Věkový rozdíl mezi partnery (či rodiči) kolem 10 let

kukokuko
7. srp 2011

Ahoj holky,
zakládám tuto dizkuzi týkající se případného většího věkového rozdílu mezi partnery. Pakliže je muž řekněme o 10 let starší, tak vyhovuje vám to nebo narážíte na nějaký problém? Řekněme, že ženě (mamince) je 30 a muži (tatínkovi) 40..Nepozorujete u partnera, že nemá dostatek energie na dítě nebo s tím nemá nejmenší problém?
Nebojte se a pište.)
Hezký den všem
K

zofinecka
7. srp 2011

@kukokuko ahoj, tak můj muž je o 8 let starší a máme dvě děti a nikdy jsem nepozorovala, že by mu chyběla energie na děti 😀 Naopak je to skvělý otec, který ví co chce ne jako ti mladí co neví co chtějí. 😀 😉

kukokuko
autor
7. srp 2011

Zofinecko, dekuju moc za rychlou reakci. Ja to mam tak, ze jsem pul roku se skvelym chlapem - ja 29 - on 40. Mame se moc radi, ale mam trochu obavu z toho vekoveho rozdilu, ale mozna zbytecne moc resim nesmysly🙂
Krasny den

anidomi
7. srp 2011

@kukokuko ahoj 🙂 tak u nas je to 9,5 roku 🙂 miluje naseho synka a on jeho - obcas s tou energii nestacim spis ja 😀

kukokuko
autor
7. srp 2011

@anidomi
Diky za nazor a gratuluju ke trem detickam a obdivuju te - ja bych to asi nezvladla a pritom jsem taky ze trech deti 😀 Krasny den

zofinecka
7. srp 2011

@kukokuko všechno se dá zvládnout, když se chce. já bych taky do budoucna chtěla třetí mimi. Starší muži jsou vyrzálejší a je pravda že já taky někdy nestíhám s energii 😀

petrakm
7. srp 2011

@kukokuko ahoj ,muj manzel je o 12 let starsi🙂)zname se od mych 21 a ted je mi 32 a porad nam to klape,par let jako manzele..chlap kolem 40 je jeste hodne mlady, chlapi zrajou..ve finale ten muj v 60 bude porad fesak a ja ve 48 uz babicka..no to snad ne🙂 porad ho jeste budu brat, kdybychom byli stejne stary, tak se bude ohlizet jinde,,tak jako vetsina ( nemaji potrebu se rozvadet, doma to je ok,ale manzelka je najednou kamos-pokud teda nedela dusno..-to jsou typicky kecy chlapu a je to tak.., jenze ty budes porad atraktivni hlavne pro ostatni chlapy a to tem nasim dela dobre,ptz maji doma vedle sebe kocku🙂ohledne deti bez problemu..muj manzel je hodne sportovni a opravdu vypada dobre, takze jsem nikdy nepomyslela na to,ze by mohl nekdy nasim synum nestacit..samozrejme az bude nasemu nejmladsimu 15 tak ho mozna na hokeji obehraje..

kukokuko
autor
7. srp 2011

@petrakm
Pekne receno - diky za nazor 😉

kiwi1
7. srp 2011

Ahojky.
Manžel je o necelých deset let starší ode mě. Mě je 27 a má dcerku z prvního manželství.
Takže je naopak narozdíl ode mě,zkušený rodič a ví co a jak .)

verbalinka
7. srp 2011

Ahoj, manžel je o 11 let starší a jsme spolu, kromě malé přestávky, od mých 18 let. Před 4 lety jsme se vzali a máme 2,5 letého syna. I když manžel vypadá tak na 30 a ne na 40, tak ta únava je na něm znát. Ale na druhou stranu si syna opravdu užívá, v domácnosti fungujeme na půl. Jediný problém je ten, že jak je starší, tak má občas pocit, že něčemu rozumí víc. Ale není to nějak děsné a vždycky se domluvíme. A s názorem, že starší se neohhlíží za jinýma, že má doma mladou, nesouhlasím. Vše se jednou okouká, ale je pravda, že případnou nevěru a rozvod si více rozmyslí, nejednají tak prvoplánově jako mladší 😉 11 let není moc a myslím, že se to dá. Záleží, jak vám to spolu klape.
A s petrakm ještě nesouhlasím s tou babičkou ve 48. Právě v tý době se ukáže, jak už je ten muž starý a žena mladá. Právě že žena si začíná užívat sex ve 30 a chlap skoro ve 30 končí. Takže čím jsou oba starší, tak ten rozdíl bude více znát. A nejenom v sexu, ale i v té životní energii. Ale tímto nevymlouvám větší věkový rozdíl, jen se s tím musí počítat 😉

petrakm
7. srp 2011

@verbalinka
ahoj, myslim,ze by ti manzel dal,kdyby slysel ,ze chlap ( tedy on ) uz se sexem ve 30 skoncil..neblazni, chlapi jsou sexualne naladeni i po 60tce..samo je to individualni..jsem na tebe zvedava.-)))

ebony222
7. srp 2011

Ahoj, mame s manzelem vekovy rozdil 10 let a naprosto nam to vyhovuje. Jsme spolu uz temer 10 let. Je pravda, ze manzel je sportovni typ, dusevne mlady a vypada minimalne o 5 let mladsi. Ale vi co chce a vazi si toho, co ma.
Vubec se toho neboj, pokud je v sexu v pohode ve 40, tak mu to jeste urcite vydrzi 😉

renat2
7. srp 2011

@kukokuko můj manžel je o 10 let starší a NIKDY bych neměnila!!! Mně je 27, manžel má syna s prvního manželství a souhlasím s @kiwi1 všechno se hodí, zkušenosti, zdravý rozum, ví co a jak... 😉
Já třeba zas někdy koukám, co je vedle ženských za "mladý trdla" (pardon), když jsou věkově stejně nebo jen třeba od 1-2 roky ....

kopretinka26
8. srp 2011

My jsme s přítelem o 8 let já mám 27 a on 35 a nikdy jsem nespozorovala nějaký rozdíl a nebo, že by neměl chut si hrát s holkama, ba naopak 🙂 Někdy mi připadá, že ta starší jsem já 😀 Je to moc dobrý táta 🙂

zofinecka
8. srp 2011

@kopretinka26 tak to na tom jsi stejně jako já. 😀 😀 😀 Já bych nikdy nešla s mladším chlapem.
Zrovna teĎ se mi rozvádí kamarádka a mají téměř 3 letého kluka. Jsou od sebe jen o asi 2 roky, ani možná ne, a i ona sama uznala že její muž neví co chce 😉

zofinecka
8. srp 2011

Jo a ještě chci dodat, že já jsem se s manžele seznámila v mých 18 letech a pořád jsme spolu 😀 a po 4 letech jsme se brali a teď už jsme spolu 5 let manželé. Nějaké ty bouřky vždy jsou, ale nikdy kvůli výchově dětí. 😀

verbalinka
8. srp 2011

jezis, vy jste me vzaly doslovne 🙂) Jen jsem psala negativa spojena s vetsim vekovym rozdilem. Kazdy sexuolog vam potvrdi, ze si zena ve triceti zacina sex opravdu uzivat a muz ma vrcholem kolem 22.roku, a pak to rapidne klesa. Ale nemyslela jsem tim, ze uz nebude sexovat, jen ze se ty naroky a pozadavky muzou rozchazet stale vic, cim budete starsi. Vsechny pisete o soucasnosti, ale kdyz vidim, jak muj tata zacal byt po 60.tce naladovej a protivnej, tak se jen lehce desim, jak to budu zvladat, kdyz ja budu jeste na vrcholu sil... Ja sveho muze miluju a on me a doufam, ze to zvladnem 🙂 Proste, pokud to zakladatelce klape a maji se radi a muze se o neho oprit (citove i financne), tak at nevaha ani vterinu 😉 Vekovy rozdil neni tak podstatny, i vekove blizkym to nemusi dopadnout. Je to kus od kusu 🙂) Jen me ted napadlo, proc se zakladatelka pta. Pokud by si byla vztahem jista, tak by se neptala. Ja treba vekovy rozdil vubec neresila. Proste jsem si brala cloveka, ktereho mam rada a potvrzeni z netu jsem nepotrebovala :-/

kopretinka26
8. srp 2011

@zofinecka No tak můj názor je stejný.Chlap by měl být vždy starší 🙂 Už máme 2 dětičky, brát se budeme, možná příští rok až trochu Adélka povyroste 🙂

naty
8. srp 2011

@kukokuko no, tak já sem tu asi mezi váma jediná, co to má naopak... 😀 😒 Manžel je o 14 let starší, má sice náročnou práci, ale víkendy volné a občas přijde i brzo domů, ale energii nemá žádnou, myslím tím na malýho...už sem to tu řešila, takže se nebudu znova rozepisovat, ale...chtěla bych pro malýho sourozence, ale sem na něj prakticky sama ve všech směrech, takže se teď moooc rozmýšlím, jestli jít do druhýho a kdy...ale asi se k tomu odhodlám, už jen proto, aby malej nebyl jednou sám...Myslím, že to je o chlapovi, jakej má vztah k dětem a tak...obecně to asi určitě říct nejde... 🙂

ia.
8. srp 2011

ahoj, tak já nesouhlasím s některýma názorama, že chlap by měl být vždycky starší....můj muž je o 4 dny mladší než já (možná jsme se viděli už v porodnici 😀 a je to ten nejzodpovědnější chlap, kterého jsem kdy potkala. A naopak znám spoustu starších chlapů, kteří nikdy nedospěli a nejsou schopní žít normální rodinný život. Myslím si že to není o věku, ale o hodnotách a především o výchově, v jaké rodině vyrůstal a zda ho vedli k odpovědnosti atd....

apollo11
8. srp 2011

To mi nepřipadá jako rozdíl 😉 my jsme o 9,5 a přijde mi to úplně adekvátní (můj muž teda žádná bačkora není a nikdy nebude, to spíš zestárnu já 😀 ) Ale podle mě na věku ve vztahu zrovna nesejde.. je to takové zažité klišé.. 😉

kiwi1
8. srp 2011

Když jsem tu četla o té sexuální aktivitě, mám manželovi co stačit a táhne mu ke 40.
Se bojím, že dřív přejde chuť mě 😀

kukokuko
autor
8. srp 2011

@verbalinka
Presne tak - vidim to uplne stejne. Premyslim spise o te budoucnosti - muj tatka je pred 60 totiz taky obcas lehce naladovy a to jsou s mamkou o pouhe 3 roky, takze premyslim uplne stejne jako ty 😉 Pritomnost neresim - jsem stastna a spokojena. Muj partner je presne ten chlap, o kterem pises, takze se o nej muzu oprit jak citove tak financne. Je to inteligentni, pozorny a uspesny chlap. Zrovna zacina stavet baracek, aby zajistil pripadne rodine strechu nad hlavou, coz ne kazdy chlap je schopny zajistit..Snad jen maly cervicek pochybnosti hloda v tom smyslu, ze ja jsem dost akcni (mozna az prilis 😀 ) ve smyslu volnocasovych aktivit apod., takze bych porad nekde pobihala, sportovala, vylety atd. A on nekdy jen potrebuje vypnout a proste odpocivat bez nejakych velkych sportovnich vykonu - proste treba jen byt doma a spolecne si uvarit a pak jit na prochazku...Nevim presne jak tento stav popsat - mozna jen opravdu resim nepodstatne veci. Vim moc dobre, ze vse je o komprimusu a je treba brat v uvahu i potreby toho druheho. S tou intimni strankou vztahu to taky vidim pozitivne - pokud ma chlap doma mladou pohlednou holku, tak ho pritahuje a hledi si ji o to vice, protoze vi, ze je zajimava pro vetsi muzskou skupinu nez zena starsi - tot i moje zkusenost. Proste evoluce nic vic 😀 Kazdy chlap si uziva ten pocit, ze si vede mladou kocku a ostatni chlapi ji okukujou. Pokud to tedy neni nejaky zakomplexovany jedinec. Rozhodne nepotrebuju jak ty rikas potvzeni z netu, ze sveho broucka miluju🙂 Diky tobe i ostatnim za nazory a pekne letni dny preju 😎

verbalinka
9. srp 2011

@kukokuko pokud to mas takhle, tak nevahej. Vekovy rozdil neni nejpodstatnejsi a my s manzelem proste obcas travime volny cas kazdy zvlast. Hodne stesti 😉

kukokuko
autor
9. srp 2011

@verbalinka
Diky za podporu - jasne, ze vek je jenom cislo. Ten muj dokonce srandoval, ze se na 40 neciti a ze by si nejradsi uredne zmenil vek tak na 30 😀 A jo - vidis - to je zajimave - takze travite volny cas kazdy zvlast? To si prave zatim nedokazu prakticky moc predstavit, ale asi to bude tim, ze my jsme zatim porad jeste v pocatecni fazi zamilovanosti...Vim, ze se najdou pary, ktere to tak resi a v pohode...Moje sefka ma treba manzela, ktery holduje potapeni a vubec sportu a outdoorovym aktivitam a pritom ona na dovcu max. do hotylku a sport pry nebrat 😀
Krasny den

sylvka
9. srp 2011

@kukokuko ano.my máme mezi sebou 13 let,mě je 25,martinovi 38.v posl.době pozoruji jeden problém a týká se sexu.já bych mohla každý den a jemu stačí 1krát za 10 dní. ☹ teď se snažíme častěji,protože chceme druhé mimčo,ale to víš,někdy musim dělat psí kusy,abych toho dosáhla.

vakoema1
9. srp 2011

I ja se pridavam..mezi nami,je vekovy rozdil 19let.Je to moje i manzelovo prvni manzelstvi a jeho prvni dite,ted cekame druhe.Ja rozhodne nepozoruju nejake vetsi problemy ..dobre si rozumime,syna miluje..jen vzhledem jeho povolani si s nami nemuze uzivat tolik casu,co by chtel.Co se tyka sexu..musim zaklepat ,zatim v pohode.I kdyz pro kazdeho relativni.Vcera jsme meli zrovna vyroci svatby 3 roky. 🙂

vakoema1
9. srp 2011

jo a jeste neco..mne bude 30 a jemu bylo 49let 😎

verbalinka
9. srp 2011

@sylvka tak tenhle problem mame taky. Proste vek, pohodlnost, unava. Manzel doma opravdu funguje, nohy na stul si ani neda. Takze je jasny, ze na sex uz energie nezbyva. Pri snazeni jsem nasadila pravidelnost co druhy den od 12-20 dne cyklu a podarilo se 😉
@kukokuko jasne, ja jdu treba cvicit, posedet se svymi prateli, on ma kazdou stredu sipky s kamarady. Je letecky modelar, tak si obcas jde sam zalitat. Ale co mame dite, tak je casu malo. V kazdem vztahu musis dat volnost a mit ji taky. Jinak si zevsednite a polezete na nervy.

myska
9. srp 2011

my máme s manželem rozdíl 9 let, nepřipadá mě to moc, spíš bych řekla akorát, postupem času se ten rozdíl úplně vymazal, manžel je ještě duší mladej kluk 😀 , když můžem, vyrážíme za zábavou, ted v létě se pořád něco děje, takže jsme v trapu pořád.
No a sex - mohl by každej den, to já jsem spíš pohodlná 😅

kukokuko
autor
9. srp 2011

@verbalinka

Rozumim a chapu - volnost ve vztahu je urcite dulezita. Ani jsem nemyslela ty bezne volnocasove aktivity (ty cviceni, on sipky napr.) - to beru jako samozrejmnost, ze spolu nebudeme 24 hodin denne 😉 Spise mi slo napr. o dovolene nebo vikendy - napr. on bude chtit delat neco na zahrade, ja chci na cyklovylet...Nebo ja chci jet s batohem do Indie - on chce k mori do hotylku se stravou 😀