Věříte v Boha a na anděly?

kukinka
5. kvě 2007

Verite v Boha?Existuji andele?

krista
14. zář 2007

Jé Sharlotta ty o tom tak hezky mluvíš, nevěděla by si něco o rybách a beranovi??? 😀

sharlotta
14. zář 2007

nestalo sa mi myslim nic take, ale stavalo sa mi, ze aj ked nieco vyzeralo nerealne a ja som tomu verila, ze je to mozne a ze to dosiahnem, tak sa to zazrakom stalo. Vysli mi v zivote take veci, o ktorych mozu ludia len snivat. Tiez nechapem...Uz moje narodenie bol zazrak, takze asi mam nejake zvlastne poslanie. 😀

sharlotta
14. zář 2007

Krista a kto je ryba a kto baran. Predpokladam, ze muz je baran a zena ryba, alebo naopak? 😕

krista
14. zář 2007

Naopak 😀
Já jsem beran a manžel je ryba 🙂

certica
14. zář 2007

dik 😀 , no ja som otvorena az moc, aj niekde v detstve a puberte to bolo presne naopak. v jednej veci sme uplne odlisni - on je max.zodpovedny, ja zase dost lahkovazna. mame kvoli tomuto sice nejake tie "tahanice", ale mozno je to aj dobre, lebo on mi dodava pocit istoty a drzi ma ako tak pri zemi a v realite, ja ho zas naopak svojim sposobom povznasam a davam mu aspon trochu kridla

krista
14. zář 2007

Docela tě to vyděsilo, doufám, že to neni nic špatnýho, my si docela rozumíme 😅 😀

sharlotta
14. zář 2007

No, ak je to tak, ako som napisala(inak opacne by to bolo trosku divne, ze sa taki ludia vobec dali dokopy, ale stava sa...) Baranovi-muzovi sa paci typicka zenskost ryby a je rad, ze on moze byt ten ochranca bezbrannej zeny, aj ked ryba nie je tak uplne bezbranna. Ryba ma svojho princa, silneho ochrancu. Baran je cielavedomy a tvrdohlavy, co ale pre rybu nie je az taky problem. Ryba intuitivne citi, ako ma nanho ist a akym sposobom nakoniec dosiahne to, co chce a baran si zatial mysli, ze on tomu vsetkemu vladne a rozhoduje on. Muzi barani nemaju radi prilis silne zeny(resp. zeny, ktore sa svojou silou uz navonok prezentuju), aj ked ich jesitnost to pripustit nedovoli a budu tvrdit, ze silne zeny im nevadia.

krista
14. zář 2007

Sharlott já nekecám fakt jsme naopak 😀 😉
Tak manžel má skvělou povahu a já bych ho za nic nepustila, proto jsme spolu vydrželi 6 let a v březnu očekáváme první miminko 🙂

krista
14. zář 2007

Ale děkuju 🙂 😉

certica
14. zář 2007

krista, ja myslim, ze ryba muz ma rad sebavedome zeny, je rad ovladany a kedze baran(ka) je silna, impulzivna osobnost, navyse optimisticka je urcite pre muza rybu takym hnacim motorom, motivaciou a sex by som povedala ze je dost vasnivy. ide o to, aby ste si aj citovo boli blizki, hlavne aby si ty ako baran mala dostatok empatie a pochopenia pre neho

krista
14. zář 2007

Certica děkuji, řekla bych že jsi to vystihla, hodně lidí kolem nás říká, že to čeho manžel dosáhl je díky mě, protože ho jaksi "ženu" 🙂
Já to teda tak přímo nevidím, ale je fakt že jinak by se asi tolik neprosazoval 🙂 Už si umí doma dokonce i dupnout 😀

sharlotta
14. zář 2007

Certica, presne, presne...Typicky kozorozec, realista 😀 Ale oni nie su az tak uplne realisticky, niekedy sa daju zavliect aj do filozofickej debaty a dost aj premyslaju, nie?
Krista, noooo, tak to je fakt zaujimava kombinacia. Aj ked muz ryby je celkom rad, ze ho niekto vedie. Baran je taky "zivelny" a rybka sa dobre prisposobuje. Vaz vztah by som si predstavovala ako vztah dvoch umelcov, taky ...neviem ako to povedat...ale to uz asi pracuje moja fantazia... 😅 Predpokladam, ze hlavou rodiny si ty, ryba bude zrejme kludas zijuci si vo svojom svete obcas ulietavajuci...Baran pevna ruka, organizator vsetkeho podstatneho. Netvrdim, ze by ste si nerozumeli, praveze je to celkom fajn kombinacia, len nechyba ti niekedy sa zlozit a opriet o silneho chlapa a povedat si teraz nevladzem?

certica
14. zář 2007

no vidis, stastny to muz 😀
inak s tymi znameniami to je komplikovane, vela zavisi od konkretneho postavenia hviezd v moment narodenia, v akych znameniach zrovna stali(napr. venusa, mars, mesiac, slnko), ascedent atd., cize sa to moze znacne lisit

ramzesa
14. zář 2007

jeeej zienky...tak ja verim v Boha, v Jezisa Krista, v anjelov... 🙂
v znamenia neverim,ale len tak zo zvedavosti, co zena Vodnar a muz Lev a naopak? 😕

krista
14. zář 2007

Teda Sharlott musím říct, že ani ne, právě že v manželovi mám hodně oporu, je sice fakt že doma třeba píšu seznam co se koupí, vedu desky, kde jsou všechny smlouvy, účtenky, doklady ... ale když se řeší vážnější věci jako zařízení do domácnosti apod. tak o tom se rozhodujeme společně, někde se samozřejmě vyznám víc já (jakou chci pračku) a někde manžel (př. auto) 😉

Někdy si vyloženě manžel umí vydupat svoje i za cenu toho, že potom zjistí že jsem měla pravdu a štve ho to o to víc 😀

Ale děkuju holky za váš rozbor a čas, mějte se hezky a hezký víkend přeju 😎

sharlotta
14. zář 2007

Ano, ryba je dobra, zniesol by ti pravdepodobne aj modre z neba a zena baran je tiez taka laskava dusa, len by som povedala, ze tato kombinacia je divna koli tomu, ze zauzivane role muz, zena v tomto vztahu neplatia. Muzi ryby dokonca radi robia domace prace a dokazu v tom byt puntickari.

tara2
14. zář 2007

aj ja verim - aj v Boha, anjelov a v znamenia tiez

certica
14. zář 2007

sharlotta, ale hej, dokaze filozofovat (mat-fyzak inac 😀 ), ja ho sem tam otravujem takymito vecami a nikdy ma neodmietne a miluje sci-fi a pod. veci, takze da sa, len v takym beznych zivotnych otazkach ide proste na istotu, ja mam rada dobrodruzstvo, risk a nebezpecenstvo

sharlotta
14. zář 2007

Presne ako Certica pisala, dost zalezi aj na ostatnych planetach. Certica, vidim, ze sa doplname. 😉

certica
14. zář 2007

krista, muz ryba je podla mna (okrem vahy este) dost estet a ma dobry vkus, takze pri tom zariadovani bytu a veci verim, ze ma co povedat. inak nie ste obidvaja dost tvrdohlavi?

certica
14. zář 2007

sharlotta, zalozme firmu 😀 😀

certica
14. zář 2007

js som sa znameniami trosku zaoberala este v pubert. a postpubertalnom veku, teraz uz davno nie, ale vzdy ma to svojim sposobom fascinovalo

sharlotta
14. zář 2007

Kozorozca vzdy zaujmes niecim "podivnym". 😀
Inak, co sa tyka tych planet, tak ja mam Venusu vo vahach a Mesiac v levovi a kdesi som citala,v nejakej starej knizke, kde bolo napr heslo "uchylka" a tam si nasla kombinacie, ktore mohli znamenat uchylku a ja som si vyhladala slovo "feminizmus" a bola tam kombinacia Slnko-skorpion, Venusa-vahy, Mesiac-lev 😀 😀 😀 😀 A musim povedat, ze je to pravda, som feministka od narodenie, to ale neznamena v ziadnom pripade, ze neznasam chlapov, ale to, ze verim v rovnocennost medzi muzom a zenou a nikdy som sa netvarila, ze som slaba a treba ma ochranovat.

ramzesa
14. zář 2007

no ja som niekedy horoskopy citala,ale hlavne stare, ci to plati 😀 , ale nikdy som tomu velmi neverila. ALe podla mna ludia, ktori su narodeni v tom istom mesiaci (rocnom obdobi) mozu mat podobne vlastnosti. No co ja viem, ci to naozaj funguje 😒 . Co som citala,tak Vodnar a Lev by nemali spolu dobre vychadzat a nastastie to tak nie je 🙂 .

sharlotta
14. zář 2007

Ramzesa preco by spolu nevychadzali? Podla mna je to celkom v pohode kombinacia. Nie su to nahodou opozitne znamenia? Oni zvyknu pisat, ze opozitne znamenia sa k sebe nehodia, ale nie je to tak celkom pravda. V niecom su uplne protiklady, ale v niecom vnimaju veci podobne a mam taku skusenost, ze opozitne znamenia sa vhodne doplnaju a na zakladne otazky zivota sa pozeraju dost podobne. Konflikty mozu vznikat z tej rozdielnosti v urcitych oblastiach, ale ked clovek chce, vsetko sa da.

certica
14. zář 2007

tak ja mam acedent v kozorozcovi, mesiac-ryby, venusa(laska)-vodnar, mars(sex)-blizenci. ked uz si nacrtla otazku feminizmu, ja som zase skor pravy opak, aj ked som dost hrda, ale chlapov zboznujem a citim sa v ich spolocnosti velmi dobre, mam proste dojem, ze im rozumiem

lyzenka
14. zář 2007

scharlotta,

k tej energii co si písala pár stránok dozadu.....tak minule som mala takú zvláštnu skúsenosť:
išla som na polikliniku vybaviť sestre priepustku (zabudla si ju totižto)....a na chodbe bolo veeeeľa ľudí ..... a bola tam aj taká babka na vozíčku....ako som tam prišla....tak pozerala na mňa celý čas tými jej očami....normálne som sa cítila tak blbo.....a potom ako som odtiaľ vyšla von....mi zostalo zle....asi hodinu som to predýchavala, čo mi bolo zle.... ale potom to prešlo....

sharlotta
14. zář 2007

Lev je taky vybusnejsi a vodnar je kludas, zachovava si chladnu hlavu, co presne lev potrebuje, schladit.

sharlotta
14. zář 2007

Certica, ja mam drvivu vacsinu kamaratov chlapov. Niekedy im sice nerozumiem, resp. viem, ako funguju, ale je to inak ako my a respektujem to a snazim sa s nimi "hovorit ich jazykom". Ja mam chlapov rada, napisala som, ze ludia si pojem feminizmus zle vysvatluju, nie je to nenavist, ale viera v rovnocennost a snaha ju presadit. Rovnocennost myslim v kazdej obalsti, aj co sa domacnosti a starostlivosti o deti tyka.

sharlotta
14. zář 2007

Lyzenka dostala si ludovo povedane "z oci", mne sa to este nestalo, ale stava sa, ked ti niekto preda svoju negat. energiu.