Ve 23 letech chci druhé dítě. Je to brzy?

zuzka.l
28. lis 2007

Ahojky vsem!me je 23 a mam uz skoro16mesicniho chlapecka a clovek uz tak uvazoval o druhem,aby mel sourozence blizko k sobe,ale rikam si,nejsem jeste hodne mlada na 2deti?rada by vedela jestli nekdo mel uz tak brzo dve deti nebo planuje 🙂

zuzka.l
autor
22. led 2008

Ahoj Markettko,ja jsem taky zdravotni sestra,hned po mature jsem jela do Anglie,delala tu pul roku a otehotnela,ted uz cekame druhe.Lhala by,kdyby rikala,ze mi ta prace nechybi,chybi a moc,ale jsou dulezitejsi veci v zivote.Tim ti zivot urcite nekonci,kdyz si prejes mimi z celeho srdicka tak neni nic vic,je to zkratka neco noveho ve tvem zivote🙂

tanuki
2. únor 2008

Cau Ziuzi, tak nám se asi taky zadařilo 😉 tak jsem zvědavá, jsme ve 4tt, takže k doktorce až za dlouho 🙂 Pozitivní je, že čárečka se objevila už asi 9 den po oplodnění, tak se mu snad daří dobře. Ale ještě mi to úplně nedochází, počkám, jestli bude srdíčko, abych enbyla zbytečně zklamaná..

markettka
3. únor 2008

Jé, tak to vám přeju hodně štěstíčka! Co uděláš se školou?

rova
3. únor 2008

Ahoj..mě je 22 a malé je 2,5 roku. O druhém ještě nepřemýšlíme..teď mi to bohužel zdravotní stav neumožňuje a navíc mi ta má rošťanda zabere tolik času, že druhé bych asi zatím nezvládla. Tak za pár let, ale rozhodně ještě jedno plánujem.. 😉 Malá vstává v 8, usíná v deset večer a celej den je na nohou..jojo mít takové energie jako ona.. 😀

tanuki
3. únor 2008

Ahoj holky, no Markét víš co, ještě není nic jisté... takže to zatím neřešíme. snažím se neplánovat, abych nebyla zklamaná, ale je to těžké 🙂
Ráda bych dodělala tenhle ročník (TP se tváří na říjen) takže bych pak určitě na semestr nebo dva zůstala doma. Shodou okolností mi jedna poměrně mladá absoloventka říkala, že by si bývala vybrala to načasování, co vychází nám- že ten konec se už pak vždycky nějak dodělá. Hodně mě to potěšilo, přeci jen občas myslím na to, zda jsme se rozhodli správně. A rozhodnutí bylo takové, že to 2měsíce budeme pokoušet a když to nevyjde, tak to odložíme... Bude to sice drsné a náročné, ale myslím, že krásné...

Ahoj rova, tak co, jak to máte vy s malou? Plánovaná? Co škola/ práce? Jukla jsem do alba, pěkné fotečky! Takže maturitní překvápko, jo? 🙂 je krásná a ten pupík před porodem, to je teda něco 😅

rova
3. únor 2008

tanuki: Děkuju 😉 My jsme plánovali tak v mých 25..jen jsme ten plán poněkud přeskočili...omylem.. 😀 Ale přišlo to zrovna ve chvíli, kdy jsem si s počítala, že když všechno bude v pořádku, ten čtvrťák nějak zvládnu..a naštěstí to dopadlo dobře. Přítel měl 25, takže byl hned pro, že už na to taky má věk a nechce být starej tatík. Takovej pupek jsem měla opravdu až ke konci..bříško mi začalo růst až tak v 6 měsíci, já už se bála, že bude moc maličká 😀

unka7
3. únor 2008

Ahojky,

mě je 22 a naše malá Vanesska má 13 měsíců

tanuki
3. únor 2008

Tak se nám tady rozmnožily Vanessky 😉
Rova a ty jí máš záříjovou, jo? nám vychází říjen... Jak se to dalo zvládnout v létě v tom vedru? a co svatba? Já jsem si nejdřív říkala, že těhu ne, že nemám nervy ma to "musíte?" ale těď bych i byla docela prooo 😉 tak uvidíme, zda budu požádána o ruku, rozhodně bych chtěla, aby to bylo romantické a né. "Hm, tak bysme měli, co..." 😀

markettka
3. únor 2008

Ahoj Tanuki, to je jasné, že nic není jisté, ale každopádně už má člověk nějaké řešení v hlavě. Já si nějak uvědomila, že jsem tenhle měsíc zase brala černé uhlí a nějak mi nedošlo, že to má vliv na HAK, tak uvidíme, ale už jsem to měla ráno dostat. Na jednu stranu bych si to přála, na druhou ne. Bojím se, že jsem opravdu mladá a na druhou stranu bych byla šťastná, tak uvidíme jak to "osud" zařídí 🙂

unka7
3. únor 2008

Moje Vanesska se narodila 1. ledna 2007, takže vedro nic moc 😉 A svatba? Čekám až se někdo rozhoupe ☹

rova
4. únor 2008

unka7: Ahoj, zdravím malou Vanessku 😀 Jak jste vybírali jméno? Kdo na něj přišel?

tanuki: Ness je srpnová - desátého.. Ale vedra byli šílený, takže občas jsem si opravdu připadala jako velryba na suchu. Pořád jsem se sprchovala.. Párkrát jsme šli i na přehradu, ale tam se koupal jen přítel s kámošema, protože je tam šílená voda a žádnej zánět jsem nechtěla riskovat. Takže jsem byla střídavě na sluníčku a stínu s mokrým ručníkem přes pupík. Nebo jsme se projeli na lodičkách.. Ale zase se mi líbilo, že jsem mohla pyšně vystrkovat bříško, což by mi asi v zimě hodně vadilo 😀

Na svatbu předtím nebyli peníze a taky jsme to nechtěli mít jako - "oni museli". Takže čekám, že si v budoucnu našetříme nějaké penízky a že se vezmem ne, že "musíme", ale že "stále ještě chceme a máme se rádi". Akorát to příjmení mě mrzí - protože má příjmení taťky, takže bych ráda stejné jako oni. 😀 Jak to máte s příjmením vy?

unka7
4. únor 2008

Ahojky Rova,

nějaký čas jsme žily v USA a po návratu jsme hledali jména. Nechtěla jsem úplně americké, které bije do uší. Celou dobu dokud jsme nevěděli, že je to holčička, tak jsme jí říkali zvířátko, vydrísek a pejsek. A po poslením ultrazvuku jsme se rozhodovali mezi Julií a Vanesou. Pak jsem probírala významy jmen - Vanesa jméno používané pro zvířátko a s dvěma ss americké. 😉
A co vy?

zuzka.l
autor
4. únor 2008

Ahojky tanuki,tak to z celeho srdicka blahpreji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!tomu jeste sama neveris,ze?to vam klaplo brzy 🙂 takova zpravicka vzdycky potesi.A jak pritel reagoval?ja uz se tak tesim,az budu tak v 16tydnu,kdy by meli vsechny ty nevolnosti prejit...ted jsem tak v11tydnu.A jak se citis???

zuzka.l
autor
4. únor 2008

ahojky rova,maly je zase 8.8.,taky byli horka jak blazen,ted dalsi cekame koncem srpna,leto je hezke obdobi 🙂

tanuki
4. únor 2008

Ahoj Zuzi, děkuju 🙂 Tím, že jsem už v tom říjnu měla // a pořádný mimi z toho nebylo, tak tomu zatím fakt ještě nevěřím! Už mě to teda začíná pomalu pohlcovat, ale pomaloučku, potichoučku 🙂
Početí nám jde naštěstí snadno, jako vám 😉 teď už to jen dotáhnout do zdárného konce! A jak jsi dopadla u midwife?

jabber
4. únor 2008

Moje švagrová měla syna ve 21 letech - to otěhotněla neplánovaně, pak chtěli za 2 roky druhé dítě a hopla - narodily se holky, dvojčata 😀 , takže ve 23 letech už byla trojnásobná matka 😀. A můj brácha ve 25 trojnásobný otec. A zvládají to všechno perfektně, dost je obdivuju 🙂

zuzka.l
autor
4. únor 2008

tak to je pekny vykon 😀

zuzka.l
autor
5. únor 2008

Ahojky tanuki-mamino 😉 u midwife,skoda mluvit,jen semnou vyplnila papiry a to bylo vse.Na dalsi prohlidku mam jit az v 16tydnu,tak snad pak bude delat vice.Vcera mi bylo extra zle,nemohla jsem nic snist,aby to neslo ven ☹ a kolikateho to mas presne ten termin porodu?

jabber
5. únor 2008

zuzka - pěkný výkon to je 😀 - a taky solidní mazec 😀, ten první rok byl fakt dost náročný 🙂 teď už je to pohoda.

rova
5. únor 2008

Unka: Já zas našla, že je původem anglické a vyvořil je v 18. století spisovatel Jonathan Swift ve svém díle. 🙂 S přítelem jsme si navzájem říkali jména, která se nám líbí - a tohle bylo jediné na kterém jsme se shodli oba. A taky se mi líbil ten význam -označení druhu motýla - babočky. Jo a jen tak pro zajímavost - jméno Vanessa u nás nosí 996 obyvatel, takže dvě z toho jsou naše malá srdíčka 😀

Zuzka.: Hezký..tak mají narozky jen o dva dny 😀

Na dvojčata bych se necítila ani náhodou!! 😅

zuzka.l
autor
5. únor 2008

vim jaka to je prace s jednim,natoz pak dvojcatka,samo to musi byt krasne,ale prace az az nad hlavu...

jabber
5. únor 2008

No dvojčátka samy o sobě by ještě byla pohoda........ale k tomu dvouletý kluk - to byl saigon 😀

zuzka.l
autor
5. únor 2008

a jak ty jabber,kdypak by jste chteli druhe? 🙂

jabber
5. únor 2008

zuzka, no taky tak za ty dva roky 🙂 jen doufám, že nedopadnu jako švagrová 😀 😀 😀 . Ale snad ne, oni to mají v rodině 🙂

babie
6. únor 2008

ahojky holky taky se pridam je mi 23 a cekame druheho prcka, jinak prvni dcerusku jsem mela v19ti 😀 obe deti jsou neplanovane a pres antikoncepci, a jak tu nekdo rikal kamradky mi tvrdili ze si zkazim zivot a atd kdyz sem si dcerunku rozhodla nechat...pekne se sekli, o nic sem neprisla spis naopak otevreli se mi uplne jine moznosti, myslim i kariera, skola a tak 😉

tanuki
6. únor 2008

ahoj holky, Babie, jsi šikulka 😉

Tak to já bych chtěla větší rozdíl, máme sousedy, jsou o 2roky a je to fakt záhul. Starší řádí, protože žárlí... No my zatím budeme rádi za to jedno, čárky tloustnou pomalinku, ale jo, tak na dvojčata to tentokrát nejspíš nevypadá 😉
Ale ta mladší, tak přesně takové mimi bych chtěla - skoro nebrečí, pořád se usmívá, je silná a zvídavá. Jejich maminka tvrdě pracovala v těhu na tom, aby byla "v pohodě" žádný stres, hádky... prostě sladký život!

Zuzi a UZ někdy bude? Nebo do ČR se nechystáte? Malý se vlsatně narodil tady nebo tam? No mně zatím špatně není, jen nemám chuť jíst. Tak jako snažím se, ale už jsem zhubla 4kg, ale určitě to bylo i stresem ze zkoušek. Jim jogurty, ovoce+zeleninu, ryby a poslední tři dny utopence 😅 mamča je vyhrála v tombole a moc mě tím potěšila (normálně je nejím) ale na kyselé okurky teda chuť nemám, to ani omylem 😉

zuzka.l
autor
6. únor 2008

ahojky tanuki,ultrazvuk mi slibili,ze mi poslou dopis kdy mam prijit do 12tydne a nikdo se neozval,tak se budu muset pripomenout.Daniel se narodil tady,uz jsme mu pres ambasadu vyridili ceske obcanstvi a cestovni pas,ale zatim nevyuzili,nebot jsem pak otehotnela a ted se mi nechce prilis cestovat.Jeeeeee utopence,ty zboznuji,ani nemluv,jenze bohuzel tady to vubec nekoupis,tak mam akorat nastvane chutove bunky ☹ to ja jsem taky na zeleninu,ovoce,sladke moc nemusim.Chteli by jsme holcicku,ale uvidime,hlavne,at je mimi zdrave!!!To je dobre,ze ti neni spatne,tak at to tak zustane,neni to nic prijemneho 😖 A kdy ty mas jit na ultrazvuk? 🙂

zuzka.l
autor
6. únor 2008

holky myslim si,ze ty dva roky rozdil neni moc,ale myslim si,ze to je dobry odstup,sice je to prace,ale vyrustaji spolu,pak pokud nekdo neplanuje hned dalsi,tak uz pak se clovek muze zase venovat sobe.Dve deti mi prijdou idealni a kdyby ciste nahodou treti,tak urcite hodne pozdeji 🙂

markytkaaa
6. únor 2008

Ahojky holky 🙂
Já se stihla v 21 letech vdát a rovnou i otěhotnět a vůbec mi to nepřijde brzo ... každý jak se cítí 😉

tanuki
6. únor 2008

Jo Zuzi, připomeň se jim... musí to být super ho konečně vidět. Já jsem v 5tt, asi 17DPO, tak já nevím, objednám se tak za 2týdny?
Dnes večer jsem byla s kamarády venku a můj bývalý se mě ptal, proč nepiju alkohol 😅 ty jo, musela jsem to okecat, ale nevím nevím - ale co, začínám mít takový ten vnitřní blažený a hrdý pocit a dokonce jsem prý krásnější 😕