Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

lia
27. bře 2007

no,ja si po vsetkych tych liekoch a injekciach ani neviem predstavit ako budem vyzerat.
uz teraz som nieco nabrala a to som este nezacala s hormonmi 😖

sikulka
27. bře 2007

ahojte 🙂
ani nemam cim velmi prispiet ,ale vas aspon pozdravim.... 😀

lia
27. bře 2007

ahoj sikulik,ako sa mas?? 🙂

sikulka
27. bře 2007

liu praveze nic nove,len som tu na skok a kukamm...prave som sa docitala o kili, nic prijemne- chudatko, dufam ze vydrzia aspon mesiac-dva....
a ty co nove?kedy zacinas pichat? 😉

lia
27. bře 2007

no tak toto neviem 😒 ,ked ja mam ten cyklus vselijaky 😠
a ty si sa ako rozhodla??skusis stastie opat tu alebo idete do ciech??

sikulka
27. bře 2007

lius este neviem,uvidime, pockame na cyklus a potom sa rozhodneme.zrjeme maj by pripadal v uvahu, ved posledne ivf bolo v januari,takze preslo dostatok casu si myslim....

Jak sa moj doky vyjadril:"ze pre Vas uz bolo vcera neskoro rodit!" 😀
ale uz mi to fakt lezie poriadne na hlavu ze sa nedarii.......je to hrozne .. 😝

lia
27. bře 2007

tak to ti verim 🙂
a preco ti povedal,ze neskoro??ved ste este mladi

sikulka
27. bře 2007

to na to ze sa strasne za tym nahanam vraj.....

lia
27. bře 2007

jaaajj 😀 ,skus troska z toho vypnut a co na to tvoj manzel??
neunavuje ho to??musim na chvilku odist,ale poobede urcite dojdem.piseme si poobede??

sikulka
27. bře 2007

ja idem tiez robit,lebo vcera som mala dovolenku takze poobede ked sa otrhnem z roboty..... 😀 paaaaaa

veva55
27. bře 2007

No keby mne manzel co i len trosku dal pocitit, ze ho to unavuje, zabila by som ho. Myslim, ze jediné osoby, ktore si pri UO vela vytrpia su zeny. Muzov to moze trapit len psychicky, ale to, ze vsetky tie hormonalne stimulacie zene rozbombarduju organizmu - je ti zle, navaly horka, cela si spuchnuta, zle sa citis, stale unavena....(mohla by som menovat este kadeco), proste najhorsie si vzdy musi odtrpiet zena. Bohuzial, takto je to v zivote vo vsetkom.

pappo
27. bře 2007

ahojte, chem vas poprosit nemate dake info o vyvoji plodu od oplodnenia kedy sa objavuje gestacny vak aky je velky a tak. raz som to tu videla a teraz to neviem za svet najst ☹ dakujem pekne

aaandrejka
27. bře 2007

ahoj pappo,

vyvojovy rad embryi:
http://www.gest.cz/ivf/vyv-rad-emb.php?pg=2

potom odporucam toto:
http://www.9mesicu.cz/index.php?ins=ta&katlist=04
http://www.rodice.cz/?aktkat=tehulky (tu mas rozpisany tyzden po tyzdni tiez)

a zaregistruj sa na rodina.cz, kazdy den ti odtial pride malinglist, co prave sa na tvojom babatku vyvija (samozrejm,e pri registracii bude od teba system chciet datum pm)

pappo
27. bře 2007

aaanderja si pokladik dakujemm, ja zial este nie som tehotna ale kamaratka je v 8tt a hladam to pre nu. diky moc. raz ked budem zaregistrujem sa. uz sa neviem dockat.

lia
27. bře 2007

noo,tak uz som tu,sikul,utrhni sa prosim ta z prace na chvilku 😀 .
niekto mi tu radil nejake vitaminy pre manzela a neviem to najst,ake brali vasi manzelia??

lilinka76
27. bře 2007

Lia, ja som Vám to radila. U nás sa osvedčili vitamíny od Swiss s názvom Energymen Libido, v BA ich určite majú v lekárni pri hlavnej stanici. Zajtra idem pre "ortieľ" po IUI, držte palce.

lia
27. bře 2007

ano lili,dakujem,idem si to hned napisat,ale nemali ho,bola som v auparku.kde pri hlavnej stanici??
drzim mooccc palceky,daj hned vediet.a ako sa citis??zajtra budu presne dva tyzdne ci aj viac??

lilinka76
27. bře 2007

Rozmýšľam jak hotentot, ako Ti to vysvetliť 🙂 . Keď sa budš viesť v akomkoľvek autobuse alebo trolejbuse na hlavnú stanicu, sú tam na kraji také stánky z ovocím a občerstvením, keď prejdeš okolo nich, je tam lekáreň. Z MHD-čky by si mala vidieť veľký názov lekáreň, na názov si teraz nespomeniem. Zajtra som presne 14 deň po IUI. Ako sa cítim??? Celý deň normálne, ale teraz ma trošku ma bolia kríže a aj bruško, ale možno si to už vsugeruvávam... Zajtra sa ozvem okolo 15.30 hod. ako som dopadla. Držte mi palce, snažilky.

sikulka
28. bře 2007

tak som sa odtrhla od mojej roboty,ale az dnes 😀 😀
mala som prave poradu- to bol hororrrr 😀 akurat som volala do CAR ci bnie su vysledky testov spermii a tak som sa nas...Pred tyzdnom som zaplatila 13,5 tis mali byt do tyzdna a vraj ich zeniem, ze si mam uvedomit ze nie som sama!!!!Tak mam na vyber z mnozstva centier,kde vlozim a z coho maju financny vynos a este si platim testy nadstandars, z coho tiez profituje CAr a pristup jak pri monopole 😅 TAk nie len ze som im "Darovala muzov biologicky material" kt. sa da aj zneuzit ,ak mam byt aj sporsta ,ale som si aj priplatila nemaly peniaz 😨 🙄
Som nabrusena jak sto certov!!!!! 😠
ani tu nik je je,aby som sa postazovala...... 😒 😢

veva55
28. bře 2007

Sikul a za co si to vlastne zaplatila 13,5 tisic? Nejak som to nepochopila. Ty si tusim po neuspesnom IVF, ze?
A do akeho centra chodis?

lia
28. bře 2007

sikul to fakt??a kedy budete mat vysledok??to je strasne,v tejto republike musis za vsetko platit a este sa k tebe spravaju jak k nejakej spine 😠 .
najhorsie,ze si ani nepomozes,musis aj tak cakat...

sikulka
28. bře 2007

lia tak tie vysledky budu az v pondelok,lebo ako povedala,dnes to uz nestiha...Mohla som sa jej spytat ci pre nu je zajtra uz vikend 😀 😀 😀 ze az pondelok...

co nove?

lia
28. bře 2007

naaa nist,som sama,troska som prebrazdila auparecek 😀 😀 ,nakupila som si kozmetiku ,tak sa vytesujem 😵 .
tak pondelok je este daleko 😠 .takze podstupis to druhy krat na SK??

sikulka
28. bře 2007

Tebe sa zije 😀 ked kozmetika uz nakupena 😎
apropo ja som tiez sama, a preto brazdim tu.

Este fakt neviem kde pojdeme na uz nie druhy,ale 3.pokus!fuuu,sa vobec cudujem ze este nie som celkom psycho,lebo ja som iny stresak.....na buduci tyzden idem do ferticentu a mozno sa objednam aj v Heliku,aby som vedela porovnat aspon aky taky uvodny pristup,aj ked vela mi to asi nepovie....

lia
28. bře 2007

hej??Tak sme dve 😀 😅 😝
ale ja som sama velmi malo,takze mi to na chvilku nevadi,aspon mam Nelinku pri sebe 😵 .teraz mi tu sniva tak nahlas,asi beha so psikmi 😀 😀
aj ja som stresak a priznam sa i,ze sa uz teda aj troska stresujem a bojim toho 😨 .
co je ferticent?? 😅

sikulka
28. bře 2007

ze Nelinka sniva so psikmi-lius na co Ty nemyslis 😀 😀 😀

fert. je CAR tu v Ba v ruzinove- co ani nebudem mat daleko....aspon nejake pozitivum..
Jedna holka tam teraz bola a podarilo sa ....Ja viem ze to automat. negarantuje uspech aj u mna(lebo ja som zrejme take specifikum)ale vraj ako pisala je tam velmi osobny pristup,kedze maju len 1 lekara.Neviem ako su na tom s poist.ale zatial sa platilo .....a maju dost zahranicnych pacientov,vraj.... 😵

lia
28. bře 2007

hej?? o tom som este nepocula 😕 .mne ,ked sa nepodari,co som este nad takym niecim neuvazovala,tak pojdem skusit stastie inam.jedna znama ma v inom centre najlepsiu kamosku,ktora oplodnuje vajka 😀 ,tak skusim tam.
aj ja som blizko ruzinova 😵 ,takze sme skoro somsedky 😀
a kolko sa plati,nevies??a kto tam bol??

sikulka
28. bře 2007

a kde mas tu kamoskuuuuu 😎 tu v CAR v ba?
bola tam jedna znama z netu z rodinky.cz a ties misa - uz je v novembrovkach
😉
pozeram jednym okom rozvedenym ze o com je ten serial a nechapem,len krutim hlavou,ale aspon je svanda 😀 😀 😀

lia
28. bře 2007

aj ja kukam an to jednym ockom,ved nic nie je v telke 😖
to je jednej znamej kamoska,je to tu v ba...ale neviem ako sa vola 😅
tak to je super,ze sa im to na prvy krat podarilo.a kolko mrazacikov si si dala vlozit??

sikulka
28. bře 2007

lius nie je to IScare?
ako to myslis s tymi mrazacikmi? 😅