Večer nikam nechodíme, jsme s dětmi. Vyčítají nám to

karotky
29. říj 2010

Asi se začnu s manželem považovat za exoty,protože nám neustále široké okolí "vyčítá",že od té doby,co jsme si pořídili děti,tvrdneme každy večer doma u TV nebo PC.Jenže ti,co nám to vyčítají si neuvědomují,že nemáme žádné babičky na hlídání a buď musíme všude tahat děti s sebou nabo chodit do společnosti na střídačku.Mě o osobně až tak nevadí,že jsem uvázaná u dětí,ale vadí mi ty údivné pohledy ostatních,kteří si myslí,že se na to jenom vymlováme. ☹

terinda
29. říj 2010

Kašli na ně. Kamarádi by vás měli pochopit a ti ostatní za to nestojí. Nemusíte se přece nikomu zodpovídat 😉
Není nic špatného na odpoledních setkáních 😉

romcovaklarka
29. říj 2010

Tak jim odpovídejte, "To jste moc hodní, že se ptáte, vlastně jsme chtěli zrovna pozítří jít tam a tam, pohlídáte nám děti?" Určitě je přejdou hloupé otázky a kdo ví, třeba se vám poštěstí a někdo řekne "ano" 🙂

len.z
29. říj 2010

Tak tim bych se vůbec netrápila....u nás je to podobné, naši přátelé, obzvláš´t ty bezdětní, absolutně nechápou, jak můžu pořád sedět doma a být jak říkají "mimo mísu" a vůbec nevědět, kde je jaká restaurace, jaký klub, která skupina kde hraje apod.....Ti co mají trošku rozumu to pochopí a s ostatními jsme se prostě přestali stýkat a je to...takový lidi nám za to nestojí...ale až budou mít sami děti, pokud teda vůbec budou mít, tak to pochopí.....ale to už bude pozdě.... 😝

terak
29. říj 2010

Otázkou je, jestli to vadí vám, nebo ne. Pokud vám vadí, že jste trošičku mimo, tak až příště někam půjdou, tak řekni OK jdeme, ale jdeme tam a tam, protože se tam nekouří a je tam dětský koutek. Nebo at prijdou k vam.

Pokud vam nevadi, ze sedite doma, tak se na ne vyprdni a zvazila bych, jestli to jsou vubec pratele, nebo lidi, u kterych te mrzi ze je nevidis. Rekla bych, ze zjistis, že se bez tech lidi docela dobre obejdes.

Jsou to stejne debilni otazky, jako kdyz se te po trech letech vztahu vsichni na potkani ptaji, kdy do toho prastite. Rok od svatby - kdy budete mit deti. Nebo jako v mem pripade, mesic pred porodem - kdy chceme druhe. A kdyz reknu, ze vubec nevim, jestli chci druhe, tak jsem za blbce. Takze tomu se fakt nevyhnes 🙂

jasekd
29. říj 2010

My zas treba mame dohodnute, ze se nekam pujde, ja sezenu hlidani, a oni to pak zrusi na posledni chvili, clovek se i dost tesi, a nic, druhej den zavolaji, ze se jde dneska a divi se, proc tak narychlo nemuzem 😅 Rodice celkem radi pohlidaji, ale maji i svuj program a nemuzou, kdyz my si pisknem. Navic chodi vsichni do prace, tudiz nemuzou hlidat do noci a pres den uz vubec ne, max. o vikendu. No a dalsi vec, hospoda je dohodnuta na urcitou hodinu, ale ja proste nevim, zda prijdu presne, neodtrhnu malymu flasku od pusy a nebudu ho nasilim budit. Tohle delam jen kdyz jsme objednany k Dr, napriklad k docentovi, co k nam jezdi jednou za dva mesice do spitalu a je to dulezite a musim tam byt presne. Ale ne na sraz s kamarady, kterych sedi v hospode 8 a tudiz jim az tak nechybime. Pokud mam sraz s jednou kamoskou, ktera na me ceka, hodne kvaltuju, abych byla na cas, ale takhle nebudu dite nejak lamat, pul hodina nas nezabije, a to je furt otazka, kde vezime. Nejak nechapou, ze dite neni Tamagoci, ale az budou mit svoje, tak se z nich vsichni posadime na zadek 😀 Dalsi vec je, ze ti kazdej naslibuje, jak se stavi, jak bude hlidat... Chacha, skutek utek, clovek je najednou spolecensky mrtvej. Docela me "bavi" serial Preslapy, tam ani neni moc videt, ze ty lidi maj nejaky deti, furt sedej se sklenickou v baru, pochopitelne nacesany a naliceny 😀

lojzina
29. říj 2010

me kdyz se nekdo na toto zepta tak odpovim popravde:sli bysme ale nemame hlidani,a vic to nerozebiram

sturnus_vulgaris
29. říj 2010

Karotky, ja se obavam, ze absenci "hlidacu" a z toho pramenici nemoznost travit vecery mimo domov pochopi snad kazdy prumerne inteligentni clovek. Kdo nechape, bud je uplne blby, anebo chapat nechce (nerkuli dokonce cilene ryje, cimz si neco dokazuje), a tam nepomuze nic.
My jsme se teda nesetkali ani tolik s nepochopeni, ze tvrdneme doma u TV nebo PC, obcas totiz nejake to hlidani nastesti mame (ale zase toho nejde naduzivat a musime se prizpusobit), ale pred nedavnem nam pro zmenu bylo ze strany bezdetnych vycitano, ze nejezdime na dovolenou (k mori, na hory lyzovat, atp.). Zjistila jsem, ze vysvetlovani moc nezabira (a ze v konecnem dusledku to pak jeste vypada, jako bych si porad na neco stezovala, coz neni pravda), protoze opet plati - kdo nechce chapat, nepochopi a spoustu veci si bezdetny ani pri nejlepsi vuli nedokaze predstavit.
Libi se mi uplne prvni rada, tj. jemne naznacit, ze by tazatele mohli dite pohlidat 🙂.

kinsen
29. říj 2010

Tak tohle bych vůbec neřešila, nic do toho nikomu není. Přátelé si zvyknou nebo si najděte takové kteři to mají podobně a pak se můžete navštěvovat i s dětmi 🙂

anta
30. říj 2010

My to máme úplně stejný a ještě jsem se nesetkala s touto otázkou od někoho. Prostě to neřešíme, nikdo nám Honzíka nepohlídá, taky chodíme holt na nějaké posezení na střídačku, věříme, že se to časem vše spraví, ostatní neřešte, stejně vám nepomůžou, časem pochopí, pokud budou ve stejné situaci, že se nedá nic jiného dělat 😉 Holt se to musí oželet 😉

marinka
30. říj 2010

Já jsem se s tím taky ještě nesetkala za celou dobu, co jsem doma s holkama,že by se někdo divil, že nemůžu večer ven 😅 Asi to bude tím, že nejlepší kamarádky děti mají a taky večer nikam nechodí a když tak si spíš zajdou jen s manželem na večeři nebo do kina, stejně jako já. A s bezdětnýma kámoškama jsem se vždy scházela odpoledne, že jsme zašli na kafčo a vzala jsem holky sebou, nebo mi je pohlídal manža nebo babička.
Nechápu, že se někdo diví a dokonce si myslí, že to máte jako výmluvu 😠 Taky bych jim řekla, že pokud vám děti pohlídají, tak si rádi někam vyrazíte..A pokud jste doma s dětma rádi a nikam se vám ani moc nechce, tak to taky řekněte, že jste radši s rodinou a basta. Co je komu do toho 😠

slavkah
30. říj 2010

tak to jedna moje kamaradka nechape, ze dnes nechci jit s ni do kina ..... malymu jeste nejsou ani 4 mesice 🙂

meleri
30. říj 2010

se mnou se jedna přestala bavit když jsem jí oznámila druhé těhotenství..prostě konec...:(
někdy mi přijde že bezdětní a ti s dětmi jsou dva jiné světy a často je tam jako by i jakási nenávist.... ☹
kašli na ně nejdůležitější je rodina! a ti opravdoví kamarádi jsou tolerantní a zůstávají..no s věkem to určitě prořídne...

kubaka
30. říj 2010

Najděte si lepší kamarády 🙂 🙂 🙂

lukza
30. říj 2010

taky se stím setkáváme kdy nám známy třeba zavolají zda nepujdeme ven a zavolajíá to až večer že by za hodinu došly 😲 no jo jsou bezdětní tak to nepochopí,ale já bych klidně řekla že chci být doma mě to třeba ven vubec neláká radči když malý usne tak si podělám práci doma nebo jsme na PC atd. a mě když se někdo zeptát tak řeknu že nejdu že chci být s malým doma .malý má 9měsícu a byly jsme jednou v kině a tosem celou dobu měla výčitky že sem odjela ven.prostě se na všechny vyprdni a bud ráda že máš zdravé krásné děti a nejlepší je když má člověk kamarády co to prostě pochopí

ela9
22. led 2013

Ahoj ja uz jsem vekem zkusena matka a naprosto si to doma s detmi uzivam, nejradejji chodim s manzelem na prochazky do prirody nebo na hriste a vrnim blahem, uz nam jedno dite odrostlo je mu 20 a tak vim ze uz to neni na porad a jak rychle ty deti rostou a je to pryc. Obcas si zastesknu ze nemuzeme jet na akci k jednem skvelym lidem, ale jinak jsem stastna tak jak to je.