Věříte v Boha a na anděly?

kukinka
5. kvě 2007

Verite v Boha?Existuji andele?

karla6
15. zář 2007

Já jsem nechtěla nikoho naštvat. Nevím, proč to tak bereš. Podle mě jsme tu jen diskutovali o něčem, kde každá můžeme říkat své názory, protože jsou to všechno filozofické otázky, na které existuje tolik odpovědí, kolik je lidí. 😉

kajjinka
15. zář 2007

Jo diskutovali, jenže to se dělá trošku jinak 😉 měj se hezky

karla6
15. zář 2007

Já pořád nechápu, proč jsi naštvaná. Jestli jsem se tě nějak dotkla, tak se omlouvám. Neodsuzuju tebe ani tvé názory, jen jsem se k nim v dobré víře vyjádřila. Obě jsme si rovny a Bůh je v každé z nás stejně a obě jsme jeho součástí.

kajjinka
15. zář 2007

Nemusíš se mi přece omlouvat, já nejsem naštvaná, jen mě nebaví rozhovor s někým, kdo si vede svou a nereaguje argumenty, ale nic proti tobě, jen vím, že by ta diskuze nikam nevedla, tak jsem ji prostěvčas ukončila 😉

karla6
15. zář 2007

Aha, tak už to chápu. Pokud někdo nemá stejné názory na víru v Boha jako ty, tak si mylíš, že tě chce naštvat. 🙂

kajjinka
15. zář 2007

Jo, teď jsi na to kápla 😉 mě ale šlo o ty argumenty víš, diskuze, né napsat sem svůj názor a čekat, že ti ho všechny odsouhlasíme...tak pa a nezlob se

karla6
15. zář 2007

Já se v žádném případě nezlobím a nečekám, že by mi někdo odsouhlasoval mé názory, to přece není významem diskuze. Významem diskuze je různé názory a pohledy na problematiku si vyměňovat. 😉

kajjinka
15. zář 2007

jo, přesně tak, tak pěkné odpoledne a Pán s tebou

karla6
15. zář 2007

Bůh je s námi pořád. S každým.

kajjinka
15. zář 2007

Jo a proč si to tedy nepopřát, že? 😀

lili91
15. zář 2007

Verim v Boha celym srdcom. Zmenil moj zivot a dal mu zmysel. Je mi silou, oporou...a nielen tym.

atomix
15. zář 2007

V boha nevěřím z mnoha důvodů.

atomix
15. zář 2007

Jak si pak vysvětlujete, že bůh připouští tolik nespravedlností a utrpení? 😕 Mají novorozenci nějaké hříchy nebo trpí za hříchy z předchozích životů?

andrea.m
15. zář 2007

verím v boha celou dušou.do kostola chodím lebo boh tam ku hovorí prostredníctvom kňazov a tiež preto že v kostole je TICHO a to už v dnešnom svete nie je hocikde.a v tichu je boh.

atomix ale boh dal predsa každému človeku rozum a slobodnú vôľu.

sharlota a čo povieš na znamenia žena blíženec a muž baran?

atomix
15. zář 2007

Rozum je výsledkem evoluce a svobodnou vůli církev lidem bere.

kajjinka
16. zář 2007

atomix to je věc názoru, mně naopak ohromnou svobodu dal, svobodu od strachu, bolesti, negativních emocí, pověrčivosti apod., ale chápu, že neveřící církev může vnímat tímto způsobem, opak je ale zaplať Pán Bůh pravdou 😵 vždycky máš přece na výběr, zda věřit, nebo ne

k těm novorozencům:zlo je na světě stejně jako dobro, Bůh jako ´dábel, tudíž umírají i nevinní lidé...Bůh chraň, aby se nám to někomu stalo

navíc,nic ve zlém, ale jak můžete říkat, že jste nevěřící , když věříte ve znamení, černé kočky apod

petrunka_01
16. zář 2007

🙂

katarinas
16. zář 2007

Atomix, ked som si ja davala tuto otazku, dostala som odpoved (v podstate celkom logicku), ze Boh nechal zomriet vlastneho syna pre hriechy inych ludi... a docitala som sa, ze deti trpia za hriechy svojich rodicov, ale je aj ina verzia a sice, ze kazdy si prideme na tento svet "splatit svoj dlh" z predchadzajuceho zivota...
Ja v Boha verim, ale neverim v "moc" knazov, preto do kostola nechodim, idem tam len ked citim potrebu s niecim sa vnutorne vysporiadat, pomodlit a ziskat vnutorny pokoj...

kajjinka
17. zář 2007

katarinas...ja v moc dobrych knezu verim, jeden takovy vzdycky kdyz jde krtit do nemocnice umirajici novorozene v inkubatoru na "posledni chvili" tak mu druhy den pak vola primar, ze patrne uveril, protoze miminka, ktera den predtim umirala, se maji cile k svetu, takze tak

nemyslim si, ze by kdokoliv pykal za hrichy jinych, ani, ze splacime nejaky dluh, spis vsechno souvisi se vsim a co udelas spatne dnes, se muze projevit za X let, Pan si nás vede, abychom tu kazdy plnili nejakou sluzbu podle svych moznosti

hubatajitka
17. zář 2007

katarinas nemyslím si,že píšeš pravdu. 😉

sharlotta
17. zář 2007

Atomix, Boh neberie ludom slobodnu volu, naopak, zdoraznuje, ze sa rozhodujeme sami za seba. Kazde zlo, aj dobro sa vracia nejakym sposobom spat a bohuzial, niekedy sa dostava aj k nevinnym ludom. Ako uz niekto pisal, aj z fyziky vieme, ze kazda akcia ma svoju reakciu. Suhlasim s tym, ze evolucia je nespochybnitelna, ale je smiesne tvrdit, ze co nevidime, neexistuje. Keby si sa viac zamyslala, mozno by si postupne nachadzala aj odpovede na svoje otazky. Nie vsetci knazi su zli a nie vsetci su pedofili, ako napisala napr. Karla. Su aj knazi, ktori si plnia svoje poslanie a je ich dost. Ja osobne do kostola chodim iba obcas (predtym som chodievala kazdu nedelu a sviatok), ale dospela som k nazoru, na zaklade viacerych uvazovani a citania, ze nie je potrebne chodit do kostola, aby sa clovek modlil. Kostol a chodenie do kostola ma udrziavat tvoju vieru zivu a do kostola sa chodi pocuvat Slovo Bozie a rozvijat svoju vieru, nie je to ale nevyhnutne a nie je hriech do kostola nechodit, zalezi to od kazdeho jednotlivca a jeho potrieb. Co sa tyka katolickej cirkvi, tak neverim kazdemu slovu a dost vela faktov je prekrutenych, to mi ale nezabrani verit v Boha.

katarinas
17. zář 2007

hubatajitka, co konkretne mas na mysli? Kazdy mame svoje vysvetlenie, s ktorym sa dokazeme stotoznit. Mne toto postacuje... 😎

kajjinka, viem, ze je vela aj dobrych knazov, ale vacsinou sa mi podarilo stretnut tych, ktory ma o svojej cistej mysli nepresvedcili... posledne to bolo, ked mi nechceli pokrstit dcerku len preto, ze krstni rodicia nemali birmovku... nic ine ich nezaujimalo, len ich predpisy... Nastastie sa nasiel dobry, ROZUMNY knaz, pre ktoreho je dolezite zbavit nevinne dieta smrtelneho hriechu... toto je poslanie knazov, nie strnulo dodrziavat predpisy, ktore si vymyslaju vyssi predstavitelia cirkvi...
Keby som byvala v dedine, kde posobi tento knaz, rada by som si zasla na omsu kazdu nedelu...

Sharlotta, plne s tebou suhlasim. Mne osobne raz na spovedi povedal jeden starucky knaz (ked som sa vyznala z hriechu, ze nechodim do kostola), ze nie je tak dolezite chodit do kostola, dolezite je mat vieru vo svojom srdci a kazdy den Bohu venovat svoju chvilu...

kajjinka
17. zář 2007

katarinas...s tim kostelem mas pravdu, kazdy ma chodit na msi svatou podle toho, jak to citi a kdyz si povidas s Panem i pres den, je to uplne super 🙂

jinak k te birmovce...kmotr by ji mel mit, protoze castecne zodpovida za duchovni rust ditete, nicmene zatim vim, ze u nas se da z kazdym knezem nejak dohodnout, trebas i na tom, ze se pripravi kmotr k prijeti teto svatosti pozdeji, proc to u vas tak neslo?

katarinas
17. zář 2007

Kajjinka, jedinu moznost, ktoru nam dali bola, aby sme si nasli niekoho, kto birmovku ma a bude krstnym pro-forma... Aky to ma vyznam??? 😠 Za krstnych rodicov som malej vybrala ludi, ktorym doverujem a viem, ze keby sa nam (nedaj Boze) nieco stalo, o malu sa nam pekne postaraju... Nechapem, preco je birmovka tak dolezita, ved sobaseni su v kostole a starsie dieta uz ma aj prve svate prijimanie... su to dobri ludia a to je pre mna dolezite...
Trnavska arcidieceza je velmi skostnatena... Mali sme vsak aj dobreho mladeho knaza, chalan uplne v pohode, ale prelozili ho na Zahorie... 😒 Tych "pokrokovych" sa zrejme zbavuju... 🤐

musko
17. zář 2007

katarinas - máš úplnú pravdu....žiaľ

smejko1
19. zář 2007

dakujem shartta a certica - skoro vsetko (aj sexik)😉 na nas plati, len moj skorpion neni moc ziarlivy (alebo ja mu nedavam nato podnety 😀 )..a skor ja som ziarlivka 😖 . Nudit sa nenudime, niekedy by mi aj viac pokoja a kludu prospelo ☹ A dost presne je pomenovanie: minanie sa navzajom.... my totiz mame dost podobne tuzby a nazory ALE vacsinou v inom case ☹

deina
20. zář 2007

A co tak baran a ryba? Ja som ryba, on baran a vraj sa k sebe vobec nehodime. 😀 Pritom spolu vyborne vychadzame hadam vo vsetkom.

deina
20. zář 2007

A uz som to tu nasla. 🙂

sharlotta
20. zář 2007

Mna by strasne zaujimalo odkial chodite na to, ze sa k sebe nehodite, lebo baran a ryba je podla mna celkom dobre spojenie....

sharlotta
20. zář 2007

Certica a co ty si myslis o spojeni skorpion/byk, to by mna teraz zaujimalo...