Vánoce v září?

aponchie
14. zář 2008

Tak sem si precetla letak retezce Kaufland a nestacim se divit..to neni ani mozne..Vanoce zacinaji uz v zari neli v srpnu ,jak jinak jde o prachy ..tohle prece neni k vanocum fer..kdyz si predstavim,ze letim koupit mikulase a certy a pritom je 14.9tak me klepne..nejvyhodnejsi cena na adventni kalendare atd,v tesku dokonce je balici papir vanocni 😲 jak se ma clovek vubec na jeziska tesit kdyz ho masiruji takhle dopredu a mezitim jsou preci dusicky a nejakej pitomej halloween 😅 to zase bude plnej kram santa klausu a deti narvane v cervenem oblecku a vyfocene na prani k vanocum.z toho teda bliju kdyz to vidim..jako mezi nama ja mam koupene darky pro malou uz ted 😀 slo vicemene o vyprodej hracek kde jsem ji nakoupila 4kusy o 70%slevnene takze to mi prislo jako fajn akce a proste sem to schovala,ale jinak ani nevim kam sem dala girlandy a banky a vubec nevim jakej stromek letos chci a schvalne se pujdu kuknout do OBI tam to taky zacina brzo 😀 a co vy?uz pecete?nakupujete mouku a zdobite vence?? 😀 😀

dludli
14. zář 2008

ja taky miluju punc a zimu a snih a vanoce a nejaka masaz a nervy kolem toho, jaklo jestli je uklizeno, napeceno, nakoupino atd me nerozhazi (a doufam ze mi to vydrzi na furt, ze az se nam rozroste rodina se to nejak nezmeni 😨 ) ted jsem ale spoky kdyz davaji na Stedry den Tri orisky pro Popelku, to jsiu moje Vanoce. A kdyby jsme nahodou pp 3 letecj u tchyne byli na ´Vanoce ve svem, tak to budoi snad ty nejkrasnejsi Vanoce jaky kdo muze mit 😵

dludli
14. zář 2008

😀 😀 😀 ted jsem narazila na tohle 😀 😀 😀 https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...

nensy
14. zář 2008

no tak co máme malou tak to stím uklidem nebude tak žhavé 😀 myslím že ta to uklidí za mě 😀

aponchie
autor
14. zář 2008

ja neuklizim 😀

kristi
14. zář 2008

dludli: ja nevim, to prece neni osklivy? na stormecku to vypada urcite moc hezky...

nensy
14. zář 2008

tak to je nejlepší letos to asi taky tak budu dělat 😝

aponchie
autor
14. zář 2008

no me se to celkem libi prave a je to rucne delane..ja mam od babicky hackovane obaly na velikonocni vajicka ,jako fakt mazec je to vufoukle vajco a primo na nem delane hackovani vypada to luxusne ,ja premejslim,ze si od te pani vlocky a andelicka objednam

sisstin
14. zář 2008

tak ty slaměný a háčkovaný ozdoby se mi líbí..lepší jak barevná koule 😝

aponchie
autor
14. zář 2008

ja zdobim stromecek,platky pomerance jablek slamene ozdoby a drevene panacky pernicky maslicky a mezitim starobyle ozdoby me se ty moderni nelibi

kristi
14. zář 2008

no, jsem rada, ze nejsem sama...i kdyz teda nas stromek bude s koulema, no

aponchie
autor
14. zář 2008

ja mam taky koule,ale ne moderni 😀

dludli
14. zář 2008

jo holky ja nemyslela ze to neni hezky, ale ze uz ted je to v nabidce 🙂
Vubec nic nemam proti rucni praci, ba naopak!

loni jsem mela jen slamene ozdoby a pernicky a cervene masle 😝

aponchie
autor
14. zář 2008

no v nabidce to bude asi proto,ze to nejakou dobu trva uhackovat si myslim ja tak at to stiha nez v prosinci si vseci vzpomenou a ona se uhackuje 😀

binki
15. zář 2008

já mám ráda ozdoby, které se udrží 😀 , vloni kocour se psem několik krásných sněhově bílých ozdůbek "sundali" a letos se přidá Amir

vm72
15. zář 2008

Já jsem taky pro stromeček zdobený "postaru". Perníčky které sama upeču,slaměnky,oříšky,borovicový šištičky,červený mašličky místo řetězů a zlatý mince místo kolekce... 😵
Bohužel-doma s tím moc úspěchů nesklízím,protože dcera jakožto každé dítko "preferuje" spíš ty cingrlátka a čím barev,tím líp... 😀 Takže si vždycky vánoce střídáme.Loni byl slaměnkový a letos bude muset být podle jejího stylu. 😀
Taky děláme stromek třeba jen ze dvou barev (červená-zlatá,modrá-zlatá,bílá-stříbrná...)
Jednou jsem měli stromek jenom z bílé a ten byl asi nejkrásnější. 😵 Přemýšlím,že si od té šikovné paní objednám ty vločky... 😉

aponchie
autor
15. zář 2008

me se taky libi ty stare ozdoby a nesnasim ty barevne stromky jako do ruzova do oranzova jen do modra a tak to mi prijde jak z vylohy to tchyne si ujizdi jeste na tech nevim jak se to jmenuje ty cacorky zlate roztrepene asi girlandy?je tim poset celej stromek 😀

vm72
15. zář 2008

My když jedem stromek podle dcery,tak bohužel taky... 😀 Je to potom všude po zemi a já to na ten stromek pořád vracím.
Letos to musím nějak "přetrpět" kvůli ní a další rok bude zase v mém stylu. 😀

nensy
15. zář 2008

tak to mě se taky nelíbí ty barevná stromky 😝 tak mi letos budeme mít stomek asi u stropu kuli malé 😀

kristi
15. zář 2008

dludli, jo tak. tak to jsem to spatne pochopila, ja myslela, ze je to dle tebe trosku kyc. 🙂

ilci
15. zář 2008

tak já se přidávám ke stromkům se slaměnýma ozdobama, perníčky atd.
ale protože to někomu připadá málo třpitivé, míváme ještě nazdobené větve, malé stříbrné baňky a ozdobičky

jabber
15. zář 2008

v září....hm....a nejsou to druhý vánoce? Oni totiž jsou i lidi co někdy mají druhý vánoce 😝 😀

melory
15. zář 2008

my mame stromcek bez gul a je na nich zvacsa "slama" 😀

ikke
15. zář 2008

no neviem, ako u vas, ale u nas pocasie vyzera tak na november... aj listy na stromoch su uz zlte a zacinaju opadavat 🙄 asi fakt najvyssi cas vyrazit za vianocnymi darcekmi... 😅

janulle22
15. zář 2008

tak dneska je teda radna kosena..to amme teprve zari...co bude v listopadu...?bych se ani nedivila kdyby zaclo snezit...leto prislo taky brzy tak zima taky prijde brzy pokud uz neprisla... 😠 ..je to deprimujici... 😖

anakonyes
15. zář 2008

Ahojda, já to vánoční šílenství dokážu ignorovat, ale manža nadává a to mi kazí těšení. Hrozně ráda dávám a dárky, snažím se aby byly vždycky osobní. Ale třeba se švagrovou se chci dohodnout, že už budeme dávat dárky vzájemně jen dětem. Na co si kupovat kosmetiku, v který jako ekzematik pak peru svetry...
péct nebudu, koupím sušené ovoce a oříšky, tchánovi sice chutnaly pracny, ale vzal to čert. možná s mámou upečemě perníky, jednou mám med, sádlo i mouku. Ale to mi máma přijede pomoct jak zadělat, tak upéct, čímž se z toho stává příjemná akce.
jako stromeček třeba zase seženu ulomenou větev, minule nám vítr zlámal krásnou větev z borovice před barákem. Hned jsem ji měla na balkóně. pověsili jsme ji od gárnýže a byla krásná. 😀
No a malej bude mít první vánoce a myslím,že nejlepší budou světýlka a papíry 😉

vm72
15. zář 2008

Naši malý bylo první vánoce 7 měsíců a nejvíc ji zajímaly stužky z rozbalených dárečků. 🙂

aponchie
autor
15. zář 2008

no to je super...a babi leto treba nebude??to je nejak mezi letem a zimou asi zapomeli 😀

titkovamiriam
17. zář 2008

vianoce-to je moje,len nemam rada ze obchodnici blaznia uz na jesen a zabuda sa na jesennu prirodu a pamiatku zosnulych 😠 ,podla mna by stacilo keby vianocna nalada bola od polovice novembra.inak ja uz roky kupujem darceky cez cely rok a potom si tu atmosferu na trhoch naozaj vychutnavam,aj teraz mam uz kupene obliecky na periny pre rodicov a niake malickosti detom a priatelovi. 😀

janulle22
17. zář 2008

no kdyz jsem dnes vylezla na balkon a ta kosa tak uz mi pripadalo ze je tak listopad... 😔 ...ja ci teplo.... ☹ vanoce alemiliju ale musi se k nim dojit pomalu s teplotama ne ze jeden den je 25 a druje 14 stupnu...