Ve 23 letech chci druhé dítě. Je to brzy?

zuzka.l
28. lis 2007

Ahojky vsem!me je 23 a mam uz skoro16mesicniho chlapecka a clovek uz tak uvazoval o druhem,aby mel sourozence blizko k sobe,ale rikam si,nejsem jeste hodne mlada na 2deti?rada by vedela jestli nekdo mel uz tak brzo dve deti nebo planuje 🙂

zuzka.l
autor
6. únor 2008

cetla jsem,ze kdyz kvetes do krasy,tak to ma byt kluk.Ale to se jen rika 🙂Vlastne je to nahoda a za pohlavi,vzdy muze muz,on oplodnuje 🙂To by asi byvaly koukal,kdyby jsi mu to rekla,ona je to stejne otazka casu,kdy se to kazdy dozvi,az ti pekne poroste brisko 🙂 doporucuji pekne si ho mazej,olejickem nebo kremem,proti strijim.Ja na brichu nemam po malym Danielovi,nebot jsem se mazala,ale na bokach jsem se nemazala tak mi trochu vyskocili,tak se ted mazu jak diva,kremem,ktery je presne pro toto.Na ultrazvuk se moc tesim,je to krasny pocit!A budete chtit vedet pohlavi?A jak to mas vlastne s tou skolou?Ja jdu prave do hajan,neni mi zrovna nejlip.Rano jdeme s Danielem do krouzku mezi deti,bude to poprve tak jsem zvedava jak se bude tvarit 😕

tanuki
7. únor 2008

O striích mi ani nemluv, toho se upřímně děsím 🙂 protože si myslím, že je to hodně o genetické predispozici a já je mám už od puberty - na prsou, vnitřní straně stehen a trochu boky. Ale jsou velice tenoučké a světloučké, takže jsou vidět jen pod určitým úhlem světla...takže budu moci jen mazat atak s tím bojovat. Určitě koupím krémy a olejíčky, ale četla jsem, že nej je stejně obyčejné sádlo - že je složením nejpodobnější kůži, a je fakt, že babočka vždycky všechno mazala sádlem - pleť, jizvy a byla krásná. (teda s krásnou pletí zemřela těsně po 70 😠 - to bych raději, kdyby s ošklivější pletí později... no nic, to je život) Ale prsa bych už asi začít mazat měla!

Porod nám vychází tak na 2. půli října asi, škola začíná v říjnu 🙂 tak to určitě nenastoupím. No a pak už to bude záležet na miminku a na tom, jak moc mi povolí dělat zkoušky aniž bych chodila na semináře... (tak to měla tchýně) Ale jsem smířená s rokem přerušení a budu tajně doufat, že pojedou někteří spolužáci do zahraničí, a pak se zas sejdeme o rok níž 😉 Taky je to otázka 11 000 - což bych řekla už docela významná částka. Protože tam Mateřská dovolená začíná už 6týdnů před porodem, ale rodičovský příspěvek už dnem porodu... A jak to vy zvládáte finančně utáhnout? Bydlení je drahé a jinak to jde? Kamarádka žije v Londýně a říkala, že ty nájmy jsou fakt síla. No ona i ta Praha vzhledem k platům je fakt síla!

zuzka.l
autor
7. únor 2008

Financne to tahne pritel,ma dobrou praci,ale vis jak moc se neda usetrit,jsme tri a ctvrte na ceste.Ja by tu musela delat 2roky,aby neco dostavala,stihla jsem jen 6mesicu.Na maleho neco malo dostavame,neni to moc.Chtela jsem si najit nakou praci,ale ted je to kor fakt tezke.Navic bohuzel nemam ridicak a ten tady povazuji za nutny,chtela jsem si ho udelat po mature,ale to jsem jela hned sem.Najmy tady jsou fakt neco,ted bydlime v byte u nas je to 3+1,tady 2bedroom,nemame zahradu,chteli bychom se prestehovat do baracku nez se male narodi,tak jen tise doufam,ale nevim,nevim,fakt by to chtelo,aby castecne delala i ja.Ale vis jak s pupkem uz jen tak nezamestnaji...do skoly by sla jeste hned chybi mi,aspon v tom zdravotnictvi delat,uvidime 🙂 Ja na ty strie si koupila z avonu,je to extreme makeover na strie.Tak uvidim.Po malem jsem schodila brzo a bricho do puvodni podoby tak za 5mesicu 🙂 ,tak snad to bude i u druheho.A porad se citis v poho?Me zaclo byt nevolno myslim od toho 5tydne 😖

ryangi
8. únor 2008

Ahojky, můžu se přidat, teď jsem vás dočetla 😉 Mě je 23 a až se malé narodí tak mi bude 24. termín máme 29.6
já bych raději aby to bylo dřív a byl to blíženec jako já ale to asi nevyjde. 🙂 hlavně že to bude zdravé mimi.
Jinak plánuju dodělat si maturitu, teď si budu podávat přihlášku na SŠ tak uvidíme, jako se to bude zvládat.

tanuki
8. únor 2008

Ahoj holky, tak jsem se objednala na 22.2. uf.... takže přesně za 14dní. No se školou to rychle uteče 🙂
ryangi, jojo, jen pěkně studuj, dokud nám to myslí a hlavně buď pozitivně naladěná, ať nemáte uřvánka 🙂 Budu muset začít nějak meditovat 😀
Mně bude 23 a příteli měsíc do 24. Jestli teda vše bude tak, jak má.

ZUZI, hlavně, že jste spokojení a klape to! My asi budeme bydlet u nás s mojí mamčou. Je úžasná, a navíc to, že je rozvedená - prostě nechci, aby byla sama a myslím, že bude super, že nám pomůže. No a o finančí stránce ani nemluvě. 2nájmy bychom neutáhly. Ale je škoda, že ten byt není větší, hlavně je i blbě řešený - že se do koupelny leze přes náš pokojík, takže tě pořád někdo ruší, budí, když chceš třeba ráno ještě spát. Nej řešení by bylo ho moci koupit v privatizaci, pronajmout a odstehovat se do většího... jenže se nám ta privatizace nějak táhne a výsledek je nejasný ☹
A Daník, mluvíte na něj už i anglicky? Je to výborné, když to ty děti umí od dětství a nemusí se to učit, prostě to cítí.. Já takhle trochu cítím španělštinu - byla jsem tam měsíc, když mi bylo 7nebo 8 a dělá to fakt hodně. Jenže jsem líná s ní nějak pohnout, tak musím oživit němčinu (teda ta vstane z mrtvých 😀) a oprášit angličtinu, která od gymplu fakt trpí. Chtěla bych mít takový aktivní mateřský rok 😵

ryangi
8. únor 2008

Tanuki: jo jo já nechci na mateřské, úplně zblbnout, aspoň člověk přijde trochu mezi lidi a na jiné myšlenky. To dělá pro pohodu hodně. Jinak chci zkusit Reiki a možná Jógu pro těhotné, to jak jsi psala o té meditaci 😉

zuzka.l
autor
8. únor 2008

ryangi ani nemluv,ja tady silim,ted mam maleho ma 18mesicu,takze jsem doma a bydlime v takove pozici,ze tady neni nikdo znamy,pritel v praci,takze je to hodne na hlavu,mivam casto deprese ☹

zuzka.l
autor
8. únor 2008

Tanuki neco malo na nej mluvime,prvni matersky jazyk 😉 ale pohadky,kdyz je mezi detma nebo na nej nekdo z venci mluvi tak jedine anglicky.Uz naka slovicka rozumi.Dnes mi prisel dopis a 19unora jdu na ultrazvuk,uz se nemuzu dockat az toho skvrcka malinkeho uvidim 🙂 a uz mas tehotensky prukaz?

tanuki
8. únor 2008

Zuzi a kde přesně bydlíš? Já mám tu kamarádku v Londýně, teď je zrovna v Praze...a když tu byla minule, tak byla u psychologa... Je to takový společenský tvor a manža chodí akorát večer dom a nechce si povídat...
A ona prostě ví, že by se tu měla lépe- kamarádky, hlídací babička, v Británii jsou kvůli práci, manža je Amík a má tam lepší místo než by měl tu.

rova
8. únor 2008

Holky mám dotaz - jak jste to vyřešili s rodičákem? Jelikož je Vaness starší 21 měsíců a mladší 3 let, nemám na výběr a můžu být doma buď do 3, nebo 4 let, ale zajímalo by mě jak jste to řešili vy, kdo jste si mohli vybrat? Jen by mě to zajímalo.. 🙂

zuzka.l
autor
8. únor 2008

tani bydlim asi hodku od Londyna,je to Essex,Westcliff on sea,to je jak u me,pritel tu ma dobrou praci,ale kdyby tak zalezelo na me,tak v cechach je clovek doma,ma tam kamarady,zname,rodina.Je to fakt tezke byt sama.Pritel uz se nechce vratit,ja by chtela.Sice zivotni uroven je tu o hodne lepsi,nekdy to taky neni vse ☹

tanuki
8. únor 2008

Zuzi, nechces dat na ni kontakt? Je bezva, mohli byste někam zejít- mám holčičku, 12ti měsíční. Pokud vím, tak tam kamarádí akorát s jednou Slovenkou, která je v trochu jiné situaci - její životní úroveň se tam zvedla o tolik, že je šťastná.

Rova, Zuzi je v Anglii a my jsme v 5tt, tak to ti asi neporadíme 🙂

tanuki
8. únor 2008

teda já nemám, ona má holčičku 😀

zuzka.l
autor
8. únor 2008

tani to by bylo bezva,pokud ji to nebude vadit,budu jedine rada 🙂

tanuki
8. únor 2008

Snad jí ještě uvidím, než se bude vracet a řeknu jí o tom 🙂 Jo a velká gratulace, že jdete k UZ! To jdete dříve než my 😵

zuzka.l
autor
8. únor 2008

a kdy jdes ty?a mas uz ten tehotensky prukaz?tady taham jako tehotensky prukaz asi 10velkych A4,sila,tam mas vsechno o sobe a rodine...a chces pritele u porodu?Pro me to byla velka podpora,clovek ma komu nadavat pri tech bolestech 😀

ryangi
8. únor 2008

Zuzi, to musí být náročné, mám kamarádku, má 2,5 a 3měs kluky, bydlí na vesnici a zrovna dnes říkala, že jí občas hrabe. Kyždý den je stejný. nemá řidičák a chlap jí chodí z práce až večer. No asi jako u tebe.

zuzka.l
autor
8. únor 2008

tak to uplne sedi,je to fakt na palici,uz se tak tesim do prace,ze se to neda pockat,to si jeste 3 a pul roku pockam,vyrid kamaradce,ze sni soucitim 🙂 ted vsichni mluvi anglicky a jelikoz jsem doma s malym,tak se nemam jak z dokonalovat,tak mozna koukanim na tv.Pritel umi moc dobre,nebot je v kontaktu kazdy den,nekdy by si prala vymenit,aby poznal jake to je obracene

tanuki
8. únor 2008

Jojo, u té mojí kamarádky je to stejné - potřebovala by do práce... Prostě někdo je ten typ, že ho to naplňuje, být celý den s děckem, ona to o sobě, ví, že není... 🙂 a já teda nevím, co jsem já 😀 ale moc se těším, že přítel bude chodit domů v cca jednu a babička-maminka je natěšená na miminko, takže budeme mít i čas pro sebe a kamarádky se taky budou rády zdokonalovat, tak to snad bude dobré 🙂 každopádně vzhledem ke škole zas tak 100% být doma moc nebudu. Ježiši, holky, už zase plánuju a to přitom nemám nic jisté 😠
Zuzi, jdeme 22.2. U porodu přítele určitě, nejradši ještě někoho 😀
Teď jsem si rozmixovala kefír s banánem a vlašskýma oříškama, mňam, mňam 🙂

zuzka.l
autor
8. únor 2008

ty jsi me naladila na ty utopence,budu muset je tu udelat po domacku,tezko se tady schani nove koreni.Uz se tak tesim,az me ty nevolnosti prejdou a budu moci dlabat na co budu mit chut.A co by jste si vice prali holcicku nebo klucinu?ono to je u prvniho vesmes jedno,my by jsme chteli holcicku,tak to bude asi kluk zakon schvalnosti 🙂

tanuki
9. únor 2008

taky flámuješ 🙂 já jsem si trochu pospala odpo a teď jsem měla ještě nějakou práci an počítači 🙂 Jojo, utopenci byly super, nikdy jsem je nenakládala, ale věřím, že nakonec budeš mít ty domácí lepší než jsem měla já! Vlastně jsem ani nikdy nenakládala hermelín - ten teď stejně nemůžu, tak co. Ale řeknu ti, 9měsíců bez hermelínu a nivy, to si úplně nedovedu představit! Ale už jsem nakládala tvaroh - takový ten tvrdší, co se dá nakrájet i na chleba (mimochodem, nehorázně ho za poslední rok zdražili - z 14na24)
To věřím, že bys chtěla holčičku, mít staršího bráchu je pro holku určitě úžasné. Já si taky myslím, že když toužím po holčičce (alespoň jedné), tak budu mít samé kluky 😉
Původně jsem toužila právě takhle po starším chlapečkovi, pak holčičku... Jenže když budeme ještě studovat, tak bych radši tu holčičku - měla by být klidnější a rozumnější 😀 Tak uvidíme. Je to super pocit, že už je rozhodnuto!

Jinak nevolnosti stále nic, ale ty prsa, to je děs, už mě bolí spát na břiše - předpokládám, že lepší už to nebude 😠

zuzka.l
autor
9. únor 2008

ahoj tani,na brise uz taky spat nemohu,jinak to je ma oblibena poloha,ono kdyz jdu vecer pozdeji spat,stejne musim rano brzo vstavat.Danos jeci do te doby dokud nevstanu,vetsinou pred 8,tak se mi nikdy nechce.Vzdy vzpominam na prvni tehotenstvi,ktere jsem fakt odpocivala,bylo to super,vstavala kolik chtela,no zadne povinosti okolo.Az se narodi druhe,tak to bude zpocatku pekne na kebuli,ikdyz Dany uz bude mit 2roky,uz bude vetsi.Uz se tesim,az budou oba vetsi 😀Mame tady krasne pocasi,ani nevim co budeme delat,mame blizko more,tak na prochazky.A co delavate vy tak o vikendu? 🙂

ryangi
9. únor 2008

Tanuki, já si to bez Nivy a Hermelínu taky nedovedla představit, ale dá se to přežít, když budeš mít hodně velký "absťák" tak jedině tepelně upravené to mám taky ráda, za celé těhu jsem si dala jednu pizzu Quatro formaggi, herm, niva, a další dva sýry.Mooc jsem si pochutnala, ale jinak to raději moc nepokouším. Jo a na břiše nemůžu spát od začátku těhu tak aspoň na boku to jde 🙂
Já se jdu podívat do zoo máme Masopustní průvod, jinak bych jela na koni v průvodu ale teď to nejde, tak jdu aspoň na kukandu. Tak se tu mějte 😉

tanuki
9. únor 2008

Ahoj holky, já dnes byla na takové "hře" pro středoškoláky, kterou jako jedna asi ze 30ti lidi organizuju 😀 a zítra jedeme na výlet do Kutné Hory, dámská jízda 🙂 moc se těším... Už fakt potřebuju vypadnout z Prahy. A večer na volejbal - dokud enzačne růst břuch - nikdy jsem ránu do břicha nedostala, tak se nebojím, ale jasně, že bdu hrozně opatrná, slibuju 🙂

ryan, tu pizzu mám taky ráda 😉 no, já si pro začátek vystačím s eidamem a mozzarelou, už jsme měli nivovou omáčku, které jsem se vzdala.

ty jo, ale nevím, jak dlouho se mi to podaří udržet, zas dnes byly řeči, proč odcházím z hospody po 40ti minutach 🙂 tak jsem se vymluvila na astma 😀 ale bylo to trapné - celý stůl lidí 😀 kéž bych jim mohla říct o těhu, kdybych věděla, že je vše OK 😠

zuzka.l
autor
9. únor 2008

to ja nemuzu citit mastne jidla,pizza nehrozi aspon ne ted v pocatku,uzrala by se ovoce na vsechny zpusoby a zeleniny,treba chroupat mrkev 😉 tak to jses pekne busy tanuki,jen si uzivej spolecenskeho zivota dokud muzes 🙂 pak uz s mimcem doma,ale ty vlastne budes i tak studovat,ze?Ja by se do skoly hned vratila,byli to zlate casy,pro me uz bohuzel pryc ☹

zuzka.l
autor
9. únor 2008

tak jsme prave povecereli grilovane kureci prsicka,sice trosku pozde,ale byli vyborne 🙂 a jak ty Tani procpak se nechces pochlubit okolo 🙂 a porad v pohode,zadne nevolnosti?

zuzka.l
autor
9. únor 2008

jo a dneska jsme zadelali na domaci utopence,pritel je udelal,tak jeste tyden pockat,mam na ne neskutecnou chut 🙂

tanuki
10. únor 2008

Ahoj Zuzi, no ja to nesirim do okoli, ale nejblizsim uz jsem se neudrzela. Nevolnosti zatim nic, ale zasli jsme si na obed na vepro knedlo zelo, a to jsem pak cítila žaludek, jinak OK. Celý den jsme se procházely a otekly mi prsty na rukou, tak jsem z toho byla odcela spatna, ze kdyz uz ted, tak co budu delat v lete! radeji si zajdu na kardio, zda je vse OK - teda snad by melo byt - vysetrena jsem uz parkart byla, protoze jsem mela prisernou hypertenzi z HA (nevim, zda jsem to sem uz nepsala) a prislo se na to bohuzel az za 2roky, takze jsem si ty 2roky pekne huntovala cevy a s rodinnou anamnezou - babicka infarkt ve 45ti, tak mam z toho pekny bobky...
Jsme tak na zacatku, ze na to fakt zapominam 🙂 nepiju, ale porad delam, jakoby nic 🙂 asi se tak bojim sklamani, ze jsem si to FAKT jeste nepripustila...

Snazim se ted spis premyslet nad svatbou, ktera je v plenkach 🙂

andu
10. únor 2008

Ahojte slečny a paní 😉

Ahoj Oslíku;)

Tak my se s přítelem taky rozhoupali k životnímu rozhodnutí...Mě je 23 a příteli 27. Je pravda,že jsem taky zvažovala všechna pro a proti...Hlavně jsem řešila moje rodiče - letos končím VOŠ a oni by jistě rádi, kdybych pokračovala ve studiu, ale já už se na to necítím a nemůžu se donutit 😖. Bydlení ale s přítelem máme, práci má taky... Takže jsem prostě v lednu vysadila prášky a uvidíme co z toho bude 😉

zuzka.l
autor
10. únor 2008

Ahoj Tany,tak ze by svadba?To by bylo krasne,kdyz uz by si mela pekne brisko,to by si pak ukazovala male nebo malemu,jak si [ho,ji] nosila pod srdickem,kdyz sis brala tatinka 😀Jinak s jidlem to mam tak,ze se nesmim preplacat,ale pekne mene a casteji.Ja mela zase strasne problemy se zaludkem,brala ranisan,nabeh na vredy.Mam ten zaludek o hodne citlivejsi.To jo to si radeji zajdi na to kardio,at mas klidnou dusicku.Me se pupek zacal uz pekne zvetsovat,i pritel koukal.Tak hlavne,at je vse v poho po zdravotni strance a jses ty i mimco v poradku,coz neni duvod,aby tomu tak nebylo.Ja uz pujdu do hajan,brzo rano uz me bude budit maly certik,krici mami,mami do te doby dokud fakt nevstanu.Citis se takhle dost unavena?