Veľmi neposlušný pes. Čo s ním?

bertica.h
12. led 2011

Máme 8mesačného kavaliera King Charlesa.
Milujeme ho a patrí do našej rodiny,venujeme sa mu,ukazujeme lásku,hráme sas ním.Je to člen našej rodiny.Chodí minim.2x denne na prachádzku+každú pol hodinu musí íst na dvor.

Je však strašne neposlušný a viem,že taký ostane.
Zničil nám čo sa dalo,včetne novej fasady,až do pol roka sme ho nemohli naučit aby sa venčil vonku,mali sme to všade po dome..neposlucha na jeden jediný povel-resp.posluchne ale okamžite si spraví po svojom.Šmejdí po dome,vytahuje ponožky,pyžamá..musíme mysliet na to aby sme všetko pozatvárali ked ideme niekam,bojím sa ho nechat vonku,pretože máme radovu zastavbu a pes komplet ničí susedom dom zateplený polystyrenom,vytrháva kusy polystyrénu..máme zasnežený dvor z toho..
Púštame ho von a dovnutra minim.2x za hodinu,ide sa prebehnut na dvor,potom škriabe že chce dovnutra.Povieme mu miesto,posluchne,akonáhle počuje že sme zavreli dvere,že ideme hore po schodoch vybehne z pelíšu a začne šmejdit.Občas ho pozorujem,až mi to je smišene..10x ho vrátim do pelechu a on 10 odtial vybehne.
Niekedy mám pocit,že som na rodič.dovolenke nielen s dcérou,ale aj so psom.
Neustále puštanie von,dnu,neustále boje s ním..nechcem ho dat preč..to nikdy nespravíme..ale chcem aby sme žili ako nromálna rodina so psom..ked k nám niekto príde musí íst pes von,pretože je tak hrozne pojašený,skáče,vonku zas škriabe na dvere...nebaví ma to s ním takto.
CHcem mat normálneho psa a krásne s ním fungovat..čo s takýmto neposlušným psom?
Nikdy sme psa nemali,chceli sme plemeno spoločenské,vhodné k detom,ale máme len šibala čo sa asi nikdy nezmení.
vymýšla čo sa dá,neposluchne ani za svet..vybeháva von..neviem kde robíme chybu..
Nechceme aby podával packu,aby chodil pri nohe ked sme na prechádzke-to vieme že nikdy nedocielime-chceme psa ked mu poviem aby išiel na miesto aby posluchol,aby ked spíme nešmátral po dome a nebudil nás..Chcem nechat dcéru normálne chodit bez toho aby sa okolo nej motal a zhadzoval ju..

viete podarit?Dakujem pekne.K.

bertica.h
autor
12. led 2011

moc vám dakujem,velmi nám to pomohlo. 🙂

martinamokosakova
11. pro 2013

Dobry den,mam jeden velky problem so psikom,som uz z nej zufala,ak mate rady poprosim poradte mi.Mam krizenca bradaca z utulku od malicka,je krasna,mila,inteligentna,miluje deti,no nema rada samotu,Ked sa vratim z prace a ona je sama 4hod doma caka ma katastrofa,vyhadzane skrine,ktore vzdy nejako otvori,aj ked su zabezpecene,oskrabane dvere a ked nieco zabudneme schovat je to znicene,ma 2,5roka a nic sa zatial nezmenilo,znicila niekolko topanok,kabatov,vzdy ju aj vytrestam,ale nic nepomaha,jej staci ked s niekym je a je spokojna,skusali sme ju aj unavit,no nepomohlo to,ma tam hracky,jedlo,uz sa bojim ist aj domov ako sa zasa rozculim,prosim poradte mi nieco.Martina

marieggg
28. zář 2016
Uživatel marieggg je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marieggg.

tohle je typická psí puberta. Časem to přejde. Náš jezevčík byl v tomto období naprosto nezvladatelný a dokonce agresivní i když jsme se mu také věnovali. Nakonec jsme ho dali chovatelům na 2 týdny na převýchovu. To trochu pomohlo. Ale úplně se to vyřešilo až časem když trochu vyrostl. A teď je to hodný pejsek co poslouchá na slovo. 🙂 Zkus se podívat ještě na http://www.pejskar.cz/ já tam tehdy našla hodně info.

doom147852
Odpověď byla odstraněná
Zobraz