Vaříte svým pejskům? Jaké maso? Vaříte dopředu?

martek
25. lis 2008

Holky, mam na vas doatz.
Doma mame 1,5 letyho bigla. Od malicka je na granulich (ProPlan), zadne problemy nemel. Ted v posledni dobe obcas zvraci, dvakrat i krev.... ma zanet zaludku a zrejme i alergii na nejakou slozku ProPlanu. Bral antibiotika a mel by byt preleceny. Jenze ProPlan uz mu davat nemame, mame najit nove granule, ktere mu budou vyhovovat. Napadlo me, ze bych mu zacala varit....
jenze s tim nemam vubec zadnou zkusenost (teda s varenim jo, jen ne pro psika 😀 )
kolik ceho davate????? varite dopredu? jake maso???
diky

poletucha
25. lis 2008

ja jsem teda taky zasadne proti varenim pejsum a uz vubec proti krmenim jich lidskou stravou 🙄 Je sice hezky,ze oni to maji radi,nas pejsek (bigl 😀 ) ma rad i svoje bobky...a fakt mu je k veceri nedam. Nas dostava granule Royal Canin pro stenata a je fakt nadhernej,celkove pusobi hrozne zdrave. Nikdy nedostane nic od stolu,samozrejme ze zebra (je to proste bigl),ale nema sanci....a reci typu.. kdyz si naucis psa na varenou stravu,tak pak nechce granule 😅 ...tak proc ho to vubec ucit? 😕

swead
25. lis 2008

poletucho, zdraví psa je nádherně poznat na jeho srsti. Ta naše jí má krásně hustou a lesklou, každý ji obdivuje a strašně rádi se s ní mazlí. Taky jsem jen pro granule, ale kvalitní. Hlavně nekupovat nějaký laciný ze supermarketu, to je pak i domácí vařená strava zdravější

gangulienka
25. lis 2008

ahojte...ja som teda velky zastanca granuli....v tejto dobe je ich na vyber velke mnozstvo, su kvalitne a plnohodnotne....ale ak uz sa niekto rozhodne varit je to v poriadku, ale treba si precitat aspon jednu knizku o domacej strave pre psov....lebo ako viete kolko mu toho mate dat ? tolko kolko zozerie ?....a nema tam vela alebo malo bielkovin cukrov tukov...vlakniny, vitaminov ? A okrem toho pes ma uplne iny metabolizmus ako ludia a preto strava pre ludi urcite nie je hodna 🙂

swead
25. lis 2008

gangulienko, nejsi veterinářka? myslím, že jsem tě zahlídla v jiný diskuzi, teda pokud se nepletu

gangulienka
25. lis 2008

swead dobre si si vsimla 🙂

martek
autor
25. lis 2008

poletucho, ahoj! dalsi biglice 😵
muj plan je nasledujici: zmeniti veterinare, ten muj jedine proplan.....a pak budem zkouset ruzny granule... varit jen obcas......

swead
25. lis 2008

gangulienko, je dobre, ze se tu najde i odborník 😉

martek, taky nesnášim, když se mě jakýkoliv doktor snaží uvrtat do jediný značky, kterou má navíc vytapetovanou celou ordinaci

maruschka
25. lis 2008

dievčatá, pozrite si archív Test spotrebiteľa na STV1-tento týždeň dávali reprízu testu na psie a mačacie granule...A vzorky granúl pre svojho psíka alebo mačku si môžete zdarma objednať na pedigree...Mne prišiel fakt dobrý balík-sáčok granúl a dva sáčky mäsa-morčacie a kuracie tuším s nejakou prísadou...Okrem toho brožúrky o správnom stravovaní pre psov alebo mačky...Tá vzorka sa dá objednať buď na pedigree-pre psíkov alebo na whiskas-pre mačky...Stačí sa len zaregistrovať...nič sa neplatí 😉 😉

martek
autor
25. lis 2008

pedigree je pro pejsky pry moc slany 😅

stavba
26. lis 2008

Ahojky, tak rozšiřuju řady, taky máme 2-letého bígla 🙂 . Jako štěně dostával proplan, ale co je dospělý (i když s duší dítěte 😅), tak dostává od Puriny Dog Chow a občas mu umíchám psí konzervu s rýží nebo těstovinama a někdy uvařím kuřecí krky nebo kuřecí srdíčka, někdy dostane tvaroh a vše v pohodě. Je fakt, že občas, když ochutná nějakou jinou dobrotu, tak mu pak chvíli granule "nevoní", ale pak se k nim zase vrátí. Ono bíglové jsou velcí jedlíci, a tak než by měl hlad sní co mu dáme. Ale taky vše vařím samozřejmě bez soli a lidské jídlo téměř nikdy nedostává, kvůli soli a různým druhům koření. Však my taky nejíme psí stravu, tak proč by měl jíst pes lidskou, že? 😉

nanyka
26. lis 2008

moja mamka má kokršpaniela - ako povedala naša pani doktorka, je to taký "vysávač" 😀 zožerie všetko 😀
no ale mama mu dala, čo mu na očiach videla, kŕmila ho nepravidelne, granule aj ľudská strava, aj od stola 🙄 až mal zapálenú slezinu aj žalúdok ☹
tak prešla na čisto granule, sem tam nejaká tá konzerva.. (aj keď ja si myslím, že každý extrém je zlý..tie granule sú predsa len umelina..a keď si prečítam ingrediencie na obale hoci Eukanuby, či Royal Canin, je to plné chémie.. 😝 )..
postupom času mu však občas dá aj niečo z ľudskej stravy, ale upravila mu režim jedenia a od stola ho nekŕmi, takže problémy už našťastie nemá 🙂

titkovamiriam
26. lis 2008

nie

tannawe
26. lis 2008

zdravim
tak jsem nase stenatko podrobila testu "odolnosti" a svete div se, kdyz si mohla vybrat mezi granulema, uvarenym psim zradlem a miskou plnou syroveho masa a zeleniny tak se vrhla zcela bez reptani k misce se syrovym a ty zbyle dve ji absolutne nezajimaly! a vydlabala i ten posledni kousicek. Takze u nas je prirozenym vyberem nastolena rovnovaha a panicce nezbyva nez opet navstivit amazon.com a zakoupit si knizku o prirozene strave pro domaci milacky jak jinak nez v anglictine... 😉 Jinak jsem rada, ze si sama vybrala, protoze kdyz jsme ji byli ockovat a resili jsme zradlo s veterinarkou tak nas i hodne zajimala otazka nadymani, protoze Eukanuba ji delala velke problemy, zvoleny ProPlan pro stenata, ktery jsme na doporuceni doktorky koupili, ale nebyl moc velka zmena a pes ho nakonec odmital uplne. Proto jsme rada, ze dgm dala ten odkaz... 😵 😵

dgm
26. lis 2008

tannawe 🙂
Nevim, jestli sis vsimla, tak ten clanek jeste pokracuje 2. a 3. casti, tam jsou i nektere knihy, co uz vysly, bohuzel, mas pravdu, zatim v aj.

http://www.zlatyretrivr.cz/view.php?nazevclanku...

http://www.zlatyretrivr.cz/view.php?nazevclanku...

dgm
26. lis 2008

V nemcine, sezenes i v aj. 🙂

tannawe
26. lis 2008

dgm: jsi zlata!! 🙂 😵

dip
26. lis 2008

Dgm, to je fakt inspirativni myslenka..my nasi pejsuli vetsinou varime ruzny ty srdicka atd, jak uz nekdo psal, s ryzi nebo vlockama nebo testovinama, a syrovou ji jenom travu, spadany ovoce na zahrade nebo kdyz dostane ochutnat zeleninu, co jedi panici (sama o sobe ji nejede)..kdyz jsme v casovym presu, dostava konzervy nebo granule, ale taky si myslim, ze je to chemicka nechutarna. Syrovy maso mi prijde jako vybornej napad, aspon treba na stridacku, ale nemuze z toho dostat nejakou nemoc, tasemnici nebo tak?

livi
27. lis 2008

našej lilinke chutí od začiatku najviac varená strava - granule jedla len tie, ktoré sme kúpili od veterinára (royal canin), aj to len zo začiatku, potom už nechcela ani tie. inak jej kupujeme buď mäsové konzervy, alebo jej varíme - napr. kuracie trupy, ryžu, cestoviny. najradšej má kuracie mäso, do toho jej dáme nejakú varenú zeleninku, prípadne ryžu. 🙂
raz si bol manžel kúpiť tlačenku a klobásu, lebo bol hladný, tak po ceste autom tú klobásu jedol, nechal tam asi polovicu. všetko sme nechali v aute a reku že ideme na kávu. vrátili sme sa asi o 20 min. a naša hladná lilinka zjedla celú tlačenku (bola zabalená v 2 obaloch 😲 ) - podotýkam, že tam bolo takmer 250 g aj zvyšok klobásy 😀 v aute ostala už len vôňa a ona spokojná sa oblizovala 😀
no samozrejme doma jej bolo zle a odgrgovala ako starý chlap 😝 😝 a tiež ju nadúvalo..

roasha
27. lis 2008

nasi maju pudla,tiez papka granule,ale aj varene,ovocie,zeleninu,on je vsezrut. 😀
predvcerom napriklad vyluskol z pozlatky strepsis,a zozral,asi ho bolelo hrdlo. 😅 😀

liviky
27. lis 2008

náše šrotovačka má granule chapi a sem tam mu uvaříme kůže a těstoviny,ale on spase na co dojde 😀

kisska
27. lis 2008

Ahojte, ja mam doma 6-rocnu fenu RR. Je alergicka na kuracinu, tak zerie granule Lamb&Rice (Acana). Mala som obdobie, ked som jej varila - vnutornosti, najradsej mala kravske vemena (divila som sa, ale da sa to normalne zohnat v masiarstve, ked vypytate), hrtany na chrumkanie, pluca, ladviny, a ako absolutnu mnamku mala srdcia. Varila som to vo velkom s cestovinami/ryzou a mrkvou, isla sa za tym zabit 😀 😀 😀 . Uvarila som toho velky hrniec a naporcovala som si to do mrazaku. Nakoniec som jej to miesala s granulami, ked mala obdobie, ze jej granule nechutili a kedze z kvalitnych a nie kuracich nie je velky vyber, tak som jej ich nemal s cim striedat 😒 . Potom mi ale veterinar povedal, ze kombinovat je najhorsia mozna varianta krmenia - ma sa bud varit, alebo len granule. Tak som varit prestala a ked ma krizu, tak jej ich len premiesam s psou konzervou (1 lyzicka len kvoli voni).
Ludsku stravu by som psovi nedavala, je tam kopec soli, korenin, ktore drazdia zaludok. Ak ked samozrejme je milion psov, ktori takto zrali cely zivot a nic im nebolo... Ale uz som videla aj psa s cukrovkou a ten zraval cokoladu a kekse kazdy den s panickou pri kave...

bay
28. lis 2008

Tak nase papaju granulky. A obcas dostanu nejaku tu dobrotku ako paprcky vyvarene v polievke, ...

alionuska
28. lis 2008

My mame doma bischonikov a teraz aj 5steniatok.A varime im take kuracie masko-haskas a do toho im davam chlebik,alebo cestovinu...A dost im to chuti . 🙂 Ale sem tam,ked zacinaju steniatka papat same,tak kupujeme granule Dog-chow.Take malinke...a to im namacam do vody,lebo este maju slabe zubky. 😀

p.e.t.u.l.k.a
28. lis 2008

Já mám chovnou stanici a 2 fenky AB a od malička jsou zvyklé na vývary, neříkám, že jim někdy nesypnu granule, ale to jen málokdy.

tannawe
28. lis 2008

ahoj...tak nase "kocka" RR se zrejme trvale usadila na syrove strave, protoze ke vsemu ostatnimu jen cuchne, ale jakmile ma v misce svoje kousky "flakoty" treba s vlockama tak ji nikdo neodrthne! Vcera vyhlodala druhou morkovou kost, takze se chystame koupit ji praseci nozky, jestli se ji to bude zamlouvat stejne tak... 😨
Srst ma nadherne lesklou a prijde nam takova "veselejsi" a hlavne od te doby co ji davam /krmim vyhradne ja/ syrove maso tak je to nehorazna "pricucka", porad by se mazlila... 😀 asi si mysli, ze panicka chodi nekam lovit...jooo holka do Makra...pac tebe lepsi satit nez zivit 😀 😀 😝

tannawe
12. pro 2008

No tak jak pokracujete ve vyvareni?
Ja jsem zkousela ty praseci nozicky, ale bez uspechu /veprove ji nejak nejede... 😎 /,ale jakmile ma kuratko nebo hovezi tak jede jak diva. Byli jsme na vikend u tchyne a ta se desila, kdyz videla, ze ji syrove maso...to me docela pobavilo, ze pry bude agresivni a bude honit slepice...nevim, ziva je dost, ale kdyz se vydovadi tak spi i ctyri hodiny v kuse. Takze je to stejne jako s detma, kdo si hraje nezlobi... 😵
Jinak jsem ji jeste davala zbytek masa z vyvaru a to jsem myslela, ze mi ruku utrhne jak se na to vrhla 😀 😀