Ve 23 letech chci druhé dítě. Je to brzy?

zuzka.l
28. lis 2007

Ahojky vsem!me je 23 a mam uz skoro16mesicniho chlapecka a clovek uz tak uvazoval o druhem,aby mel sourozence blizko k sobe,ale rikam si,nejsem jeste hodne mlada na 2deti?rada by vedela jestli nekdo mel uz tak brzo dve deti nebo planuje 🙂

smiling
12. bře 2008

ahoojky holky jak se máte?...jen prolítávám ale k večeru se stavím 😀 trochu poklábosit..pěkný den

zuzka.l
autor
12. bře 2008

tak to si pekne uzij balet 🙂 my budeme tak koukat na nejaky film,Petr schani vzdy ty nej novinky tak koukame.Pekne nam tady fuci.Maly mi spi po obede,ja pocituji hroznou unavu,dodelavam sekanou v troube.V patek na kontrolu,uz aby to bylo.A co ta autoskola?

Ahoj smiling co noveho u tebe? 🙂

markettka
12. bře 2008

Zdravím a doufám, že se máte dobře.
Já jsem si pořídila před týdnem štěně a nějak mě napadlo, že dítě nemůžu nikdy zvládnout, vzhledem k tomu, že jsem pořádně nespala, pořád k němu musela lítat atd.. Ale už je to lepší a zase se moc těším, až si budu moct pořídit miminko. Jak to zvládáš Zuzko ty? Jedno miminko mít malé a k tomu být těhotná? Já se bojím, že nebudu těhu zvládat, že mi bude pořád blbě, jsem docela citlivka, paradoxně od té doby, co mám zdrávku 🙂

zuzka.l
autor
12. bře 2008

Ahoj Market,to jo je to makacka,o spani nemuzu mluvit od porodu,ale pak uz si na to clovek musi chte nechte zvyknout.Blbe mi bylo a radne a nejhorsi je kdyz nemuzes citit jidlo,ale musis varit pro druhe dite.Pritel pomahal.Taky mam zdravku 🙂 ale da se to zvladnout,je to drina psychicka i fyzicka,ale kdyz se do toho dostanes,tak uz ti to ani neprijde 🙂

markettka
12. bře 2008

A co třeba cesta autobusem, nedělá se ti špatně? Mě se v něm nikdy špatně nedělalo, ale abych ještě zvládla aspoň dojet do školy... Ale známá mi říkala, že je člověku jinak blbě než když je mu na zvracení po nějakém jídle... Že se ráno vyzvracela a pak byla schopná hned zase jíst. třeba moje mamka nakonec skončila v nemocnici, jak pořád zvracela a ještě jí dali pokoj nad kuchyní 😅

nemo1985
12. bře 2008

Ahojky holky zdravím,
Dnes jsem 12den zpoždění, test negativní.
Příznaky, nateklá prsa, pořád lítám na WC, pobolívá v podbříšku.
. Stejné příznaky jsem měla i poprvé.
Test mám mamatest.
Zítra jdu k Dr.
O první mimi jsem přišla v 8tt, přestalo tlouci srdíčko
Děkuji za odpovědi

zuzka.l
autor
12. bře 2008

Market v buse nejezdim,mame auto a tam v pohode.To jo vyzvracis se a muzes neco zdlabat,ale ne vsechno,ono je to individualni 🙂 A ty uz jsi teda premyslela o mimi?Kolik ti je jestli se muzu zeptat? 🙂

Ahojky nemo1985,to me mrzi,ze mas takove zkusenosti.Uvidis co ti doktor rekne,ja si delala test 14dni po vynechani a mela jsem slabou carku.Ono se to nemusi brzo ukazat,ale taky to muze byt opozdena menstruace.Me bolelo bricho jako by to mela dostat a mela jsem ho nefoukle a hups nakonec byl test pozitivni.At se zadari a je vse v poradku a dej vedet 🙂

tanuki
13. bře 2008

Ahoj Zuzi! Tak se to včera řeklo jeho rodičům 🙂 Já u toho teda raději nebyla 😀 Byli překvapení, měli radost, zas se hned ptali na svatbu-a pak měl taťka velkou radost, že jí chceme mít na chalupě.. Byla tam zrovna i babička a ta to komentovala tak, že přemýšlela, zda se dožije Martinovy promoce, ale že svatby a pravnoučátka, to teda nečekala 😀
Načasování se mi myslím povedlo - budoucí tchán má dnes narozky, takže nám pak včera psal ještě sms "díky za krásný dárek" 🙂

zuzka.l
autor
13. bře 2008

jeeeee tak to je krasne,to rozhone potesi takova reakce 🙂 to je dobre,to jste mu rozhodne lepsi darek dat nemohli 😀I za tu babicku to potesi!!!!
A jak se citis,lepe?Hure?A uz teda premyslite o svadbe konkretne nebo nekdy do budoucna?

tanuki
13. bře 2008

jojo, už máme vybraný termín 21.6. všem důležitým tenhle víkend vyhovuje... Tak to Martin pojede příští týden zarezervovat. Jako my na svatbu nespěcháme, to rodina, ale proč je nepotěšit, když jim na tom tak záleží. Já se těším na hezkou párty s přáteli 🙂
Jsem hrozně unavená, celkem mě to štve a nevím, jak zvládnu ty běžky 😖 a hlavně se mi nechce ještě 4měsíce chodit do školy 😉

mysteria
13. bře 2008

Ahojky holky, můžu se k Vám přidat?

zuzka.l
autor
14. bře 2008

To ti verim Peti,to ja by se taky tesila na vse kolem toho 🙂 a hlavne s mimi v brisku to bude nadhera,ale nebudes moci tak vyvadet 😀 Jeste 4 mesice?A pak mas klid?To budes v 6mesici,ze jo?Tolik zmen najednou,ale krasnych.A co ten balet?LIbilo se?Ja jdu dens odpoledne na tu prvni kontrolu k midwife,moc od toho neocekavam,ale srdicko by poslechnout mohla.Malej me od rana zamestnava,vysavala jsem a pak na chodbe rozdrobi vsude susenky tak jsem mohla znova,ted varim polivku,lae jeste nevim co druhe.Co ty a papani,nejake extra chute mas? 🙂

Ahojky mysteria,jasne,ze se muzes pridat 🙂 Tak koukam,ze jsme na tom stejne,mas doma klucinu a cekate prirustek,chteli by jste holcicku nebo je Vam to jedno?Pritel je uplne posedly holcickou!

zuzka.l
autor
14. bře 2008

Ahojky tak jsem dnes byla u te midwife,tak ze jsem v 15tt a 1den,poslechla uz i srdicko,pekne nahlas bylo 🙂 A rekla mi,ze u druheho uz ted muzu citit pohyby,ja uz jsem citila takove jakoby simrani,ale netusila jsem,ze to bude mimi tak brzo,ona mi rekla,ze u hubenych to jde citit brzo a kdo je pri tele,tak i srdicko a pohyby muze byt az od 19tt,to neni muj pripad nastesti 😀Na dalsi kontrolu jdu az v kvetnu,to me vzala,ze jsme chteli,jinak pry az v 28tt pri druhem diteti,no sila.Na krev jdu ted v16tt.
Dnes jsme koupili domaci pekarnu na chleba,tak jeste ted vecer Petr kuchti.Ja byvam posledni dobou pekne unavena,nedela mi dobre chodit pozde spat.
A jak ty,jakpak se mas a co noveho?

suki
15. bře 2008

Ahoj holky můžu se taky přidat? 🙂

tanuki
15. bře 2008

ahoj holky! Vítám nové mladé maminky 🙂
Je, pekárna, o tom jsem taky hodně přemýšlela, no Vám tam ten poctivý chlebík musí moc chybět!
No já byla teď pár dní fakt šíleně unavená, měla jsem 37 a vyvrcholilo to včera, kdy mě začalo šíleně bolet v krku a cely večer jsem měla 38 a takové ty horečnaté příznaky po celém těle, migréna jako prase... Tak jsem se ládovala česnekem, medem a citrónem...nakonec zabraly studené obklady a od té doby se cítím jak znovuzrozená. Ale měli jsme jet na běžky, tak smůla.
Ve škole to prasklo, nejsem z toho moc nadšená, chtěla jsem až po 1.trimestru. Ale byla to sranda, všichni byli hrozně překvapení a nadšení.

Tak gratuluju, že jste poslechli alespoň srdíčko! A termín teda vychází na kdy?? No já jsem chtěla vzít Martina na UZ s sebou, ale ten příští jede do Alp, týden potom máme ten screening a to je na chatě-předělávají střechu. Dost škoda- prý to trvá 15minut-kontrolujou orgány, tak to stojí za to ☹

tanuki
15. bře 2008

Tak ačkoliv se cítím dobře...celý den 36,2-36,8, tak krev teda dobrá není... Ale vzhledem k těhu ještě vyčkáme, půjdu na kontrolní odběry, ale kdyby se to zhoršovalo, tak ATB. Lepší než viróza...

zuzka.l
autor
16. bře 2008

Ahojek 🙂 ja uz chci mit za sebou ty krevni testy,jelikoz mi ty prvni ztratili,tak jdu na druhe az v 16tt,ale mam pocit,ze mi na kazde navsteve rikaji,ze jsem pokazde v jinem tydnu.Termin mi dali na 6zari.Uz jsem z toho tak magorena,ze se mi zda o ultrazvuku,kde mi rikaji jestli to je holcicka nebo kluk.Byla to holcicka.U maleho jak jsem byla tehotna jsem sladke nemusela a ted by se sladkeho ujedla,tak tise doufam,ze to bude holcicka 🙂
A jake ty mas chute?Dnes tu mame skarede,Petr je doma a kdyz ma odpoledni a je cely den v praci tak byva hezky,zakon schvalnosti 😒
A jak ta autoskola?A jak s tou krvi,co tam nasli nedobreho?

zuzka.l
autor
16. bře 2008

Ahojky suki,vitam Te 🙂

tanuki
17. bře 2008

tak ta minule to počítala podle velikosti na ultrazvuku a tahle zas jen podle poslední menstruace, ne? Velice objektivní metoda 😀
Mně teď taaaaaak, bolí v krku, že nemám chuť vůbec na nic, jen si uříznout hlavu 😉 Ale jinak taky spíš na sladké, nicméně o trochu míň než před těhotenstvím, tak teda fakt nevím!!!
Leukocytů jsem měla 11000- norma je 9000 a CRP 72 (má být do 6ti) takže nějaká baktrie a ještě mám málo draslíku - což je teda divné - vzhledem k tomu, že nemám ani průjmy a zvracela jsem všehovšudy dvakrát, z toho jednou právě až včera. dala jsem si tu dýňovou polévku, chvíli na to chleba s meruňkovým dzemem kvůli tomu draslíku, pak jsem si lehla na chvíli na břicho, což byla asi osudová chyba a přišlo to na mě 🙂 Jenže jsem byla zrovna na patře...a volala mamču, ať mi rychle podá nějakou nádobu 😀 mamka je učitelka, chudák trénovaná od blijících žáčků cestou na školu v přírodě, tak je v tomhle hrozně statečná a pohotová 🙂
Do úterka na kontrolní odběry nevydržím, čekám zoufale, až bude ráno a běžím na ORL. Takové peklo, co se mi tam odehrává v krku, hrůza. Hlavně těhule nejsmějí žádné drastické cucavé nebo stříkavé preparáty a horký čaj je úleva na 10-30min, takže nejvíc trpím takhle v noci... Fuj, ale ty teploty jsou v pohodě, včera jsem měla odpoledne 37 /37,2, takže neměřit si teplotu, ani bych o ní pořádně nevěděla..ale ten krk je prostě příšerný. jinak ani rýma, ani kašel- teda občas jako štěknu, ale myslím, že o moc níž než na začátku průdušnice to naštětsí zatím není!

zuzka.l
autor
17. bře 2008

Tak to chybelo jeste,ze?Hlavne se z toho brzo dostan a at jses fit tehulka! 🙂 Me nastesti zvraceni pominulo,zacinam docela dost jist,me telo na to neni zvykle,tak se nekdy citim tak neprijemne plna,mam hlad skoro porad.Ted dlabu meloun,mohla by se ho uzrat.Nemuzu se dockat dalsiho ultrazvuku,ktery mam za mesic,kdy nam povi pohlavi,zacinam trochu doufat,ze to je holcicka.Muzu si tipnout?Myslim,ze budes mit klucinu 🙂 ale to se teprve uvidi.Ale muze to byt opacne,ja zase kluka a ty holcicku 🙂 uvidime...
cetla jsem nekde na netu,ze v Americe vymysleli neco kde ti povi pohlavi uz v 5tydnu,ze matce jen vemou krev,ale ze se s tim boji prijit oficialne,nebot by se zvysilo procento potratu,kdyz by nekdo chtel jen holcicku nebo kluka.
A brisko ti uz roste,jde to videt?U me ano,uz tezko by ho zakrila.

tanuki
17. bře 2008

Ahoj! No mně bříško vůbec - jsem naopak hubenější než předtím! akorát mám občas hrozně nafouklá střeva. Teda dnes mi tam v tom břiše někdo závodí 😀 prohání se to tam pekelně 🙂 já na něj zas tolik nespěchám - svatba bude ve 22.týdnu...
Já jsem akorát četla, že holčičky produkují víc hCG, těžko říct, co je na tom pravdy.. Je to hrozně napínavé, ta pohlaví... ze začátku jsem si myslela, že čekám holčičku, ale teď vůbec nevím 🙂
To je síla, jak se v těhu nic nemůže. Mám šalvěj- dělat si z něj vývar na kloktání, ale polikat ho těhule nesmí... A dětský a lipový čajíček. Krk mám oteklý, ale žádný velký zánět. No, to je super, krom toho, že subjektivně mám takové bolesti..a nic mi nepomáhá (vlastně jsem toho tolik nezkoušela, protože nemůžu)
K těm pohybům - já slyšela, že ty, co jsou povíckráté těhu to cítí dřív, třeba už v 18., 16. se mi zdá teda hodně brzo, ale je fakt, že takový hubeňour jako ty... Tak co, cítila jsi od té doby zase něco?

zuzka.l
autor
17. bře 2008

Myslim,ze citila,ale zatim jen tak nezne,ze se clovek musi soustredit,ale nekdy z niceho nic,treba kdyz uz vecer usinam.Ale pak az je vetsi,tak je to krasnoucke uvidis! 🙂 maly mi v brichu pak porad skytel bobek a kdyz prisel Petr domu a jak ma hruby hlas,tak mi dal pusu na bricho a promluvil na nej,tak se lekl v brisku jak uplne sebou skubl.Pak uz vnima s tebou vse. 🙂
A jak probihaji pripravy na svadbu?Svatebni saty uz jses tak poohlizela?Pak budes muset poslat fotecky 😀A budete tam mit hodne lidi?

tanuki
18. bře 2008

No šaty, to bude problém - za prvé se mi trochu příčí platit tisíce za půjčovnu, ale zas mám takovou divnou postavu a mohlo by se stát, že kdybych si je nechala ušít, nedopadlo by to dobře. Prostě co se líbí na obrázku nám vlastně vůbec nemusí slušet. Takhle v půjčovně si jich asi vyzkoušíš tolik, že snad nějaké padnou 😀 Ale rezervují se už dopředu a co já vím, co prsa a pupík 😀 A navíc přebažijí střihy korzet+sukně, kam by to na pupíka nebylo. Sice jede Martin zítra rezervovat termín, ale já se s tím psychicky smířím až po screeningu. Teda tím nechci říct, že kdyby to s mimouškem nedopadlo, svatba by nebyla..já nevím, už je asi příliš rozjetý vlak 😀
Lidí bude hodně...doufejme, že je neodradí to, že to nebude v Praze, ale já si lepší zahradní párty než na chalupě nedovedu představit. jeho rodina je 20lidí, moje rodina 13, spolužáků z kruhů je 28 (ale předpokládáme, že všichni nedorazí 😉 ) no a pak ještě naši kamarádi! Takže síla... pozveme tak 90lidí, ale přijde jich třeba 70?!?!? No, každopádně si myslím, že třeba někdo přijde jen na obřad, někdo zas jen na party... Ale myslím, že to bude fajn, hlavně aby vyšlo počasí a nějaká muzika.

zuzka.l
autor
18. bře 2008

tak to jasne,ze to bude super,budete mit kameru,aby meli pak deticky na co koukat?To bude party 🙂 Hlavne s tebe uz bude pani ane slecna 🙂 A pak do toho miminko,tolik zmen letos,ze?Cekala si to vubec?
Maly si ted hraje s motorkou,je jimi uplne posedli,ale urcite by si neprala,aby na nich jak bude velky jezdil,to by se o nej jen bala ☹

tanuki
19. bře 2008

To jo, hračka je to fajn, ale na ježdějí zbytečně riskantní. Jak se tady říká "dobrovolní dárci orgánů"
No nejvíc mi na tom všem vadí změna příjmení. Ještě dnes u vyplňovaní dotazníku pro úřad jsem si říkala, jestli bych si neměla nechat to svoje-jeho.
Dnes jsem si šla pro neschopenku - abych ěmla omluvenku do školy. Dr. něco slyšela na plicích vpravo nahoře, no je fakt, že uzliny - i ty vzadu na krku mám nateklé víc vlevo. večer mám jít na zkoušku z etiky 😀 ale nemůžu nějak najít své poznámky... tak se mi tam vůbec nechce-ještě bych do toho chtěla kouknout.. no a zítra zkusím jít do školy, abych neměla větší problémy..a pak alou na kutě ☹
Už mě to takhle nebavííííííííí

zuzka.l
autor
19. bře 2008

to ti verim,vzdyt jses jses v 1kole,ale zvladas to v pohode ne?A znas na skole jeste nejake holky co jsou taky tehotne?My jsme byli dopoledne obhlidnout mesto,Petr jel do prace a maly odpociva v postylce po obede.Byli jsem se podivat v mothercare a byl tam nejaky chlap a mel jen par dnu male miminko holcicku,takovy drobecek,tak se mu hned sveroval,jak on by si pral holcicku 🙂 Na sladke mivam strasnou chut,za normalnich okolnosti nehrozi,ale ted hruza,az se nepoznavam,predchozi tehotenstvi jen ovoce nic jineho a ted zase jinak.Za tyden jdu do nemocnice na krev,tak snad se jim ty vysledky uz neztrati,no nedivila by se.
Pocasi je tu na tecku,typicky anglicke,nikdy nevis jak bude,chvili prsi,pak teplo,zima.
A je ta medina jinak hodne tezka?

tanuki
20. bře 2008

Tak třeba už je neztartí 😉 ale jeden nikdy neví... co se u Vás testuje? U nás HIV, Rh a pak ještě nějaké nemoci... Já jsem dnes dostala antibiotika, ale asi je brát nebudu , předepsala mi taková dost drastická. jojo, ti doktoři to s těhulkama fakt moc neumí ☹
Jo a nejvetší zážitek z dnešního dne- byla jsem požádána o ruku 🙂 Je to hrozně vtipné, dost často se musím an ten prstýnek kouknout. Asi jako když jsem měla na testu // to jsem se na něj chodila taky celý den koukat, jestli nezmizely 😀

tanuki
20. bře 2008

medina -jak komu co vyhovuje, já bych se nemohla učit o nějké filozofii, ekonomii a tak. Je toho hodně, ale vystudovat se to dá, spíš mě teď děsí představa mít na starost lidské životy 🙂 ale když se na to hodně nebudu cítit, můžu si zvolit obor, kde to není tak drastické. Třeba dnes jsme měli toho nejšikovnějšího rehabilitačního lékaře. Ty jeho znalosti a chvaty, to je vážně umění!

zuzka.l
autor
20. bře 2008

Tak pekne oficialne pozadana o ruku? 🙂 Byli jste sami nebo nejak romanticky pri nejake prilezitosti?Tak to blahopreji 🙂 Tady se testuje asi to same,nejake ty nemoci a jelikoz jsem mela v cechach cysty na vajecnicich tak mam jit v cervnu na krev,ze mi zmeri hladinu cukru v krvi,ze je riziko cukrovky nebo co to pindala,uprimne tohle jsem slysela poprve je to pravda nevis?Hlavne,ze u prvniho tehotenstvi to vubec neresili a ted me nekam posilaji magori.
Urcite to je zodpovednost na zivot a na smrt,ale je to krasne povolani,porad se neco ucis,zdokonalujes,i kdyz je to urcite hoooodne narocne.
Ja jsem si to tak prala jit po skole,no ale tim to bohuzel pro me haslo.Nekdy by se fakt nejradeji vratila hned do cech,porad je to tady pro me cizi i ten jazyk,nemuzes jit do obchodu a promluvit si hezky cesky s prodavackou,nemuzes jit do krouzku s maminama,aby si normalne pokecala a nemusela premyslet co by eventualne rekla.Proste nemuzes nikam bez dobre anglictiny,aby ses citila jako clovek,ktrey muze byt ve styku s ostatnima.Je to pro me hodne tezke,znam tu slovenku co ma syna co zacal chodit do skoly a sama mi rikala,ze se ty ucitelky chovaji tak divne s odstupem nez k anglicankam,nebot neumi zas tak perfektne anglicky,fakt se toho bojim,tak by chtela,aby malej chodil do cech do skoly,ale to si muzu nechat zdat.Kam ja by tam jela,kdyz tam takhle nemam nikoho,zadne zazemi nic.Osud si nekdy pekne zahrava 😒
Dnes jsme byli v makru se podivat,muze tam nakupovat jen kdo ma tu makro kartu,Petr ji dostal v praci,maji tam zbozi ve velkem.Tak jsem tam s chuti zblajzla v kavarne co tam meli hranolky a capucino,kombinace co 😅
me to na praxi bavilo na interne,chirurgii jsem opravdu moc nemusela,ale i u deti to bylo moc pekne 🙂 U porodu jsem se byla podivat trikrat,to jsem jeste netusila tehdy,ze za rok budu rodit ja 🙂
A jak se jinak citis stale nevolnosti?Ja se nesmim prezrat najednou,to mi je pak tezko a na chcipnuti ☹ pekne pomaloucku,polehoucku a casteji radeji 🙂

tanuki
21. bře 2008

Ahoj, tak mě se nějak přitížilo - musela jsem jít včera a dnes do školy... Tak teď proležím Velikonoce, snad to bude stačit. Doktoři si se mnou moc nevěděli rady- jestli antibiotika a jaká. Tak jsem dnes byla přepadnout jednoho odborníka - byla jsem u něj loni na zkoušce a dohodli jsme se, že zatím nic, kdyby mi bylo hůř tak pak teprve. No já mám když je mi blbě maximálně 37,4 ale mám takový ten hnusný záchvatovitý kašel a loni jsem měla pneumonii, tak proto ty strachy... No navíc mám zas podle krve mykoplasmu - která mi právě loni udělala tu pneumonii ☹ ale zas mám fakt yvsoké protilátky, tak je snad imunita pořádně nastimulovaná a vybojuje to sama. Je jen jediné antibiotikum pro těhule na mykoplasma ☹ !
Takže jak kašlu, jsem taková ublinkaná - dnes jsem zas vrhla po vodě s citrónem, asi to bylo moc drastické na žaludek 🙂
Tak Angličani jsou vesměs takoví studenější čumáci a k cizincům se hůř chovají i Češi, nedejbože když má ještě třeba jinou barvu pleti... Určitě s angličtinou můžeš trochu pohnout sama, ale kurzy jsou fajn...

S těma cystama je to čoveče asi pravda(ale v tvém případě bych se nebála!) - učili jste se o metabolickém syndromu? neboli syndrom X. Hlavním problémem je, že tkáně nereagují na inzulin, výsledkem je - jsou to takoví ti tlouštíci s hypertenzí, špatným cholesterolem, diabetes mellitus 2.typu (takže i tu spoustu komplikací s tímhle souvisejících) No a právě tenhle syndrom bývá u žen spojený s polycystickými ovárii. Ale jestli jsi měla pár cyst a né vyloženě přecpané vaječníky cystama, tak je vše v pořádku. Fakt bych byla klidná a) jsi hubeňounká b)jsi tak snadno otěhotněla 2x, že s těma cystama to nemůže být tak špatné...

O požádání o ruku, příště, teď už musím do postýlky...Tak pozdravuj ty svoje miminka! 🙂