Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

aaandrejka
7. únor 2007

mayka, IVF ti v zasade preplatia vzdy, ak:
- nemas viac ako 39 rokov
- tvoja neplodnost nie je nasledkom interrupcie alebo sterilizacie (pokial tieto neboli vykonane zo zdravotnych dovodov)

ja mam napriklad 2 deti pocate prirodzene (maju 16 a 13), pred 11 rokmi som mala mimomaternicove, vdaka nemu mi urobili sterilizaciu (v papieroch som mala napisane len, ze sa jednalo o sterilizaciu zo zdravotnych dovodov) a poistovna mi ziadost bez problemov schvalila

kazda poistovna vsak ma svoj limit, kolko IVF do roka preplati, takze cim skor si date ziadost, tym lepsie 🙂

(ja som dlhe roky poistenkyna dovery, ziadost mi potvrdili v priebehu 10 dni, co je uplne super)

ika_ba
7. únor 2007

ahoj aaandrejka,
ja som sa tiez zhrozila, ked som citala to vyjadrenie, nakolko som nikdy nieco take nesplnala a ziadost mi spolocna zdr. poistovna schvalila do mesiaca
teraz cakam na mrchu a idem na kontrolu, a ked budem mat dobre vysledky, dame si druhu ziadost a dufam, ze to bude bezproblemove

aaandrejka
8. únor 2007

ahoj ika, drzim ti prsty, nech vam to vyjde! do akeho centra chodis?

ika_ba
8. únor 2007

ahoj aaandejka,
chodim do iscare v ba, chodila som k valkymu, ale chcem prejst k durechovej, aj zajtra idem k nej na kontrolu
valky bol dobry, ale muzi maju iny pristup a bol casovo dost vytazeny, preto chcem od neho odist

pappo
8. únor 2007

ahoj ika_ba tak ako to ide co je tu nove? davno som tu nebola tiez chodim k doktorke Durechovej, prave som skoncila s pripravoui IUI pretoze mi nenarastli folíci, nevadi co uz brala som merional proste PCO, nevyslo to.
tak sme sa dohodli ze pojdem na laparoskopiu takze hned ako mi pride mrcha idem nato.
takze este tento mesiac, spravime priechodnost aj obrusovanie a prepichovanie vajecnikov. boli ste uz niektora na laparke?

ika_ba
8. únor 2007

ahoj pappo,
ja som bola na laparke predminuly rok v oktobri, a nebolo to zle, aspon ja som to niesla celkom dobre, robi sa to v anestezii, takze je potrebne si vybavit predoperacne vysetrenie, ked som sa zobudila, chcelo sa mi ist na wc, ale hned ma nechceli pustit, trocha som mala bolesti pri cikani, troska som spinila, ale uz vecer som bola v poriadku a na druhy den som chcela ist domov, ale nepustili ma, az na dalsi den
zajtra idem na kontrolu k durechovej, vecer napisem

pappo
8. únor 2007

napis som zvedava 😉 ika a ake vysetrenia si si dala spravit lebo mne lekarka nic nekazala zajtra idem tiez musim sa jej spytat.

ika_ba
8. únor 2007

pappo, vysetrenie krvi mi odporucila lekarka, lebo som 2x potratila vzdy v druhom mesiaci, ked sa to stalo druhy raz, tak to zistila prave durechova a hned som isla aj na cistenie (nastastie som ten den nic nejedla ani nepila, bala som sa, ze mi budu brat zase krv), a ja sama som sa chcela rozpravat hned po cisteni s lekarkou, lebo som zacala hladat chybu v sebe, ale ked som jej povedala, ze sa mi to stalo uz druhy raz - potrat, tak ju napadlo, ze by som mohla mat v tehotenstve zvysenu zrazanlivost krvi, tak tie vysledky cakam
a zabudla som napisat ohladom tej laparky, ze si ju v podstate vyziadal hned po zacati liecby v iscare valky, aby vedel, ako som na tom
a paradox je, ked mi po laparke povedali, ze je to ako z ucebnice, dobre, genetiku mam dobru, manzel je v norme, aj ked by to mohlo byt lepsie a mimino nikde, niekde chyba musi byt

ika_ba
9. únor 2007

ahoj pappo,
ako si dopadla ty? ja blbo, vysledky vysli negativne, takze sa nepotvrdilo,ze mam zvysenu zrazanlivost krvi, tak sa vlastne nevie, preco som uz 2x potratila. okrem toho mi mrcha nedorazila preto, lebo mam cystu, ktoru som doteraz nikdy nemala. durechova mi dala tabletky - norethisteron, a po mrche sa mam ukazat na kontrolu.
okrem toho, ked som dosla, tak sa hned zacudovala, ze ja som pacientka valkyho, ale nechala si ma a nepovedala uz potom nic
tak neviem co dalej, som zufala, dnes som sama doma, manzel isiel uplne prec mimo ba, vo firme maju akciu, pekny vecer

evitam
9. únor 2007

Čaute kočenky! Tak ja som bola dnes na USG a skoro som odpadla. 😨 Cysty sa mi statili,ale pribudol na maternici skoro 3-cm myóm!Vraj je pri tej antikoncepcii aspoň teraz dobre viditeľný.Supriš,tak teraz neviem,čo vlastne s tým všetkým bude. 😖 Dr.Ďurechová ma síce v telefóne upokojovala,no aj tak akosi nič dobré nečakám.Ak mi mrcha podľa plánu nabudúci týždeň príde,mám ísť do ISCARu,že dohodneme,čo ďalej.Gynekológ mi hovoril,že pokiaľ by som musela na operáciu,stimuláciu môžem tak min.na rok odložiť,aj to v lepšom prípade-teda pokiaľ nenastanú žiadne komplikácie.To sa mám,čo? 😢. Bože,aká prekážka mi chce ešte prísť do cesty?
Sorry za totálne pod psa náladu,ale predsa.Ak máte nejaké skúsenosti,poraďte.
Ika ďakujem za info.Tak,ako som sa začínala báť toho všetkého, budem nakoniec asi najšťastnejšia,ak mi odporučia vôbec stimuláciu začať. 😒 Fakt,ako si dnes dopadla u dr.Ďurechovej?Dúfam,že aspoň ty ma niečím pozitívnym potešíš!

ika_ba
9. únor 2007

ajoj evitam, uz som pisala pred tebou, sme asi na tom rovnako

pappo
9. únor 2007

ahojte, takze ja mam uz termin na laparku na antolskej islo to velmi rychlo, nevydarena stimulacia nedorastli mi folikuly a tak sa IUI nekonalo ☹
hned mi Durechova navrhla laparoskopiu, povedala som ze jasne ideme na to, vzhladom na pmoje PCO je to nevyhnutne, tak dufam ze to pomoze, uff
ika_ba tak to je fakt blbe, ja si myslim ze ak si ta Durechova nechala urcite to bude riesit neboj.
ja som dnes 16DC a mrchu mam dostat az neskor ale na moje pocudovanie som dnes trochu krvacala ale len tak trosku nemoze to byt ovu? to by bol asi zazrak , ovu a u mna 🙂
evitam, tak dufam ze ten myom nebude treba odstranovat tak drasticky, ako to nazvala Durechova cize operativne, mna tiez potesial ked to povedala takto 😎 ja nad tym stae uvazujem kde vsade sa beru tieto problematicke stavy nas vsetkych snaziliek. ci je to vekom alebo stresom alebo ako? sama neviem, snazim sa teraz chodit pravidelne cvicit aby som aspon tak odburala ten stres z tela.

ika_ba
9. únor 2007

ahoj pappo,
tak ti budeme drzat palce, na antolsku som pocula skor chvaly a neboj sa, ked to bude ako u mna, nebudes tam dlho
ja som sa dnes skoro pohadala s mamou, uplna ma vytocila, ked zacala hovorit, ze sa mame ist stazovat, lebo cas mi uteka, to akoze chcela povedat, ze som stara, tak som to nechala tak, lebo neviem, kam by som sa asi mala ist stazovat, len som jej musela vysvetlit, ze teraz je normalka, ze ludia maju problemy mat vlastne deti a aj to, ze vacsinou sa nezistia priciny potratov
a sama sa pritom hram na blbca, asi hladam nejaky unik, lebo beham po nete a hladam clanky o pricinach potratov

pappo
9. únor 2007

ika_ba dakujem za podporu ja len dufam ze ti zistia co ti je lebo ked mas nieco pred sebou tak sa tesis a vies ze sa nieco deje, ale ked sa nedeje nic je to este horsie, drzim palce a dufam ze Dr. nam pomoze 🙂

evitam
9. únor 2007

To je mi veľmi ľúto.Myslela som si,že aspoň ty potešíš niečim pozitívnym,Ika.Inak si tiež myslím,že dr.Ďurechová je odborník na mieste a niečo v našom prípade porieši.Mňa dnes upokojila po tom,čo ma vystresoval môj gynekológ.Dokonca sa ma spýtala,či ma až natoľko nenávidí,že ma takto ľaká.Teraz sa snažím veľa dočítať o tomto mojom neduhu a fakt to vidím dosť pesimisticky.Všetky je to o veľkom šťastí.Môžeme byť celkom zdravé a podariť sa to nemusí a naopak-mať viaceré diagnózy a úspech sa môže dostaviť ihneď.My "nedokonalé" aspoň vieme,čomu neúspech pripísať.Najťažšie na tom je myslieť pozitívne,že?
Ika,na tie cysty mne dali antikoncepciu,ktorá zabrala a navyše až tak,že odhalila ten sprepadený myóm.Možno by sme o ňom ani nevedeli,lebo vyššia hladina hormónov to vraj nemusí tak odhaliť a on tam mohol byť už dávnejšie.Už pred skoro mesiacom,keď ma pred plánovanou stimuláciou na ultrazvuku vyšetrovala dr.Ďurechová /a tá ho nevidela/
Netráp sa však,aj keď viem,že je to blbé nemať drahého pri sebe,keď máš v sebe toľko emócií.Uvar si preto teplý čajík z alchymilky,ak máš,ja ho zrovna popíjam.Je fajn a robí dobre na všetky ženské neduhy...
A ty Pappo,tiež to nemáš závideniahodné.Laparka nie je nič moc,ale to hojenie potrebuje čas.A propo-prečo vlastne laparoskopia?A čo je PCO?

ika_ba
9. únor 2007

ahoj evitam,
ked nie je manzelik doma, aspon sa dostanem k pc, ma to jednu vyhodu a zajtra dorazi ku mne mlada holka z brna a ideme obiehat nakupne centra
durechova je mila a preto chcem chodit k nej
moj gynekolog je dobry, mala som ho rada a doverovala som mu, ale uz mu prestavam verit, dlho ma napchaval clostilom, lebo ked prvy raz zabral, preco by nemal zabrat dalej, tak mi mozno tym uskodil, a ked som bola teraz druhy krat tehu, tak ja blbec, som presla spat k nemu, ze tam budem chodit do poradne, a ked som si prisla po knizku, tak ma nechcel ani pozriet a na kontrolu ma objednal asi za mesiac, hoci som uz raz potratila, tak mu prestavam verit, horsie ale je, ze jeho poznaju pomaly vsetci a velmi si ho vazia, vsade, kde sa pohnem pocujem odpoved, to je moj kamarat
alcehmilku som uz dnes vypila, svoju davku, 2x pol litrika, vraj sa viac nema

pappo
9. únor 2007

evitam PCO su polycisticke vajecniky cize vela malych folikulov a nedozrievanie folik. cize anovulacia, nemam ovu a to je pricina preco som stale snazilka. takze pco sa zdaleka vyhni je to potvora. na vajecnikoch mas nedozrete folikuly a tie sa potom laparkou ako tak odstrania alebo sa vajecnik poprepichuje aby mohli nove folikuly rast dorast a potom prasknut. tak sa zatial nebojim a dufam ze nebudem stresovat.drzte palceky 🙂

evitam
9. únor 2007

Máš pravdu,viac ako pol litríka neprospieva. 🙂Piješ každý deň?
Tak zajtra si ideš urobiť radosť.Nakúp niečo pekné a možno aj niečo mini pre tvoje budúce bábätko,lebo ja viem,že tebe sa to nakoniec podarí!Ver mi. 😉Vieš ako sa to hovorí: človeče pomôž si sám,aj boh ti pomôže! 😉 A ty sa teda snažíš!
Akurát by bolo asi lepšie fakt zmeniť tvojho gynekológa.Neviem,prečo ho ostatní chvália,keď ku tebe sa tak chrapúnsky zachoval?!A prečo ti vlastne ten Clostil predpisoval?Na čo je dobrý?
Ten môj je síce ku mne milý,no veľa pacientiek od neho už poutekalo k iným a je horšie,že u nás nie si z čoho vyberať.Tak ja zatiaľ zostávam u neho.

ika_ba
9. únor 2007

ahoj evitam, a odkial si
vies, sice v ba je viac lekarov, ale ja som zbabela, aj si ist vypytat kartu od neho, ze idem prec, moj lekar bol mozno svojho casu velka kapacita, ale uz je stary a aj som sa bala, ci uz nebude na dochodku
a clostil, teda clostilbegyt sa beria na podporu tvorby vajicok, inac ja som skutocne otehotnela na prvy sup, a na modrom koniku je k tomu aj samostatna tema
cajik si robim cez tyzden 2x, raz hned rano v praci a potom este vecer doma, cez vikend to trocha flakam, len jeden, a beriem este nejake vitaminky, este musim zapojit kyselnu listovu
a inac cely den v praci sa na vas tesim, hned ako dojdem domov, zapnem pc a kukam modreho konika

a papo, jasne ze ti budeme drzat palce, napis, kedy mas termin, budeme na teba mysliet

magdalena19
10. únor 2007

ahojte dievcata som tu nova takze evitam chem otkazat ze tiez som bola na Gyncare v KE na IVF a podarilo sa to na 1 krat. Nic hrozne vobec to neboly. drzim palce 😉

misa1
11. únor 2007

ahojte dnes stimulujem druhy den.vo stvrtok ma caka ultrazvuk tak sa uvidi co dalej.

evitam
11. únor 2007

Ahojte kočky!
Ika, ja som z Nov.Mesta n.V. Tiež som už uvažovala nad kyselinou listovou a aj nejakýmmi vitamínmi,ale fakt neviem,či to nie je zatiaľ zbytočné.No ale aspoň som sa začala stravovať zdravšie.Každé ráno kopec zeleniny a tmavý chlieb,cez deň zase ovocie,čajík z alchymilky,rybí olej,..
Ika fakt,aj si si včera urobila niečím pekným radosť?Si priamo z Blavy?
Ja mám zatra ísť na predoperačné vyšetrenie.Aspoňže niekam.Táto nečinnosť ma už vrcholne nebaví.Tak by som chcela,aby sa už niečo dialo 😒.
Je super,že sa vám to všetko,čo ste doteraz podstúpili,zdalo akoby nič.To ma ukludňuje.Ste silné žienky.A ja sa tiež vynasnažím,keď na mňa príde rad.Už aby to bolo tu.Nech sa už konečne niečo deje! 🙂
Magdalenka,vítame ťa!Tak čo,už si tehuľka?
A ty Miska,ako to zvládaš?Aký máš,dlhý,či krátky protokol?Do ktorého CAR chodíš?
Papoo,držím pästičky.Aj keď nám to ide pomaly,s problémami,no možno takto ďalej zájdeme,no nie?Ja mám laparku už za sebou.Bolo to pred ôsmymi rokmi a zistili mi zrasty.Najlepší na tom bol asi len ten klystír,keďže všeobecne mám problém.To som bola zvnútra taká čistá! 😀 Bolelo akurát prvé dni,potom sa dalo.Potom napíš,kedy ideš.Budeme na teba myslieť... 😉

misa1
11. únor 2007

ahoj beriem 3 merionaly za den ,a vo stvrtok mam prvy ultrzvuk.zatial nic necitim,a dufam ze sa tam nieco odohrava.

misa1
11. únor 2007

chodim do ferticentu v bratislave a su tam super a velmi mily.

ika_ba
11. únor 2007

ahoj evitam,
sme z ba, tak to mame trocha jednoduchsie co sa tyka navstev centra, v iscare som stretla baby z trencina, topolcian ... obdivovala som ich ako to vsetko zvladaju
vcera som robila len sprievodcu po obchodoch, ale dnes som vyrazila s muzikom rovno do 2 vyhliadnutych a kupila som si sako v obchode, ktory idu rusit, takze zlacnene a menzestraky, takze som si spravila radost

mimina74
11. únor 2007

Ahoj misa,
Ja zajtra idem na ultrazvuk absolvujem už 3X bola som v GIN-five v BA a teraz chodím do Heliosu v Martine. Tam som spokojná. Mne nasadili trošku konské dávky, lebo v predošlích cykloch sa mi vytváralo málo vajíčok. Tak som zvedavá. 🙂

pappo
11. únor 2007

ahojte tak termin mam na 27.2. ale mrchu som mala dostat neskor dnes som asi 18 DC a prisla mrcha tak musim ist v pondelok hned za lekarkou co teraz. lebo operacia mala byt tesne po mrche, ci to zastavime alebo co. neviem co teraz zajtra uvidime.

nane
11. únor 2007

ahoj pappo,
co to citam? co sa stalo s IUI?
😕

pappo
11. únor 2007

no nane vidis , nenarastli mi folici, a teraz cakam na laparku tento mesiac uff. bola som z toho smutna ale dufam ze laparka pomoze aj drilling vajecnikov, co uz moje pco si so mnou robi co chce. a ty ako sa mas?

nane
11. únor 2007

jezkove oci....tak to ma velmi mrzi...citala som o tom drillingu, vraj to ozaj pomaha...takze to vyjde aj bez injekcii... 😉
ja som 11DC, meriam BBT, cakam na ovu, snazilkujeme sa 😀
zajtra idem na sono, dr mi chce povedat kedy by som mala mat ovu...tak uvidim, ci to sedi s BBT....asi tak...