Ve 23 letech chci druhé dítě. Je to brzy?

zuzka.l
28. lis 2007

Ahojky vsem!me je 23 a mam uz skoro16mesicniho chlapecka a clovek uz tak uvazoval o druhem,aby mel sourozence blizko k sobe,ale rikam si,nejsem jeste hodne mlada na 2deti?rada by vedela jestli nekdo mel uz tak brzo dve deti nebo planuje 🙂

tanuki
23. únor 2008

Já ještě nezačala ani jízdy, zkoušky v květnu/červnu. Snad mě to nebude tolik stresovat.
Kočko, máš to teda fakt těžký, ale vybuduješ si krásnou velkou rodinu svou a bude líp 🙂 Naše rodina je taky rozložená, Martinova super fungující a ještě finančně někde jinde (protože mamča to táhne z jednoho platu, ale cestujeme, nakupujeme, pohoda...ale třeba auto bychom neuživili) takže to taky není 100% příjemné, třeba Vánoční dárky... ale je tam dost lidí, které mám ráda, narozdíl od těch mých vlastních. A taky máme rodinu od nevlastního táty- babičku, dědu a jeho rodinku, což jsou vlastně lidi pokrevně naprosto cizí, ale udržujeme pěkné vztahy.

Ale jsem fakt ráda za výchovu, kterou jsem dostala, taková skromnost a snaha si za každých okolností něco šetřit. To Martin je naprostý opak- je zvyklý, že kdykoliv cokoliv, rodiče to nakonec zatáhnou. Šetření mu fakt nejde, ale snaží se.

Petr je v pozici živitele rodiny se všemi pozitivy i negativy🙂 A sourozence nějaké máte?
Neboj, miminko bude v pořádku. Zas výhodou toho, že jsi do ma je, že ses krásně vyhnula bacilům! A jsi mladá, zdravá 🙂

zuzka.l
autor
24. únor 2008

Ahojky,jo o,mam segru a brachu,s nema v kontaktu jsem,jeste mladci segru,ta zije s matkou.
Prave delam kureci prsicka se syrem v troube,maly usina po obede,jsem kantare,vcera jsme byli do pulnoci na navsteve,malej sel pozde spat,ale stejne rano brzo bantoval,tak jsem tak unavena 😒
A jak se citis?Stale v pohode?To se mas.Ani z jidla ti neni rano zle?Ja dnes jsem presne ve 12tt,bricho se mi pekne nafouklo,mam uz ted deprese z porodu,co jsem zazila u prvniho,jen si to predstavim,tak mam husi kuzi ☹ Uz at je to malinke venku.U Daniela jsem mela pres 12hodin porodni bolesti,u druheho to ma byt mene tak jsem zvedava.A nechces,aby byla mamca taky u porodu nebo jen Martin?

zuzka.l
autor
25. únor 2008

Ahojky tak jakpak se vede?Ja myslela,ze nevolnosti prestali,ale zadne take,rano jsem se vyzvracela z podoby 😖 uz by fakt chtela mit klid.Ja varim obed,maly kouka na pohadky.A jak ty uceni?Taky by potrebovala procvicit mozek 🙂 Ucit se me bavilo,kor kdyz se clovek ucil co chtel.Kdyby mela nastoupit do nemocnice,musela by si toho hodne ozivit,uz to budou tri roky ze skoly,pripadam si duta,ze jsem skoro vse zapomela 😒
A jak ty se citis?

tanuki
25. únor 2008

ahoj! Ty jo, mám dneska zas ospalý den! Včera bylo krásně, svítilo sluníčko, šla jsem na hodinu a půl na procházku a koupila si i nanuka 🙂 Včera jsem byla asi naposledy na volejbale- sice bříško je docela v bezpečí, ale stejně to sou rány a do hlavy to pravidelně někdo schytává...a takový hráč, který se soustředí hlavně na sebe a né na míč je doceal mizerný 😉
Jinak jsem se dnes přihlásila na příští středu na zápočet z interny tak mě to snad nakopne, když mám termín.
Dnes ráno jsem měla průjem, fakt super. snad to není viróza, ale jen moje střeva! Včera jsme si s kamarádkou koupily pizzu, enměla jsem teda umyté ruce a ještě z ní mám trochu podrážděné patro- to fakt nechápu, ale jakoby rozedřená sliznice 😖
Neboj, ty znalosti by sis určitě rychle oživila. Ale je to naprd- já teď sice mám farmačku, ale učili jsme se ty generické názvy a né ty obchodní, takže na interně koukám u 50% léků jak puk, co že to ti lidi vlastně berou..
No než my (zas) nastoupíme do nemocnice, tak se toho ještě i hodně změní 😅

zuzka.l
autor
25. únor 2008

To jo,pro jistotu s tim volejbalem,nikdy nevis.Ja jsem chtela zkusit aerobik pro tehotne,ale nic jsem v mem okoli nenasla.Potrebovala by trochu pohybu,predtim jsem aerobik delala,moc me to bavilo.A kdy jdes na to kardio?Ja jdu na svoji prvni kontrolu kolem 25brezna,to se musim jeste objednat.Zaroven na krev,kterou predtim ztratili,takze znova.
To jo,snad se toho dockam a dostanu se zacas do nemocnice.Nechces pak prijet tady,tady se maji dotori dobre 🙂 Jeste by si je ucila co a jak,jak mi nekteri prijdou neznaly,ze jsem nekdy mela pocit,ze i ja toho vim vice.
Jak mel malej zapal plic,obvodak nas poslal do nemocnice okamzite a v nemocnici ho prohlidli tri doktori s tim,ze kdyz ji tak je vse ok,tak nas poslali domu,za tyden jsme byli zpet,ze nam doktor na pohotovosti rekl,jakto,ze nas pustli domu,ze uz ma davno brat antibiotika,ze ma zanet uz na druhe plici.No co dodat,nevim jak mohli dostat diplom nekteri.

tanuki
25. únor 2008

teda dneska mě nějak bolí šiška 😠 Dělala jsem k obědu polévku a salát s krevetama, byla to dobrota, škoda, že jsou v našich končinách tak drahé.
No, ta pediatrická péče je v ČR docela unikátní, jako jinde v Evropě. I třeba to, že jsou doktoři atestovaní na dětskou kardiologii, pneumologii atd. Ve světě je prodtě jeden kardiolog a měl by dělat dospěláky i děti- no a zrovna v téhle sféře jsou ty problémy děti VS dospělí úplně jiné... A ty jsi byla na jakém oddělení?
Zuzi už jsem zapomněla, kolik Vám teda je???
No Martin se teď začal učit Norsky, že bychom tam na pár let jeli vydělávat, no uvidíme, moc se mi asi odsud nebude chtít. jinak, co se týče VB tak prý létají čeští lékaři na víkendové služby- že se jim to finančně vyplatí-i když odečtou cenu letenky 🙂

zuzka.l
autor
25. únor 2008

Myslis kolik mi je roku?V cervenci mi bude 24 a Petrovi je 31let.To verim,ze se jim to vyplati,par tech doktoru by tu mohlo zustat,aby tady byla aspon trochu dobra pece.To je pravda,tady se nespecializujou snad zvlast na dospele a deti.Detsky prakticky doktor tu vubec neni,resi to jeden jak stare lidi,tak tehotne,tak mimina,no zkratka vsechny.
Dneska mi je fakt na nic,zaludek mam uplne citlivy na vsechno.Uz mam zadelane testo na linecke,tak se pak na to vrhnu.
Krevety tu maji dost,neni to tak drahe,ale jeste jsem to nejedla,ani by asi nemela odvahu,vypada to na me divne,ze by tu morskou potvoru asi do pusy nevzala,ale pry je to dobre 🙂

dckami
25. únor 2008

Holkyyy, tohle je bomba http://www.babysigns.cz

tanuki
25. únor 2008

Dckami, jojo, je to hezké, ale doufám, že to nebudeme potřebovat 😔 😉

Zuzi, tak snad už ti ty nevolnosti nebudou trvat dlouho! Je to fakt otrava. Krevety a mušle jsou fajn, ale spousta lidí je nikdy neochtnala, právě kvůli tomu, jak vypadají. Ale zas když se koukneš na telátko, kuřátko, jehňátko...to se mi jí daleko hůř ☹ raději na to nemyslet. Já nejím akorát ten hovězí jazyk- prý je to delikatesa, ale mně se to hnusí...

No mně přijde, že mám pořád hlad a přitom když se najím hodně, tak je mi z toho špatně 😀 těžko se v tom vyznat.

hele a co taková ta cvičící cd/dvd pro těhu? jsem si říkala, že bych to někde posháněla...Ale myslím, že já zatím ještě můžu cvičit jakékoliv hopsání-krom posilování břicha. Mám doma rotoped, ale odkládám na něj spíš oblečení 🙂 Jiank mi spolužačka předcvičuje aerobik na koleji (1zastávka budem) je fakt šikovná a bere si od nás 25Kč, což je fakt super... protože jí tam přijde 20-30holek, neplatí nájem a obě strany jsou spokojené... 😉 asi tam zas začnu chodit..

zuzka.l
autor
26. únor 2008

Ahojky Peti, tak to zkus,myslim,ze to bude akorat k dobru 🙂Me je zase od rana na bliti,uz jsem z toho fakt znicena,kor kdyz musim varit chte,nechte pro maleho je to muka,to vse cichat a pocituji tak strasne neprijemnou unavu,ze se fakt celkove citim totalne na tecku 😖
Ja dnes delam nakladane kruti maso na nudlicky je to neco jeste kazdy den vymyslet co varit.Ja se fakt tesim,az uz bude mit to male co se ma narodit aspon tak tri roky 😀 az uz budou vetsi,to si jeste pockam,jo,jo.
S tema zviratama to je fakt sila,tady davaji v primem prenosu na vecer pro lidi,aby si uvedomili co ji,ukazuji jak se zabiji telatka,selatka,kozy,ovce,daji to zvire do mistnosti,tam jsou pruhledne skla,aby lidi mohli koukat a zabiji je jak se zabiji,aby si to lidi uvedomili.Je to brutalni,kolikrat jsem to musela prepnout.Nebo ti davali pitvy,s tim,ze ve studiu byli normalne lidi a patolog vozil mrtva tela a krajel je tam zmrazene a ukazoval nasledky koureni,rakoviny a tak.Pro lidi co to videli poprve to bylo opravdu neco,Tohle by se asi u nas nestalo.
A copak dnes podnikas? 🙂

tanuki
26. únor 2008

Já se dnes konečně učím 🙂 teď musim zabrat- za 8dní mám jednu zkoušku, pak 6dní na to druhou, moc ráda bych je měla z krku..
Jinak jsem z toho teď nervózní, takže i žaludečně hůř 😠 Jinak mi dnes Martin řekl, že jsem mlíkárna 🙂

markettka
26. únor 2008

Dckami: už jsem o tom četla v časopise, je to zajímavé, ale zajímalo by mě, jestli pak nejsou dětí "líný" se učit mluvit, když si můžou vše odznakovat. Beru to z příkladu známých, jejichž syn nemluví, páč mu všichni rozumí i když jen ukáže nebo něco zamumlá.... možná tomu jen nerozumím ☹ ...
Jinak ahoj Zuzko a Tanuki! Přeju moc štěstíčka, ať se máte dobře.
Já pořád přemýšlím, jestli do toho vletět nebo raději počkat 😉 , uvidíme, uvidíme...
taky jsem teď na praxi v nemocnici jako dietní sestra, ale snad bych se raději vrátila k práci všeobecné sestry, docela se mi po tom stýská, ale zase za ty peníze tady 😅

zuzka.l
autor
26. únor 2008

tak at ti to pekne leze do hlavicky 🙂 to zvladnes to je jasne,kdyz se pekne ucis.
Market vim o cem o mluvis,ale me se styska radne,nebot to nedelam od skoly a buhvi kdy nastoupim

tanuki
26. únor 2008

Čau Mrkett, jojo, rozhodnutí je to vážné a závazné 🙂 Jojo, my máme taky souseda, je to děs - všechno si odgestikuluje, do toho pazvuky, rodiče mu rozumí a dostane, co chce... Prostě nemá potřebu mluvit... a když mu to nedají, tak se vzteká, protože ví, že mu rozumí. Jsem zvědavá, jak to s ním dopadne. Mně stačí tam chodit pravidelně na návštěvu a hrozně mě rozčiluje 😅 O bože, jak vychovat dítko aby bylo fajn, normální a nerozmazlené? 😉

tanuki
26. únor 2008

Tak dnes jsem byla v posilovně- pozvala mě budoucí tchýně, nemohla jsem se moc vymlouvat- ještě to tajíme. Tak jsem cvičila zlehka a břicho vůbec.
Jsem teď neskutečně nadmutá, kdyby se dnes závodilo v prdění, tak bych byla určitě mistr světa. Neuvěřitené...Martin ze mně chudák už nemůže 😀
Vymýšlení co vařit je fakt těžké. I když mě to baví, tak kupujeme pořád ty samé suroviny a sklouzává to ke stálému opakování. Já teda miluju polévky, ale zas dělám takové rychlovývary rybí/kuřecí a že bych třeba mohla dát namočit fazole nebo čočku, tak na to si nevzpomenu, co je rok dlouhý 😉 Dnes jsme dělali těstovinový salát s tuňákem, rajčetem, kys.okurkou, kukuřicí a vajíčkem a mělo to velký úspěch. Je to jedno z fajn rychlých a docela dietních jídel.

tanuki
26. únor 2008

A pak jsem si hrozně pochutnala na uzeném lososovi 😅 to je pro mě to NEJ 😵 😵 Skoda, že to balení bylo tak malé a bylo mi blbé to všem sníst 😀 .
Zítra jdu do práce-dělám tam kancelářskou krysu, ale přivýdělek se hodí... Martin má zas zítra večer brigádu v divadle.
A co Dan, už umí něco říkat?
Zítra ráno přeju příjemné probuzení bez blinkání!

zuzka.l
autor
27. únor 2008

Ahoj Peti,dnes byl priserny den a jeste to neskoncilo,od rana zvracim co poziju,uz fakt nemuzu,jsem vycerpana bez sil,kazdou chvili litam na zachod.Clovek nemuze s malym ani moc ven,nebot se bojim,ze to tam na me prijde.Uz by to melo ustavat,ale je to naopak.
A jak bylo v kancelari?V pohode?Maly uz se snazi,mami,tati,hodne slovicek uz napodobuje 🙂
Jsem,ale tak vycerpana.
A jak se citis ty?

tanuki
28. únor 2008

To je mi teda líto. Kdyby to bylo mooc špatné, tak bys měla jít na kapačky- aby mělo mimčo výživné látky... Co tvoje váha?
No mně přijde, že základ je 1)hned po probuzení něco sezobnout 2)nestresovat se. Nevím, zda je to shoda okolností, ale co jsem se začala učit tu internu, tak je mi hůř 😅 ale včera jsem si půjčila od spolužačky hezky vypracované otázky, tak to snad nějak stihnu hezky projít. Kniha je strašně velká a mám k ní nějaký odpor-ale spoléhat se na vypracovaný materiál není 100%...no jo no, ale asi tak o 500% rychlejší 😀
Dnes jdu na tu kardiologii, snad tam nic nebude. No nic by ani být nemělo, ale možná mě ještě někam odešle... Na to mám fakt náladu šlapat nahoře bez oblepená EKG elektrodama do maxima 😀

zuzka.l
autor
28. únor 2008

Tak to pak pisni jak si dopadla!Me prijde divne,ze jdu na prvni kontrolu az v16tydnu,chceme zmenit midwife tak snad to pujde,nebot nam to prijde docela pozde nejit na zadnou kontrolu,mame tu jednu midwife co jsme s ni byli spokojeni jak jsem byla tehotna poprve,hned nam ji nechteli dat,ale pujdeme se jeste zeptat.Ona to totiz neni anglicanka,ale vetnamka co by jsme chteli,ale je super,starala se a slo videt,ze ma fakt peci,ty anglicani mi prijdou ke vsemu takovy,ze je vse normalni,i kdyz zvracis,mas naky problem tak je vse normalni a to uz te fakt nebavi poslouchat 😠
Ted se jdu vrhnout na ovocny ryzovy nakyp.
To ti verim,tolik uceni,kor kdyz se clovek neciti prilis dobre,ale jses v tom zabehla,to zvladnes 🙂
Dnes jsem jeste nezvracela,ale zaludek mam na vode.Rano ted snidam vzdycky,aspon trochu a teply caj,ale vcera to byla krize,snad uz neeeeee!!!!Je to fakt hnus.
Tak hodne stesti u doktora a dej vedet 🙂

tanuki
28. únor 2008

Cau, tak já jsem docela nešťastná...i když si u Martina měřím tlak a je OK, tak u ní jsem ho měla blbý. Bylo to snad jen nervama, ale těhule by se neměla takhle nervovat, ale já to prostě nedokážu- nesnáším chodzení k doktorům a stresují mě zkoušky. Jsem odmalička nerváček- prostě něco cokoliv a mně se hned rozbuší srdce, neskutečně hodně... Ach jo, teď tu bulim... Mám strach... že něhu nezvládnu, nebo, že z něj bude neurotik ještě větší než já

zuzka.l
autor
29. únor 2008

Ahojky,to bylo urcite stresem z toho doktora!A co ti na to rekl,jdes na dalsi kontrolu?Neboj,pokus se byt v klidu pekne,kvuli male,malemu,urcite to bude o.k.!!!!
Kdyby jsi vedela jak ja kolikrat nervuju,ze mam pocit,ze se cela rozkocim,taky nechci,kvuli mimi,ale nekdy se to neda ovlivnit ☹
A rekla si,ze kdyz si ho meris doma,ze je vse v poradku?

tanuki
29. únor 2008

rekla jsem jí to, tak jsme se doholi, že mi dá Holtera- na 24hod-každou hoďku to měří tlak.. To je celkem objektivní.
Teď se prostě budu muset chvíli soustředit na školu a být pozitivně naladěná.
Tak jsem dostala k narozeninám dvě těhutrička- teda ona to jsou spíš normální trička, akorát že celá tahle móda je taková těhu 😀
Dnes v noci jsem blbě spala, tak jsem taková KO, ale byla jsem utrácet v ovoci a zelenině a koupila jsem si hrozno🙂
Ale asi se ještě půjdu natáhnout 😉

smiling
29. únor 2008

ahoojky všem..zaujalo mě vaše téma 😉 ..mě je 26 a mám tři holky první jsem měla v 19 a musím říct,že jsem ráda že je mám i když jsem začala tak brzo jsou to moji pokladi i když jsem si jak se říká nic neužila,ale na druhou stranu doženu to po třicítce 😝 😅 ..osobně si nedokážu předctavit že bych je měla pozdějc v dnešní době budu ráda že se snad dožiju nějakých vnoučat 🙂 a ve zdraví si jich stihnu užit..jinak si myslím že je nakaždým kdy chce mít děcka nekdo se prostě na to necítí mít je brzo...jinak jmenuji se Lucie těší mě 🙂

zuzka.l
autor
29. únor 2008

Jen pekne odpocivej 🙂 to ja by se hrozna uzrala!!!jablek a vubec vseho ovoce.Tak to je dobre s tim tlakem,to bude v pohode,hlavne v klidu.A v kolikatem to jses presne tydnu?Ja budu ted v nedeli presne ve 13tt.
Ja mam problemy s kuzi na rukou,posledni dobou to uz je extrem,je zajimave ze se mi to dela na 1 ruce,mazi prstama popraskana kuze az do krve,vyrazky a boli to jak krava.Koupila jsem si na to krem,ale nepomuze,zajimave,ze na 1.Na druhe jen mezi 1prstem,ale je to fakt neprijemne ☹ Na nadobi musim pouzivat rukavice.
S tim oblecenim,ja uz nemuzu nosit kalhoty,oblecu je,ale tlaci na bricho,kdyz se z ohnu,tak jako by je nemela.Mam jedny zahradniky jeste z predchoziho tehotenstvi.Chci si koupit nake volnejsi kalhoty,v tech zahradnikach vypadam jak krtek,je to spis na pozdejsi mesic,az bude fakt pupek.Hlavne,at je brisko v teple 🙂

zuzka.l
autor
29. únor 2008

Ahoj Luci,vitam Te 🙂 Tak to je pekne tri holcicky.Moje rec,taky si rikam,nic si clovek neuzije,ale to me male zlato by nedala za nic na svete,ted cekame dalsi a verim,ze i kdyz to bude hodne narocny,tak krasny!A tim nic nekonci,cloveka to ceka pozdeji.A kolik je nejmladci dcerusce?My by jsme si prali holcicku,ale vis jak zakon schvalnosti tak to bude klucina 😀Ale hlavne,at jsme zdravi,to je nejdulezitejsi 🙂

smiling
29. únor 2008

zuzka.l jj hlavně když je to zdraví ...nejmladší bude ted 8.3 půl roku jmenuje se Lucie nejstarší bude sedum Lenka a prostřední je Petra té bude v létě pět....teď musím stavím se zase brzo krásný den všem

tanuki
29. únor 2008

Vítám zasloužilou maminku Smiling 🙂 a co na to tatínek, že má doma takovou velkou rodiu a samé holčičky? 😀
Zuzi, já jsem si to nastavila na tom pase vedle jména podle toho, jak mi řekla Dr že jsme 6+2.-tak jsem vypočetla termín porodu..takže to sedí.. zatím 😀 dnes je pátek, tudíž 7+2. Njn, začátky 😀 ale unavená jsem solidně 😉
a vůbec se mi nechce učit 😠 fuj, na zítra mám srdce- ekg a tak. Je to humus, už jsem se to učila 3krát a vždycky to za chvíli zapomenu! S Martinem se přes víkend neuvidíme, ten jde chudák v pondělí na farmačku.
Co ty, budeš mít Petra doma?

zuzka.l
autor
1. bře 2008

Ahoj Peti,dnes jsem zase brzo vstavala,ani o vikendu se nemuzu vyspat ☹ maly radi kazdy den.Petr je vyjmecne pres vikend doma,ani nevim co budeme delat.
To ti verim,je na nic,kdyz se neuvidite.Kde jste se to seznamili?Na skole?Tak at ti jde pekne uceni do hlavicky 🙂 Verim,ze jsi unavena,bud rada,ze nemas celodenni nevolnosti,je to fakt hnus a neni na nic energie.
Ja se jdu vrhnout na kuchteni,jen vim,ze neco s kuretem,ale jeste nevim na jaky zpusob.
Tak pekny vikend jak to jen pujde 🙂

zuzka.l
autor
1. bře 2008

Vcera jsem si kupovala tehotenske kalhoty,ale jsou pekne dobre jsem natrefila 🙂 mate u vas mothercare?Kdyz ano koukni,ale je to tam drazsi,ale moc pekne veci

tanuki
1. bře 2008

Ahoj, gratuluju ke kalhotám! Ta značka je mi povědomá. Tady holky nakupují hlavně v těhu C&A a H&M, co jsem taky vypozorovala.
Martin chodil do vedlejšího kruhu, takže jsme měli některé hodiny spolu, ale sblížili jsme se až na lyžáku. A odkud se vlastně znáte vy?
No, zas tak naprd bez Martina to není- člověk si taky někdo potřebuje od partnera odpočinout, že? 😀 za chvili přijde kamarádka- snad to neprokecáme a budeme se učit😉
No kuře bych teď doma potřebovala- včera jsem koupila takovou tu pravou červenou dýni - mamči kamarádka nás naučila super polívku z JARep. Kuřecí vývar a rozvařenýma kouskama dýně, pak se to rozmixuje...a chilli..a pak do talíře zakysaná smetana a skořice. Je to taaaak jiná chuť než na kterou jsme zvyklí a všichni se po ní vždycky můžou utlouct🙂 tak se těším, až bude kuře- včera jsem neměla možnost ho koupit.