Velký váhový přírůstek v těhotenství, co mám dělat?

lorrelai
15. zář 2014

Ahoj nastávající maminky 😉 Chci se zeptat: právě jsem vstoupila do 3. trimestru a na váze jsem přibrala už skoro 15kg ☹ Vím že bych neměla váhu řešit a radovat se že je mimi v pořádku, ale bojím se co bude dál-protože údajně teĎ se mi teprve začně zvětšovat bříško a já ho mám už teta teĎ dost velké 😀 .Co mám teda dělat abych tolik nepřibírala?? Já nemám pocit že bych se nějak přejídala nebo tak, jím pořád stejně a ta váha valí sama nahoru snad den co den :-/ otěhotněla jsem s váhou 86kg a teď mám pomalu metráček 😀 no to je dílo... Díky za Vaše názory. Ahojky 😉

anetadr
15. zář 2014

Nemáš náhodou otoky rukou či nohou? Třeba je převážná část jen voda.... ale jinak s tím stejně moc nic nenaděláš.... tělo si samo řekne - já při prvním těhotenství přibrala 22kg:( a to jsem se taky nikterak nepřejídala - ale měsíc po porodu jsem měla nahoře jen cca 6kg - ostatní bylo mimčo, děloha a právě voda. Po porodu jsem pořád jen čůrala😀 a taky jsem končila na trojciferném čísle:(

agneszka
15. zář 2014

Jsem 29. tydem a mam nahore 20 kg...uz nemuzu ani chodit,taky nevim proc tak pribiram

petratwin
15. zář 2014

V těhotenství fakt neřešit. Maximálně úplně vynechat sladkosti a omezit pečivo a knedlíky, to stejně mimču nijak neprospívá. Ale rozhodně pravidelně jíst. Já přibrala s dvojčaty do půlky osmého měsíce asi 30 kg a to jsem měla těhotenskou cukrovku, takže jsem držela přísnou dietu. Kdo ví, kolik bych ještě přibrala, kdybych rodila až v dévátém měsíci 🙂 Ale tři týdny po porodu už jsem zas byla na své původní váze. Takže pokud tak rychle roste jenom bríško, tak bych se netrápila. Užívej 🙂

martinakl
15. zář 2014

Já jsem se taky moc nepřežírala (no, možná ke konci trošku jo 😀 ). přibrala jsem 19kg, skončila těsně za metrákem. Pro mě hrůza. Za tři měsíce to bylo samo pryč. Byla jsem i dost oteklá, takže to šlo pak rychle..

marukm
15. zář 2014

Já jedla pořád stejně, jen ubyl intenzivní pohyb. Celkově jsem přibrala 21 kg, otoky jsem nemívala. Nikdo nic neříkal.🙂 Myslím, že pokud to neprovází žádné jiné komplikace (vysoký tlak, velké otoky apod.), neřeší se to.

lorrelai
autor
15. zář 2014

Jé holky díky, tak to je fajn že je to ,,normální" 😉 Otoky mám jen malé nohou-ale to většinou až večer, jinak nepozoruju...No hold začínám poslední třetinu, tak hurá do ní 😀

barucca
15. zář 2014

já přibrala 27 kilo a do 6 měsíců po porodu to bylo vše pryč. Taky jsem se nepřejídala, měla pohyb a kila letěla sama nahoru.

selverin
16. zář 2014

29 kilo, teď jsem 9,5 měsíce po porodu a chybí mi 4 kila 🙂 pak ale musím ještě hodně zpevnit... nijak jsem necvičila, jen se hlídala v jídle trošku a chodila často s kočárkem na procházky 🙂

keeshka
16. zář 2014

Myslím, že když víš, že jíš normálně, nepřejídáš se, nejíš sladké, masté v přehnané míře, tak se s tím prostě nedá nic dělat a je hlavní, že je vše v pořádku. Je možné, že se prostě více zavodňuješ, každá máme jiné tělo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru