Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

tamuska
30. lis 2006

Lenko, ne Utroš mně MS neoddaluje, MS přijde i tak, ale ne vždycky úplně pravidělně. Krev mně berou i když MS dostanu - radši aby měli jistotu. Tentokrát mně zase IUI nevyšlo, MS už cítím v zádech...

aaandrejka
30. lis 2006

lenka, nezufaj, pockaj si na krvny test, urcite este ne je nic stratene 🙂

culinka
30. lis 2006

aaandrejka,

ahojky,tak ako ultrazvuk????? 🙂

sikulka
30. lis 2006

ahojte 🙂
culi a Ty ako pokracujes, uz stimulujes, ze?Ktory den:? 🙂

culinka
30. lis 2006

jeeej sikulka,ahoooj, 🙂

Ako sa mas,kedy ides absolvovat druhy pokus?
Ja zajtra zacinam s dipherelinom (to iste ako decapeptyl),snad to bude ok. 🙂

nane
30. lis 2006

aaandrejka
no ako tvoje sono? 🙂

lenka25
30. lis 2006

Tamuško, já už mám bolesti v zádech i občasné bolení v podbřišku (přesně jako na MS) už od pondělka. Už tedy čtvrtý den a test nic a MS taky nikde. Dobře tak já zatím nebudu vysazovat. Jestli do pondělka nic, tak půjdu na krev na HCG. Myslíš, že kdybych utroš místo 2x denně brala teď jen 1x denně, že bych případné těhu mohla ohrozit?? Díky moc za Tvoje odpovědi! 🙂

sikulka
30. lis 2006

culi,
zatial cakam za mz,a stimulovat chcem v januari,ale ked sa bude dat zacala by som tento mesiac v nativ cykle bez stimulacie,no uvidim,dufam,ze bude vsetko v poriadku.

ty mas dlhy protokol? 😉

aaandrejka
30. lis 2006

dievcata, aho, ultrazvuk vcera: "no, asi vas velmi nepotesim, mate ich tam dve" 🙂 o tyzden idem znova, ale uz nie do centra, ale k jednemu gynekologovi... srdiecka zatial nebolo vidiet, ostala som tak v soku, ze som sa aj zabudla opytat, ci su rovnako velke...

sikulka
30. lis 2006

andrejka, som rada,ze to vychadza pri UO.a hned dvojnasobne.
Ja by som uz tak rada bola na tvojom mieste...
ale ze su dve , som tusila,lebo si mala hned 1.x krasne vysoke HCG!
len som ti to nepovedala-hahahaha 😀 😀 😀 😉
inac ako sa mate trojka? 😉

nane
30. lis 2006

AAANDREJKA
😵 BLAHOZELAM K DVOJICKAM...nech rastu bez problemov a nech daju mamke pokojne tehotenstvo... 😉

aaandrejka
1. pro 2006

baby, ja som z toho hotova, dvojcata sa nedaju sklbit s pracou, ktra zivi celu nasu rodinu, takze som skor v depke....

lenka25
1. pro 2006

andrejko,
moje kolegyňka teď neplánovaně otěhotněla a zjistili u ní až v 13 TT že čeká dvojčátka 🙂 . Myslela jsem, že v dnešní době, už se to zjistí hned. Máš tu výhodu, že to víš hned od začátku a jsi připravená. Neboj, všechno zvládneš!!!!

Já jsem sem psala včera s tím Utrogestanem a negativním těhu testem. měřím BT a dneska stoupla na 37,2, předchozích asi pět dní se držela na 37,05 a dneska, kdy jsem 15DPO, tak je takhle vysoká. Myslíte, že mám pořád naději??

funny
1. pro 2006

lenka, ja nemam skusenosti s IUI (ale vsetkym babulkam tu drzim velmi palce), no pokial BT neklesa, nadej mas vzdy. nie vsetkym zacne HCG stupat rovnako rychlo, aby ho zachytil test z mocu - jeho koncentracia zohrava dolezity faktor. a krvne testy nebudu? vela stastia!

tamuska
1. pro 2006

Ahoj Lenko25, já beru po IUI Utroš 3x denně, 2x denně ho beru při normálním cyklu na podporu pravidelnosti a otěhotnění. 1x denně je asi málo, ale nevím to určitě. Myslím, že máš obrovskou šanci, držím pěstičky, ať to vyjde. Mně to zase bohužel nevyšlo, snad jednou...

culinka
1. pro 2006

sikulka,
ano mam dlhy protokol,dneska zacinam sprvou injekciou vecer.drz prsty. 🙂

aaandrejka,
gratulujem,nebud v depke,my vsetky co nas to len caka,by sme boli na tvojom mieste nesmerne stastne. 🙂

lenka25
1. pro 2006

Ahoj,
díky všem za názory 🙂 .
Radši jsem ten Utroš nesnižovala, když teplota stoupla... Na krev se chci objednat na pondělí. Dneska už nebudu plašit. V neděli případně zkusím test a i kdyby tam nic nebylo a MS by nebyla, na krev půjdu v to pondělí. Ale už mám teda nervy v kýblu 😀

aaandrejka
1. pro 2006

culinka, ty uz stimulujes? aj ja som mala dlhy protokol..a ktory dlhy mas? ja som mala lutealny (d22), zacinala som 22.dc jednorazovkou decapeptyluu, potom som pockala na m a 3.dc som si zacala pichat puregon.. cim stimulujes?

culinka
1. pro 2006

aandrejka,

ahojky,

noo,ja mam tzv dlhy sydney protokol.Zacala som 16 DC s tabletami provera,ktore budem uzivat do nedele.dneska si zacinam pichat dipherline (to site ako decapeptyl)a priblizne 8.12 este raz dostanem menzes,v ten den pojdem do centra na krv a podla vysledkov mi urcia kedy si zacnem pichat hyperstimulak FOSTIMON sucasne s DIPHERELINOM a do dna kedy mi pichnu pregnyl.
zlozite vsak? 🙂

dudulienka
1. pro 2006

Ahojte cem sa vas opytat ci sa odobratie vajicok robi pod celkovou narkozou a ako to prebieha.moc dakujem.lebo nad tym rozmyslame ale velmi sa bojim

aaandrejka
1. pro 2006

culink,a nie je to zlozite, mas len iny protokol 🙂 super dlhy 🙂 ale vydrzis, vsak 🙂

dudulienka, odber vajicok sa robi v tzv. TIVA anesteze, jedna sa o celkovu kratkodobu anestezu, po ktorej si okamzite schopna komunikacie... aj ked si ako opita ;) ... nemas na sebe ziaden dychaci pristroj ani nic ine, len ti do ruky pihcnu injekciu s infuzious a anesteza trva len dovtedy, kym ti infuziu nevytiahnu... potom ta hned budia, v niektorych centrach prenesu zeny na dennu izby na vozicku, ale myslim, ze vo viacerych idu zeny za pomoci sestricky do postele po svojich...aj ja som tak sla, aj ked sa vobec nepamatam, ako som sa tam dostala 🙂 cely odber, t.j. kym tam prides a kym odides, netrva ani polhodinu... ja si pamatam, ze som sla o 8.20 a o 8.54 som uz posielala smsku (sice sama haluz, ale prisla) svojmu priatelovi ;) je to malina!!! z celeho ivf cyklu je uplne najhorsi moment plny mocovy mechur pri transfere embryi.... ja som skoro odpadla z toho, co som sa uz mala pocikat a rovno z kozy 15 minut po transfere som utekala na zachod 🙂

culinka
1. pro 2006

aaandrejka,

a boli to,ked ti zavadzaju embryjka? 🙂

aaandrejka
1. pro 2006

culinka, kdezeee 🙂 cele to zavadzanie je tiez parminutova zalezitost, tak ide len o to, ze ti vlozia zrkadla a zarsobuju ich, aby mali volny vchod, to je kusok take neprijemne, ale neboli to 🙂 to samotne vlozenie embryi sa deje cez taku uzucku hadicku, v ktorej ich prinesie embryolog tesne pred vlozenim, tu hadicku vraj treba prepchat cez krcok maternice dovnutra, ale to je take tenucke, ze ja vonkoncom netusim, kedy mi to tam davali 🙂 cele to trvalo par minut, potom je najhorsich tych 15 minus ostat na koze s nohami hore, prikryju ta, no, ja som celych tych 15 minut pocitala, naratala som ani neviem do kolko, ale hompalala som nohami cely cas (esteze ma tam nechali samu) a nedokazala som sa sustredit na nic ine, len na to, kedy sa uz konecne vycikam 🙂 z tej kozy som tak trielila na zachod, ze sestricka sa musela smiat 🙂 pootm som si polezala 10 minut, ale sa mi nechcelo, tak som sa hned aj obliekla, sli sme este do ambulancie si pre instrukcie a potom domov autom...

janesm
2. pro 2006

aaandrejka tak jak se cítíš kolikáty jsi vlastně den po transferu??? Doufám že je vše v nejlepším pořádku 🙂 🙂 Já jsem včera začala s FSH injekcema Fostimon musí mě je píchat zdravotník a to do prdelky 🙂 .Jsem 2 DC,odběr vajíček mě asi čeká zhruba tak někdy kolem 14.12.

aaandrejka
2. pro 2006

janesm, citim sa uplne fajn, ako keby som ani nebola tehotna ;) odber som mala 30.10. a transfer 3.11., takze pomaly koncim 7. tyzden tehotenstva (presnejsie, som v 6+5tt)... inak som celkom v skoku, lebo sa uchytili obidve, tak opat v utorok idem na ultrazvuk

janesm
2. pro 2006

aaandrejka- tak to vypadá na dvojčátka?????No to je něco ale hlavně aby bylo vše v pořádku!!!!!!!!!!!Držím Ti pěstičky!!!! 🙂

nane
2. pro 2006

aaandrejka
no prave som si docitala tvoje spravy, citam, ze si v depke, nemysli na to tak, ber to pozitivne, vychovala si 2deti vychovas aj tieto dve....mozno tamten z hora ti dal to co si si priala no ON si chcel byt isty, ze to co ti posiela dostanes tak to umocnil.... 😀 nebojaj, nie je to nic hrozne, uvidis, ja som tym presla a ver mi, je to lahsie ako sa starat o jedno...a skombinovat ich s pracou? dostanes sa do rutinneho kolobehu ani nebudes vediet ako, tvoje velke deti ti s tym pomozu....hlavne nech ste vsetci zdravi... 😀
mimichodom....uz tyzden beriem duphaston, spomonis? minuly tyzden som ti pisala o spineni...dr mi predpisal duphaston...prave som pisala do fora, ci mi nevedia povedat, preco sa takto besne citim, ci je to reakcia na duphaston...som nafuknuta ako balon, v utorok si mam urobit tehu test a prist s nim za dr....boli ma v podbrusku...a co je najsmiesnejsie...stehna vzadu...ako svalovica, ale kedze mi lekar zakazal vela behat, tak nechapem tej svalovici...busi mi srdce...migreny...no citim sa ako sh*t... 😒
nevies ci je toto reakcia na duphaston?

aaandrejka
2. pro 2006

ahoj janesm, ano, vyzera to tak... no, do 10. tyzdna je este predcasne cokolvek tvrdit, pretoze dovtedy sa dost casto prejavuje syndrom miznuceho dvojcata a ostava len jedno... takze teraz budem asi castejsie hcodit na ultrazvuky, aby sledovali, ci sa obe vyvijaju rovnako alebo jedno zaostava...

nane, dik za podporu, nie je to take jednoduche, lebo ja som hlavny zivitel rodiny a aj ked doma, pracovat musim aj popri babatku..pri jednom si to este viem predstavit, ale pri dvoch teda vobec... no, uvidime, ako sa situacia vyvinie ... a to mi lekar v centre povedal, ze on vobec neveril, ze sa nam to podari, vzhlaodm na moje hormonalne hodnoty...

duphaston beriem aj aj, 2+0+2, mne nebyva zle vobec, skor zo zaciatku mi byvalo kusok nevolno od estrofemu, ale asi si telo potom zvyklo.... svalovka moze byt, srdce ti nahodou nebusi z toho stresu, ze nervujes, ci si tehotna alebo nie? 🙂 lebo to som zazila aj ja ;) ale neboj, vydrz do testu a potom uvidis, ze aj ked ti bude zle, tak si to uz tak nebudes vsimat, dolezite bude len babatko ;)

nane
2. pro 2006

nemam stres...nejak mi kolegovia v praci vzali nadej na tehotenstvo, takze uz robim rozpocet na dalsi mesiac ako nasetrit 400 CYP na injekcie naplanovat snazilkovanie, kedy asi vyjde ovulacia...etc... 😉

aaandrejka
4. pro 2006

akoze ti vzali nadej? prosim ta, nepocuvaj kolegov!!!! psychika zohrava pri oplodneni velmi dolezitu ulohu, ti kolegovia ti za to nestoja!