Vaříte svým pejskům? Jaké maso? Vaříte dopředu?

martek
25. lis 2008

Holky, mam na vas doatz.
Doma mame 1,5 letyho bigla. Od malicka je na granulich (ProPlan), zadne problemy nemel. Ted v posledni dobe obcas zvraci, dvakrat i krev.... ma zanet zaludku a zrejme i alergii na nejakou slozku ProPlanu. Bral antibiotika a mel by byt preleceny. Jenze ProPlan uz mu davat nemame, mame najit nove granule, ktere mu budou vyhovovat. Napadlo me, ze bych mu zacala varit....
jenze s tim nemam vubec zadnou zkusenost (teda s varenim jo, jen ne pro psika 😀 )
kolik ceho davate????? varite dopredu? jake maso???
diky

hupcza
25. lis 2008

čauky ...
já měla psy v době, kdy granule v čechách prakticky neexistovaly (když jsme je měla se sebou navážené na školním výletě, kdejsem měla psa, spolužáci mi je sežrali v dojmu, žetojsdou nějaké křupky 😀)
no a tehdy se samozřejmě vařilo
pro maso jsem chodila přímo na jatka - většinou tam maj nějaký nucený výsek a často dokonceprodávajímaso pro zvířata, které splňue hygienické předpisy, mnohdy bývá už i vařené (u nás na jatkách to dělají i dnes)

k tomu přílohové těstoviny (zase se dají koupit levné zlomy - psovi je fuk, že špagetynemajítu správnou délku a beztak mu je musíš polámat 🙂)
i ostatní - kroupy, rýži jsem nakupovala po velkých balících
k tomu zeleninu - ideální mražená - mochovská nebo něco levnějšího

většinou jsem vařila na 2-3 ny dopředu (podle ročního období - v létě s to blbě skladuje 🙂)

co se týká množství záleží na psovi, jeho aktivitě

nevím, jestli ten tvůj psík nebude potřebovat i nějakou spšl dietu - probrala bych s veterinářem

cikyta
25. lis 2008

No my varíme našej 4 ročnej slečne.Viem,že to možno nieje najzdravšie,ale hlavne mäsko.Zeleninu nemá rada.Iba kapustu a kel.No a z mäsa varíme kuracie pečienky,srdcia,žalúdky a kuracie páročky.Potom aj hovädzie mäsko z polievky atd...Ale samozrejme,že to steriedame aj s paštetami pre psíkov.(Granule nechce jesť.Jedla ich len ked bola kotná a ked kojila.Inak vôbec nie)

certisko19
25. lis 2008

my mame skoro 2-rocnu fenku....granule nechce zrat....zerie to,co my varime doma....v nicom nevybera a vsetko ma rada... 🙂

martek
autor
25. lis 2008

myslim, ze nejde o to, co ma pejsek rad, ale co je pro nej zdrave.... muj psik ma nejradsi posmrkany papirovy kapesniky a taky mu je nebudu davat na veceri 😀

cikyta
25. lis 2008

Vieš Martek,ked si už raz naučíš psíka jesť to,čo my a granule má len na ozdobu v miske,tak už teraz ich jesť nebude,ani ked ju trápime vyhladovením!
A dokonca mi veterinár vravel,že ani to úplné krmenie len granulami nieje zdravé! 😉

dgm
25. lis 2008
swead
25. lis 2008

martek, ahoj, my máme doma 1,5letou bíglí slečnu. Taky měla něco se žaludkem, ale spíš to bylo z toho, že sežere na co přijde a to doslova 😉 Dáváme proplan, ale teď jsme jí objednali hills, když byla na dietě kvůli žaludku tak měla taky nějakou spešl od hills. Já bych našemu psovi nevařila pokud bych vyloženě nemusela, přeci jen bych měla strach, abych jí namíchala správný poměr bílkovin, sacharidů, minerálů, .... atd.

tannawe
25. lis 2008

martek: 😀
ale k tematu, se kterym jsi me docela potesila neb sice mame doma 11 tydenni stenatko, ale jeho stravou se zabyvame minimalne petkrat denne, protoze je to mrska vybirava a zjistila, ze na stole pro "velke" se to hemzi dobrotama kdezto ona ma granule.
Snad to nejak poresim, ale vareni pro psa je otrocina. Obzvlast kdyz varis jeste pro rodinu. Moji rodice maji tri psy a vsem vari.
Kupuji v Makru obrovske baliky ruznych srdci, zaludku, kusu hoveziho atd. Vsechno to v obrovskem hrnci za nehorazneho smradu /kdyz varis droby no to je opravdu namka...zvlast tohle mnozstvi/ uvari, daji zamrazit, cast si daji stranou do lednice. Pak to psum nakraji do vlocek zalitych horkou vodu, nechaji nabobtnat, pridaji nejake mrkve varene, testoviny atd. Podle nalady a uz servirujou.
Nechci te odrazovat, ale i kdyz mame stene vybirave az beda tak porad odolavam a varit ji nechci. I kdyz uz nas psi spratecek ochutnal u nasich proklete varene zaludky a bylo vymalovano...hodinku sedela u mega hrnce a hypnotizovala poklici! 😀 😀 takze buhvi co ceka me...drzim palce k dobremu rozhodnuti 😉

swead
25. lis 2008

tannawe, naše psisko je taky takovej žebráček, ale ona ví, že žebrat nesmí. Nevím jakou rasu máte, ale bíglové jsou na tohle úplně otřesní 😀

Nám veterinář přímo řekl, že v granulích je všeho správný množství a jak píše tannawe, vařit pro psa je fakt otročina

tannawe
25. lis 2008

swead: mame ridgebacka. A hlavne me trapi ta jeji vyziva z toho duvodu,ze stenata stejne jako deti rychle vyrostou hlavne v prvnim roce! Takze ja si nedokazu predstavit jak jako vymyslim vyvazenou stravu jeste pro stene!! To by me zabilo...me nezbyva nez razit do obchodu, testovat co by ji tak smakovalo a nenechat se zviklat! Ke stolu ma absolut zakaz a za piskotek by sla sveta kraj, takze i na mistecko 😀
Ja ji podezrivam, ze je prost na sladke 😝

zuzkafuny
25. lis 2008

Môj kým bol malý, tak som mu kupovala granulky Fitmin... samotné mi ich žrať nechcel, tak som mu miešela s kúskom našej stravy a zvykol si na to 🙂 Teraz mu kupujem nejaké hovädzie nie veľmi drahé amiešam s cestovinou, alebo zeleninou a zvyškom našej stravy a tak... Vnútornosti môj pes nesmie 😅 tak tie mu ani nedávam...
On v podstate zožerie úplne všetko 😀 a keď mal ešte malý plienky, neohrdol ani nimi... hlavne keď boli s čoko plnkou 😝 😀

tannawe
25. lis 2008

dgm: ty brdo, ze me to nenapadlo hned!!! Nase slecna je zrejme prvni poradny vitarian v nasi potouchle rodine!!! 😅 Dekuju ti z celeho srdce za osvetovy clanek, protoze mi to otevrelo oci! Je to tak...jsme lapeni...a ja vedela, proc mi tuhle hypnotizovala tu morkovou kost do polevky a pak si ji s gustickem sobe vlastnim odnasela do pelechu. Takze jeste v noci vyrazim smer tesco a vykupuji regal s chlazenym masem vsech druhu a vydavam se na dobrodruznou cestu za uspokojeni chutovych bunek naseho coklika...alá raw!

🙂 🙂 🙂

martek
autor
25. lis 2008

tanawe, dneska sem poprve varila....kousek hoveziho, kureci odrezky a zelenina...smrad po celym baraku...takze never more 😀 resp. obcas ano, ale kazdy den

swead, ten hill je bezne k dostani???? nebo jen na veterine?????
a co rikas na biglika?????? 😵 😵 😵 😵 😵

moje zlaticko ma jeste jednu lahudku....mno......jak to mam napsat....miluje kalhotky.....ale pouzity.....vzdycky vykouse tn prostredek....... 😅 😅 😔 😔 😕 😖 😠 😒 😀

a co veci uz mi sezral nebo rozkousal, vcetne novych lodicek za tri litry 😕
ale nedala bych ho ani za milion! Beagle forever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

markettka
25. lis 2008

My máme roční labradorku.
Sní na co přijde, takže problémy s tím, že by nám něco nejedla není. Jen ty granule nemizí tak rychle jako masíčko 🙂 ...
Dáváme jí konzervy, střídáme je s vařeným masem, většinou co zbyde, co okrájím z masa pro nás (jsem vybíravá, takže dost ořežu). Po vývaru se může utlouct. K masu a konzervě střídáme granule, housky, těstoviny, rýži.
Občas přiklepneme vajíčko - ikdyž to asi moc není dobrý kvůli salmonele atd..., ale na srst výborný.
Pak přidáváme vápník.

cikyta
25. lis 2008

Naša mopslica má rada použité mužove slipy.Dokáže ich vybrať z prádla,žuť a naťahovať si ich na hlavu a kýchať!
Moje gaťky jej nechutia ☹ No a ešte ked príde muž z práce,hned mu ťahá dolu ponožky.Moje ponožky ju tak nelákajú.
To len tak na okraj k úchylke mojej malej chlpatej lásky. 😵

tannawe
25. lis 2008

martek: to jsi me tedy rozesmala, protoze to velmi dobre znam od mamy, ktera takto vyzuzlane kalhotky likviduje velice casto a neradno si odlozit ve spechu nebo primo na zem nebot dany kus odevu hnedle mizi v jednom ze tri pelisku! Maniaci jedni!
Ja, kdyz byla tehotna a nasi varili tyhle "sve smrady", tak jsem myslela, ze se obratim naruby! Ale ja uz jsem z mrazaku vyndala ze zasob jedny kureci krky, jedny "zaludy" a radeji i tu morkovou kost a zitra ji testuju na syrovou stravu. Manzela uz omejvali, ze jsem uz totalni "magooor", ale proste to zkusim a uvidime treba to zabere. Muj manzel vsechno schazuje ze stolu se slovy: no nesmi bejt dámička ne? Ji das ty "grany" a kdyz bude mit hlad tak je sezere i kdyby to mely byt knofliky!
Tyran jeden 😀 😝

sassi
25. lis 2008

my sme mali vlčiaka a varili sme mu,
no kupovali sme bravčove paprčky, kolená, otec občas zohnal nejaký výsek, a zožral tiež všetko čo zostalo z kuchyne. Okrem toho sme mu hlavne v zime do toho pridavali aj granule. On moc nechcel granule. Len ak ich mal namočene v "svojom" papaničku. Kuracie sme mu moc nedavali, lebo to hltal a bala som sa, že sa s tým zadusí 😒

martek
autor
25. lis 2008

tak syrovou stravu bych nasi kocicce nedala.....
taky ma vas bigl bliz ke kocce nez k pejskovi\?????? a taky si myslis, ze bigl neni pes, ale bigl?????

miluju ho!!!!!!!!!!! a on me! 😵

tannawe
25. lis 2008

martek: vztah clovek*pes je fakt mazec! Ale ja te nasi "kozicce" jak ji rikam klidne syrovou dam! 😎 ,protoze je fakt, ze kdyz jsem krajela maso na polevku tak ji to smakovalo jak dive, ale rikala jsem si, jezisi nebudu to do ni rvat, ma tam ty granulky. Ale je fakt, ze ja taky "zeru" rano grep a muj muz se u toho obraci...takze jako lidi maji svoje chute tak asi i pesani😉
Hlavne, aby ti to varene pak zrala a prosperovala tak jak ma. Z toho ja mam nejvetsi "vitr", aby se ji neprosedlal hrbet a ja nevim co jeste... 😒

martek
autor
25. lis 2008

tak ja myslim, ze to bude zrat, dneska mi asistoval pri cele procedure vareni, od krajeni masa, po porcovani....celou dibu oprenej o linku a sledoval....nejhorsi bylo, kdyz sem dala misku se zradlem vychaldit do snehu na terasu, to celou dobu hludal skrz francouzky okno 😀 ´
a kdyz jsem mu to davala, tak na potreti dokonce poslechl a "zustal" 😎
kdo ma bigla, tak pochopi 😀

swead
25. lis 2008

martek, bíglové jsou strašně hodný a přátelský, ale občas mě vytáčí jak je nevycvičitelná. Prostě jí nemůžu nechat na volno 😔 chytne stopu a je v p......, naposledy nám takhle zdrhla za cyklistou. Já všechna krmiva kupuju přes specializovaný internetový obchod a ceny jsou tam podstatně nižší než na veterině nebo ve zverimexu. Hills jsem teďka objednávala 15kg za 1474,- fakt super cena a tomu našemu žroutovi to vydrží cca 2,5měsíce

swead
25. lis 2008

martek, ale jinak ji máme vycvičenou docela festovně, jen když přijde návštěva, tak je nezvladatelná a uvítala by nadšeně i zloděje, skáče a skáče a skáče.

martek
autor
25. lis 2008

muzes mi dat link????? na to hill´s

jako nas je taky super hlidac...sem to jednou zkousela, poslala jsem na nej ciziho zednika, a pes se bal vic, nez ten pan.... tak mame alarm 🙄 😀 😎

swead
25. lis 2008

martek, www.krmeni.cz , maj tam obrovský výběr značek

martek
autor
25. lis 2008

diky 😉

radka.m.
25. lis 2008

cikyta-nevím,jak moc znalostí má tvůj veterinář,ale manžel pracuje u vojenské policie jako psovod,má plno kurzů pro psovody,dokonce absoloval jeden z největších kurzů na grabštejně a nejzdravější krmení psů je prý jenom granulemi.doma máme toy pudla a ten dostává taky celých pět roků granule a ty psi opravdu nestrádají.prý po vařeném hodně začnou tloustnout,což není v žádném případě pro zvířata dobrý.v granulích je prý naprosto všechno,co potřebují k zdravému vývoji a životu.jo a jejich pracovní psi jsou prý krmeny taky jen na granulích,kdyby jimdali něco jiného,nebo více množství,tak by z toho měli v práci pořádné problémy,mají tam samozřejmě i veterináře a kynologa,který na všechno dohlíží,takže granule opravdu stačí.nějaké vyvařování je prý zbytečné a může způsobit více škody,než užitku.

martek
autor
25. lis 2008

radko a jaky granule doporucujes????

sijen
25. lis 2008

martek,
já teď vařím drůbeží masové vývary (bez soli) + koř. zelenina, libové kousky nebo obrané maso (mám nemocného psa, menší plemeno)
proPlan jsem dávali také, ale teď dáváme vývary proto abych jí ulehčila stolici.
Pořád ještě občas zobne nějakou granuli (ale málo).

řekla bych že jí to výrazně zlepšuje náladu.
před tím mi měsíc nejedla (v pátek nám potvrdili rakovinu).

radka.m.
25. lis 2008

martek-tak jsem se ptala manžela,tak říkal,že těch dobrých je více,ale jedny z nejlepších je-acana a kanadská anka a eukanuba.tyhle druhy prý používají i pro služební psi.

swead
25. lis 2008

radko, jj eukanuba je taky dobrá, tu jsme dávali Megie, když byla úplně malilinkatý štěňátko