Věříte v Boha a na anděly?

kukinka
5. kvě 2007

Verite v Boha?Existuji andele?

certica
21. zář 2007

taakze, skorpionka/byk... by som povedala, ze vcelku riskantne spojenie, rozhodne skor burlive ako kludne. ked tak rozmyslam, v tom uplnom v zaklade by to bolo trochu prirovnatelne aj k rybe/kozorozcovi, az na to, ze medzi bykom a skorpionom sa rozdielnost ich osobnosti a temperamentu este o dost znasobuje a zvyraznuje. byk je omnoho "jednoduchsie" a pragmatickejsie zmyslajuca osoba, kludny realista praktik milujuci rodinny krb a zazemie, skorpionka je ovela senzitivnejsia -to ale neznamena, ze nejaka citlivka, naopak energicka, sebavedoma,...ale zaroven velmi tajuplna, taka zena mnoha podob a tvari. aj humor maju trochu odlisny,skorpion skor ironicky, byk taky odlahcujuci, od srdca.
cize, dolezite je, aby tato rozdielnost bola vyuzita na vzajomne doplnanie sa a nie na vzajomny boj, chce to urcite nejake tie kompromisy. na druhej strane ta odlisnost povah a vlastnosti je zrejme dost inspiraciou a motivaciou na oboch stranach, lebo to co jednemu chyba, obdivuje na partnerovi a naopak, co ma jeden partner vo vienku by chcel mat ten druhy, problem je, ze si to ani za svet nepriznaju 😀 . a este je dolezite, aby sa nedostavila vo vztahu nuda, hlavne pre skorpiona by to bol problem.
inac, co by ich mohlo spajat, maju obidvaja dost vyvinuty zmysel pre rodinu, ktoru ked si zalozia, je na prvom mieste. a potom skorpionka zvykne byt dobra kucharka (cary mary 😀 ) a byk jedlo miluje 😉

karla6
21. zář 2007

Čau Certica, 🙂, ahooooj, 🙂 zas máš jinou fotku. Jé, ty děláš i do astrologie. 🙂 A co bys řekla o spojení Lvice-Beran?

pettru
21. zář 2007

Ahoj holky, tohle tema me zaujalo 🙂
Certica, a co spojeni ryba(ja)/panna(on)????

certica
21. zář 2007

karlo, zabi ma 😀
v rychlosti: levica-baran aj naopak, veelmi dobre spojenie, mate vela spolocneho, hlavne je to vztah maximalne akcny, energicky, proste nieco na styl nech zije zivot 😀 , len mozu nastat sem tam iskry, ste obidvaja velmi silne a vyrazne osobnosti

karla6
21. zář 2007

Certica, máš pravdu, opravdu to takové je. U nás doma jsou hodně intenzívní energie, ale takové ty pozitivní, prostě úžasné. 🙂
Můžu srovnávat, protože první manžel byl štír. To u nás doma byly taky hodně silné energie, kdykoli jsme byly pohromadě, ale bylo to fakt zničující, přímo vražedné. Kdo nepozná, nepochopí. 😀 Přitom ani jeden z nás nebyl ve své podstatě špatný, ale dohromady jsme se vzájemně totálně ničili. 😎

Jsi dobrá. Čteš Lindu Goodman?

megy
21. zář 2007

astrologie??? to tady ještě nebylo 😲 😲 blíženec a vodnář??? no občas na zabití - toť náš případ 😀 😀 😀

extravaganca
21. zář 2007

Dobré ráno 🙂
Nevadilo by vám,kdybych se i já přidala? 🙂
Co se týče víry...Já věřím v Boha,ikdyž do kostela chodím velmi zřídka.Většinou když je mše za člena rodiny.Když jsem to říkala panu faráři,který nás oddával,tak mi řekl,že to že nechodím do kostela ze mě nedělá menšího křesťana než je ten,který chodí pravidelně do kostela.Říkala,že pokud to v sobě cítím,tak jak to cítím,bylo by spíš horší,kdybych chodila do kostela bez přesvědčení,že dělám správně.Taky mi říkal,že abych byla s Bohem,nemusím chodit do kostela,protože Bůh je všude.A je to názor více farářů,se kterýma jsem měla tu čest se potkat.Svou víru nikomu nevnucu,ale není mi příjemné,když někdo,kdo nevěří se do mě kvůli mé víře naváží.Nestydím se za svou víru a za fakt,že jsem věřící.A věřím,že Bůh mi v životě nadělí jen tolik,kolik zvládnu.A ikdyž se mi některé zkoušky života zdají být moc tvrdé,tak věřím,že Bůh měl důvod,proč mě těmto zkouškám postavit.Několikrát se mi to potvrdilo.
A nezlobte se prosím na mě,pokud máte jiný názor 😉
A ještě taková maličkost...
karla6:Znám tě jen z tématu měření BT,ale někde kde se mluvilo o křtu jsi napsala,že by rodiče měli nechat na dítěti jakou si zvolí cestu..že kříť se dá i v dospělém věku...promiň,ale pokud opravdu věříš v Boha,tak bys to nikdy nenapsala....Já si nedovedu absolutně představit,že bych své dítě nepokřtila...dítě je dar...dar od Boha..a tím,že ho nechám pokřtít,mu dávám na jevo,že v něj věřím,že mu děkuji za tento dar a zavazuji se tím,že ho povedu k víře.Je to to nejmenší,co může udělat.Toť názor faráře,který nás přiopravoval na manželství a já s ním na 100% souhlasím....
Snad mě neukamenujete za mé názory 😉
Jo a mohla bych se zeptat,jak se k sobě hodí lev(já) a rak(on)...ikdyž já sem na rozhraní lva a panny (23.8.) 🙂

certica
21. zář 2007

karli, no vy ste obidvaja ohen a hlavne optimisti, baran mozno este vyraznejsi
inak ja nejak moc literatury nemam, od L.Goodman tusim 1 knihu, ale hlavne som sa tym trosku zaoberala uz velmi davno, mozno 12-15 rokov dozadu. teraz som sa chytila len preto, ze sa tu taka debata objavila 😀

musim teraz koncit, pettru neskor alebo sharlottka medzicasom nieco napise 😉 . vo vseobecnosti je to slusne a celkom fajn spojenie, ja mam napr. vela kamosiek hlavne z detstva vacsinou panny. mozno si viem lepsie predstavit ze panna zena, ryba muz
zatial adios 😎 😀

karla6
21. zář 2007

Certica, máš pro to cit, možná by ses k tomu měla vrátit. 😉

Extravaganca, proč by tě měl někdo za tvé názory ukamenovat? 😀 To je tvůj přístup víry v boha a pokud ti tak vyhovuje, je to úplně v pořádku.

Já hluboce věřím v Boha, ale nevím, proč bych ho měla škatulkovat podle nějaké sekty? Za sektu považuji i římskokatolickou církev. V Boha věřím a denně se k němu modlím a nepřestanu v něj věřit, ani kdybch přišla i o tohle miminko. Jen prostě nemám potřebu, aby mi cestu k němu určovala jakákoli sekta. To je všechno. Ale tenhle můj postoj jen říkám, nevnucuju jej tobě ani nikomu jinému. Jak už jsem tu psala, je to čistě filozofická otázka a bylo by divné, kdyby se tu našli dva lidi s úplně stejným názorem k víře a cestě k Bohu, pokud tedy nejsou ovlivnění ideologií jedné sekty, která jim tyto názory určuje (a nemyslím tím jen římskokatolickou církev, stejně jednají i jehovisti, adventisti - prostě všechny sekty).
Každý z nás to prostě cítí jinak a je úplně správné a v pořádku, i jak se k tomu stavíš ty. Nemůžeme být všichni stejní a mít stejné názory, to by bylo dost divné.

sharlotta
21. zář 2007

Ja nechapem jedno...byk je konzervativny a pokojny clovek a preco si potom hlada k sebe nekonvencneho a energickeho cloveka???Vid moja mama a moj otec lev-mama, byk-otec. Moj muz mi povedal, ze prave ta energia, sebavedomie a v istom zmysle husekova draha sa mu na mne paci. 😕 A zaroven ho to aj zneisuje a vytaca, ale ma co chcel... 😀 😝 A u nas vari on, povacsinou, ja len malokedy.Ale ja takeho cloveka potrebujem, ja mu hovorim, ze je moj stabilizator, lebo ked vybuchnem, tak on ma vie uzemnit.Nikdy do mna neskace naoplatku a vzdy reaguje pokojne a ja tym padom nemam zivnu podu na dalsi vybuch 😀

extravaganca
21. zář 2007

karla6:Jsem ráda,žes to nevzala nějak osobně 🙂 Doufala jsem,že se k tomuto nějak postavíš....souhlasím...každá to vnímáme jinak,ale to ještě neznamená,že je to špatně...Takže ještě jednou děkuji,za rozumnou reakci 😉

Tak najde se tu někdo,kdo mi řekne,jak se podle znamení k sobě s miláčkem hodíme? 😀
sharlotta:Nemáme doma stejného chlapa? 😀 Můj je totiž to samé.. 😀

karla6
21. zář 2007

Ahoj Sharlotto, ty tady taky dokážeš srovnávat znamení. Čteš o tom nějaké knížky? Zajímáš se o to? Já jsem se teda v tomhle nechala ovlivnit především dvěma autorkami, a to Lindou Goodman, o které jsem tu už psala a Dagmar Kludskou.
Od Lindy Goodman (astroložka) jsem četla knížky Sluneční znamení, Znamení vztahů, Znamení lásky a od Dagmar Kludské (kartářka) knížku Souboj znamení.
Dagmar Kludská to srovnání dělala pomocí základů astrologie a zároveň výkladu karet, ale pomocí výkladu karet a musím teda říct, že v tom podstatném se tyto dvě autorky přesto shodují.

Jestli se o ta srovnání víc zajímáš, tyhle knížky můžu jen doporučit, jsou všechny "čitelné". Teda nečtou se jako román, ale spíš se v nich vyhledávají informace, které právě o znameních chceš. 🙂

pettru
21. zář 2007

doufam, ze nevadi, ze sem se k vam pripojila.
Ja sama jsem neverici, i kdyz, spis neverim v cirkev jako instituci... a ani ne v boha jako takovyho, spis na nejakou "energii"
muj manzel i jeho rodina budou chtit, aby nase dite bylo krteny.ale ja moc nechci...nebo spis chci, aby si samo vybralo,v co bude verit. ale i tak dost pochybuju, ze by nam ho pokrtili jako miminko, zijeme v trnave a jako uz tu nekdo psal, jsou tu fakt maniaci. svagrovi nechteji pokrtit dceru, za to, ze jeji mamina neni krtena a nemeli svatbu v kostele...

karla6
21. zář 2007

Pettru, osobně si myslím, že je křest miminka zbytečný, stejně si bude hledat ve víře během života svoji cestu. Ale na druhou stranu mu ani neublíží. Polejí ho trochou vody, přeříkají nějaké motlitby a je to. Pokud jsi v takové situaci, asi bych to být tebou pro klid v rodině s miminkem podstoupila. V podstaně ho to nijak neovlivní, záleží jen na tom, jak jej životem povedeš ty. Tvé dítě do té corkve patřit nebude anikdyž jej necháš pokřtít. Ber to jako divadlo pro rodinu a příbuzné, nic víc to není, pokud jej pak povedeš jinak.

maruschka
21. zář 2007

ja som presvedčená o tom,že krst nie je zbytočný.A neviem teda,my sme krstili až v 4 mesiaci malej a bola som z toho celá nervózna,že tak neskoro.A nie som žiadny náboženský fanatik,ako by ste si mysleli.Je to len vec viery a presvedčenia.

megy
21. zář 2007

Mé osoby se toto téma hodně dotýká a to nejen z důvodu mé profese, ale také díky jednomu osobnímu prožitku, který se mi stal, když jsem se udeřila do hlavy o snížený strop . Pamatuji se, že jsem se udeřila a spadla, ale ten pád byl už jen tlumený, žádný prudký, jen takový měkký dopad - pocit bezpečí, tepla, temno, světlo a najednou temno a rychlé nadechnutí a vzpamatování se. rychle jsem si stoupla a všichni kolem mě stály a dívaly se - stalo se to ve škole - holky mi řekly, že jsem spadla asi 1 cm od hrany schodu - stačilo tak málo. Tak jsem začala přemýšlet o bytí a nebytí. Říkám si, co by se tenkrát stalo. Možná proto jsem tak rozdílná, než zbytek naší rodiny v prožívání. A pak je tady můj nevlastní děda, který než zemřel řekl: Boženka mě volá - moje babička - upadl a umřel - takže něco doopravdy existuje a já tomu věřím.
Mé povolání je zdravotní sestra a kolikrát stojíme životu a smrti tváří v tvář.
Nejsem pokřtěná, v kostele jsem byla možná 2x, neumím se modlit, ale věřím, že bůh existuje a také, že i přesto, že každý člověk nějak zhřešil - i třeba se prohřešil přes veškerá přikázání tak se dostane do nebe, protože v každém člověku je něco dobrého. Je to můj názor a možná jsem i naivní, ale každý si zasloužíme mít krásný život.

sharlotta
21. zář 2007

Karla, o astrologiu sa zaujimam od svojich asi 13 rokov, cize asi 14 rokov. Vacsinu veci, ktore hovorim mam hlavne z pozorovania ludi, kazdeho sa hned opytam na znamenia a pozorujem jeho reakcie a potom zovseobecnujem, co maju ludia urciteho znamenia spolocne. Okrem toho samozrejme aj citam, ale to mi len potvrdzuje odpozorovane. Astrologickych knih mam celu kniznicu a samozrejme, ze tam patri aj Linda Goodman. Niekedy som aj pocitala horoskopy, ale nikdy som sa nepozerala do buducnosti. Myslim, ze mam dost dobru intuiciu a pri zostavovani horoskopov sa mi dost prehlbovala a stacilo, aby som sa pozrela na zakresleny horoskop a vedela som, o co kraca. Ale pri tychto ezoterickych veciach sa clovek vzdy pohybuje na tenkom lade a raz sa mi snival jeden dost realisticky sen, ktory ma vylakal a odvtedy sa uz na horoskopy nedivam. 😒 Co sa kariet tyka, do toho by som sa nepustala. Ja mam pred kartami obrovsky respekt a ked si ich raz znepriatelis... 😒

karla6
21. zář 2007

Shalotta, vyhrabala jsem v knihovně tu knížku Znamení lásky. Má 1017 stránek, je tam toho hrozně moc, všechno ti rozhodně vypisovat nebudu. 😀
Ale o spojení štírka-býk tam píše (mimo hoooodně dalších věcí):
Muž Býk, který cítí, že se propadá do mysteriózního podsvětí magnetické přitažlivosti ženy Štíra, může očekávat buď nejtraumatičtější zážitek svého života, nebo ten nanejvýš povznášející, rozhodně ale nic mezi tím.
- to je první věta z dalších třech hustě popsaných stránek. 😀
Jinak dost dobré, nedokážu tady vytrhnout další řádky z kontextu, ale rozhodně ten vztah stojí za to. Pokud tu knížku nemáš, zkus do ní někde v knihkupectví aspoň nahlédnout.

karla6
21. zář 2007

Megy, máš obrovsky pozitivní postoj k víře i životu. 🙂 Budeš úplně bezvadná mamina. 😉

Sharlotta, já karty vykládám, ale jen sobě a známým a jenom, když se na to cítím. Myslím, že pokud člověk začne brát za výklad peníze, tak ho to ovlivní a přeruší se tím spojení s takovým tím magičnem. Ale nedělám to, když jsem těhotná, to si nechávám radit jen z vílích karet, na tarot nesahám.

sharlotta
21. zář 2007

Pettru, moze to byt celkom dobra kombinacia, az na to, ze ste opozitne znamenia, to znamena, ze vo zverokruhu stojite oproti sebe a to vo vseobecnosti znamena, ze mate v podstate rovnake potreby, ale doatavate sa k nim uplne odlisnym sposobom, problemy riesite kazdy inym sposobom. Hlavne ale je, ze ciel je rovnaky. 😉 Ryba zvykne byt snilkom, romantikom a ma rada samotu z casu na cas, aby si utriedila myslienky, alebo sa venovala svojim konickom. Panny su dobre organizovane, vsetko maju na svojom mieste a zvyknu byt poriadkumilovne. Rybam na poriadku az tak zase nezalezi. Tym nechcem povedat, ze su neporiadne, len nepovazuju poriadok za najvyssiu prioritu. Panny su dost spolocenske tvory a zvyknu byt dobrymi recnikmi a maju rozhlad v roznych temach. Su pragmaticki a prakticki, co zase ryba povacsinou nie je. Myslim, ze ryba s pannou vedia prist ku kompromisu, takze tym padom toto spojenie moze pekne fungovat.

sharlotta
21. zář 2007

Karla, tu knihu mam...O spojeni byk/skorpion sa tam pise dost vseobecne a nic take hlbsie som tam nenasla...Myslim, ze niektore veci vyhnala Linda do extremu a nie kazdy skorpion je chodiaca zahada a mystika.

maruschka
21. zář 2007

sharlotta,ty si taká vedma.Normálne by si mala založiť nejakú čo ja viem ako sa to volá a pomáhať ľuďom.Mám rešpekt pred takými ľuďmi ako si ty,lebo viem,že využívate také dimenzie svojho mozgu,o akých sa nám len sníva.S tým sa musí človek narodiť.To sú danosti.
Megy a ja dúfam a verím,že to tak bude.Ja som aj manželovi povedala,že ja si preňho prídem alebo on pre mňa a dúfam a verím,že to na druhom svete bude také isté pekné ako na tomto.Keď manželovi zomierala pred dvoma rokmi babička,tak som pri nej bola,lebo som sa ju snažila nakrmiť a ako som jej chytila tvár,tak som si všimla,že ona sa niekam pozerá,ale niekam nie na tento svet,ale niekam alebo na niekoho.Bolo to také veľmi zvláštne.A potom keď zomrela,tak sa mi snívalo,že sa prišla aj s jej mužom so mňou rozlúčiť a povedali mi,že na druhom svete je to krásne.
A ja tomu verím,pretože náš mozog je neuveriteľne obrovský čo sa týka duchovnej,duševnej,vedmostnej kapacity a využívame iba mizivé percento celkovej kapacity.Takže keby sme ho na chvíľu rozbehli aspoň na takých 50% tak by sme uvideli a pochopili aj to nadpozemské a pre nás neuveriteľné...

deina
21. zář 2007

Sharlotta, to som vycitala v dakej knizke, ze sa k sebe baran a ryba nehodia, ale tiez mi to pripada ako blbost. My dvaja sa k sebe hodime. 😀 A tiez sa snad vsade pise, ake su ryby romanticky, pritom ja som niekedy tak neuveritelne racionalna, akoby som ani nebola rybou.

slavik
21. zář 2007

babky a čo hovoríte na spojenie ja 22.8. lev - panna a priateľ 26.2. vodnár. 🙂

sharlotta
21. zář 2007

Maruschka, neviem, ci je to dar, ale ja sa toho dost bojim a mam respekt, takze sa snazim tieto schopnosti nejak neprehlbovat, ale mame to v rodine, moja mama vzdy vie, co sa stane a uz sa par krat stalo, ze vedela, ze niekto zomrel a ked umrela otcova mama, tak sme v tu noc zahadne obidve nemohli spat a hrali sme do rana karty a rano nam volali, ze babka zomrela 😔 Ja to ale nechcem vediet a nechcem vediet, co sa stane. Takisto, ked sme havarovali, vedela som, ze sa to stane, ale samozrejme, ze som svojmu pocitu neverila a sadla som si do toho auta. 😖

pettru
21. zář 2007

dekuji, i sem si to tak myslela. jinak takovy schopnosti obdivuju, ale mam z nich strasnej strach... moje kamaredka je tak trochu "carodejka" a obcas z jejich prihod mam dost husinu

sharlotta
21. zář 2007

Deina, nebola by si prva ryba, ktora je racionalna. Ta romantickost sa nemysli ani tak ako ruzove okuliare, ale ako to, ze ryby su citlive duse.

sharlotta
21. zář 2007

Slavik, ak mi napises rok narodenia, zistim ti, ci si este lev, alebo uz panna. Mozes aj IP.

slavik
21. zář 2007

sharlotta poslala som ti IP. Inak ja si myslím, že som viac panna ako lev. Určite nemám typicke vlastnosti leva. 🙂

arabeska
21. zář 2007

hehe certica a co vravis na spojenie skorpion a panna 😀 😀 ?