Věříte v Boha a na anděly?

kukinka
5. kvě 2007

Verite v Boha?Existuji andele?

expertka8
5. kvě 2007

..kutinka...na temu anjeli+duxovia sa aktualne pise zde 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

...a tema "Boh"...uuuf..tazka tema do fora...aj ked u mna jednoznacne jednoduxa otazka...ANO..verim 🙂

maca793
5. kvě 2007

v boha neverím a neverím ani v anjeloch, ale verím v niečo čo je okolo nás a že niečo tam niekde ďaleko vo vesmíre žije. neverím na duchov a ani na prevtelenie sa niekoho do niekoho ani na posmrtný život.

tiki
5. kvě 2007

Pro mne je ta otázka taky celkem jednoduchá. V Boha prostě věřím 🙂 . A jsem za to moc ráda 🙂 🙂 🙂

expertka8
5. kvě 2007

...anjeli...

Hierarchia anjelov

Podľa Biblie sa rozlišuje deväť anjelských zborov:

* 1.Cherubovia
* 2.Serafovia
* 3.Tróny
* 4.Kniežatá
* 5.Sily
* 6.Panstvá
* 7.Mocnosti
* 8.Archanjeli
* 9.Anjeli

Rozdelenie

* Archanjeli - plnia dôležité úlohy

- Michal, Gabriel, Rafael - najznámejší archanjeli. Kniha Zjavenia hovorí, že iba 7 anjelov je najbližšie Boha. Rovnako to vyznáva aj židovstvo.

* Serafíni - „horiaci“ spievajú na Božiu slávu

- Michal, Serafiel, Jehoel, Uriel, Kemuel, Metatron, Natanael

* Cherubíni - podopierajú Boží trón, ťahajú Boží voz, slúžia Bohu ako bytosti, na ktorých sa vezie a lieta, strážia jeho vlastníctvo, zakrývajú Božiu archu.

- Gabriel, Cherubiel, Ofaniel, Rafael, Zofiel, Satan

* Anjeli - napríklad anjel strážca
* Nebeské vojsko - je k dispozícii pri riadení sveta.

Mená

Najznámejšie mená anjelov

* Azazel
* Azrael - archanjel, „anjel smrti“
* Barbiel
* Gabriel - archanjel, zvestoval Márii, že bude Bohorodička
* Hamaliel
* Cherubiel
* Jehoel
* Kemuel
* Metatron
* Michal - archanjel, bojoval proti Satanovi
* Nišroch
* Orifiel
* Rafael - pomáhal Tobiášovi
* Serafiel
* Uriel
* Zofiel

* Lucifer - postavil sa proti Bohu. Meno znamená „nosič svetla“
* Satan - meno znamená „protivník, nepriateľ“

expertka8
5. kvě 2007
janinah
5. kvě 2007

Verím,že existuje Boh,aj anjeli a učím viere aj moje deti.Mám zážitok z detstva,ktorý moju vieru umocnil,videla som niečo zvláštne a nezabudnuteľné na jednom pútnickom mieste.Viem,ku komu sa mám obrátiť,keď mám problémy (ale nielen vtedy) a neviem si predstaviť,kde hľadajú pomoc neveriaci a trocha ich aj ľutujem v tomto smere.Novinár sa ironicky pýtal kozmonauta,či existuje Boh,či ho tam hore videl. Kozmonaut odpovedal,že až tam hore uveril v existenciu Boha, aj keď ho nevidel, lebo ten obrovský vesmír musí niekto riadiť.Všetkým želám,aby pocítili pomoc a ochranu Boha (aj keď ho nazývajú akokoľvek) vo svojom živote.

elliana
6. kvě 2007

verim v Boha aj existenciu anjelov

haluskacz
6. kvě 2007

kukinko, proc se na to ptas? Mas nejakou zvlastni zkusenost?
Za sebe mohu rici, ze jsem se s Bohem setkala, i s demony a andely. Kdyby sis o tom chtela vic popovidat, napis mi IP.

pikha
6. kvě 2007

kukinka, 1.ano, 2.ano 🙂 a pridavam sa k haluske, preco sa na to pytas, vyskytlo sa ti nieco?
expertka, myslim ze kukinka sa skor pytala na osobny nazor nez na linky 😉

siskatan
6. kvě 2007

áno 🙂

expertka8
6. kvě 2007

..pikha...prepac..netusila som ze to bude prekazat...uz sa "polepsim" 😅

lusinta
6. kvě 2007

Zajímavé téma...
jen nevím,kdy všechny ty zajímavé diskuze budu stíhat číst🙂
Taky věřím v Boha, a Bohu...
haluska-o tvém setkání bych chtěla vědět víc...Nechceš to napsat sem všem(anebo alespoň mě do IP)?

pavlinka3
6. kvě 2007

v Boha věřím, ale do kostela nechodím, zastávám totiž názor, že když nás Bůh všude vidí, tak přece nemusím chodit do kostela - celkově se mi církev (ať už jakákoliv) zdá jen jako dobrý JOB a všechno to bláznění okolo jako cirkus - Bůh je a ví co se mi odehrává v hlavě, takže když nějakého svého činu lituji, tak to ví, i když se nejdu vyzpovídat do kostela

haluskacz
6. kvě 2007

lusinto, to je na delsi vypraveni, takze ti rada napisu, ale verejne diskuse tim zahlcovat nebudu 😀

pavlinko, a co bys rekla tomu, ze cirkev jsou vlastne uz dva lidi, ktere spojuje jejich vira a kteri se sejdou a povidaji si o svem zivote s Bohem?

pavlinka3
6. kvě 2007

haluskacz - to by ovšem znamenalo, že tady v této diskusi je taky církev 😉 - ty ale víš, jak jsem to myslela 😉

haluskacz
6. kvě 2007

pavlinko,
to vis, ze vim, jak jsi to myslela. Ale zajimalo by me, proc si myslis to, co si myslis. Mas nejake spatne zkusenosti?

kim
6. kvě 2007

No to je teda téma!!!!!!Už mě začíná jistá Kukina docela s...!!!!Zakládá za den několik témat a úplně mimo mísu!!!!Nadhodí otázku a už nereaguje!!!!!

sisstin
6. kvě 2007

kim: souhlas 😉

gedren
6. kvě 2007

Ja kopu za jinej tym ;), jsem praktikujici buddhistka. Takze na to nahlizim trosku z jinyho uhlu, proste vsechno je rizeny pricinou a nasledkem a vsechno se da vysvetlit, aniz by se do toho musely zatahovat nejaky nadpozemsky sily 🙂

kukinka
autor
6. kvě 2007

Kim: nejsem cely den na konikovi jako treba Ty 😉 Mam i jine zajmy.Proto reaguji az dnes.S tim,ze Te me ankety jak ses sproste vyjadrila s...o 😀 tak to me nevadi.Kdyz nechces,vubec sem neprispivej a mas klid.Ja rada s lidma komunikuji a proc bychom se nemohly bavit i na jine tema,nez jsou deti,porody,kojeni,atd. 🙂 Takze pokud Te ankety neoslovily,nepis sem.Diky!

Haluskacz:Ja jsem taky neco malo prozila ale neumim si to vysvetlit,rada Ti napisu a muzem pokecat 😉

kyri
4. čer 2007

kim a sisstin: jste ve volné diskusi, tak proč by mělo být tohle téma mimo mísu?

kukinka: docela mě tvoje témata baví, i když do nich nepřispívám - jsou tady na koni docela neotřelá 😀

lenkabu
4. čer 2007

Kim a Sisstin: prosím o trochu tolerance, do diskuse která vás s..e nemusíte přece chodit ☹ Je nás dost, které Kukinky ankety baví.

Já věřím spíše v Bohy, jsou mi blízká pohanská náboženství, nejvíce mně oslovuje keltské náboženství...v žádné skupině nepraktikuji, pokud mám potřebu udělat rituál, vykonám ho sama v přírodě.

melory
4. čer 2007

maca793, len aby ta daky duch neprisiel mrknut 😉

krista
4. čer 2007

Věřím v to, že se každý narodíme několikrát, ale už jako jiná bytost, která si svou minulost nepamatuje 😉
V Boha nevěřím, i když si občas myslím že tam nahoře nebo kdekoliv jinde je někdo kdo s námi manipuluje.
A na to, že můžeme komunikovat s mrtvými také věřím, často se mi zdá o tátovi, který mi umřel, objímáme se a brečíme, proč by se tohle zdálo kdyby v tom nic nebylo 🙂

andira
4. čer 2007

Ja verim v Boha, andely 🙂 a na to, ze se rodime v ruznych zivotech, s ruznymi ukoly.

katarinas
4. čer 2007

Ja si myslim, ze clovek by mal v nieco verit... a nech si to nazve akokolvek... castokrat clovek aj veri, len si to nechce priznat. Mozno prave preto, ze to nevie pomenovat... 😉

andik
5. čer 2007

Možná jsem naivní,ale věřím v dobro v lidech. 😉

melory
5. čer 2007

ja som zas tak naivna, ze si mysim, ze ked claovek cini dobro je v spojeni so svetlom a ked zlo tak je v spojeni s temnom

andik
5. čer 2007

melory, to si myslím taky,takže jsme naivní dvě 😀

melory
5. čer 2007

mozno nasa naivita je vcelku prospesna - pre nas