Věříte v Boha a na anděly?

kukinka
5. kvě 2007

Verite v Boha?Existuji andele?

lyzenka
14. zář 2007

a čo spojenie baran-muž a rak-žena?

lyzenka
14. zář 2007

to mi mamina spomínala...že keď som bola malá išli sme na nejaký výlet autobusom a prednami sedela nejaká pani a stále sa otáčala a hovorila aké mám pekné oči....stále.....no a potom večer, že som taaaaaaak revala, že ma nemohli utíšiť....

sharlotta
14. zář 2007

Lyzenka, povedala by som, ze je to dost podobne, ako s tymi rybami, uz nemam prilis cas, musim padat.

certica
14. zář 2007

tak tu rovnocennost, hlavne partnersku beriem ako samozrejmost, inak by ma to svojim sposobom urazalo. nemam problem sa kvoli niecomu obetovat, ale cakam taku istu ochotu alebo aspon pocit, ze take nieco existuje, aj na opacnej strane. a co sa tyka domacich prac, myslim, ze to mame tak 50 na 50, aj ked teraz, ked som doma, spravim toho asi viac, nez ked som bola v zamestnani, ale je to moja vlastna iniciativa. ja som skor na take "povrchove upravy a prace", drahy je zas pedand a ide skor do detailu, ja na to nemam nervy, som vcelku bordelar, potrebujem mat v zivote a okolo trosku chaos, lepsie sa v nom vyznam, ako ked je vsetko tip-top ulozene

lyzenka
14. zář 2007

certica,
sme na tom podobne - s tým upratovaní.... :O))

sharlotta
14. zář 2007

Krista, uz viem, co som tym chcela povedat, ze mi ten vztah ryba-baran pride taky romanticky.
Racica je ina ako ryba, racica si vie povedat svoje priamo, ryba to nerobi az tak okato.

lyzenka
14. zář 2007

keby som si predstavila môjho manžela(baran) s mojou švagrinou(ryba)....no, asi by sa nezniesli.... :O)) - tam by sa o romantike vôbec nedalo hovoriť... 😀

lyzenka
14. zář 2007

tak ahojte nebíčkárky......idem do mesta... 😉 aspoň sa na to nebo po ceste trošku pozriem 😀

ramzesa
14. zář 2007

sharlotta diky 😉

bejca
14. zář 2007

ahojte mozem sa pridat ?

krista
15. zář 2007

Ahojky holky, ještě jsem trošku dočítala co jste včera probrali 🙂
Tvrdohlavý můj manžel je jen velmi málo a on mě zase naučil tím jak jsem s ním dlouho, abych taky nebyla zase tak tvrdohlavá, řekla bych že právě tím, že jsme "jiní" se jeden o druhého učíme těm kompromisům, neni to vždycky jednoduchý a obvykle když se neshodneme tak se jedná o prkotinu, u vážnějších věcí to zatím vždycky klaplo 😀 🙂

Děkuju, že jste si na mě našli chvilku a rozebrali nás 🙂

karla6
15. zář 2007

Sestřenka mého manžela věřila v Boha a modlila se k němu do té doby, než se jí dva dny před termínem porodu uškrtilo dítě na pupeční šňůře.

musko
15. zář 2007

Ahoj baby!
A čo blíženec žena a vodnár muž a panna syn?

certica
15. zář 2007

ja len v rychlosti...
musko, blizenec+vodnar je super kombinacia bez ohladnu na to, kto je zena a kto muz a dokonca aj ta panna je fajn, i ked vztah znameni rodicia vs deti je zase trosku o inom a z ineho hladiska, lebo tam nejde uplne o rovnocenny vztah

certica
15. zář 2007

tak este medzi obliekanim 😀 : vodnar aj blizenci su voci sebe navzajom dostatocne tolerantni, hlavne co sa slobody, volnosti tyka, obidvaja ste zrejme spolocenski a radi sa stretavate s kamaratmi a znamymi, cize urcite sa nejak extra neupinate len na seba, ale mate aj siroky okruh inych ludi, ktorymi sa radi obklopujete. na druhej strane, ked ste spolu, pravdepodobne sa nenudite

musko
15. zář 2007

dik 😵 😵

cervena_ciapocka
15. zář 2007

Čo môžeme vedieť z biblie o anjeloch:

- Boli stvorení pred človekom - (Jób 38, 4-7).
- Sú o niečo lepší ako ľudia - (Ž 8,6).
- Neženia sa (Mk 12,25).
- Je ich veľa - Ž 68,18; Hebr 12,22; Ap 5, 11; Mt 24,31;
- Slúžia ľuďom - Hebr 1,14.
- Ochraňujú ľudí - Ž 34,8.
- Slúžili Ježišovi - Mt 4,11; Mk 1,13; Lk 22,43.
- Čast z nich sa postavila proti Bohu a slúžia Luciferovi (satanovi, diablovi čertovi) Zjv 12,9; Mt 25,41.

sharlotta
15. zář 2007

Karla sorry, ale takych ludi "milujuem". Boh mi je dobry len ked robi to, co ja chcem a co sa mi paci? Ked je(resp. bola)veriaca vie, ze kazdy z nas ma svoj kriz a Boh nas netresta, ale to, co sa nam stane ma svoj vyznam.

karla6
15. zář 2007

Sharlotta, tak to velmi snadno odsuzuješ někoho, kdo prožil něco takového.

kajjinka
15. zář 2007

karla6, mam pocit, ze sarlota neodsuzuje, ale naznacuje, ze jeji vira asi nemela pevny zaklad...

petruci6
15. zář 2007

ahojte tu sa riesia znamenia,to je nieco pre mna 🙂
co zena-rak a muz-ryba?

karla6
15. zář 2007

Kajjinko, to je přece jedno, o to tady vůbec nejde. Jaký pevný základ? Něco takového přece ve víře v cokoli neexistuje. Každý má právo přehodnotit svůj postoj k čemukoli, i k Bohu.

sharlotta
15. zář 2007

Kajjinka, vystihla si to. Karla, kto nechce, nikdy nepochopi, ty mas na to vyhraneny nazor a viem, ze ta nikto nepresvedci. Zivotna tragedia nie je dovodom, preco prestat verit v Boha. Ak je niekto skutocne veriaci, tak vie o com hovorim. Z tvojich prispevkov citim, ze si zo zasady proti viere a to je potom tazko diskutovat. Neodsudzujem nikoho, len poukazujem na to, ze prava viera je o niecom inom. Nepochybujem o tom, ze to bolo pre nu tazke a ze je to hrozna skusenost.

karla6
15. zář 2007

Já jsem věřící v Boha. Věřím v něj a modlím se k němu každý den. Ale je pravda, že si nenechám vykládat slovo boží od nějakého pedofila v kostele. Bůh promlouvá přímo ke každému z nás a není důvod si to nechat překrucovat slovy názorové ideologie jakékoli sekty.

sharlotta
15. zář 2007

Karla, do kostola nechodim(chodila som) a okrem detskej biblie som neprecitala ziadnu inu, ale nie kazdy knaz je pedofil. Nie vsetko, co hlasa Vatikan je pravda, ale zasady viery su pravdepodobne rovnake pre vsetkych.

karla6
15. zář 2007

Žádné zásady víry neexistují. Bůh je jako milující rodič, který každého vede, když ho požádá, každému pomůže, když ho požádá a nikdy nikoho za nic netrestá. Je součástí nás a my jsme součástí jeho a kdo tomu chce dávat hranice a stanovovat "zásady", tak i ten na to má své právo, protože je to potřebné k jeho vývoji. Ale naše spojení s Bohem nemá žádná omezení ani zásady.

kajjinka
15. zář 2007

karla6, v zasade souhlasim s tvymi pripominkami, ale jedno zapominas, zalezi na tom, jestli veris i v jezise krista, ze byl bozim synem, jinak spojeni "chodit do kostela" opravdu nevystihuje viru, ovsem reknu to asi takhle, pokud milujes sveho muze, budes s nim chtit byt co nejcasteji, pokud tedy milujes Boha, budes chodit do kostela casto, protoze on tam "prebyva", stejne jako v kazdem vericim prijimajicim jeho telo a stejne jako na miste kde se dva a vice modli a to ted vychazim z Pisma svateho, kdo ma usi at slysi 🙂

kajjinka
15. zář 2007

apropos karlo6 zda se mi, ze ty jsi katolickou viru odmitla zhruba na urovni "nasichprababicek" modlicich se otcenas a zdravas v priseri kostela ...myslim, ze spousta katoliku i evangeliku proziva viru zivou a naprosto jinak

karla6
15. zář 2007

Kajjinko, pokud se někdo dokáže cítit Boha jen v kostele, tak je to jeho věc. Bůh je všude, je v lese, doma, v moři, v hospodě, na poli v každém z nás, prostě úplně všude a všude stejně silně, tak není důvod, proč by nebyl i v kostele. 😀 V žádném případě neodsuzuju lidi, kteří chodí do kostela, ale Bůh je s nimi úplně všude stejně. Když je baví chodit do kostela, je to jejich věc. Ale nemusí tam chodit za ním.
Věřím i v Ježíše Krista, byl to jeden z viditelných poslů Boha, ale konkrétně křesťanská církev jeho poslání tady opět (jako všechno) celé překroutila tak, aby získala bohatství a moc.

kajjinka
15. zář 2007

Ty asi nečteš pořádně to, co druhý napíše viď? povídáš si svou a chceš někoho jen vehementně přesvědčit o své pravdě a naštvat, no nic ve zlém, takže končím, protože to nemá význam bavit se s někým, kdo nemá zájem druhého vyslechnout a reagovat přesně na to, co napíše...ano Bůh je všude 😉 akorát pro opravdu věřící v Ježíše Krista a v to, co nám daroval při poslední večeři je "ZTĚLESNĚN" Vv kostele nebo všude kde je ve svátosti těla, no nic, mějte se tu pěkně a ať vás Pán provází 😵