruzne aktivity 🙂)) Snad se letos povede.....

alcar
19. říj 2019

@jane46 ja si to vzdycky tak hezky predstavuju...jako ze budeme delat vse s detma...cukrovi, zdobeni, budeme se valet u pohadek a vecere bude v klidu. A uplne prd. Decka zacnou sice pomahat, ale po 5 min je to uz nebavi a stejne zacnou delat kraviny. Jidelni zidlicky letos jeste nechavam, to bychom bez nich nedali. 🙈😁
Ale, jak pises, verim, ze za par let nebo uz pristi rok to bude klidnejsi a zacnu si to uzivat...i kdyz uz zas budu litat do rachoty, tak to bude zase narocne v jinych ohledech. 🤪😃

alcar
19. říj 2019

@lucifux no presne, 5-10 min jsou z daneho ukolu nadseni a pak uz je to nebavi a ja se s tim musim crcat jeste dalsi hodinu, zatimco oni uz tady zas neco demoluji. A placani pres ruku nebo na zadek u nas na tyhle veci absolutne nefunguje. Ja je placnu, chvili se vztekaji nebo breci a za 10 min uz se tady zase rehtaji a skacou, jak by se nechumelilo. To bych je musela mlatit 10x do hodiny. Uz nemam silu ani rvat... jako matka jsem na tohle uz totalne rezignovala🙈😂 (receno s nadsazkou). Mozna ze se na ty vanoce netesim zbytecne a bude to nakonec fajn, ale moc sanci tomu letos jeste nedavam. 😁 Nejvice me sejří to, ze si hrajou jeste porad tady v obyvaku a nemuzu tady mit nic sveho. Osobni prostor ciste na moje veci uz je nekolik let sci-fi. Ale to je zas tema k jine diskuzi. 😁

princezna8
autor
19. říj 2019

@alcar A co dat aspon nejakou vyzdobu nekam vys, aby na to nedosahli?

princezna8
autor
19. říj 2019

@sarka256 To jsi dobra, ja nemam jeste ani jedem darek 😮

michaelalad
19. říj 2019

Ahoj holky.Já Vánoce miluji 🙂 dokonce jsem takový blázen,že se třeba 5 dní před budim už v 5 ráno a vymýšlím co doladit a upéct atd. Můj muž Vánoce nemusel naše má rád. Nechápu jak někdo může být ve stresu 😕😇.Přece jaké si je uděláme takové budou 🙂 . Už jen když si všude zapnu světýlka tak mám hned lepší náladu. Akorát mě baví svítit už od prvního adventu strašně mě baví výzdoba 🙂 ale týden po Vánocích už mohu vše sklidit. To už mě nebere 🙂 .Letos budou první s malým Samuelkem . 7.11 se má narodit 🙂 . Tak jsem zvědavá jak vše zvládnu,ale výzdobu musím mít každopádně 😂😍

princezna8
autor
19. říj 2019

@michaelalad Taky se budim par dni pred Jeziskem hrozne brzo, ja teda ani tesenim nemuzu usnout. A na stedry den vstavam uz ve 4hod, a uzivam si to s nostalgii 😊 U me vanoce zacinaji uz v pulce listopadu, ale 27.prosince bych to uz nejradsi uklidila, je mi lito ze uz je po vsem...

michaelalad
20. říj 2019

@princezna8 člověk se těší a to těšení bývá nejhezčí 🙂. U nás je teda znát,že máme ty Vánoce rádi. Všichni mají hrozně dobrou náladu . Ale vím že to tak všude není . A někdy už to mají lidi spojené s dětstvím :( .... ja třeba neplaším ani s nákupy co koupím bude co zapomenu nebude 🙂 když vidím ty narvané koše v Lidlu nebo penny musím se smát ...ja jak chodim postupně přijde mi to lepší 🙂

princezna8
autor
20. říj 2019

@michaelalad Vetsinou lidi co nesnasi vanoce tak to maji zakodovany uz z detstvi. Aspon takovych lidi par znam, a kdyz jsem se s nimi o tom bavila, tak proste z detstvi neznaji hezke vanoce, rodice jim rekli ze jezisek neni, a bylo po kouzlu.