Vepřochřipka on-line

j.a.n.u.s.
9. lis 2009

Prosim adminy, aby tuto temu oddelily od Praseci chripky....tady bych chtela, aby se psalo, kdyz ji nekdo opravdu chytne a priznaky, lecba..."monitorovani" okoli...

Omlouvam se za nadlehceny nazev, ale jen prave pro to, aby se to oddelilo.

Ceska media pisi, ze chripka prijde do CR do 14 dnu(myslim pandemie-rychle sireni)....Najdou se urcite mezi nami holky, co se s tim setkaly a nebo v budoucnu setkaji.

V Karvine uz odvezli na infekcni jednoho znameho 😖 ...tak si rikam, kolik lidi mohl nakazit?(inkubacni doba je 5-7dni)...

bambusko
11. lis 2009

jitus, ak ides do poradne, kde su zdrave deti, ok, ale v tomto obdobi by som k dr. nesla, ak to nie je nevyhnutne 😉

deborah1
11. lis 2009

To teda nechápem,prečo tie učiteľky liezli na Ukrajinu 😠 😠 😠

erikasadek
11. lis 2009

jitka, a uz vobec by som teraz neockovala.. 😉 ak nahodou tak to bude rana pre organizmus.. 😉

takze klud, viem ake tio je ak s abojis.. moj muz bol tiez v kontakte so svojim kolegom , ktory ju dostal a vidis nedostal ani moj muz ani ziaden kolega. a ani moje deti.. 😉

j.a.n.u.s.
autor
11. lis 2009

Je tu nekdo, kdo je nakazen AH1N1?
Nebo nekdo zna nekoho, kdo to dostal?

Nechci to tu zvratit v debatu o tom co by bylo kdyby...a jestli vubec.... 😖

K vyse psanemu...mala byla pred casem v kontaktu s lidmi co prijeli z U.K., jejich maly mel nudle u nosu...mala za par dni byla nemocna...volala jsem doktorce...bylo mi sdeleno, ze nevychazet vubec z domu, pokud zacne kuckat-zavolat opet....ze pak se domluvime blize....nakonec z toho byla laryngitida 😔

Takze zbytecne nesirit, pokud by bylo co!

erikasadek
11. lis 2009

JANUS;; ja, ako som uz pisala, kolega mojho muza pred mesiacom dostal.....

takze osbna skusenost ano, kedze ho poznam aj ja, a kedze snim pracuje 8 hodin denne 1 m od seba...
moj muz ani ostani ju nedostali, a chvala bohu ani nase deti.. kedze sme sa balki ze ju nechtiac doniesol aj domov .. 😉

jenny
11. lis 2009

ahoj
Moja kolegyna ma dceru cca 4 roky, kt. bola testami potvrdena prasacia chripka, teraz nedavno. Prejavovalo sa to skriabanim v hrdle, najprv suchym kaslom a potom uz aj hlienovitym. A mala mala velmi vysoke horucky 38-40. Momentalne kolegyna aj jej manzel su doma spolu s malou. Neviem ci dostala nejake lieky, ale Tamiflu jej nedali.

mywiel
11. lis 2009

jituskak to ze sa hrozne bojis tak tym tu chripku mozes skor dostat, kym sa netreba zbytocne trepat k doktorovi a do cakarni tak tam nechodte, daj malému preventivne rovno do ust oscilloccocinum homeopatiu, mozes tu tubicku rozdelit na 3x a bude ok ved nie je novorodena, hlavne klidek. 😉

mywiel
11. lis 2009

jituska mame podobné motto takze sa ho drz, ked sa bojis tak to pride, nahody neexistuju... 😉 😀

mywiel
11. lis 2009

Dajte si deticky zaockovat a modlite sa aby tu vakcinu prezili! 😠 ☹ 🤐
hydroxid hlinitý, Thimerosal (ortuť, soľ toxický pre nervový systém), Skvalén, stopy antibiotík

mywiel
11. lis 2009

Myslim ze Tamiflu sa dava len pri komplikaciach ako zapal priedusiek ked uz je clovek hospitalizovany, inac sa to lieci antibiotikami, nie kazdému hned nasadia Tamiflu.

aurecon
11. lis 2009

janus: Tady v blízkosti je zavřená základka, protože se tam rozšířila chřipka. Nakaženo je zhruba 10 lidí zatím.

j.a.n.u.s.
autor
11. lis 2009

aurecon....tady? Kde? 😀

erika...ja vim, ja si pamatuju....nerikal, jak to snasel?

Cekam na Vendy, slibila-ze napise, jak to probihalo u nich...mela to aji ona aji mala...mala ale chytla alergii na Tamiflu.... ☹ (bodejt!NHS je hnus hnusavy)

aurecon
11. lis 2009

janus: Je to blízko Havířova, bydlí tam mamka, tak to vím od ní.

davulinek
11. lis 2009

holky,ten dezinfekcni gel ci roztok se kupuje v lekarne,ci kde ho sezenu?diky

roasha
11. lis 2009

dav,lekarne,drogerie.....na umyvanie ruk staci mydlo dettol,resp v DM drogerke maju Balea-arzt seife tekute mydlo/biele perletove-antibakterial/,a dettol v akejkolvek podobe/,spray,gel,tekute mydlo/ 🙂

deborah1
11. lis 2009

Sorry,trochu odbočím-Mywiel,nevieš,č aj vakcína proti normálnej chrípke obsahuje tie zložky? 😕 i

davulinek
11. lis 2009

roasha:a co v rosmannu to sezenu,pac mi dm nemame 😒 !jinak ten dettol treba ten gel,se jen nanese na ruky a tot vse?vubec se v tom neorientuju,takze absolutne nevim.dekuji

jituskak
11. lis 2009

tak to fakt nevím, proč lezli na Ukrajinu. Proč jeli ostatní nakažení ven? myslím, že už to není sranda na to, abychom se o tom jenom bavili. klidně mi říkejte, že vyvolávám paniku. už jsme si s malým něco prošla a nechci zažít něco dalšího znovu!!!

sisi.v
11. lis 2009

potvrzuji, že panika je skutečně na vzestupu...v neděli večer jsem musela na pohotovost, a když jsem vlezla do ordinace, tak na mě mladý mudr kouknul a říká: "jestli mi řeknete, že máte teplotu, nejde Vám srazit paralenem a je Vám hrozně, tak jste dneska 49tá komu říkám, že k parelenu stačí vzít ibalgin" 🙂. Já tam šla s něčím jiným a pana doktora to vyloženě potěšilo, byl na mě moc příjemnej a navíc mi pomohl 🙂.
mimochodem, z těch 48mi přede mnou se nikomu nepotvrdila.

jituskak
11. lis 2009

já věřím, že doktoři toho mají plné brejle. ale pro zdraví vlastního dítěte budu klidně za histerku.

iloha
11. lis 2009

já gel používám i s malou, když chce venku housku, tak nejdřív ogelíkuje ručky. 😉

mywiel
11. lis 2009

deborah to neviem... ☹ ale ja nechcem ani proti normalnej 😉

martek
11. lis 2009

.... na ukrajine sem byla pred 14 dny....kdyby neco, tak uz to mam???? 😀

tessa
11. lis 2009

hm, a toto už je fakt blízko... ☹
http://www.topky.sk/cl/11/605577/Rakusko-vyhlas...

mywiel
11. lis 2009

tessa ja to ani necitam a spravy uz ani nepozeram, len strach a dookola omielaju zomrelo tam a tam a na normalnu chripku zomieraju ludia kazdy rok a to nikdy nehovoria 🙄

tessa
12. lis 2009

mne by to celé bolo jedno...ale len keď by som bola sama...ale mám rodinu a hlavne 2 deti, ktoré majú veľmi oslabenú imunitu...takže som z toho všetkého mimo... 😢

petot
12. lis 2009

Bu bu bu, ľudia, kupujte si naše lieky a vakcíny.

Tá Ukrajina je fakt divná. Práškovanie neznámymi lietadlami a zrazu z nuly na státisíce chorých? Toto je normálny priebeh epidémie? Neverím. A neznámy vírus, ktorý ani po 2 týždňoch neidentifikovali? Čo sú toto za pokusy?

martimarti
12. lis 2009

Petot, promiň, ale přečetl jsi si, o čem má toto téma být? O průběhu onemocnění v konkrétních případech 😉
Takže to tvoje "bu bu bu" je kapku mimo téma. Na to je tu druhá diskuze o prasečí chřipce, kam tak hojně přispíváš. Tady jsi se svým příspěvkem fakt mimo. Stejně tak jako většina ostatních přispívajících 😉 😀

petot
12. lis 2009

martimari: OK.

erian
12. lis 2009

Ahoj holky, osobně si myslím, že normálně fungující organismus by chripka nemela nijak vic ovlivnit nez ta klasicka. Pro zajimavost, jsem tehotna, zaroven jsem astmatik/alergik a lekar, u ktereho se lecim mi presto ockovani nedoporucil uz kdyz jsem to s nim konzultovala nekdy v lete. Je to doktor, kteremu opravdu duveruju, kapacita pres imunologii, to je zvlastni, ze? Stejne tak znami doktori nebo sestry se ockovat taky nedavaj. Cele je to zcasti hodne prifoukle a priznaky se podle me nelisi od tech u klasicke chripky na tu taky kazdej reaguje individualne...