Věšení záclon v těhotenství. Smí se to?

janacu
26. zář 2006

Ahoj holky,

včera jsem náhodou musela vyprat záclony a potom jsme telefonovali s mou šéfovou. Tvrdila mi, že se v těhotenství nesmí zdvíhat ruce - tudíž ani věšet záclony ani prádlo na šňůru. Tak mě zajímá, jestli je to jen taková pověra nebo pravda?

atam
6. říj 2006

Ahojte,babky,robte len to,na čo sa cítite,čo vám telo dovolí.Ja som umývala okno a vešala záclony ešte 4 dni pred pôrodom.
Ale bacha,myslite na babatko a na seba.

sarik33
12. říj 2006

zdravím všechny těhotné maminky 🙂 🙂 jsem právě v 39 týdnu těhot...bude to můj třetí porod,takže by se dalo logicky předpokládat,že třeťorodičky 😉
jako takové,by měly odrodit mnohem dříve,než udává termín.Tak například včera jsem dověsila záclony a domyla okna v bytě 3+1,večer jsme si s manželem troufli i na milování...no a chcete vědět jak to dopadlo? 🙂
Dnes jsem byla v poradně,kde mě můj doktor oznámil skutečnost ,že pokud do příštího týdne neporodím,půjdu na amniocentézu ,a poté by mi pomohli odrodit.
Jen bych ráda připoměla skutečnost,že jsem v 29.týdnu ležela na udržování na rizikovém oddělení.Tak a teď mi to prosím vysvětlete? 🙂 :
Všechny vás moc pozdravuji. Sára 😵 😵

majka35
12. říj 2006

Sarik a prečo práve na amniocentézu?

sarik33
13. říj 2006

Majko..na amniocentézu jdu kvůli kontrole plodové vody,poněvadž po 40.týdnu těhotenství..se začíná plodovka kazit.Tak aby měli doktoři a hlavně i já jistotu,že miminku nic nehrozí.Každopádně doufám,že do příštího týdne porodím toho svého vysněného chlapečka Matýska.Bude to můj první syn.
Každopádně v tvejch letech by se mě amniocentéza týkala již od 3.měsíce zcela automaticky.Dají se z odběru plodové vody rozpoznat nejenom genetické vady,ale i pohlaví miminka.Tak mi držte palce,ať už to mám za sebou.Sára 🙂 😉

andrea73
13. říj 2006

Sarik: hodně štěstí, at nemusíš na amnio a at porod proběhne bez komplikací. 😀

majka35
13. říj 2006

Sarik ... aj ja ti samozrejme želám, aby všetko dobre dopadlo, hlavne bez amniocentézy... a aby ti tvoj Matýsek /mimochodom krásne meno/ robil veľkú radosť. 🙂

sarik33
13. říj 2006

Andrejko a Majko..děkuji za podporu,jste moc hodné 🙂 A jsem ráda,že se vám Matýsek líbí stejně jako nám. 😉 🙂 Budu nadále informovat.Sára

sarik33
13. říj 2006

Majko..pokud by se ti holčička narodila toho 13.prosince 2006..tak to bude slavit narozeniny stejně s mojí starší dcerou Adélkou,která se také narodila 13.prosince,ale o 13 let dříve 🙂 🙂 Jaké si představujete pro svoji dcerušku jméno? Sára 🙂 🙂

sarik33
13. říj 2006

Už jsem si všimla,máš v závorce Barborku 🙂Sranda..to je moje druhá dcera.Opatrujte se. 🙂

husenka
16. říj 2006

Sarik...je super, že sa ti to popravilo...až taká veľká výnimka rizikovky nie sú...a dosť ľahko sa je medzi ne zaradiť 😉 vlastná skúsenosť...tiež som si myslela, že tehotenstvo nie je choroba 😀 a potom som ležala týžden na gynoške a mesiac doma a bola šťastná jek blcha, ked sa to popravilo... 😅 možno preto radšej žiadne tvárenie sa , že sa nič nemôže stať...zase nie stále ležať...aby nám ochablo svalstvo... 😀 😀 😀 .držím päste 😉

funny
24. říj 2006

tak som sa trochu informovala a je to takto: vyse 30% deti ma pupocnu snuru o nieco omotanu (rucicku, medzi nozkami, okolo krku). 99% deti, ktore maju pupocnu snuru omotanu okolo krku, sa narodi bez problemov. deti, az do narodenia predsa nedychaju cez krk! takze udusenie pupocnou snurou je povera.

problem nastava, ak sa pupocna snura zalomi (co je mozne z roznych pricin a nielen okolo krku) a dieta uz nie je zasobovane kyslikom. vtedy sa pristupuje k rychlemu cisarskemu rezu. pupocna snura je ale stavana spiralovite a je relativne elasticka, takze ani to nie je bezne.
lekari v nemecku sa mamkam snazia zatajit, ak je omotana okolo krku, kvoli redukovaniu stresu.

maryja
24. říj 2006

no, ja som vcera umyvala vsetky okna v byte 3+1, k tomu som umyvala skla i vsetky ostatne skla v byte... prala a vesala zaclony. Potom som si este pre istotu zbalila tasku do porodnice 🙂. Bola som z toho akurat utahana, ale mala som dobry pocit, ze tie okna su ciste. Vecer som zaspala, v noci sme si dokonca s manzelom "zasportovali" pri milovani a veru ziadny porod sa zatial nekona. Akurat sa mi podarilo ist dneska po 5 dnoch na velku potrebu. Tak aspon nejaky pozitivny vysledok 😀

husenka
30. říj 2006

niektorý ľudia neumrú ani ked zjedia tabletky na spanie za tri fľaštičky a zapiju ich 7dcl alkoholu a aj tak to robiť nebudem 😀 😀 😀
a udusenie pupočnou šnúrou sa myslí jej zalomenie, nie obesenie sa na nej ako na telefónnej 😀. takže ja sa držím hesla:všetko s rozumom a radšej menej ako viac 😉

lilourich
2. lis 2006

🙂 no holky, já myslím že na tom věšení záclon a vůbec mít ruce dýl nahoře něco bude. Mám těhotenství od začátku absolutně v poho, takže když jsme dodělávali byt, tak jsem se v šestým vrhla na všechno včetně mytí oken, věšení záclon a taky jsem pomáhala při malování pokojíku a ložnice. Samozřejmě jsem něco takového považovala jen za pověru, ale velice rychle jsem zjistila, že to asi až tak pověra nebude 😒 Když jsem měla ty ruce nahoře dýl, tak jsem cítila jak mi tvrdne břícho, což jsem před tím neznala a malej mi na něm udělal takovou bouli - nevím co se tam s ním dělo, ale očividně se mu to vůbec nelíbilo ☹ Snažila jsem se pak ty ruce mít nahoře jen chviličku a záclony věšel manžel 😉 Nerada bych to pokoušela až by se něco stalo, takže věřím, že některá která má nějaký problémy, si je tímhle může ještě zhoršit........je to asi o tom na nikoho nedat, a vyzkoušet to, člověk pak sám uvidí, jestli to vadí a nebo ne 😉 Já, ač jsem byla přesvědčená, že je to určitě kravina jsem zjistila, že u mě osobně to tak není........

misas
3. lis 2006

Tak se přiznám,že teď jste mě všichni pěkně vyděsily, vůbec jsem neslyšela o tom, že se v těhotenství nesmí natahovat.Takže jsem doposud dělala vše jsem v 31.týdnu a ještě nedávno jsem malovala pokoj, stěny i strop, takže ruce jsem měla neustále nahoře a ještě se zátěží (válečkem). Tak teď mám strach,aby něco nebylo s mimčem. Ještě se chci zeptat, jak se to vlastně pozná,když má mimčo omotanou pupeční šňůru,podle čeho. ☹

lilourich
3. lis 2006

ahojky, jestli jsi při tom natahování nic necítila, tak ti to asi nevadí, jak říkám každá snese něco jiného 😉 Já o tom taky slyšela, jen párkrát a proto jsem to považovala za hloupost. Taky jsem měla nahoře ruce se štětkou a válečkem a fakt mi to vadilo ☹ O miminko bych se být tebou nebála, protože to že by mělo omotanou šňůru okolo krku by jsi asi zaregistrovala. Podlé mého by mu docházel kyslýk, takže by sebou škubal a kopal by tě, že by jsi to asi nepřehlédla a pak by jsi ho už asi necítila. Mojí známé se tohle, ale né po věšení záclon stalo, těsně před termínem. Malého přestala úplně cítit, ve městě u našich doktor neměl ultrazvuk, takže jí dost odbyl. Když si pak po nějakém tom dni zajela do většího města, tak už bylo bohužel pozdě ☹ Asi by tomu člověk ale stejně nazabránil, protože já třeba malého necítím půlku dne, je hodně líný, takže nějaké sledování desetkár za den je u mě tak nějak mimo mísu 🙂 a kdyby sebou škubal, než ti to dojde a někam dojedeš, bude podle mě pozdě. Takže na to nemysli, dělej co uznáš za vhodný, vnímej svoje tělo, to ti řekne, co mu vadí a co ne, a mysli pozitivně 😉

misas
3. lis 2006

Lilourich tak ti moc děkuji, ode dneška raději nebudu nic těžšího dělat, jsem zbytečně aktivní. Jo jinak já mám pravý opak, holčička je pěkně aktivní, pořád kope a dloube,nejlépe, když já chci mít klid,právě když chodím nebo něco dělám je hodná.

lilourich
3. lis 2006

Tak to náš malej, se ozve jen když si špatně lehnu nebo sednu, asi to nevyhovuje jeho poloze a musel by se pracně otáčet 😀 tak ať se prý otočím raději já 😀 a jinak to jen výjmečně. Včera jsem mu zkoušela pouštět k bříšku takový to hrací prasátko, jak natáhneš tu kuličku a hraje to ukolíbavku, tak byl celou dobu v klidu hlavičku našpulenou na stěně, jak jsem ležela na boku, tak to bylo parádně vidět 😀 a začal se vrtět, jen když to dohrálo, tak jsem mu to natáhla asi ještě třikrát a pořád to samý, jen po tom třetím už se nevrtěl, tak jsem usoudila, že už ho to asi nebaví 😀 je to fakt s ním sranda 😀

peha
3. lis 2006

tak teraz som sa docitala v odbornej literature, ze to vesanie zaclon preto neodporucaju, lebo sa vam prilis natahuje svalstvo na chrbte a na bruchu, co moze sposobit natahovanie maternice, ktore by teoreticky mohlo sposobit kontrakcie.
preto sa ani neodporuca dlhy spanok na chrbte od 2. trimestra.... no ja sa v poslednej dobe budim len na chrbte 😖 🙄
(ani malovanie bytu - vypary, a umyvanie okien - natahovanie...) je toho dost.

lilourich, velmi pekne si opisala kopkanie malickeho 😵

lilourich
3. lis 2006

🙂 ahojky peha 😉 no vidíš, tak já jen vím, že se to nesmí a taky že mi to nesvědčí, ale co se v tom těle děje, to jsem nevěděla ☹ S tím spaním na zádech to taky bylo zajímavý 🙂 to jsem se taky kdesi dočetla a když jsem se na to ptala doktora, co je na tom pravdy, tak na mě koukal jak když spadnul z Marsu 😒Rozhodně to prý pak sama poznám, až budu víc těhotná, to mi říkal tak v tom druhým, ale že by to malýmu vadilo, to mi nějak neřekl 😠 . Je pravda, že se taky někdy probudím na zádech a pak sleduju, jestli mi ten můj malej lenoch dá aspoň nějak najevo, že ještě žije. Ono totiž to spaní na zádech je špatný taky proto, že ti tam vede velká žíla a taky přivádí krev k placentě, a jak je těžký tak ti ji zalehne a pak by mohl mít mílo kyslíku. Někdy mi to neva, to asi podle toho jak leží, ale většinou, jak si lehnu na záda, tak mi začně v břiše jako by tepat krev, je to docela nepříjemný, takže si jen tak chviličku protáhnu záda a zase spátky hybaj na bok 😀 Nevím sice jak to malej dělá, když se tak přetočím ve spánku, ale vědomě to nedělám a dobře mi to taky nedělá. Jo a taky jak mi tam začne tepat, tak jak je línej, začne kopat, takže se mu asi opravdu nelíbí........... 😖

peha
3. lis 2006

😵 😵 😵

bambulik
3. říj 2007

tak já jsem věšela záclony v neděli a jsem v pohodě zdá se, já funguju jako bych snad ani nebyla těhotná

mm1
3. říj 2007

babule ja som tak isto vešala zaclony a nic sa neudialo. akurat kolegyna mi hovorila, ked uz budeme vo vyssom stadiu, ze nech neblbneme, aby sa babatku neomotala pupocna snura.....

binki
3. říj 2007

vytírám podlahy, věším prádlo, teď jsem umyla lustr, no nevím, kdo by to tak udělal, když tady mám akorát kocoura 😎

bety79
3. říj 2007

Baby vy ste ma pekne vyľakali a teraz mi povedzte, keď si každý druhý deň umývam vlasy, tak si ich fénujem aj žehlím, takže to mám tak zhruba ruky hore cca 20 min - aj to je nebezpečné? 😲

susik77
3. říj 2007

no, ja som umyvala okna a vesala zaclony v 31.tt a mala mala omotanu snuru okolo krku...ale myslim, ze to nemusi suvisiet...inak, ze vraj ta snura byva dost casto omotana...nemali sme komplikaciu pri porode, len bola trochu fialova, ale za 2 hodiny pobytu v inkubatore bola v pohode

vivian
3. říj 2007

Ještě že jsem tuhle diskusi nečetla 😀 Já tohle vůbec neřeším, prostě dělám, co je potřeba a co mi není nepříjemné, natahuju se, ležím na zádech i na břiše, v 8. měsíci jsem normálně myla okna a věšela záclony, v 6. měsíci jsem si jednou přitáhla domů desetikilovýho melouna... 😵 To bych se bála se pohnout, kdybych měla věřit, že ten či onen pohyb může způsobit takový a makový problém... Četla jsem nedávno v knize od jedné porodní asistentky, že by těhotná musela skákat bungee, aby to mohlo způsobit omotání pupečníku nebo jiný problém. Běžné domácí práce imho ničemu nevadí (samozřejmě pokud z nich třeba nebolí záda nebo se při nich netočí hlava, jako třeba při věšení záclon, apod., nebo pokud nemá člověk rizikové těh.) To omotání pupečníku se dá podle mě zvenku zařídit dost těžko, to se spíš do něho zamotá to mimino samo, jak se tam uvnitř otáčí...

doriska
3. říj 2007

Ahoj holky,
nedávno jsme to probíraly na neplodnosti. Tady je odkaz, kdybyste chtěly taky juknout:
http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/forum/re...
Ale je fakt, že na věšení záclon stejně kašlu, protože to dá zabrat, i když je člověk netěhotný, že. Nejlepší jsou takové ty záclony na tunýlek, žabičkování nesnáším....

kiwuska
4. říj 2007

ak si nechcete vyrobit zbytocne problemy, nevesat!!!!!!

lubkaaa
4. říj 2007

dosť ste ma vyľakali.. ešte sa opýtam-tie, keď má bábo otočenú šnúru okolo hrdla-nejako inak kopká alebo sa nehýbe? alebo žena vôbec necíti rozdiel??????
mám vážne obavy.. akurát dnes som dosť veľa dvíhala ruky (aj s vecami..) nad hlavu.. a som v 36.tt.. 🙄 ☹