Věkový rozdíl mezi partnery (či rodiči) kolem 10 let

kukokuko
7. srp 2011

Ahoj holky,
zakládám tuto dizkuzi týkající se případného většího věkového rozdílu mezi partnery. Pakliže je muž řekněme o 10 let starší, tak vyhovuje vám to nebo narážíte na nějaký problém? Řekněme, že ženě (mamince) je 30 a muži (tatínkovi) 40..Nepozorujete u partnera, že nemá dostatek energie na dítě nebo s tím nemá nejmenší problém?
Nebojte se a pište.)
Hezký den všem
K

kukokuko
autor
9. srp 2011

@myska
Mysko, to mame podobne - ten muj je taky jako velkej malej kluk 😀

seminkads
13. srp 2011

@kukokuko ahoj,ja mam 25 a priatel ma 36,vobec ten vekovy rozdiel nejako nevnimam,navzajom sa v tomto smere vnimame ako rovnocenni partneri,mame polrocnu dcerku a obcas mam pocit ze nestiham skor ja jemu. Nezalezi aky je vekovy rozdiel medzi partnermi,ale ako sa vnimaju navzajom a ako sa k sebe spravaju 🙂drzim palce aby vam to vydrzalo a coskoro aj to mimco 🙂

palomitacheca
22. bře 2012

S přítelem máme věkový rozdíl 16 let, mně bude za pár dní 26, jemu o 2 dny později 42, a vyhovuje nám to 🙂 Jsme spolu skoro 4 roky, z toho 2 roky bydlíme spolu a v srpnu nás bude zase o jednoho víc. Se synem si přítel vyhraje a určitě bude skvělým tátou i při dvou dětech 🙂 A možná v budoucnu bude ještě 3. dítko 🙂

januzza80
22. bře 2012

@kukokuko Ahojky ja mam manzela od sebe dokonce 13roku rozdil a jsem spokojena a jsem rada,ze jaky je.Je skvelej tata i manzel.A ma vic energie nez 20.lety kluk 😀

martinka.pida
22. bře 2012

Ahoj, my jsme s manželem o deset let. Mně je 25, manželovi 35 a věkový rozdíl nijak nepociťuju. Přece jenom ta mentální vyspělost u mužů je o něco pomalejší 😀, takže mi to přijde akorát 🙂. Energie má manžel na rozdávání, hodně pracuje, hodně sportuje a na malou mu ještě energie zbývá 🙂.

januzza80
22. bře 2012

@sylvka
@verbalinka ,holky preji,aby se to zlepsilo,ale nekdy je horsi,kdyz chlap chce porad sex 😀 ja jsem nekdy unavena a to dost casto,mam i nizky tlak,tak bych u toho nekdy i usla a u nas je spis problem opak.Manzel bude mit 45 a chce sex kazdy druhy den 😝

kharik
23. bře 2012

ahojky, mezi námi je 11 let rozdíl. máme spolu 2 děti a ve střídavé péči máme ještě jeho 2 děti z předchozího manželství a jediné hádky jsou ohledně jeho starších dětí, jinak vše naprosto ok. V některých situacích mi přijde i mladší než já 😀

sariel
4. čer 2012

Mezi námi je věkový rozdíl 10,5 let. Mně je 21,5 let a příteli za měsíc 32 let. Vůbec mi nepřijde, že jsme od sebe tolik let. Já vždy byla na starší a přítel stejně vypadá na 25 let. 🙂 Jsme spolu 2,5 roku a naprosto nám to vyhovuje. Pro mě lepší chlap neexistuje.
A energie má plno. Oba sportujeme a v sexuálních potřebách také žádné rozdíly nevidím. 🙂 Ani v zájmech a potřebách - ty máme stejné.

adenka84
4. čer 2012

Mezi námi je věkový rozdíl 11,ř let..ale nikdy to žádná překážka nebyla..rozumíme si dobře..známe se už od malička..před tím než jsme spolu začali chodit jsme byli kamarádi..
myslím, že vyzrálí chlapi jsou fajn partneři a tatínkové 100%..ale to je jen můj názor..on nikdy i 18 let kluk se dokáže o rodinu postart mnohdy lépe než 40 letý mužský..

elvira
5. čer 2012

řekla bych, že to není ani tak ve věku, jako v povaze, zvycích toho člověka a především ve zdraví...
Já jsem u svých rodičů zažila věkový rozdíl 9 let - otec byl mladší, ale naprosto "bačkorový"... Líný, neaktivní, nekreativní. Nikam nás nevytáhl, nic pro nás nevymyslel, nehrál si s náma...
Mamka byla zlatá, jen jí, bohužel, nesloužilo zdraví...

veli
5. čer 2012

Já zas myslím, že něco jinýho je duševní věk a něco biologický-a ten prostě zastavit nejde. Nemluvím o vyložený devastaci kouřením, chlastem a nesportováním, kdy je potom 20letej v horší kondici než 40letej, ale o přirozením stárnutí nebo zrání, pokud chcete. Myslím, že třeba když je holce 25 a muži třeba 36, tak ten rozdíl opravdu není významný, ale s věkem roste. Ženská 39 a muž 50, to už je podle mě něco jinýho (a bohužel i v sexu - čest výjimkám 😀 ). Nemyslím si, že věkový rozdíl musí vždycky znamenat problém a že takové vztahy jsou "divné", ale jak už tady řekla @verbalinka, je prostě dobrý si to uvědomovat. Mezi mými rodiči je věkový rozdíl 11 let, dost často o tom s mámou mluvím, naši měli bezvadný manželství, a beru to taky z pozice dcery. Ségra se narodila, když bylo tátovi 32, já když mu bylo 45 - věnoval se nám oběma, a to fakt hodně - ale jak máma, tak táta říkali, že to byl velkej rozdíl, že prostě u mě už tý duševní energie bylo víc než fyzický 🙂

misa84
5. čer 2012

tak já to mám bohužel oproti většině tady naopak 😒 je starší o 10 let, jsme spolu 9 let a zrovna o víkendu jsme se bavili, že už je pocitově starý na naše kluky, já jsem celou sobotu lítala po bytě a uklízela a vařila a on měl na starost kluky, venku bylo hnusně, tak byli doma a on jen otráveně ležel v pokojíku na zemi a hlasitě zíval 😠 ☹ samozřejmě jsou i chvíle kdy hlavně se starším dělá blbiny, ale mě třeba nedělá problém venku skákat po jedné noze abych dětem ozvláštnila procházku a on je spíš takový...no někdy suchar. bavili jsme se o tom teď právě proto, že bych chtěla časem ještě jedno miminko, ale on už na to prý asi nebude mít enerigii ☹ no ale neměnila bych v tom smyslu, že bych radila "hlavně ne staršího" má to totiž své výhody. 😉

veli
5. čer 2012

@misa84 ale třeba byl sušší i ve dvaceti, ne?

misa84
5. čer 2012

@veli to jsem ho ještě neznala, bylo mi 10 :D ale je fakt, že nebyl nikdy nějak zvlášť akční, ale s věkem se to horší, mi přijde...bohužel.

adenka84
8. čer 2012

@myska
@zofinecka
@anidomi
@petrakm
@kiwi1
@sylvka
@vakoema1 holky vím, že to sme moc neptaří, ale mohu vás poprosit o hlsáek pro naši dcerušku...díky moc..stačí se jen přihlásit a halsovat...je to jen chvilinka nám to pomůže...smí se halsovat každý den až do konce říjne..díky moc všem.. http://diteroku.maminka.cz/zobraz-foto/3830

adenka84
8. čer 2012

@misa84
@veli
@elvira
@sariel
@sariel
@kharik
@martinka.pida
@januzza80
@palomitacheca
@kukokuko
@seminkads holky vím, že to sme moc neptaří, ale mohu vás poprosit o hlsáek pro naši dcerušku...díky moc..stačí se jen přihlásit a halsovat...je to jen chvilinka nám to pomůže...smí se halsovat každý den až do konce října..díky moc všem.. http://diteroku.maminka.cz/zobraz-foto/3830

sylvka
8. čer 2012

@adenka84 holky to je trapný,jak tady škemráte o hlasy 😠 😠 😠

weri1
8. čer 2012

vím, že to sem nepatří, ale my jsme o 18 let a nemůžu si stěžovat 🙂

adenka84
8. čer 2012

@sylvka omlouvám se ti..jen jsem to zkoušela..a netušiila jsem, že to může nikomu přijít trapný 😢

blandik
9. čer 2012

@kukokuko - já mám tuhle zkušenost přes své rodiče, kde táta byl o 12 let starší...myslím, že se to nedá paušalizovat ,někteří chlapi jsou vitální v sedmdesáti a některé ženské jsou bez energie už v padesáti..

petrakm
9. čer 2012

@adenka84
Upřímně ,taky mi to zadoneni přijde divny..jsou tu pro to speciální diskuze,kde můžeš požádat o hlas..

adenka84
9. čer 2012

@petrakm omlouvám s evám..škoda, že můj příspěvěk nejde vymazat..když nechcete nehalsujte a nechte to už být.. díky za pochopení..

aneriska
22. zář 2014

@misa84 Ahoj, i když stará debata, já mám doma o víc než 20 let staršího manžela. Myslím, že energie dochází fest, má i nějaké drobné zdravotní problémy, situace v práci se zhoršila a to se na něm dost podepsalo. Jen to jedno mu funguje stále.. No a tak dobře, že jsem v tom. Já třetí dítě chtěla, jenže (ještě jsem mu to neřekla) co on? Je mi jasné, že to bude víceméně na mě. Bojím se, jak to bud zvládat.. Děti má rád, ale prostě potřebuje svůj klid a nemůžu ho nutit, aby se jim intenzivně věnoval.. Hezky jsem si to zařídila..

ksow
31. led 2015

je trestné chodit s patnáctiletou slečnou když je mi 24 ??

kukokuko
autor
8. kvě 2016

@aneriska

Ahoj, jen tak ze zvědavosti...Co tě zaujalo na chlapovi o víc než 20 let starším? 😉

floruska
18. kvě 2016

Ahoj přidám se,muj manžel je ode mě o 15let starší a máme spolu 3děti a nemohu říct že by to bylo na škodu spíš bych řekla že naopak (mě je 31 jemu bude46-a určitě bych neměnila,řekla bych že
jsem ho omladila)
co se týká výchovy dětí je to zlatíčko,skvěle se doplnujeme ve všem
no a co se týká sexu ani tam nemáme problém budeme spolu za chvilku skoro 10let
a stále je mezi námi obrovská chemie mám pořád i ty motýlky v břiše
snažíme se ten sexuální život i spestřovat at neupadneme do stereotypu 😝

xoxoteri
2. črc 2016

Ahoj, mám taky takový problém. Poznala jsem muže, je o 10 let starší, známe se už déle, ale stále si s ním nechci nic začínat, ikdyž bych s ním byla pořád. Bojím se, že když mi bude 60, mu bude 70... Bojím se, že je to moc😔 Navíc chci studovat, a tak nevím jak by to bylo s dětmi... Opravdu nevím, navíc nevím, jak by to vzalo okolí😭

lola147
28. led 2017

Ahoj, mam trochu opacny problem. Je mi tricet, jemu 21. Je nam spolu krasne, on je ozumny, na svuj vek velmi vyspely, galantni, miluje deti a mozna by je chtel i driv nez ja (ja oddaluji kvuli praci)... je to v uplnych pocatcich, ale nezblaznila jsem se? Co kdyz ho zamilovanost za par mesicu prejde? Jeste musim dodat ze de facto se jedna o meho podrizeneho z prace - ne primopodrizeneho, pracuji ve zdravotnictvi,ale ja jsem lekarka a on sanitar. On z toho komplexy nema, me to absolutne nevadi, je nam spolu nadherne... co si o tom myslite?