Vepřochřipka on-line

j.a.n.u.s.
9. lis 2009

Prosim adminy, aby tuto temu oddelily od Praseci chripky....tady bych chtela, aby se psalo, kdyz ji nekdo opravdu chytne a priznaky, lecba..."monitorovani" okoli...

Omlouvam se za nadlehceny nazev, ale jen prave pro to, aby se to oddelilo.

Ceska media pisi, ze chripka prijde do CR do 14 dnu(myslim pandemie-rychle sireni)....Najdou se urcite mezi nami holky, co se s tim setkaly a nebo v budoucnu setkaji.

V Karvine uz odvezli na infekcni jednoho znameho 😖 ...tak si rikam, kolik lidi mohl nakazit?(inkubacni doba je 5-7dni)...

klara_klara
9. lis 2009

ahoj j.a.n.u.s. ja som o tom citala toto a skoro som odpadla: http://dolezite.sk/Ma_prasaciu_chripku_v_Ukraji... 😝 😝 😝

erikasadek
9. lis 2009

janus nerob paniku ....!!

ja zijem v parizi, a poviem ti uz je tu davno , uz par mesiacov a neako tie katastroficke scenare padli.. 😀

takze klud vela umyvania ruk, a vela C acka bude dobre neboj...

poviem ti tu je tolko ludi , ako cele cesko , v jednom meste a ovela vioac miesania narodnosti.. a sme tu .. kazdy den metro a a v pohode zaklad je hygiena, a ak s abojis nos masku na tvari.. 😉

je dokazane, ze , chripkovy virus ak sa umyvaju ruky mydlom sa neudrzi.. tak sup stale umyvat ryky alebo , s antibakterialnym .. 😉 ked nie je voda po ruke;. 😉

mywiel
9. lis 2009

Janus to mi je luto, ale on sa z toho dostane ak je zdravy a nemal oslabeny organizmus predtym, za dva tyzdne bude ok. Vela doktorov vravi, ze tato nova chripka nie je nebezpecnejsia nez normalna a oslabeni ludia a starsi ludia tiez zomieraju kazdorocne na normalnu chripku len sa nejako na to zabuda.
Ja byvam par metrov od Baxter, nie je sa cim chvalit ale nik tu nechodi s ruskami na ustach a doktori sa ockovat nedavaju, prave ked vas prepadne panika a budete sa bat tak si mozte byt isty ze ju dostanete.

j.a.n.u.s.
autor
9. lis 2009

erika...ja sa nebojim 🙂 ..a zadnou paniku nesirim...

jen chci, aby tu nektere maminy videly, ze ta chripka OPRAVDU probiha tak nejak normalne....aby ten , kdo ji dostane napsal...jak ta jeho nemoc probiha...

Tema praseci chripka uz je tady jednou..tam se pise kapku o necem jinem a je to rozsahlejsi...

Tady chci (jak uz je v nazvu) probirat on-line hripajznu s tim, kdo ji dostane...takze tak 😉

mywiel
9. lis 2009

Ruky treba drhnut mydlom min. 1 minutu a to aj medzi prstami, najlepsie je nosit ten antibakterialny gel stale so sebou v taske a nechodit zbytocne do hypermarketov a uzavrenych priestorov kde je vela ludi, vonku ked mrzne virus neprezije, cize ked je pod nulou alebo nula tak vonku vam medzi ludmi nic nehrozi.

mywiel
9. lis 2009

Janus dobry napad aspon budeme vidiet % ludi co ju naozaj maju, verim ze bude zanedbatelné. 😉

j.a.n.u.s.
autor
9. lis 2009

myw...o to mi slo! Nejake dohady a strachy:"Och, ja ji budu mit a co pak?!?"....myslim, ze rozptyli tady tahle diskuze...jen zadam zenske byt fakt pravdomluvne 😝

helenkasabinka
9. lis 2009

dobre vymyslena tema 😉

erikasadek
9. lis 2009

janus, no , ja ti pisem moj muz pracoval s kolegom ktory ju dostal a bali sme sa trochu , ze ju dostane aj moj muz alebo ze ju doniesol aj domov a nic.. p^resiel uz mesiac a sme zdravi.. 😉

mywiel
9. lis 2009

Erika a ten kolega sa ma ako? Uz je zdravy predpokladam... 😉

sasiki
9. lis 2009

ráno vo fanradiu hovorila nejaká lekárka, že rúška by mali nosiť predovšetkým chorí........pokiaľ nie je pandémia.

erikasadek
9. lis 2009

mywiel ano.. uz je ok, bol v nemocnici uz je ok..

pamatas sa davnejsie som o tom pisala u nas.. v teme, ako som s abala, na zacitku kedze pracuju jeden vedla druheho, 8 hodin.. 😉

martimarti
9. lis 2009

Kamarádky dcera /20 let/ žije a pracuje v Irsku a také dostala novou chřipku a vím jen to, že jí bylo tak špatně, že jí zaměstnavatel musel odvézt k doktorovi, jak moc jí bylo špatně, dostala Tamiflu a leží doma, myslím 😒

mywiel
9. lis 2009

Ano pamatam, ale ked su ludia v pomerne relativnom zdravi tak to zvladnu aj keby to dostali a ti co maju zdravie v norme sa tomu vyhnu, telo je silné a bojovat vie, samozrejme nejaké novorodena by som supermarketom teraz nevystavovala, ale ani tehotné si myslim ze nemusia panikarit, ich telo ma tiez svoj imunitny systém co tiez zapracuje, treba zdravo zit a podporovat imunitu a vsetko tuto zimu zvladneme bez uhony.
Sasiki ano chori aby to neroznasali dalej, ale ja keby som bola chora tak sedim doma na zadku by ma ani nenapadlo vyliest z postele a idem s ruskou do mesta.... 🙄 😀 😀 😀

mamutka
9. lis 2009

ja ju dostanem urcite 😀 chodim len s malym na cerstvy vzduch, vyhybam sa obchodakom, ruky drhnem, antibakt.gel vlastnim, ALE moj muz cokolvek co okolo neho prejde dostane, nabali sa liecikmi, donesie sa domov zdevastovany, chrni medzi krabickami lievov a ked ochoriem od neho, smeje sa ci akoze vazne verim, ze mi pomozu homeopatika 😠 a co mam brat ked dojcim, kokos jeden?
a neviete ci mozem srotovat vit. C a D ked maly este cuca?23

erikasadek
9. lis 2009

mamautka, no , homeo , su specialne, ako ockovanie, len s anepichaju.. 😉 😉

srotovat urcite mozes C 😉

alelea
9. lis 2009

Ahoj,
tak podľa nášej dr. mala moja dcéra swine flu. Bolo to 3 týždne do zadu a presedela som nejednú hodinu na nete, lebo som chcela takéto info na túto tému. Konečne 🙂 je to tu. Tak pridám našu skúsenosť a snáď niekomu tým pomôžem.
Naša rodina žije v Írsku, deti chodia sem do školy a škôlky. Chrípka začala u Alex takto: večer dostala z ničoho nič vysoké teploty, 40 st. a v noci ju napínalo na zvracanie, bolelo ju bruško a raz zvracala. Ráno sme zašli k dr. a už s bolesťami hrdla, hlavy a kašľom. Dr. ju popočúvala a zhodnotila, že to bude swine flu. Odporúčila nám dávať len lieky proti teplote, žiadné iné. No teploty neustúpili a prešlo to do zápalu pľúc. Tak po 5 dňoch teplôt (boli len v noci) sme dostali antibiotiká, ktoré po 2 dávkach okamžite zabrali.

(doma sa nikto nenakazil, napriek tomu že malá nebola v izolácii )
(môj súkromný názor - Alex tento rok brala 2x antibiotiká a to presne 2 až 3 týždne po očkovaní: polio a mengC, inak je to veľmi zdravé a silné dievčatko, narozdiel od mladšej Lucii, ktorá je také tintítko 😉 , na ktorú sa hneď všetko nalepí)

blau
9. lis 2009

V Nemecku, akurat hlasia, ze na prasaciu chripku zomrelo 12ludi ☹

j.a.n.u.s.
autor
9. lis 2009

alelela...moc dekuji 🙂

bianca
9. lis 2009

ahojte

no ja musim napisat ze problem okolo ,,veprochripky ??(inak je to fakt uzasny nazov a hodinu som sa tu sulala od smiechu) nafukli media tak ako sa dalo.Denne zomrie ovela viac ludi na ,,obycajnu ,, chripku .Podobne to bolo aj s vtacou chripkou

alelea nazor vasej dr. ma dost sokuje.Len tak vrznut diagnozu bez testov.V celom svete sa vsetki organizacie snazia pociat kazdeho cloviecika nakazeneho tak si nemoze dovolit nieco take vypustit len tak ako keby sa nechumelilo

sasiki
9. lis 2009

mywiel to je jasné, tiež by som sedela doma na zadku a nechápem ľudí, ktorí prídu do práce nakaziť ostatných a takisto rodičov, ktorí strčia choré deti do škôlok 🙄 aj keď chápem, že nie je sranda neísť do práce, no ale musíme byť etickí. Osobne by som nosila rúšok možno doma, aby som nenakazila deti.........alebo by som ich dala prvý raz na prázdniny k babke??? 😀 😝

mywiel
9. lis 2009

blau no média strasia aby ste naklusali a dali sa ockovat. 🤐 Ja pijem na vit. C kazdy den pomarancovy alebo grapfruitovy dzus, davam vsetkym v rodine raz tyzdenne preventivne oscillo a kazdy den berieme homeo echinaceu, ruky si umyvame normalne a ked ma napadne tak antibakt. gelom.

mywiel
9. lis 2009

Videla som v tv vo Francuzsku spovedali ludi co tu chripku mali, boli medzi nimi aj pubertaci a sice im bolo dva tyzdne pod psa a lezali v posteli vsetci sa z toho dostali a su zdravi. Len vaznejsie pripady musia byt hospitalizované cize ide o komplikacie inac vas nechaju kludne doma a liecite sa liekmi.

morturi
9. lis 2009

mywiel: jak tě proti chřipce ochrání antibakteriální gel, když chřipka je virová??

mywiel
9. lis 2009

Je to gel co predavaju na ruky nici aj viry, aj tuberkulozu mozno si ho uz v predaji videla, ja som to napisala len tak v skratke. 😉

mywiel
9. lis 2009

Takze... dezinfekcny gel alebo je to aj modry roztok sa vola Sterillium a nici candidu, TBC, HBV, HIV, HCV, adénovirus do 1 minuty, papovairus do 5 minut, rotavirus 30 sekund, to som z neho odpisala dufam, na vysvetlenie to staci.... 😉 😀

morturi
9. lis 2009

mywiel tak to ano, sterilium znám, já myslela, že mluvíte o něčem a la antibakteriálné mýdlo, kt. je stejně k prdu 😉

a ty ho fakt nosíš s sebou a čas od času ho použiješ? jako např. když jedeš v buse a vystoupíš? jdeš do krámu, vyjdeš ven, použiješ?
já nad tím onehda chvíli přemýšlela, hlavně kvůli malému, potom jsem to zavrhla, že bych stejně nebyla schopna to takto aplikovat, navíc malej by si mohl promnout rukou oči a byl by malér ...

mywiel
9. lis 2009

Ja ho mam doma a aj taky maly v taske, ale nejako ho pravidelne nepouzivam mala by som, ale manzela tiez donutit ved poznas chlapy, nejako to beriem stale tak ze hlavne nepanikarit... 😔 Ano mala by som ho pouzit po obchode, ved chytam nakupné voziky, peniaze, klucky na wcku tak sa snazim pretriet ruky skor kym davam malej nieco jest ale je fakt ze ona sedi v nakupnom voziku a tiez ho pochyta, takze to je len pre moj vlastny dobry pocit asi...ja verim ze to nie je tak hrozné ako nas strasia v telke vsade. 🤐

mywiel
9. lis 2009

No na malej to nepraktizujem to ani nejde len na sebe je to rychlejsie pretriet si ruky tym ako si vkuse umyvat a vonku si nemam kde umyt vzdy, zatial ho pouzivam z rodiny len ja a snazim sa nahovorit manzela. 😅

erikasadek
9. lis 2009

Myw, ja ho ma tiez vsade, dokonca aj ako lingette. super vec, prejdes detom ruky a je to.. a aj na zachody.. 😉 😀

detom sa nebojte davat na ruky, ja uz to robim roky, normalne si dajte do ruk a potom vsuchajte detom do ich ruk do such trva to =tak 3à s max.. a ruky su suche.. 😉

a ja osm si zvykla stale , vytierat aj , nakupny vozik, naprikld pred nakupom.. vsetko, a odekdy to robim deti nikdy si nedonisli s obchody, rotavirus ako predtym.. 😉