Věšení záclon v těhotenství. Smí se to?

janacu
26. zář 2006

Ahoj holky,

včera jsem náhodou musela vyprat záclony a potom jsme telefonovali s mou šéfovou. Tvrdila mi, že se v těhotenství nesmí zdvíhat ruce - tudíž ani věšet záclony ani prádlo na šňůru. Tak mě zajímá, jestli je to jen taková pověra nebo pravda?

janaboris
25. led 2008

Moje sestra je v 6 měsíci,chodí do zaměstnání,stará se o své dva syny(7 a 4 roky),manžela a domácnost.Mladšího syna nosí v náručí,a z domácích prací dělá úplně všechno,sama mi řekla "kdo by to za mě udělal".Teď nedávno umývala okna a věšela záclony a mimi je v pořádku.Moje máma také prý dělala úplně všechno,dřív se tak nějak nic neřešilo...

Já jsem také v 6 měsíci,čekáme 1.miminko po IVF a můžu říct že okna se chystám umýt raději až po porodu,ale prádlo na balkón věším na šňůry,které jsou vyšší než já,takže se musím natáhnout,skoro každý týden.Trochu mám obavy,ale jak říká moje máma pokud mám miminko donosit tak je donosím.

Kamarádka nedělala žádné namáhavé práce a přesto se jí narodilo miminko s omotanou pupeční šňůrou.

Ještě jsem našla tento příspěvěk na který odpovídá MUDr. Miroslav Břešťák
18.7.2006
Dobrý den. Prosím o Váš názor na "věšení prádla" v těhotenství a jiné "natahovací" pohyby vzhledem k možnosti zamotání miminka do pupeční šňůry. Jsem v 26tt a zaslechla jsem, že při věšení prádla může právě dojít k omotání pupeční šňůry. Vzhledem k tomu, že jsem několikrát prádlo věšela na šňůry, ke kterým se musím mírně natáhnout nahoru, docela mě tato informace vyděsila. Děkuji a přeji hezký den.
Dobrý den,
to je informace asi jako že proti bouřce pomáhá svíčka hromnička....
Dostala jste se do šerého dávnověku bab pupkořezných....ne vážně, buďte naprosto v pohodě, tato informace je více než 100 let stará a zcela bezpředmětná.
M.B.

Každý by měl asi dělat to na co se cítí a co mu dovoluje jeho zdravotní stav.Pokud je nám něco nepříjemné,tak to přeci nebudeme dělat.

Já jsem v 17TT dělala velký úklid před Vánocema,snažila jsem se během jednoho dne udělat všechny domácí práce najednou,no a hned druhý den jsem začala špinit,jela jsem ke gyn a ta se mě hned zeptala jestli jsem neumývala okna.Pak mi řekla že mám nízko uloženou placentu a že díky tomu to může být.Naštěstí to druhý den přestalo.
Máma mi řekla že taky kolikrát špinila v těhotenství když se namohla,ale že si z toho nic nedělala.No ono je něco jiného mít mimi přirozeně a uměle...

Pokud si člověk není z něčím jistý,tak by se měl asi v první řadě zeptat svého gynekologa,ten zná náš zdravotní stav a řekne nám co můžeme za práce dělat a co ne.

Je sto lidí a každý má jiný názor a jinou zkušenost.Ale asi bude něco na tom že pokud máme mimi donosit tak můžeme dělat vše a donosíme je a pokud je nemáme donosit tak můžeme celý těhotenství ležet a stejně o mimi přijdeme.No ale přoč riskovat????

caira
25. led 2008

tak my nastesti zaclony nemame, takze ani nic nevesim a pradlo susim v susicce nebo na susaku, snury v byte nemame, takze ja to mam bez problemu 😀

pacna
26. led 2008

už dlho nepatrim tutok ale ja som pri prvej dcere vešala zaclonu poobede a v noci som trielila do porodnice. 😀

jankajs
26. led 2008

No ja neviem, tiež som tomu nepripisovala veľký význam. No dnes som si poupratovala trochu viac a veru, keď som na špičkách utierala od prachu druhú garnižu, riadne mi stvrdlo brucho. Tak som to radšej nechala, nebudem "chytať býka za rohy". Možno je niekto odolnejší a nič mu takého naťahovačky nerobia... neviem, asi sa treba posledovať, aby človek vedel, čo môže a čo už nie.

paolin
28. led 2008

ja byla poucena, ze natahovani ke konci tehu zpusobuje tisen plodu a pri vytirani podlahy a lezeni po ctyrech se mimco muze otocit hlavickou zpatky. tak proto se to nedoporucuje. zni to docela logicky 😉

sicilia79
29. led 2008

no moja švagriná maľovala izbu a o pár hodín už rodila.
Ja sa však priznám, že mňa ba napr. už ani v siedmom mesiaci nenapadlo umývať okná, vešať záclony a manžel by mi to ani vôbec nedovolil, keby som to robila

e.k.t
29. led 2008

jsme na tom podobně, manžel řekl že až budu mít pocit že je potřeba umýt okna a vyprat záclony, mám říct, že bych byla ráda kdyby to udělal a do kdy to chci mít hotovo a o víc se nemám starat. Jsem opravdu ráda že to takto bere.

berynka
29. led 2008

Jde o to, že se vytahuje děloha.

many
29. led 2008

i můj manžílek se mi nabídl,že jak budu chtít umývat okna,tak mu mám říct a udělá to za mě 😀 no je to moje zlato 😀 co bysme si bez nich počaly,že 😉 😉 😉