Vermikompostování

lentilka11
29. zář 2008

Při vermikompostování se využívá schopnosti žížal přeměňovat rostlinné zbytky na velmi kvalitní organické hnojivo - vermikompost. Tento způsob kompostování ocení lidé, kteří nemají vlastní zahradu, na které by mohli kompostovat. Vermikompostér lze umístit na chodbu, na balkón, do garáže, dílny, kuchyně nebo do třídy ve škole či do kanceláře. Při dodržování správných zásad vermikompostování obsah kompostéru nezapáchá.

Naše domácnost produkuje tolik kompostovatelného odpadu, až je škoda, že to vyhazujeme do směsných kontejnerů. Bydlíme v paneláku, chatu se zahrádkou nemáme, jen lodžii mimo byt, takže možnosti jsou omezené. Kuchyňský mikrokompostér za víc než 10000,- pomíjím, stejně tak hotový vermikompostér (3500,- - i to je dost).
Zajímalo by mě, jestli má někdo z vás zkušenosti s výrobou vermikompostéru?
Přesto bych se od vás ráda dozvěděla nějaké tipy a praktické rady, abych se zjara mohla pustit do výroby 😉
- teď už je na žížaly na balkóně zima a přece jen - bez vašich zkušeností- se to neodvážím postavit jen tak do kuchyně..

lentilka11
autor
29. zář 2008

tak se omlouvám administrátorům stránky za ty odkazy-nedošlo mi, že se jedná o kontakt na "firmu" 😅
no a zároveň se trochu posunuju v diskuzích nahoru..nikdo nic neví k tématu?

pajik82
13. dub 2016

Je tady někdo kdo kompostuje s žížalkama? Ráda bych znala vaše zkušenosti, poznatky, začínám 😎

wrenny
5. led 2017

Ahojky, tak já právě objednávám vermikompostér.. po dlouhém rozhodování to vypadá na nejlepší volbu (byt bez zahrádky a balkonu). Vybrala jsem velký dřevěný, i když ty plastové jsou designové.. ale bojím se, aby se tam vešlo dost žížal i zbytků 🙂 Najde se někdo, kdo už má zkušenost? Jsem z toho trochu nervózní, aby to nebyla zbytečná investice..

lemure
5. lis 2018

Ahoj, přidávám se s dotazem na zkušenosti.. Máte někdo doma? Měli jste a zrušili?

treasurka
18. bře 2019

Ahoj, obnovuji diskuzi. Je tu někdo, kdo kompostuje v paneláku? Ráda bych se do toho pustila a mám pár otázek... =)