Věčná pesimistka a negativistka 😞 Co mi pomůže?

k.jolanka
1. srp 2010

Ahoj holky, s přítelem jsme spolu teprve druhým rokem, máme malého kluka a od té doby, co se narodil, tak to s námi jde nějako z kopce... 😝 malého oba milujeme, o to nejde, problém je hlavně na mé straně a tím problémem je moje komplikovaná povaha, já už bych si za ní fakt občas nafackovala 😔 jsem věčně s něčím nespokojená,hrozný nervák a cholerik, nevážim si toho co mám, skoro pokaždé když se mě někdo zeptá jak se mám, tak odpověď je blbě, nic moc.. nerudná, hádavá, ale co mě trápí nejvíc, tak je můj negativismus a pesimismus, vše vidím černě, všichni mě štvou, jsem pořád zamračená, prostě děsný morous, lidé říkají, že je to na mě vidět už na první pohled, že se tvářím jako vrah...6let jsem dělala práci po telefonu se zákazníky, která mě asi hodně poznamenala, upřímně říkám, že díky té práci mám pocit, že lidi jsou zlí a hloupí a nerada navazuji kontakt s novými lidmi, jsem málo komunikativní, nejsem moc společneský ani zábavný a veselý člověk...přítel je ze mě už celkem hotový, dříve byl prý optimista a nyní cítí, že se na něm můj každodenní negativismus a špatné nálady podepisují, že se prý občas taky v MHD s někým chytne a musím to uznat i já, že byl dřív veselejším člověkem☹...to je další co mě štve, že se nechám lehce vytočit, se všemi se musím hned hádat, musím mít ve všem pravdu, jsem samonasírací a co mám malého tak i celodenně nervozní-z toho aby se nevzbudil, aby se mu něco nestalo, když ho chvíli hlídá třeba přítel a já se jdu projít, tak jsem stejně nervozní, jak to asi doma probíhá..neumim si nic užít, pořád jsem sevřená a napjatá, pořád jakoby ve stresu..když přijde přítel domu, jen se hádáme, samozřejmě že mojí vinou kůli hovadinám....zkoušela jsem už s tím něco dělat, řekla jsem si že teď prostě zkusím být optimistka a budu se víc smát, nebudu řešit hovadiny...šlo to pár dní, bylo to super, přítel přišel z práce, já v dobré náladě, bylo vidět že ho to těší a i mě, hned mi bylo na tom světě líp, ale po pár dnech se to všechno vrátilo zase zpátky do starých kolejí...holky, máte to někdo podobně, nebo je tu někdo, kdo se s tim úspěšně popral, existuje něco co by mě mohlo hodit do pohody, chtěla bych být alespoň trochu optimista a pohodář. Jsou to vlastnosti, se kterými se člověk rodí, nebo i já mám šanci se k tomu nějak dopracovat? a nebo mám snad zajít k psychologovi? 😉 teď to po sobě čtu a říkám si panebože, proč to sem o sobě vůbec píšu, takhle to na sebe prásknout 😀 ale mám určitě i dobré vlastnosti, jen bych potřebovala ty špatné eliminovat 🙄 🙂 protože nechci přijít o přítele a nechci aby se ze mě stala taková ta nerudná důchodkyně, co v tramvaji mlátí lidi holí aby jí pustili sednout 😀

kadlecova.misa
4. srp 2010

Jolanko, ted jsem se konecne vyspala ...dva dny a je to o hodně lepší..malé ted rostly 3 stoličky,ona je takovej bolestýnek, navíc se mě ted zdá,že si přehazuje spánek noční za denní...víc spí přes den než v noci...v noci se pořád budí po 3hod, sedá a odcházi z postele..děs běs. Přítel doma je,pomáhá,ale on sám je zvyklý spát dlouho ,já ho nechávám,když se malá budí brzo ráno...včera jsem byla u Dr..nechala si napsat prášky na uklidnění (neurol) prý to pomáhá i líp spát a tak se celkově uklidnit...tak uvidíme...je fakt jsem úplně jiná než dřív..neumím se radovat,jsem víc podrážděná.snad se to zplepší až budou lepší ty noci.Taky mě nic nebaví.sice se "kamarádím" s maminama odsud,ale ony jsou věčně zalezlý doma, pořád mluví o těch svých tlustých miminách a mě řeknou že ta má je hubeňoučká a průsvitná...bodejt by ne,když vážím 58kg a ony tak 80kg...tak ty děti mají být po kom..ale o tom není řeč. 😖 Jolanko,takže se snaž vyspat.ono je to taky tím,že jsem nebyla ani jeden jediný den o samotě s přítelem...pořád jsme jen doma s malou..myslim ,že kdyby nám ji někdo pohlídal na noc,tak by to taky bylo o něčem jiném....napiš jak pokračuješ,měj se,misa

kadlecova.misa
4. srp 2010

@k.jolanko :Odkud jsi? nejsi náhodou někde poblíž?? my jsme původně z Brna,ted bydlíme kousek od Hustopečí od Brna...

k.jolanka
autor
4. srp 2010

@ivonne Ahoj ivonne 😉 tak to tě naprosto chápu, já si dávám čokoládu na nervy taky, je to mor ale 12kg nahoru asi člověku taky zrovna nepřidá co 😒 já měla opačný problém, po porodu jsem schodila tolik, že jsem vážila ještě míň jak před těhotenstvím, jedla jsem hlavně sladké, ale žádné pořádné jídlo, prostě jsem to absolutně ze začátku nezvládala si uvařit .. a dokážeš si asi představit nabroušenou hladovou pesimistku.. děs 😝 😀 držim palce aby ti odborník pomohl..jdeš k psychologovi nebo psychiatrovi? tak to jsi na tom stejně jak já, že víš kde je problém a chceš ho řešit, aspoň že máme ty děti, už kůli nim to za to stojí 😉

k.jolanka
autor
4. srp 2010

@kadlecova.misa tak to je super, že jsi se konečně vyspala..myslíš že je to těmi léky? stoličky jsou prý záhul...mě teda stačili první dva zuby nespala jsem 14dní a na stoličky se netěšíme 😅 ono až budou ty zuby vylezlý bude to taky jiný uvidíš, určitě tě malá nechá pak vyspinkat. no tak to se nedivím, já tu mám něco podobného s těma maminama...akorát já poslouchám stále dokola, jak mají učebnicové děti, které jim kojené prospí celou noc, usnou sami a přes den o nich ani nevědí...to mě mohlo porazit 🙂 ale co no, každé dítě je jiné, tak oni mají holt učebnicové a my máme zase ty své že 😉 to si z toho nic nedělej, koukala jsem na tvůj blog a máš hezkou holčičku, na ně se vykašli.
no jinak včera mi malý usnul až před půlnocí, vůbec nemohl zabrat, uspávala jsem ho od osmi, asi zase zoubky 😠 a není někdo kdo by vám malou pohlídal, aby jste si mohli udělat příjemný večer? koukala jsem, že už je to velká slečna, takže by to vpohodě zvládla a ty by jsi nabrala energii..
jsem z prahy, tak to máme od sebe trošku dál 😉

ivonne
5. srp 2010

@k.jolanka no je to problem se kterym si nevim rady.vypovidat se minepomuze,a muj byvaly manzelmel deprese a nakonec skoncil sebevrazdou,a ja ho uz zcela chapu jak mu bylo.a vim ze mi pomuze jedine psychiatr.protoze ja vecna optimistka a vesela kopa jsem najednou bez zivota a to trva uz dva roky.takze potrebuji nejake leky .to je mi uz jasne. ke vsemu jak jsem pribrala jsem na sebe nastvana a shodit mi to nejde,protoze ja jak nejsem v pohode tak to proste nejde.a pritom su na sebe nastvana ze su tak slaba se svym zivotem neco udelat..je to zacarovany kruh.
rikam,diky male aspon nejak funguju.jinak teda nevim.ale ty moje nalady se bohuzel odrazi na na pristupu k male.jsempodrazdena a nezvladam banalni situace v klidu.stve me to a je mi to lito zaroven.sileny. taky ti preji hodne sil a jak vidis..nejsi v tom sama.🙂

k.jolanka
autor
6. srp 2010

@ivonne 😒 tak pokud ti nepomůže se vypovídat, máš takovéhle depky, tak asi určitě ten psychiatr..přeju ti, aby ti naordinoval něco účinného a aby jsi zase byla tou veselou kopou jako dřív 😉 holky tady psali, že berou antidepresiva a že jim to pomáhá, tak určitě to uleví a pak půjde i něco dělat s tou váhou, když se upraví psychika.. já poslední dva dny necítím uvnitř žádné stresy a nervozitu...nevím čím to je, doufám, že to vydrží a to jsem ještě ani nezačala brát žádné"podpůrné" medikamenty 🙂 že by mi pomohlo vyzpovídání se na MK 😅
jo jo to mám taky, že nezvládám banální situace, ale já to mám kůli své výbušné povaze, snažim se teď počítat vždycky ne do desíti ale radši do dvaceti 😝 🙂 tak dej pak vědět, jak to s tebou vypadá 😉

ivonne
6. srp 2010

@k.jolanka to je fajn ze se ti lepsi nalada.moc ti preju at je to jen lepsi a lepsi a hlavne at to vydrzi🙂 paa iv

1zamilovana1
6. srp 2010

@k.jolanka ahojky,tak jsem zjistila co a jak a příští týden půjdu vyzkoušet "Bachovky-Bachovy esence".Jsem zvědavá co se dozvím a jak mě po kapičkách bude.Paní mě psala,že by to mělo být každopádně lepší a než jít k lékaři,tak radši k ní.Alternativní medicína mě připadne lepší aspoň pro mě,věřím jí....tak na mě mysli,pak napíšu co a jak... 😵

1zamilovana1
6. srp 2010

@k.jolanka jo ještě mě paní poradila aspoň prozatím,pokud bych byla nervozní a měla pocit,že vybuchnu,mám se snažit kontrolovat emoce,napočítat si do 10-ti a podívat se na sebe do zrcadla,abych viděla,jak nepříjemně se tvářím..prý je to aspoň dočasná menší rada než se k ní dostanu 😀

k.jolanka
autor
8. srp 2010

@1zamilovana1 Ahojky, a kd ejsi sehnala ty Bachovky, v lékárně, nebo u nějaké odbornice? tak dej určitě vědět jaké jsou, to by mě zajímalo, zda opravdu pomůžou... 🙂 a neříkala paní, za jak dlouho by měl člověk pocítit změnu? jo jo to se taky snažím počítat, jenže mě do deseti nepomáhá, zkouším 20 😀

veronika.h
10. srp 2010

Ahojte holky, jak válčíte? Jak jsem vás tak četla, je mi to teda blbý, ale jsem ráda, že nejsem samotná, kdo míval (a mívá!) takový pocity. My zase kvůli zoubkům pár dní nespíme a to je pak na náladě hned poznat. Nic mě netěší. já jsem ale moc ráda, že jsou tyto stavy přechodný. Když to na mě padne, tak vím, co mám dělat, prostě vypadnout ven. S tím počítáním to taky musím praktikovat, protože poslední dobou mě malej dokáže tak vytočit, že hrůza 😝 .

@1zamilovana1 Držím palce, Bachovky jsou fajn, já jsem chodila jednu dobu k paní Ivaně Mlejnské, působí v Brně i v Praze, je to odbornice na Bachovky a odblokování a docela mi to pomáhalo. TY Bachovky mi namíchala přesně podle toho, jak jsem jí popisovala svoje pocity.
@k.jolanka já jsem si je měla kapat pokaždé, když na mě přišel vztek nebo něco podobnýho, takže jsem je pila třeba i 10x za den 🙂)
@kadlecova.misa My jsme se taky přestěhovali za Brno a já to celkem špatně nesu. jsem tu spokojená, ale moc lidí tu neznám a místní maminy jsou zalezlý ve svých domech a venku nikoho nepotkám, my bydlíme v bytě. Tak každej den musím vzít auto a jedu do brna za našima nebo jen tak na¨dětský hřiště, my tu žádný nemáme.

@ivonne Pokud ti to trvá tak dlouho, tak je doktor asi nejlepší řešení, já jsem byla proti lékařův, vyzkoušela jsem snad všechny alternativy, ale můj stav byl natolik akutní, že pomohly jen léky. Ale u nich aspoň víš, že se ti opravdu za pár týdnů uleví a budeš fungovat jako normální člověk🙂

ivonne
10. srp 2010

@veronika.h presne tak.ja taky chodim k doktorum az je nejhur a ted se taky uz nebranim. 😅

veronika.h
10. srp 2010

@ivonne já sama jsem brala léky jen krátce, až jsem se cítila natolik silná, abych to zvládla bez nich. Byl to boj, ale spokojenej život za to stojí🙂

ivonne
10. srp 2010

@veronika.h jak dlouho jsi je brala? ja bych nechtela brat cely zivot nejake prasky..myslim ze nejsem na tom tak zle jak jini treba.jen nemam zadnou radost ze zivota.pripada minejak prazdny .i kdyz mam krasnou zdravou dcerku.reklo by se ze to je duvod k radosti ale nejak se mi toho nedostava..myslis ze by nejake kratkodobe leky pomohly?kdyz je prestanu brat ze se to nevrati zpet do starych koleji?

veronika.h
10. srp 2010

@ivonne Já je brala jen 7měsíců, u mě se ty nejhorší stavy nastartovaly po porodu, tak jsem věřila, že až mi léky zaberou vyhrabat se z těch největších sraček, pak už to zvládnu sama. Ale doktorka chtěla, abych je brala minimálně rok, s AD je to na dlouho. No, nebyla jsem moc poslušný pacient🙂)Dávku jsme začali postupně snižovat a když jsem cítila, že jsem v pohodě, tak jsem je nakonec vysadila úplně. Antidepresivä nejsou léky na týden, většina lidí je bere roky. 😝 😉

ivonne
10. srp 2010

@veronika.h no ja to mam take od porodu.a vim ze to neni na chvilu.manzel se lecil s depresema a vim cim prochazel .sileny a bez nich nemohl existovat.i tak to vzdall... ☹ a me by nevadilo je rok brat..ale hrozim se toho ze je to na cely zivot! no chce to odbornika..musim najit odvahu tam zajit.asi az me to zas chytne ty moje nalady.

moravanka
10. srp 2010

Co se tyce leku na psychiku.. ja beru jiz 6 let lek Lamictal. Po trhani zubu jsem mela silene bolesti leve tvare, nepredstavitelne, prechazejici i na pravou polovinu, strasne bolesti zubu. Byla mi diagnostikovana trigeminus neuralgie (chronicka bolest trojklanneho nervu). Bylo to silene, brala jsem i Tramal proti bolestem. JInak Lamictal beru jeste porad, nebot bolesti se vraci, ale uz v mensim davkovanim a kolem vanoc asi uplne vysadim. Je to vlastne epileptikum. No a nedavno jsem cetla, ze lamictal bral i petr muk proti depresim. Takze to asi pusobi i jako antidepresivum, sklidnuje to nervy.
Ja s timto lekem otehotnela i porodila zcela zdrave dite. Jedine minus bylo, ze jsem nemohla kojit, protoze lek prechazi do mm.
Ja se celkove lekum vyhybam, prasek na spani bych si nikdy nevzala a teprve nedavno jsem zjistila, ze tyto leky berou lide i na psychiku. Pocit, ze bych na tech praskach byla nejak zavisla teda nemam, takze pokud bych mela nejake psychicke problemy, tak bych se jim nebranila.
Samozrejme po konzultaci a vysetreni lekarem.

k.jolanka
autor
11. srp 2010

@veronika.h ahoj, u nás to doteď celkem šlo, ale přesně jak píšeš, také nám rostou zuby, tak snad už to brzo bude lepší a zubáky se vyklubou..říkáš paní Mlejnská? jsem z Prahy, tak by možná nebylo na škodu aby mi taky něco namíchala..jo jo i u mě by to bylo stejné 10krát denně 😀 a teď už je nebereš?

veronika.h
11. srp 2010

@k.jolanka Kapky už mi došly a teď se cítím vesměs dobře, tak nemám potřebu jí volat🙂). Tady je kontakt http://www.zlatyklicek.cz/lide/16-ivana-mlejnska/

@moravanka to je hrůza, člověk by neřekl, co všechno psychika dokáže ☹

@ivonne Ach jo, potom, čím vším sis prošla, nechápu, žes to vydržela tak dlouho ☹. Já jsem na konci nebyla už schopná vstát z postele a nezvládla jsem se postarat sama o sebe, natož o malýho. To už fakt jinak nešlo☹

ivonne
11. srp 2010

@veronika.h vis ze si nekdy rikam ze je div ze nejsem na praskach uz davno, ?s manzelem to taky nebylo lehke,ale vubec ale porad jsem byla jeste silna.rikala si ze jini jsou na tom daloko hur.ale to co prislo po porodu nikomu nepreju a citila jsem poprve v zivote ze uz nastala doba kdyz uz to neni jen v mych silach tohle zvladnout..ale doufala jsem ze se to spravi.no dva roky ubehly a nic moc. takze se budu muset jit poradit s nejakym doktorem..

veronika.h
11. srp 2010

@ivonne Určitě zajdi!! Až budeš v pohodě, budeš si říkat, proč jsi nešla dřív!🙂)). Koukala jsem do tvého fotoalba a myslím, že bydlíme kousíček od sebe.-)). Takže kdybys chtěla, můžu ti poslat kontakt na doktorku, ke které jsem jezdila do Brna. Na předepsání léků stačí, ale jinak vypadá, že si sama zobe lexauriny pod stolem🙂))))ú)

ivonne
11. srp 2010

@veronika.h no tak posli .diky. a muselas mit doporuceni od obvodniho???

veronika.h
12. srp 2010

@ivonne poslala jsem ti IP. Já obvoďáka nemám, zavolala jsem jí rovnou a vzala mě 😉

kadlecova.misa
22. srp 2010

@veronika.h ..jojo přesně,mě se tu taky líbí..okolí a tak...ale jsem unuděná k smrti...denně s kočárem snad několikrát objíždím vesnici jen já... 😖 všichni jsou tu někde zalezlí..rodiče jsou z Brna,auto polámaný..ach joooooooooooooooo. 😢

kadlecova.misa
22. srp 2010

@k.jolanka ...jak se máte? malé vyrostly 4.stoličky..začala líp spát i JíST!! takže chvíli klid..je pravda,že když mám nějakej náročnej den,nebo nemůžu usnout,vezmu si od Dr.předepsanej Neurol (na sklidnění) a spím...takže u nás zatím klid..ťuk,ťuk.

k.jolanka
autor
30. srp 2010

@kadlecova.misa Ahojky, byly jsme ted na chalupě, takže můžu ti říct že se mám lépe, malému taky lezly zuby 😝 ale ty vaše stoličky byly určo horší, prý jsou stoličky peklo 😖 já jsem kontaktovala pí. Mlejnskou, jak sem dala veronika.h odkaz a domluvíme se na kontaktu na ty bachovky, chci je zkusit🙂 a jak vy, jak se máte??

1zamilovana1
31. srp 2010

ahojky kočky.dlouho jsem nebyla,byli jsme nemocní a furt něco do toho lezlo,takže celkem na prd....
zachvíli jdu na "Bachovky" a musím říct,že jsem docela nervozní,nevím co mě čeká,ale moc si přeju,at to hlavně pomůže,jinak nevím,co už by pomohlo....
zatím se držte a hezký den....

spark
10. čer 2013

Ahoj. Chtěla bych obnovit toto tema. Mate někdo podobné nálady? 😒

veronnica
31. říj 2013

@spark Jeeee, ja se hlasim!! Obcas si rikam, ze umru na pesimismus :D

spark
2. lis 2013

Verčo ale nás pesimisty zase nic nepřekvapí))) 😖 🙂