Velikonoční vajíčka. Máte tip na krásná?

zdenicka
8. bře 2008

Nemate naky tip na krasne velikonocni vajicko.Manzel si na tohle docela potrpi.A ja ho vzdy odbyla necim cokoladovam.A ted kdyz mame Barus,tak bych ho chtela prekvapit.

aponchie
8. bře 2008

normalne ho po nich seslehej budou barevneeee jak duha 😀 😀 😀 😀

misicka455
8. bře 2008

Já bych nějaký pěkný koupila 😀

aponchie
8. bře 2008

nejvetsi prekvapeni bude,ze zadne nebudou 😀

zdenicka
autor
8. bře 2008

to bylo v loni🙂)
ted chci fakt prekvapko.A koupeny predloni,a ted chci fakt neco co udelam sama a bude to origos.

petraluk
8. bře 2008

A co třeba něco pěknýho nakreslit nebo napsat, prostě ozdobit voskem. Pak vajíčko obarvíš a zůstane ti tam ten vosk 😉

aponchie
9. bře 2008

tak co jak jsi to vyresila? 😀

aponchie
9. bře 2008

nobody: 😀 uz se tesim na Velikonoce

nobody
9. bře 2008

no jo, Velikonoce - sadomaso křesťanský svátek 😀
nějak mě bolí hlava ----- venku pěkně, ale nějak jsem to teplo podcenil 😒 😀

kachnickapalicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zdenicka
autor
9. bře 2008

no napadlo asi tam namaluju neco voskovkama a klasicky to nabarvim,to me napadlo i predtim,ale chtela jsme slyset jeste naky jiny napad🙂)

skuli
9. bře 2008

Ahoj.Tak já mám tři holky a vajíčka s těma staršíma barvíme každý rok.Někdy voskem,někdy je omotáváme bavlnkami,ale s tím je dost práce,někdy je zdobíme kytkami a trávou,to je moc hezké.Natrháš si venku květinky,třeba sedmikrásky a nějaké listy nebo trávu.Vajíčka uvaříš natvrdo,pak na ně nalepíš ty kytky,omotáš obvazem,aby tráva držela,taky to udělá takové hezké čtverečky.A pak je obarvíš barvou na vajíčka,nebo slupkami z cibule.

ria80
9. bře 2008

Ahoj,my taky děláme tak jak skuli.A já dělám ještě voskem.rozpustím si voskovky s kouskem včelího vosku,a dělám ornamenty spendlíkem zapíchnutým v tužce..Moc hezký jsou barevný ornamenty na bílým nebo žlutým vajíčku,nebo je hezký třeba světle modrý vajíčko,na to ornamenty tmavě modrou a bílou.Takhle s různejma barvama.Je to takový jemný zdobení.

zdenicka
autor
9. bře 2008

s tema kyti a obvazem to asi zkusim,to vypada dobre.

skuli
24. bře 2008

Tak jak jste je letos nabarvily?A kolik na vás přišlo koledníků?

domina
24. bře 2008

My malovali voskem,všelím na špendlíkovou hlavičku a tím se dělaly nějaké vzrory na barvená v OVU.Letos nic 😀

zdenicka
autor
24. bře 2008

ja to mela jen pro MM,tchana a svagra🙂)Takze 6 vajicek mi bohate stacilo..

evitkamalickaprase
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petkakrutik
24. bře 2008

ahojky všem 😀 . já taky každý rok maluju, jen tak amatersky. Letos jsem zkusila techniku voskem. Chtěla jsem i ubrouskovou, ale už jsem to nestihla, neva příští rok jsou velikonoce taky 🙂

aponchie
24. bře 2008

ja jsem mela 30vajec a vsecko se udalo 😀 malovane fixem od dcery,v cibulovem vyvaru,s obvazem a kvetinkama,voskem,nalepky,ovo barvy...

carlisse
24. bře 2008

Ahoj holky, sice trošku opožděně, ale tip na příští rok🙂 Kdo máte malé prcky, tak je supr damatlat jim packu nezávadnými barvičkami a obtisknout je na vajíčko, alespoň pro nejbližší příbuzné je to nejkrásnější😉

skuli
24. bře 2008

My jsme letos koupili nějaké tekuté barvy na vajíčka za studena.Stály skoro 50 kč a vůbec nebarvily 😠 Nikdy to nekupujte.Nakonec jsme to nabarvili slupkami z cibule a borůvkami.A dělali jsme zase trávou a obvazem,byly moc hezké.

monaberuska1
24. bře 2008

holky strašně krásný vajíčka jsou když je uvaříte v cibulových šlupkách.-)jsou nádherný🙂ale já jako velikonoce neslavím, takže tohle je recept mé babičky🙂

skuli
25. bře 2008

monaberuska-Moje řeč a je to zadarmo.Ještě jsem četla,že se barví v kávě,červené řepě,špenátu,borůvkách...A nemusíte mít strach,že se koledníci otráví,když vajíčko praskne 😀