Věříte, že děti vnímají nadpřirozeno mnohem citlivěji?

chrobacik13
16. črc 2014

Maminky,ráda bych se zeptala na vaše názory a zkušenosti.Věříte na to,že děti vnímají nadpřirozeno mnohem citlivěji než dospělí?Třeba často jsem četla,že si malé děti v pokojíčku(když jsou tam sami) povídají s "někým" nebo ukazují do prázdna a pod.Máte s tím zkušenosti?Nechci vymyšlené strašidelné příběhy,jenom bych ráda znala názory,jestli se vám někdy něco podobného stalo s dětma,nebo vám osobně 🙂

missymici
16. črc 2014

Existuje něco,kazdy tomu rika jiank,a ma jiny nazor co existuje.Deti toho vnímaji mnohem více než dospěly.JSou vnímavejší,otevřenější,upřimnějšÍ,DUVĚŘIVEJŠÍ.Je to uplne normalní,že deti takhle komunikuji s "nekym" andel,duch,známy,minulost...

chrobacik13
autor
16. črc 2014

Mám totoiž kamarádku s chlapečkem něco málo přes rok,kt. nedávno začal takhle komunikovat a kamarádka když už jí to přišlo divný a začal volat dědečka(umřel týden před jeho narozením),začala pátrat..dočetla sa práve to,co jsem psala v úvodu,ale ona vše,co se nedá rozumně vysvětlit zásadně odmítá 😒 Je z toho zoufalá a nevím už jak bych jí vysvětlila,že tohle se prostě děje.U nás doma jsme s "duchama" docela v pohodě 😀 často se nám stávají divný věci,ale bereme to,jenom nevím,jak bych jí pomohla,když o tom i odmítá mluvit

missymici
17. črc 2014

@chrobacik13 hm,..nemela by toto cíteni u kluka potlačovat-Kluk by mel od ni citit duveru a pochopení,mela by s nim o tom zacit mluvit,ptat se ho,..Jinak to v nem potlaci a on o tom už mluvit chtit nebude.To je tezke,když o tom odmita ona sama mluvit,mela by to prijmout a brat to tak jak to je,naopak klukovi s tim pomoct a pochopit ho.

duvi21
17. črc 2014

Jj, verim tomu, ze malinke deti vnimaji veci "mezi nebem a zemi" a az diky dospelym a jejich reakcim v sobe tohle duchovni vnimni potlaci. Je to velka skoda, pak se to nekteri v dospelosti zase ucime vnimat a rozum nam to kazi. Myslim, ze se od malych deti muzeme hodne ucit. Mela jsem ve skolce holcicku, ktera sice byla vnimana nekterymi nejen ucitelkami (proste dospelymi) jako "problemova", ale byla uzasne vnimava, byt nekdy agresivni i na deti, ona byla ta, ktera okamzite vycitila, kdyz jsem nebyla ve sve kuzi a neco me trapilo, prisla a objala me, byla hodne citliva a treba ve trech letech kreslila na vsechny obrazky krasne dusicky a andilky. Ta holcicka byla jeste hodne napojena na duchovni svet a myslim, ze ji to pomahalo ustat vse to zle okolo. Nikdy bych neodmitla dite, ktere prijde s nejakou informaci tohoto druhu, slovy: ale prosim Te, co to placas. Naopak, vazila bych si toho, ze mi to rekne a byla bych moc vdecna, ze se muzu od nej neco dozvedet. Je to dar.

helcenka
17. črc 2014

@chrobacik13 - moje malá, když si hraje sama, občas oslovuje imaginární osobu. Již několikrát jsem ji takhle poslouchala a občas pozorovala. Hraje si třeba s panenkou a najednou začne oslovovat někoho dalšího, má ho i pojmenovaného vymyšleným jménem. Říká mu třeba, aby je nezlobil (jí a panenku), nebo šel pryč a tak. Několikrát jsem si s ní o tom povídala, není to prý nikdo zlý, jen ji prý občas pokouší, ale nedovede popsat, kdo to je. Občas i řekne, že je s náma v pokoji, ale nic nedělá. Zatím to neřeším, jen sleduju, jestli malá nemění chování, jestli jí ta imaginární osoba nějak netrápí nebo neubližuje...

hanivasi
18. črc 2014

@chrobacik13 i já tomu věřím. Malej taky občas kouká mírně za mě přes rameno, je tam jen bílá zeď, a on se začne usmívat. Tak je mi jasné, že tam na něho "někdo" mluví či dělá ksichtíky....
a není se čeho bát, jsou tam, aby nás chránili.....třeba je tam babička, děda.....

bubbi
18. črc 2014

Já tomu taky věřím. Naše malá se občas na "někoho"usmívá, přesně jak píše @hanivasi
Když jsme u našich, jdu vždycky na hřbitov a posledně jsem ji vzala s sebou. Celou dobu byla v pohodě, ale u jednoho hrobu začala najednou brečet a uplně křečovitě se mě držet. Uklidnila se, až když jsem ji vzala na ruce a odešla s ní pryč. V tom hrobu je už léta pochovaná jedna osoba z rodiny, která se kdysi dost špatně zachovala vůči druhému, takže moji rodiče i prarodiče ji neměli rádi..

vrtelka
18. črc 2014

Náš maly má na zahradě místo kam přijde kouká do nebe a začne se trást a směje se,už jsme si z babi říkali,že si tam chodí ovídat.Děláto,už 4.měsíce.

calimero92
18. črc 2014

Moje maličká má pět týdnů a občas se zakouká do rohu místnosti a vydrží tam civět fakt dlouho a někdy se rozpláče :( docela mě tím děsí obzlášť když je tatínek na noční a jsme tu samy dvě, takže se snažím aby se tam nekoukala když ji beru do náruče

calimero92
18. črc 2014

A co vím tak moje sestřenka je jí 8 tak si občas tak hraje od malička, že si povídá s někým imaginárním, měli jsme doma takovej ten telefon napojený na zvonek, nefungoval bylo to v pronájmu a ona u něho vydržela třeba i hodinu si vykládat s "někým" takže jsem na stoprocent přesvědčena, že děti tohle vnímají

susanne88
22. črc 2014

@chrobacik13 Ano....hodně jsme si o tom četla a je to tak...mojeteorie je taková...nejsme ještě tak zkažení, abychom zapoměli na to odkud ( naše duše ) pocházíme...pak výchovou našich rodičů zapomínáme-slepneme a přestaneme vnímat. protože to něco přece neexistuje, když nemáme důkazy ne?',!....:D

a druhá část mé teorie je, že když se blíží naše hodina H, několik dní týdnů před, začneme ty věci opět vnímat...rozpomínáme se, protože se brzo vrátíme domů.

a nevnímají to jen dětišky a starší lidé, ale i zvířata....🙂

chrobacik13
autor
22. črc 2014

@susanne88
@calimero92
@vrtelka
@hanivasi
@bubbi Holky díky,dám jí to pak přečíst,snad pochopí,že to není nic zlého a hlavně,že to nejsou jenom vygooglené články na toto téma.Naše malá brebentí téměř od narození,takže mě nikdy ani nenapadlo přemýšlet jestli si povídá "s někým",manžel nikdy ničemu nadpřirozenýmu nevěřil,než jsme začali žít spolu 😀 pak si nějak zvykl,že se čas od času samo zapne rádio vypojené ze zásuvky,že nám za dveřma poběhují černé stíny atd.vždy se jenom usměju a řeknu,že je to Lenička-manželova nejstarší sestřička,zemřela v 15 letech na rakovinu mozku ☹ ☹ Nikdy žádné duchařiny neřešíme,ale na tohole jsme prostě zvyklý,malý budou 4 roky,takže to nevnímá,ale jednou si s ní taky budu muset promluvit i na toto téma.
@calimero92 manža taky chodí na noční a kdyby mi tohle udělala malá,asi mě vezou,já bych se bála 😅