Vánoční Trhy Praha. Chodíte tam a chystáte se i letos?

babsiegirl
7. říj 2011

Zdravím všechny rodiče, budoucí rodiče, snažilky a snažily i ty, co si sem jen tak zajdou pokecat 😉 Nikdy jsem na vánočních trzích v Praze pořádně nebyla a strašně ráda bych svého manžela letos vzala (Angličan). Byl někdo na trzích na Staromáku po Vánocích? Stojí to za to? Všimla jsem si, že jsou letos na Staromáku do 1.1.2012... A vůbec, tak nějak se nám ty Vánoce blíží, kdo se těší, co plánujete péct za cukroví, už jste nakoupili první dárečky? 🙂 Já Vánoce miluju!

ffiinnkkaa
7. říj 2011

Já jsem byla..a byla jsem teda zklamaná..nic tam co se týká vánoc nebylo..stalo to za.. ☹

babsiegirl
autor
7. říj 2011

@ffiinnkkaa je, opravdu? tak to me mrzi.. ☹ ja se spis tesila na tradicni cesky ozdoby, stromky, pernicky, nejakej ten stanek s klobasu ci langosem, o darky mi ani tak nejde... A to jsi byla pred nebo po vanocich?

ffiinnkkaa
7. říj 2011

@babsiegirl před..a taky jsem to čekala hlavně po tom co jsem absolvovala vánoční trhy ve Vídni..Praha fakt nic moc

babsiegirl
autor
7. říj 2011

hmmm, tak to je pekne ha houby... A nevis o nejakych dobrych trzich jinde v CR? mozna Brno? I kdyz to bude vsechno asi na jedno brdo co, i kdyz na te morave by to mohlo byt zazivnejsi a tradicnejsi 🙂

mamkamarketa
7. říj 2011

@babsiegirl ja jsem z centra prahy,manzel american. vanocni trhy nenavidime oba 😅
da se popsat jakkoli jen ne jako ''tradicni'' cepice s napisem Prague, rusky matrosky (nebo jak se to pise) hnusny svarak, mastny klobasy,davy lidi a kapsari...nic pro nas 😉
pry jsou dobre trhy ve Vidni,ale ja nenavidim masy lidi,takze se tam nechystam

babsiegirl
autor
7. říj 2011

@mamkamarketa diky za tip 🙂 tak tomu asi dame miss... nema cenu se drcat do prahy i kdyz je to jen hodka vlakem, kdyz je to takova hruza.. Davy taky nic moc nemusime, zijeme na vesnici, kde je klid i kdyz Praha se Stevovi libi moc... Mozna jen nejaky dalsi day trip po svatcich 😉

florentina
19. říj 2011

@babsiegirl ahoj, já bych to tak nezatracovala. Já teda taky vánoce miluji a uznávám, že na trzích na Staromáku je co zlepšovat, ale chodím na ně s manželem každý rok a vždy se na to těším. Jako rozhodně tam nechoď při nějakých akcích, jako je rozsvícení stromku, mikuláš atd., to je to tam vždy o život. Taky doporučuji tam jít za tmy, když vše svítí. Osvětlený není jen stromek, ale i domky a stánky. Jinak já nevím, kdy holky na trzích byly, ale přijde mi, že se poslední dobou nabídka stánkařů lepší. Není to v žádném případě na nakupování dárků, ale různé reklamní předměty ani ruské matrjošky /taky nevím jak se to píše 😖 / jsem tam tedy poslední rok neviděla. Já miluji koupit si vždy pečené kaštany, s tím teploučkem v kapse se projít po náměstí a okolí, třeba až na hrad a na mě teda Praha vždy dýchá tou správnou atmosférou, ale já mám Prahu ráda. Jako podle mě základ je neočekávat zázrak, trhy ve Vídni to nejsou, jasně, ale pokud jste tam ještě nebyli, já bych to rozhodně zkusila. A všem vřele doporučuji, zakončit vše kafíčkem na otevřené restauraci na střeše hotelu, který je naproti Orloji /když stojíš zády k Orloji - před Orlojem/ tak naproti, po pravé straně je hotel, tuším, že se jmenuje u Prince, ale to si nejsem jistá, každopádně se projde dovnitř a tam se vyjede výtahem až nahoru. Na střeše jsou teplomety, takže se dá chvilku posedět i v zimě. Na večeři to není, je tam dost draho, ale na kafíčko s dortíkem moc doporučuji, protože je otamtud opravdu úžasný výhled na Prahu /výhled je prima v každém ročním období/. I kdyby jste se měli jít jen podívat. Je to podle mne fakt romantické.

dreana
1. lis 2011

Ahojky, ja mam Vanoce rada moc, miluju je. Ve Vidni jsem byla, fakt to stojí za to!!

Jinak ja mam rada i ty Pražské, pokoukam, nasaju atmosféru, dam si svářo (mě chutna 🙂)), trdlo a tak a je mi fajn 🙂)

jajkax
1. lis 2011

@babsiegirl Tak samozžejmě Vídeň ,Drážďany a tak jsou bezkonkurenční.Ale i když to do prahy máme hodinu a půl, tak tam každej rok zajedem.A tak hrozně bych to nezatracovala.Kdo má rád Vánoce(jako já) tak si i tam najde a nasaje atmosféru kterou potřebuje.Nemají náhodou jen kýče, ale i různé vánoční ozdobičky, výrobky z včelího vosku, čepice šály, dřevěné hračky a tak(i když samozřejmě předražené).Dáme si svařáček, punč a trdlo.A jsem vždycky spokojená .Já Vánoce prostě miluju🙂

sabatko
3. lis 2011

Tak já se přidám k těm, co se jim trhy a hlavně atmosféra předvánoční Prahy líbí. Chodíme s manželem už tradičně a nyní už druhým rokem půjdeme i s naším synáčkem Nejdeme tedy po věcech, ale každý rok si koupím ručně dělanou ozdobičku na stromeček, dáme si svařák a punč i medovinku na zahřátí, manža trdlo a já horké kaštany, napůl velký langoš, koukneme na rozsvícený strom (loni se nám opravdu moc líbil), poslechneme si koledy, co zpívají děti na pódiu a v pohodičce vyrazíme domů. Jasně, jak už tady zaznělo, není to ani Vídeň ani Drážďany - to bylo úplně jiné, ale "Narodil se Kristus pán" od dětí ze školky má taky něco do sebe🙂).

hofka1
7. lis 2011

V centru asi fakt ne, to mě nebere, já radši menší "útulnější" akce. Ráda jsem chodila třeba na trhy na náměstí Míru. Ale spíš kvůli stánkům, není to nějak moc velké. Ty jsou ovšem před vánoci, ne po🙂