Věříte v Boha a na anděly?

kukinka
5. kvě 2007

Verite v Boha?Existuji andele?

sharlotta
5. čer 2007

Verim v Boha a som velmi velmi rada, ze mam vieru. Boh mi velakrat pomohol a ako uz niekto pisal, je mi luto neveriacich, ze nevedia, co, alebo kto je Boh. Melory, Andik, sme naivne tri, lebo ja tiez verim v dobro v ludoch a myslim si, ze zlo je obrana. Ked niekto robi nieco zle, tak to tak robi preto, ze to nevie urobit inak. Este som sa nestretla so zlom bez priciny. Preto ludi nesudim, ked robia nieco zle. Je to preto, ze sa brania a inak nevedia.

melory
5. čer 2007

rada ta tu vidim sarlotka 😵

andik
5. čer 2007

sharlotta,někdy mám ale pocit,že lidé ubližují záměrně 😒 a mají v sobě zlo.

andik
5. čer 2007

někomu dělá dobře,když se ten druhý má špatně nebo trpí 😒 to je pak u mě zlo

melory
5. čer 2007

vtedy mu nasepkava temno...a on pocuva aj ked vo vnutry duse vie, ze je to zle, ale rozum temno ovlada dobre a sepka a sepka

sharlotta
5. čer 2007

Melory, ahoj! 😉
Andik, ale to zlo v nich vychadza z toho, ze im niekto ublizil a oni musia ublizit zase niekomu inemu, lebo len takto vedia ziskavat energiu. Kto je spokojny a stastny a zije v kruhu milovanych a milujucich ludi nerobi zle druhym.

melory
5. čer 2007

len zas ty milovany su castymi tercmi tych temnych, no svetli su pod ochranou bozou.

sharlotta
5. čer 2007

Verim na prenos energie, ked zlu energiu dostanes, mala by si ju vyventilovat sportom, alebo v prirode. Ked ju nevies vyventilovat, musis obrat ineho cloveka o pozitivnu energiu tak, ze mu predas tu zlu.

melory
5. čer 2007

sarlota mne na zlu energiu velmi pomaha horuci kupel s morskou solou, a ked vypustim vodu je v nej aj zla energia a ta si poplava do kanala

andik
5. čer 2007

odkud to vše víte?

melory
5. čer 2007

dost som citala a dost mi hovori srdce

sharlotta
5. čer 2007

Vela som citala. Najma ma oslovila kniha Celestinske proroctvo. Je to podla skutocnosti o proroctve, co sa naslo v Peru a tam sa popisuje tento prenos energie, ako normalny fyzikalny jav, na ktory ludstvo este zatial neprislo a preto riesime problemy tak, ako riesime.

mimi
5. čer 2007

sharlotta,velmi pekne prispevky a taktiez s tebou suhlasim 🙂 😉

terezicka
5. čer 2007

Ahojte, tiež sa chcem pridať a povedať, že tiež verím v Boha a v anjelov. Dosť často sa s Bohom aj s anjelmi rozprávam a pomáha mi to 😉 Viem že mám svojho anjelika strážneho tam hore a cítim že mi pomáha tu dole...

sharlotta
5. čer 2007

Inak aj vela premyslam a filozofujem. Prenos energie mi pride celkom logicky a skutocny. Boha si vysvetlujem ako cisto pozitivnu energiu, preto sa v biblii pise, ze Boh je svetlo a nema telo. Trojjedinost mi pride tiez celkom logicka, ked v biblii je napisane, ze Boh nas stvoril na svoj obraz, to znamena (podla mna)nie to, ze sa nanho podobame, ale to, ze aj my sme trojjediny- mame telo, mysel(vedomie) a dusu (podvedomie). Co sa duchov tyka, tiez sa to celkom logicky da vysvetlit na zakone zachovania energie. Energia nemizne, len zmeni podobu.

sharlotta
5. čer 2007

oprava- sme trojjedini...Teda dovysvetlim, ked som to tak popisala nejasne. Boh-otec (vedomie), Boh-syn (telo) a Duch svaty (dusa)

terezicka
5. čer 2007

Sharlotta fakt pekné myšlienky 😉

slavik
5. čer 2007

sharlotta, súhlasím s tebou 🙂

hejdita
5. čer 2007

no a ja verím v živého Ježiša Krista z Nazaretu....., že tu na zemi bol, zomrel na kríži za naše hriechy, vstal na tretí den z mŕtvych a teraz žije po pravici Boha....., že je tu s nami na zemi Duch svatý zkrze ktorého sme vyučovaný napomínaný a tak dalej....
tak tomu verím ja

fifa
5. čer 2007

nezda sa vam , že je to na tomto svete domotané? prečo si Boh "pozýva" k sebe tých dobrých a tých zlých necháva tu 😒 teda nie je to pravidlo, ale stava sa to

slavik
5. čer 2007

fifa, pretože to spomínané peklo je tu na zemi

fifa
5. čer 2007

niečo na tom bude a teda to znamená, že po smrti sa budeme mat už len dobre?

haluskacz
5. čer 2007

holky, co verite v dobro v lidech: co si myslite o sobe samych - jste dobre, nebo zle?

sharlotta
5. čer 2007

Haluska, toto je velmi dobra otazka....Snazim sa byt dobra a ludom pomahat,byt spravodliva a pozerat sa na vec aj z druhej strany, ale svata nie som a niekedy ludom aj ublizujem a viem sa poriadne nahnevat. Neviem jednoznacne odpovedat, ci som dobra, ale snazim sa byt. Nebola by som schopna niekomu ublizit bez toho, aby ma to neskor nemrzelo a nechcela som to napravit.Ja som velmi impulzivny cloveka a velakrat mi vyleti z huby nieco nepekne, co neskor lutujem. Takze jednoznacne a uplne dobra nie som.

milhaus
5. čer 2007

o mne hovoria že som tiež naivna a snivam
mam rada pravdu a nerada klamem
chcem verit v spravodlivost ale akosi to nejde, sklamali ma najviac ti, ktori su mi najbližšie

kajjinka
6. čer 2007

ahoj vsem, pridam svou trosku do mlyna 😀 je to rok, co jsem uverila a to po zadne nehode nebo prihode, proste si me pan nasel, je to uzo 😉

sharlotta
14. zář 2007

Takze, Smejko1, nie som ded vseved(babka vsevedka), toto je len moj nazor! Netvrdim, ze je to pravda, alebo ze to nutne plati na kazdeho. Hovorim len, co mam odpozorovane...Co sa tyka kombinacie zena-blizenec, muz-skorpion, moze tam vznikat problem s akymsi minanim sa navzajom. Skorpion je inak citlivy, ako zena blizenec a mozu si navzajom ublizovat bez toho, aby to bolo cielene, len si proste neporozumeli. Skorpion niekedy bodne blizenca do citliveho miesta a blizenec to nevie celkom presne rozanalyzovat, za co to bolo a pritom mozno o nic neslo. Skorpion je velmi ziarlivy a majetnicky a panovacny, co moze sposobovat problemy tiez, pretoze blizenec je slobodna dusa a neda sa ovladat, aj ked to moze na skorpiona hrat, aby bol pokoj. Obidvaja su ale citlivi(aj ked sa to inak prejavuje) a mozu spolu fungovat, su pre seba navzajom zaujimavi, obidvaja maju radi nekonvencnost a davaju si navzajom vela podnetov, vas vztah zrejme nebude nudny.

certica
14. zář 2007

inak kombinacia skorpion/blizenec, tam aj ten sex moze byt velmi zaujimavy - inspirativny, vynaliezavy, urcite nic jednotvarne 😎 akurat ta ziarlivost zo strany skorpiona, blizenci su dost slobodomyselne duse a maju radi volnost

sharlotik, zaujima ma tvoj nazor na spojenie ryby/kozorozec, aj ked mam svoj pohlad. podla mna to neni az tak casta kombinacia, mozno v opacnom garde: zena koz., muz ryby. u nas je to opacne.
dakujeem 😉

certica
14. zář 2007

uz sa vam stalo, ze zo zdanlivo neriesitelnej alebo beznadejnej situacie ste uplne zazrakom vyviazli bez akehokolvek pricinenia? proste taky ten okamih, ktory by realne nikdy nemohol nastat a stalo sa, aj ked dodnes nechapete ako a preco...

sharlotta
14. zář 2007

Certica, myslela som to aj na ten sex, ze sa vo vztahu pravdepodobne nenudia 😉
Mas pravdu, kozorozec, ryby je nie prilis casta kombinacia, ale myslim, ze moze celkom dobre fungovat. Az na to, ze obidve tieto znamenia su uzavrete, aj ked ryby byvaju otvorenejsie a spolocenskejsie. Ale zase aj kozorozec ma rad spolocnost, len si myslim, ze vo vztahu je urcite ten uzavretejsi, ale ryba je lisiak a vie vsetko vycitit, takze kozorozec ani nemusi hovorit a ryba vie o co ide. Myslim, ze ryba je clovek, pri ktorom sa kozorozec moze citit bezpecne a pohodovo a necha ho vo svojom svete, ked potrebuje a kozorozec rybe zase tiez poskytuje priestor na organizaciu a chape a nezranuje jej citlivost.