Věšení záclon v těhotenství. Smí se to?

janacu
26. zář 2006

Ahoj holky,

včera jsem náhodou musela vyprat záclony a potom jsme telefonovali s mou šéfovou. Tvrdila mi, že se v těhotenství nesmí zdvíhat ruce - tudíž ani věšet záclony ani prádlo na šňůru. Tak mě zajímá, jestli je to jen taková pověra nebo pravda?

leniik1
26. zář 2006

Kvůli zvedání to asi nebude, to by ses nemohla ani protáhnout, ale spíš je to hodně zátěž aspoń teda pro mě by byla. 😖 Je to hodně namáhavé po čase někdo by měl pomoct. 😉

petty
26. zář 2006

Moje kamarádka myla okna a věšela záclony v osmém měsíci těhu a vše naprosto OK. Ale je asi potřeba přihlédnout k momentálnímu individuálnímu zdravotnímu stavu. Ona měla naprosto bezproblémové celé těhotenství...

lucija76
26. zář 2006

Podle mne to jsou babsky reci 😉
I kdyz...moje znama taky slysela ze kdyz myjes okna tak nejak rychleji porodis,a protoze uz byla kolem terminu a rodit chtela tak se takhle jednou v sobotu pustila do myti oken... no a v nedeli porodila 🙂

luciass
26. zář 2006

ja si myslim ze na tom neco bude, segra tapetovala... a za hodinu jela do porodnice a maly mel omotanou pupecni snuru kolem krku, myslim ze ty pohyby veseni pradla, myti oken a pod. te snure davaji vetsi sanci tam nadelat neplechu, asi bych rekla ze prave z tohodle duvodu se to moc nedoporucuje...

leniik1
26. zář 2006

Luci to je psycho ☹

luciass
26. zář 2006

u dalsiho mimca uz vesel pradlo manzel, me to mama taky rika ze to bude veset za me... nebo mit pak ty susaky, ale my mame kotelnu, kulnu nebo zahradu, mista dost, ale vsechny snury docela vysoko, ja jsem prcek, takze jim to raci fakt prenecham...

adiko
26. zář 2006

ahoj , ja som chcela umyvat okna a v robote ma zrusili ze to v ziadnom pripade nesmiem robit. a taka som bola na ne zhava!! vraj sa mi moze pretocit babo ale s tou pupocnou snurou som to este nepocula. ja si skor myslim, ze to nie je vhodne v tych zaciatkoch kedy by sa nemal namahat celkovo trup. ale inac...

mishabv
26. zář 2006

cauky, ja jsem taky slysela o dvou odrazujicich pripadech - jedne pri umyvani oken popraskala kuze na brise,kterou mela do te doby hladkou a druha hned zacala rodit, prestoze mela jeste mesic cas
nechci sirit paniku, mozna to s tim vubec nesouvisi a jsou to opravdu jen povidacky, ale proc se nenechat tech par mesicu obskakovat, co?

yesno22
26. zář 2006

je to vseobecne dane, ze tehotna nema dvihat veci tazsie 5kg a namahat sa "s rukami nad hlavou"..teda aj vesanie zaclon, ale pokial viem, tyka sa to hlavne zien v prvom trimestri a na konci tehotenstva...ja som si v pohodicke nedavno umyla okna, sice mi to trvalo dvakrat tak dlho, ale slo to 😉

astora
26. zář 2006

Ahoj baby nestresujte každá z nás asi v tehotenstve vešá záclony a každý vraví že sa to nesmie ja som aj pri prvej dcére vešala a dokonca aj ked som čakala dvojičky a sme tu a v pohode ide asi len o to že sa o nás boja, aby sa niečo nestalo, ked žena spadne môže to skončiť úrazom toť môj názor. 🙂

lussius
26. zář 2006

ahojek,no ono celé těhotenství je docela pro ženu záhul a čím je děloha těžší a víc tlačí na spodek,tak je větší riziko že se to uvolní a rodí se 🙂 a ještě tahat další těžký věci není moc dobrý. ktomu věšení a zdvihání rukou jsem slyšela, že by se nemělo v pokročilejším těhu,aby se neomotala pupeční šňůra kolem hlavičky a dítko se neudusilo,ale sama zatím nevím jak se k tomu postavit.. to spíš věřím tomu jak je to vše v bříšku utlačované atd.. ale myslím že se nemá nic přehánět a všeho s mírou 🙂

melory
26. zář 2006

s pupocnou snurou sa moze omotat ked sa umyvaju okna = cize z boku hore dolu. co ja viem tak zena od 4mesiaca tehotenstva nemoze ani spat na chrbte vystreta a to preto lebo dietatu sa nedostava dostatok kyslika a ked sa vesia zaclona je to podobne. to je len nazor. lebo cviky v tehotenstve su aj take ako keby sa vesala zaclona. hore ruky a na spicky.

ikke
26. zář 2006

nuz, nechcem strasit, ale poznam pripad, ze maminka-cakatelka restaurovala nastenne malby a narodilo sa babatko s trikrat omotanou pupocnikovou snutou okolo krku. mentalne postihnute 😔 moze to byt zhoda nahod, ale co ak nie?
vesanie zaclon sice netrva niekolko tyzdnov, ja by som to aj tak asi nechala na partnera. aj ked...ja takyto problem nebudem mat, zaclony z duse neznasam... 😎

mimec
27. zář 2006

no ja tomu trošku aj verím, a dokonca spím natiahnutá ako špagát, ešte aj ruky mám nad hlavou, ale zaspávam naboku.Jednoducho sa v noci otáčam ako asi každý, ale ráno sa vždy zobúdzam v polohe špagetky.
A čo sa týka okien - o mesiac sa sťahujeme do domčeka a čakajú len na mňa.Manžel slúbil, že mi pomôže, ale ked budem makať s mierou tak sa nemôže nič stať.A záclony nemáme a nechceme.
Takže asi ako sa kto cíti - užívajte a držte sa.papa 😲

peha
27. zář 2006

u nas vesia zaclony manzel.
ked som sa k nemu nastahovala, chcela som ich zrusit, kvoli prachu a tak, ale dohodli sme sa na kompromise, ze zostanu, ale ze ich bude vesat a davat dole on, tak to robi, a ja ich periem a bielim, a musia sa niekolko razy do roka vsetky vyprat. mame velky byt, tak ich je pozehnane, na 6 pracok, tak tie keby som mala vesat, asi by som sa skor ja obesila 😀

ale rozhodne tehulky - ako pise yesna - ani viac ako 5kg nedvihat, ani namahanie s pracou typu prilis skrcena, alebo prilis natiahnuta. a tie zaclony, predsa je to chvila kym to clovek vyvesi. a ja mam nizky tlak ako slak, tak si neviem predstavit, ze by som balancovala na rebriku s tociacou hlavou 😅 😖

cvicenie je nieco ine, to je ponatahovanie si svalov, strecing, ktory pomaha, ale vesanie zaclon nie je symetricke, systematicke, a ktora z nas sa predtym rozcvici. ked som lezala v 2. mesiaci v nemocnici, vedla mna lezala pani, ktora uz mala 4 deti a povedala mi, ze nesmiem sa ani prudko natahovat, ze to nerobi dobre maternici, a ani z klaku, ci cupnutia prudko vystriet, ale pomalsie, alebo na etapy.
keby mi to kecal niekto iny, ale ona ma 4 deti, a pripadala mi tak nadvecou, a dala mi par celkom dobrych rad.

tak vela stastia a nech nas obskakuju trosku nase polovicky 😵 😵 😵

lamia
27. zář 2006

Nevím, jestli to vadí nebo ne, ale nechala jsem věšení záclon na bráchu už z toho prostého důvodu, že je to dost vysoko a tudíž jsou nutné schůdky a netrvá to právě chvilku. No a mě se po chvíli stání na místě občas neudělá vůbec dobře, asi tlak, nevím...tak jsem nechtěla riskovat, že s mimčem spadnem dolu... 😉

gabrusa
27. zář 2006

Já jsem to vyřešila jinak - sundala jsem garnyže, navlíkla záclony a manžel to pak pověsil... 😉

lamia
27. zář 2006

Hm, to u nás nejde, ale jako tip to není špatné 😀

melory
27. zář 2006

my mame bez problemov lebo nemame zaclony 🙂 🙂 a je to zdravsie 🙂 aj krajsie 🙂

draga
28. zář 2006

ahoj maminky 🙂) četla jsem, že opravdu tenhle pohyb je špatný, že se natahuje děloha a opravdu se může stát, že se zamotá pupeční šnůra, zrovna tak se nemáme natahovat třeba pro nějaké věci vysoko ve skříních, nebo se třeba držet v tramvaji, buse za ruku (teda nevím jak vás ale mě moc sedět nepouští) prostě ten pohyb kdy se natahujem do výšin 🙂) .

lucija76
28. zář 2006

tak to jsem na tom dobre, zaclony nemame a busem ani tramvaji nejezdim 😀 😀 😀

katrin
29. zář 2006

baby, sorry, ale to s tým držaním sa v autobuse, v električke je taká kravina, ako keď vám niekto povie ako slobodnej, že si nemáte sadať na roh stola, lebo sa nevydáte.... 😀 zas netreba veriť všetkému, čo kto povie.... 😝

draga
29. zář 2006

katrin: no nevím jde o to že ne každá z nás měří 170 cm a já třeba jako prcek mám co dělat se natáhnout k té horní tyči 🙂) jinak samozřejmě pokud se držíš normálně nebo za tyč která je od země ke stropu je to v pohodě 🙂)

ena
29. zář 2006

ja nevviem ako to je s tym zdvihanim ruk v tehu, ale v kazdom pripade, aj keby to nebola pravda, tak minimalne je to dobra vyhovorka, aby tie zaclony zvesil a zavesil manzel ;)
ale napriklad na tehu cviceni sa tiez zdvihali ruky, ale asi to je ine.. byt tak chvilu, alebo mat ruky vo vyske a odopinat xy zabiek zo zaclony 🙂

husenka
4. říj 2006

Ono aj ja som to počula, že to tú pupočnú šnúru tam potom lahko omotá....respektíve dosť to zvyšuje pravdepodobnosť...nie pretiahnutie sa ale dlhodobejšie a časté dvíhanie rúk s bremenom.A ked som bola s babom na rizikovom na gynekologií, tak tam doviezli maminu týžden pred porodom sa bábo jednoducho udusilo... ☹ ☹ ☹
A tak nič neriskujem...vešiam prádlo dole na sušiak stojanový a záclony mám smotanovo béžové, takže tých 20 týždnov vydržia a ked nie, nech si pustia, ale prach som utierala...resp po stoličkách chodím, ked si chcem niečo podať.
tá pupočná šnúra je problém, ked sa dostane okolo krku a ja jej teda niako pomáhať nebudem...aspon po tej skusenosti zo špitálu...asi by som sa s niečim takým ťažko vyrovnávala 😒

icha5
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
husenka
5. říj 2006

icha5:ale sú aj rizikové tehotenstvá a podľa mna si je lepšie dávať pozor ako si to potom vyčítať a pre rizikovky to podľa mna platí ´100 percentne... 😉
zase na herojov sa hrat netreba a aj rodina hádam trocha pomože a záclony nie su dvojročné dieťa 😉 počkajú 😉 😉
Hm?aspon podľa mna ... staršiť sa nie je dobre, ale ani zatvárať oči a nedávať na seba pozor aspon taký, aký sa dá 🙂

melory
5. říj 2006

fama s vesanim zaclon nebude len tak a urcite vznikla na faze skusenosti... 😉

lindda
5. říj 2006

no ja som po amnio necely tyzden a tiez nam zakazyli sa natahovat hlavne do vrchu tak neviem ale asi na tom nieco bude i ked moja mama tvrdi ze robila vsetko no asi nebola ina moznost ☹ ja nastastie mam dobreho muzicka co mi aj okna ocistil 😀 tak ze pekne nohy hore tehulky a odpocivat 😉

icha5
Odpověď byla odstraněná
Zobraz