Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

polakovi
24. dub 2008

katy2 tak to držim palečky

katy2
24. dub 2008

vdaka.... 🙂

csilla76
24. dub 2008

polakovi mne doki povedal ze najlepsie je ist na umele po laparke,a aj som bola na 1 ivf,no zial neuspesne- vlozili my len 1 embryjko,ale len koli tomu ze som mala 1 jedine vajko ktore sa aj oplodnilo ale neudrzalo v maternici...co sa tyka dvojiciek,tak urcite nejaky strach tam je,ale ked maju byt 2 tak nech budu,len keby uz boli. 😉

majaza
24. dub 2008

Ahojte!
Dúfam, že nevadí, že sa Vám tu pletiem, ale zháňam si lieky na svoje 4. IVF.
Prosím Vás, ak sa niekomu zvýšili injekcie (Gonal, Puregon) a ste ochotní predať ich za doplatok v lekárni, prosím, ozvite sa - kacickam@gmail.com
Expirácia min. 10/2008

VĎAKA

andika10
24. dub 2008

Ahoj dievčata,čítala som Vaše príspevky a držim vam všetkym palce. Mi sme tiež po umelom oplodnení ale mali sme dve neuspešne inseminacie a chvala bohu oplodnenie bolo uspešne a pritom somnou je všetko OK s manželom je problem.

jutes
28. dub 2008

Ahojte dievcata drzim vam palce nech sa vam to podari .Ja som si to prezila pred piatimi rokmy .Teraz mame krasne dievcatko.Zelam vam vela trpezlivosti a pozitivneho mislenia.

kuspitka
28. dub 2008

Ahojte.ako sa mate?

csilla76
28. dub 2008

kuspitka ako postupujes ?uz stimulujes???

apple24
17. srp 2008

Ahojte,idem na prve umele oplodnenie a mam zvlastne pocity..velmi sa bojim bolesti co pride po odobrati vajicok..aj ked viem, ze sa z druhej strany tesim a podstupila by som asi vsetko..

apple24
17. srp 2008

andika presne moj pripad, tiez sme presli dvoma inseminaciami,ale na umele oplodnenie cakam...mala by som to podstupit za 10 dni...tesim sa s tych hormonov mam sice zvlastny pocit,ale nevadi...gratulujem k uspesnemu oplodneniu...

jamka789
30. zář 2008

Ahojte.Chcem sa spytat ako dlho cestuje oplodnene vajicko do maternice?Lebo neviem ci nemam mimotelove oplodnenie.Dakujem.

elana
30. zář 2008

Cca. 4-6 dnů cestuje z vejcovodu, záleží na tom, v které jeho části je oplozeno (resp. jak daleko do dělohy má). V děloze ještě nějaký ten den bloudí a niduje v průměru 9. den (ale zas je to variabilní).

Přiznám se ale, že moc nechápu otázku...mimotělové oplození Ti udělají jedině doktoři v CARu🙂 Nemyslela jsi mimoděložní těhotenství?

jaja16
10. říj 2008

Ahojte. Dúfam že Vám nevadí, že píšem sem, ale nechcem zbytočne zakladať novú tému 🙂
Ja by som sa Vás chcela opýtať, čítala som skoro všetko a vidím že máte veľa skúseností.... ide o umelé oplodnenie ale prípad je asi trošku odlišný. Žena má určitú genetickú chorobu ktorá sa prenáša na potomstvo 50% dievča či chlapec. Tá choroba je potvrdená genetickými vyšetreniami ktoré dokázali mutáciu istého génu a tým vlastne dedičnosť. Lenže ona nechce vedome priviesť na svet dieťa ktoré môže byť choré. Môže ale nemusí ... to si iste poviete všetky...ale tá choroba je veľmi nepríjemná a po operáciách atď. človeku veľmi ovplyvní kvalitu života negatívnym vplyvom. A snáď žiadna matka, či rodič nechce aby sa jeho dieťa trápilo a vyčítalo vlastnej matke že je choré. Aj keď existuje xy ďalších chorôb ktoré môže /nemusí/ dieťa mať.....

...ale vrátim sa nazad k otázke a pointe.....je možné umelé oplodnenie darovanými /cudzie/ vajíčkami, ktoré by boli oplodnené spermiami manžela dotyčnej ženy?

..niekde tá dotyčná čítala že umelé oplodnenie sa dá robiť aj z nejakých genetických dôvodov...

Dúfam že som to napísala ako tak čitateľne 🙂

jaja16
10. říj 2008

Nikto mi nevie poradiť? ☹ ☹ ☹

martek
10. říj 2008

Komu je darování vajíčka určeno

Párům, kde je žena přenašečkou dědičného onemocnění
U těchto žen byla genetickým vyšetřením zjištěna změna chromozomů, která by mohla být přenesena na budoucí potomky.

http://www.reprofit.cz/main.php?main_id=141&_ar...

😉

jaja16
11. říj 2008

Ďakujem 🙂
Našla som tam takéto niečo

ženy, které jsou přenašečky dědičných onemocnění (Cystická fibróza, Morbus Recklinghausen) nebo mají chromozomální vadu (delece, translokace, inverze, mosaika)

takže to darovanie je asi možné len keď má žena tieto choroby? 😒 ja viem že tu nie ste lekárky a treba sa spýtať odborníkov.

veria
11. říj 2008

Já si myslím, že je to určeno pro případ všech genetických chorob. Protože použití darovavných vajíček je možné i v případě, že žádná genetická choroba není, ale žena nemá svoje vlastní vajíčka, nebo je má málo kvalitní. Pokud se nepovede více pokusů IVF s vlastními vajíčky, tak CAR běžně nabízejí darovaná. Ale musíš se samozřejmě poradit v nějakém CAR.

lajcikova
11. říj 2008

ahojte prominte že sem lezu ale budu reagovat na dotez jaji 16,mam za sebou 2ivf,prvni bylo s mym jednim vajičkem 😒 a ted sem měla druhe s darovanymi vajičky,bohužel to skončilo v 5tt potratem ☹ jsem 13den po revizi,ale lze využit tuhle možnost,zaleži do ktereho centra chodiš protože se to liši cenou a to dost a taky tou čekaci dobou.tak hodně štěsti všem 😉

jaja16
11. říj 2008

ahojte. no tak najprv by som sa asi mala "priznať" ... nie je žiadna kamarátka ani známa, písala som to o sebe 😢
mám dedičnú genetickú chorobu FAP http://www.tvojanadej.sk/?idpg=39 alebo tomu hovoria aj Gardnerov syndróm http://www.zdravie.sk/sz/content/132-23446/Gard...
väčšinou sa uvádza že do 40 roku života sa to vždy zvrhne na rakovinu, u mňa by to tak bolo v 27 rokoch...ako povedala genetička, prišlo sa nato v hodine dvanástej.....a chirurgicky mi odstránili len hrubé črevo.

pozerala som tú stránku čo dala link martek a našla som tam aj toto:

Metoda, která dokáže vybrat nepostižené embryo se nazývá Preimplantační genetická diagnostika (PGD).

Totiž už som písala do jednej tejto...."inštitúcie" ale nikto nemal za potrebu mi odpísať, preto sa radšej pýtam báb ktoré to poznajú a nie je to pre ne neznáma vec.

lajcikova...ja nechodím nikde, najprv chcem pozisťovať mimo toho ...

veria
11. říj 2008

Jájo, ale ta metoda PGD umí najít jen některé genetické choroby, jako např. Downův syndrom nebo Turnerův syndorm. Oni totiž umí prozkoumat jen asi 5 chormozomů, a ono jich máme 22 nebo 23, pokud se nepletu....Nevím, opravdu si musíš zajít za odborníky, toto ti tady nikdo zcela seriozně neodpoví....

veria
11. říj 2008

O PGD si podrobně můžeš přečíst tady:

http://www.sanatoriumhelios.cz/ivf/pgd/

Ale umí to prozkoumat opravdu jen 5 chormozomů, takže by záleželo, na jaký chromozom je ta tvoje nemoc vázaná.

lajcikova
11. říj 2008

jajo ta metoda co oni pišeš stoji 35tisic,a opravdu umi vyhledat jen par těch chromozonu,a človšk jich ma 46,jen muži maji faktor x a ženy faktor y.a nejvic informaci ti stejně podaji v centru,mužeš jit jen na nezavaznou konzultaci.tak hodně štěstička 😉

jaja16
11. říj 2008

hej veď mi to potom došlo 😀 že sa vlastne pýtam na somarinku.
asi sa fakt musím obrátiť iným smerom. a ozaj, gynekológ by mi vedel poradiť ?

veria
11. říj 2008

jajo, prosim te, většina obyčejných gynekologů o tomhle moc neví. Stejně by tě odkázal do Centra asistované reprodukce. Prostě si někam zavolej a objednej se na konzultaci,nic na tom přece není.

elana
14. říj 2008

PGD umí vyhledat všech 46 chromozomů🙂, ale protože nejčastější trizomie (případně monozomie u chr. X) jsou 13, 18, 21, X a Y, tak se dělají rutinně jen ty, plus se k tomu přidává chr. 16 a 22, bo se nejčastěji vyskytují u potratů.

Sondy ale existujou na všechny, takže pokud je jasná indikace k PGD (např. nositelé translokace plácnu 5;7), tak se vyšetří pětková a sedmičková světýlka stejně kvalitně, jako ta výše zmíněná 😉

tangerka
7. lis 2008

Ahojte, som tu po prvý krát a absolvovala som už 3 IVF neuspesne ,chodim do Heliosu Mt.Problem ma partner , musime vajicka oplodnodnovat metodou ICS a následne PK.Mali sme aj EBT, aj 1xKET ale opakovane neuspešne , čo velm boli , ved to mnohé viete.Trapim sa s tým sama , pravdepodobne pojdeme do dalšieho cyklu ev. zv. adopciu.Je tu niekto podobný, oyve sa mi ? 😉

krista
19. lis 2008

petrala • snž • Včera ve 21:31
🙂

petrala • snž • Včera ve 21:36
Ahoj..najde se tu nekdo kdo planuje nebo uz byl na umelem oplodneni??Pojdte o tom poklabosit... 🙂

ipuska • 8tt • Včera ve 21:37
Petrala ahoj, tady nás je........................................

petrala • snž • Včera ve 21:37
to tedy asi uz vsichni spi 🙂

ipuska • 8tt • Včera ve 21:38
tak pojď k nám na na IVF říjen listopad

petrala • snž • Včera ve 21:38
koukam ze uz jsi tehulka 😀 ...NAm to nejde uz 1,5 roku ☹

gloruja • Včera ve 21:50
Ahoj, no nám už to nejde 2,5 roku, tak jsem pro to začali i něco dělat a jdeme na IVF......dohnal nás k tomu špatný spg..tak uvidíme.. 😉

olm • snž • Včera ve 22:25
Ahoj holky,
taky se chystam na IVF, kdy vas to ceka?

geminis • 2d • Včera ve 22:41
ahoj holky,
my nešli hned na IVF, ale nejdříve na IUI...poprvé nic, podruhé se zadařilo a hned dvakrát!
Tak držím pěstičky!

gloruja
19. lis 2008

My jdeme rovnou na IVF, na IUI nemáme dost spermií ☹ momentálně mám dlouhý protokol, takže píchám decapeptyl..a čeká mě menopur..

bubulienka
27. lis 2008

ahoj holky ja jsem před časem absolvovala pred pár dnema IVF a ted za 2 dni čekam na ET 2 embryi,doufam,že se to povede a držim palce všem,které to taky skoušej a držím nam palečky 🙂 🙂 🙂

lucinoocka82
12. kvě 2009

ahoja kocky, viem ze budem mat mozno zvlastnu otazku, ale niekde sa to dozvediet musim (chcem) ☹ radi by sme mali s manzelom dvojky, nemame na to predpoklady, myslite, ze robia umele oplodnenie aj v takomto pripade?
dakujem