Ve 23 letech chci druhé dítě. Je to brzy?

zuzka.l
28. lis 2007

Ahojky vsem!me je 23 a mam uz skoro16mesicniho chlapecka a clovek uz tak uvazoval o druhem,aby mel sourozence blizko k sobe,ale rikam si,nejsem jeste hodne mlada na 2deti?rada by vedela jestli nekdo mel uz tak brzo dve deti nebo planuje 🙂

mkr
5. pro 2007

ahoj, tak my čekáme malou v únoru a v březnu mi bude 21, miminko jsme chtěli dřív,ale chvilku nám to nešlo, jinak další plánuji až malý budou 3 roky, a až se malá narodí tak už budu vdaná 2,5 roku a nepřijde mi to brzo. jsem ráda za to, že budu mladá maminka.

zuzka.l
autor
5. pro 2007

Tak to je krasne vybrali jste hezke jmeno 😀 Uz mi z toho trochu hrabe doma,chtela by mezi lidi,zas na druhou stranu si nedovedu predstavit,ze by se ted jak je jeste malinky mel o nej starat nekdo jiny 🙂a sourozence by privital,to vim urcite.Vubec jsem na to nemyslela,ale ted prislo nake obdobi,ze stejne chci dve deti a kdyz budou vyrustat spolu jedine dobre.Ono je tezke,kdyz clovek nema kolem sebe vubec zadnou rodinu a je na vse sam,tak me mrzi,ze nema zadnou babicku u sebe.Tak by byli dva 🙂

zuzka.l
autor
5. pro 2007

Mkr,to uz musis mit krasne velke brisko 🙂 Kope mala hodne?Maly byl aktivka,v tehotenstvi jsem jedla i trikrat za noc,hlad me budil a po porodu zas jak by utlo,skoro vubec jsem nejedla.

eireen
5. pro 2007

ahoj, tak já jsem se o svém těhotenství dozvěděla dnes, z testů i z krve... ale zatím se ještě neví, kde už jsem, v pátek jdu znovu na krev,doufám, že mi stoupne HCG... 🙂

zuzka.l
autor
5. pro 2007

Tanuki to drzim palecky,at vam to vyjde pokud se rozhodnete 🙂 Tehotenstvi je krasna vec,i kdyz ja prvni tri mesice porad jen zvracela a pred vanocemi zkoncila na kapackach v nemocnici,bylo mi fakt na chcipnuti ☹ po tretim mesici klid,ale vis jak u kazdeho je to jine,nekdo je v pohode a znala jsem lidi co rikali,ze zjistili az ve4mesici,ze jsou tehotni,coz fakt nechapu 😕

mkr
6. pro 2007

zuzka:na to, že už budem začínat 8 měsíc tak by to nikdo neřekl, ale je to výhoda malou cítím až až, ale leží na šikmo tak mi nekope do žeber, ale do boku

zuzka.l
autor
6. pro 2007

Ahoj Eireen a to jste planovali 🙂urcite stoupne HCG a delala sis i tehotensky test?

zuzka.l
autor
6. pro 2007

Mkr me malej vzdy zacal kopat,kdyz jsem v tehotenstvi jedla ovoce,mohla jsem ho jist tuny.A co ti rekl doktor na polohu miminka?

mkr
6. pro 2007

zuzka:poloha je ok, protože je hlavičkou dolů což je důležitý, ale stejně si myslím, že se párkrát ještě otočí.ona se vrtí snad pořád, hlavně v noci

tanuki
6. pro 2007

jééé holky, to musí být tak super mít malého bobečka v bříšku!

mkr
6. pro 2007

tanuki: je to nádherný jsem ráda, že to malý můžu nosit já, i když manža chodí s námy na každou prohlídku a cítí jak kope, ale není to ono, protože ty s ním trávíš celý den 🙂

tanuki
6. pro 2007

to určitě. ale mělo by to i své výhody, kdyby to donosil manža- první muž, který donosí získá milion dolarů 😀

zuzka.l
autor
6. pro 2007

To jo je to nadhera,kdyz to male kope a hlavne,kdyz ma skytavku,malej mi skytal v brichu skoro porad a dokonce jak pritel prisel z prace,jak ma hrubci hlas tak se jednou v brisku tak lekl,citila jsem jak sebou uplne skubl,jo jo je to nadhera nosit malinke pod srdickem 🙂 a jeste vetsi nadhera,kdyz poprve drzis sve miminko v ruce,je to k nepopsani 🙂

zuzka.l
autor
7. led 2008

ahojky vsem,tak se nam to povedlo a koncem srpna cekame druhe mimco!k doktorce jdu zitra,jsem rada,ze maly bude mit sourozence,je to tak lepsi,kdyz nebude vyrustat sam 🙂

tanuki
8. led 2008

Ahoj Zuzanko! Tý brďo, tak to je bezva, že se Vám to povedlo takhle rychle 🙂 A jak jsi dopadla u doktora?

zuzka.l
autor
16. led 2008

Ahojky Tanuki,k doktoru jsem chtela,ale neposlali me,nebot mi bylo receno,ze neni treba,tak az 24.1.jdu k midwife,to je jako porodni sestra tak k ni akorat na kontrolu,tak jsem zvedava.Nevolno mi bohuzel je z jidla,z unavy,uz se tesim,az to budu mit za sebou ty prvni tri mesice a vubec,uz aby bylo na svete 🙂 A jak ty jses na tom? 🙂

tanuki
18. led 2008

Midwife dělá i ultrazvuky? No, máte to tam pěkně složité 😠
Abych řekla pravdu, tak my jsme se úplně nerozhodli. Přítel by "plodil" ale nevím, zda si vůbec dokáže do důsledků představit, co to všechno znamená a obnáší! Ale tak nějak počítám s tím, že se čas od času chránit nebudeme a dřív nebo později to přijde. 🙂 To jaro mě motivuje - snažit se vyhnout infekcím. a tak... Je to zásadní rozhodnutí, daleko důležitější než svatba! Tohle je fakt (nebo by alespoň mělo být) na celý život 😕

markettka
18. led 2008

Ahoj holky, snad se taky můžu přidat! moc bych si přála miminko, ale mám docela dost důvodů, proč váhám, s přítelem jsem teprve rok (ale je o 3 roky starší a mimi by chtěl), bude mi 21 a ještě studuji VOŠ, ikdyž myslím, že ani tohle by nemusel bý t problém. Nejhorší je, že se bojím porodu, vyšiluju u každýho zákroku u doktora a tak nevím, jak bych to zvládla, ale říkam si, že kvůli miminku zvládnu ledasco.

tanuki
18. led 2008

Market, já se taky hodně bojim porodu, ale řekla bych, že čím budu starší, tím se budu ještě víc bát 😅
Ale nemá cenu se tím stresovat předem. Však to přežijem a zapomenem 🙂
A jinak to máte teoreticky vyřešené? bydlení, peníze, hlídání?

markettka
18. led 2008

Bydlení máme, dokonce na 3 dětské pokojíčky, přítel vydělává a momentálně myslím, že by to nebyl problém a hlídat mi může občas jeho maminka, občas moje, ale snad bych to zvládla sama

markettka
18. led 2008

VOŠ snad příští rok dodělám, takže bych to hlídání kvůli škole asi nepotřebovala

sisstin
18. led 2008

holky..kdyžtak pojdte do Mladé maminky, těhulky a snažilky...tam nám to frčí víc 😉

markettka
18. led 2008

Moc se mi tam něchtělo, Sisstin, je tam tak moc příspěvků, že nevím, jak se přidat

sisstin
18. led 2008

markettka: my jsme původně chodily sem..ale pak se tinni nešlo sem dostat..tak jsme najely jinam 😝

zuzka.l
autor
21. led 2008

ja prozivam zrovna krizove obdobi,jako nevolnosti,ale bohuzel po cely den,pritel se snazi pomahat s varenim,kdyz neni v praci, je to neco ☹ Ja mam z porodu nocni mury po zazitcich z prvniho porodu,bylo to jak nocni mura,tak snad druhy bude lepsi,tak ci tak to musime pretrpet 🙂 Prvni kontrola me ceka ve ctvrtek,ale vim,ze to bude zmereni tlaku a tim to hasne a nake papiry,je to hruza,ale do cech se ted nedostanu,tak musim doufat,ze bude vse o.k 😒

oslik23
21. led 2008

Ahoj holky, můžu se připojit? jsem mooc ráda, že jsem našla tuhle diskuzi 😉 Mám doma dvě dětičky ( 7 a 3 ) Manžel by strašně rád ještě jedno už od svatby (19.5.07) ale já odolávala.. Nakonec jsme se nechala "ukecat" a jsem moc ráda. Je mi sice jen 26 let, ale s dětmi jsem už tak sžitá, že si to bez nich na světě vůbec neumím představit 😀
Vím, že nás manžel dokáže finančně zabezpečit, v tom problém není,ale spíše se bojím toho, aby těhotenství probíhalo ok. Při prvním to byla hrůza..bála jsem se o miminko už od 12. týdne až do konce (dcera se narodila předčasně ve 34.týdnu) a když jsem čekala syna, sice takové velké problémy nebyly, ale pojem "šťastné těhotenství" jsem bohužel nezažila ☹
Snad bude tentokrát vše ok - přeci jen bych řekla, že mám ten správný věk 😀

Není to jen o věku, záleží přeci také na tom, jestli se na to - mít dítě my cítíme a jestli si ho můžeme právě v tuto chvíli dovolit. My s manželem měli domeček, nebyli jsem nijak zadlužení, takže proč by ne..
Ale chápu tady holky, co chtějí prvně něco dokázat, postavit domeček, koupit byt..a vyhrabat se z toho nejhoršího a pak mít miminko. Hold dnešní doba je taková...

tanuki
21. led 2008

Já to taky chápu, ale na plodnosti se to rapidně odrazí ☹ Takže první mimčo v 19? Tý jo... No, řekla bych, že zvládnout 3děti do třicítky je v dnešní době docela výkon 😀
Já o tom pořád přemýšlím, sumíruju si pro a proti... No a pak... tenhle měsíc tomu asi necháme volný průběh a když se zadaří, bude to super. a když ne, tak to na 3, možná 6, možná 12 měsíců či víc odložíme. Přitahuje mě na tom to, že přítel taky studuje a bude rovnoceným rodičem, což se málokomu podaří, když chodí taťkové znavení večer z práce.
Jsem zvědavá, jak to dopadne 😎

zuzka.l
autor
21. led 2008

tak to je super tanuki,nam to vyslo vzdy hned prvni mesic,coz je zazrak tak mozna se to povede i Vam 🙂 S detma je prace,ale rozhodne to stoji za to a neznamena,ze hned vse konci co se tyka vseho okolo.Pro nas to je horsi,nebot tu nemame zadnou rodinu,ale kdyz mas ostatni co te podpori 🙂

zuzka.l
autor
21. led 2008

oslik23 tak to drzim pesti,at se vse povede jak ma 🙂tri deti neni moc,a kdyz si to oba prejete tak nic nebrani.A jake problemy jsi to mela v tehotenstvi,kdyz si cekala syna jestli se muzu zeptat?Ja jsem u prvniho trpela do tri mescicu a pak v pohode,az na porod ☹

markettka
22. led 2008

Jen mě docela mrzí, že když řeknu kamarádkám, že bych chtěla mimi tak hned začnou strašný kecy, jak už si nic neužiju atd... Sama dobře vím, že tím něco končí, ale rozhodně ne můj život, dyť můžu dál studovat, bavit se, cestovat... Kariéru neplánuju a asi jako zdravotní sestra bych žádnou skvělou neměla 🙂 ... moc bych si dítě přála, asi počkám tak půl roku a začnem se snažit, abych aspoň dodělala školu se svou třídou