Vepřochřipka on-line

j.a.n.u.s.
9. lis 2009

Prosim adminy, aby tuto temu oddelily od Praseci chripky....tady bych chtela, aby se psalo, kdyz ji nekdo opravdu chytne a priznaky, lecba..."monitorovani" okoli...

Omlouvam se za nadlehceny nazev, ale jen prave pro to, aby se to oddelilo.

Ceska media pisi, ze chripka prijde do CR do 14 dnu(myslim pandemie-rychle sireni)....Najdou se urcite mezi nami holky, co se s tim setkaly a nebo v budoucnu setkaji.

V Karvine uz odvezli na infekcni jednoho znameho 😖 ...tak si rikam, kolik lidi mohl nakazit?(inkubacni doba je 5-7dni)...

morturi
9. lis 2009

jo jo, asi si to pořídím, až to tady opravdu začne řádit. ale na druhou stranu si myslím, že jakmile bude promořená určitá část populace, tak to mezi lidma prostě chytíme respirační cestou, ať už si budeme ruce desinfikovat nebo ne 🙂 naštěstí to opravdu vypadá jako nijak nebezpečná chřipka, jen tím, že je nová, tak tomu asi podlehne mnohem více lidí, než té každoroční - což s sebou asi přinese různé nepříjemnosti, ale rozhodně na to hromadně neumřeme

erikasadek
9. lis 2009

morturi presne si to vystihla.. 😉

respiracnou cestou , tiez, samozrejme, ale ver mi, hygiena ruk , je prvorada je to prvy sposob kontaminacie.. 😉

priklad je moj muz , bol v dlhodobom kontakte a nic, a taktiez nikto so spolupracovnikov ju nedostal.. 😉

mywiel
9. lis 2009

Ja mam kupené doma tie roztoky a aj masky ak by bolo treba budem chodit nakupovat len tak, alebo budem objednavat nakup cez net ak by bola fakt pandémia, zatial sazim na prevenciu. 😉

erikasadek
9. lis 2009

Myw; o maske som nerozmyslala. teda,a le roztoky uz , pouziva asi tak dva roky a , vidim ten rozdiel, v chorobnosti mojich deti.. 😉 hlavne gastro to bolo vzdy po nakupe.. ako naschval, a hej kolotoce, liahen vsetkych mikrobov u deti.. 😉

vzdy ked zlezu tak vytieram.. 😉
inak nie som maniak.. 😀 ale prinasa to svoje ovocie;. 😉

jedine kde sa neda je skolka;. 😠

alelea
9. lis 2009

Pre Biancu:
V IRL týždenne pribúdajú tisíce chorých na swine flu. Tak to hovoria médiá. Ako som napísala, zhodnotenie dr, že dcéra má SF bolo od stola a takýmto spôsobom sa vyrábajú tie nové prípady.

Podľa mňa ide len o dobrý marketing jedného druhu chrípky (kde sú štatistiky ostatných typov chrípiek?) zrejme na podporu nového očkovania, ktoré tu začalo pred týždňom. Ale samozrejme ľudia s vážnymi chorobami a poruchami to môžu niesť ťažšie.
Panika a strach sú dobré zbrane ako podporiť farm. business. Človek sa stane poslušným otrokom niekoho(niečoho) veľmi jednoducho - bude žiť v strachu...a spraví ochotne všetko čo mu povedia, odporučia.

j.a.n.u.s.
autor
9. lis 2009

alelea...souhlasim...

petot
9. lis 2009

Pokiaľ ide o umývanie rúk, je úplne jedno, akým mydlom. Pozrite http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Chripka-III-...
kapitolu Procter & Gamble a Jednoduché Riešenie

kubaka
9. lis 2009

taky nehysterčím - těch chřipek tu bylo - ptačí, kraví, ovčí, třeba se dočkáme i želví a alá bažant 😀 Mám dezinfektční ubrousky v kabelce Antisept, spíš i proto, že dítě je venku pořád jako prase - prevence je nutná, ale jinak s tím nemůžem nic dělat...

mywiel
9. lis 2009

😀 😀 à la bazant, no vymyslia vselico aby na ludoch zarobili bohuzial... 🙄

j.a.n.u.s.
autor
10. lis 2009

Takze je klid po cely CR a SR?

Nikdo netrpi chripajznou jako hrom(podle medii 😝 )

A jestli jste se nechaly ockovat-jestli jste mely nejake vedlejsi ucinky...

Nikdo vas nebude odsuzovat za to, ze jste se nechaly ockovat...jen chci vedet jak to na vas pusobilo....
(pozn.zacina to byt velice osobni tema....mam pocit)

martimarti
10. lis 2009

Kdo by nás měl odsuzovat 😕 😕 😕

blau
10. lis 2009

tu v rakusku sa doktori nedavaju ockovat, hovorila som s tromi. Ludia sa davaju. Reakcie ziadne mozno, na dotyk, zevraj ako keby ste si stlacili modrinu.

Odporucania: vyhybat sa centram s ludmi, vela prechazok v lese na cerstvom vzduchu , vela ovocia a zeleniny.

martimarti
10. lis 2009

Ještě dodatek: fakt jsem nepochopila založení diskuze s duplicitním problémem, záměr byl fajn, informovat o tom, kdo už má chřipku a jak onemocnění probíhá...ale nakonec jak vidno se to opět zvrtne v informace o riziku očkování, o tom už tu jedna debata běží

j.a.n.u.s.
autor
10. lis 2009

a to prave nechci...opravdu drzme se jen on-line nemoci... 🙄

dzio2
10. lis 2009

a ja som uz kludna vcera som o 22.30pozerala REPORTEROV na stv a umrtia boli len u tych ludi co isli neskoro k lek a prerastlo to na zapal pluc, lekary su v klude nieje to vobec take ako sa to vykresluje nieje to smrtelny vyrus 😉huraaaaaaa

giorgina
10. lis 2009

musi byt praseci chripka doprovazena vzdy horeckou?

aurecon
10. lis 2009

Ve Slezsku zavřeli jednu školu kvůli chřipce.

deborah1
10. lis 2009

Giorgina,na túto otázku som čítala odpoveď.Počkaj,nájdem to. 😉

j.a.n.u.s.
autor
10. lis 2009

aha...takze aji jo a aji ne... 😝 ...si vyberte!

giorgina
10. lis 2009

😕 diky za odpoved -

roasha
11. lis 2009

giorgina,chripka/akakolvek/je vzdy doprevadzana vysokymi teplotami.pokial nie,tak to je len nachladnutie. 😉

roasha
11. lis 2009

som si dala namahu,a nasla som vam srandovnu stranku 🙂
http://prasaciachripka.com/

deborah1
11. lis 2009

Mňa by zaujímalo,ako to vlastne v SR ozaj vyzerá 😕 Či sú chorí na pras.chrípku len ojedinele,alebo len v niektorých častiach alebo sa nevie 😕 😨

roasha
11. lis 2009

deborah,vie,ale sa o tom nehovori 🤐 😀

jituskak
11. lis 2009

tak brácha přišel ze školy s tím, že je na týden zavřená. nějaký učitelky byly na ukrajině a po škole kolovalo, že mají prasečí chřipku. a asi se to potvrdilo. od kdy to tam může být nevím. hlavní problém ¨je v tom, že bydlíme v jednom domě se společnýma prostorama jako je koupelna, záchod... zítra jdu s malým k doktorovi, tak s eho zeptám a brácha jde na krev taky, protože máme strach kvůli malýmu...

erikasadek
11. lis 2009

jituska, neccem robit poplach, al epokial nemat e, neake priznaky je to zbytocne..
ak ste nahodou nositelmmi tak , hrozi ze nakazis aj ostnych v cakarni..

takze ,ako naprikald je to tu... nemame sa , hlasit k lekarovi, pokial su priznaky, ale len telefonicky kontaktovat lekara.. aby s apredchadzalo, rozsirovaniu.. 😉

jituskak
11. lis 2009

já se hrozně bojím o malýho. je mi z toho úplně zle. já jsem s malým obědnaná na poslední hexu, tak teď nevím, jeslti tam mám jít nebo ne.

bambusko
11. lis 2009

jituska, nehnevaj sa na mna, ale presne takymto pristupom vznika panika a nielenze ohrozis dieta i seba moznostou akejkolvej nakazy, ale zatazuje sa takto zdravotny system pre tych, ktori ozaj dr. potrebuju 😒