Vhodné psie plemeno pre deti. Čo Jack Russel teriér?

renejaarudolf
30. srp 2008

Ahoj,vedeli by ste mi poradit vhodne psie plemeno pre deti?Mame 19mes.dceru a rozmyslame nad psikom?Co vravite na Jack Russel terier?Dakujem za odpovede 🙂

poletucha
4. zář 2008

ja myslim,ze se neda takhle jednoznacne rict,ktery plemeno je vhodny k detem...je to fakt hoooodne individualni. My meli nebo mame v rodine zkusenosti s ruznymi hafiky a to rottweiler,kterej byl hodne ostrej,rottweilerka,ktera byla absolutni zlaticko a deti milovala...2 retrivery,jeden ma rad deti,druhej vubec, my mame s manzelem stene bigla a ten miluje naprosto kazdyho a je kouzelnej, segra ma civavaka a ten nemuze deti ani videt 😀 ...takze v plemeni to vubec nebude,spis proste mit stesti kapnout na povahu,kterou pozadujete 😉

anippe
4. zář 2008

Tak v první řadě, žádné psí plemeno není vhodné pro dítě a už vůbec ne tak malé.Ovšem budu předpokládat, že jsi to myslela, tak, že si chcete vy pořídit dalšího člena rodiny a chcete předcházet problémům mezi dítětem a psem.
Jak už tady někteří píší, je potřeba si uvědomit co od pejska vlastně chcete, na kolik se mu budete moct věnovat, jaký máte vlastně životní styl a jaké zkušenosti.Vzhled je až to poslední kritérium! Ale určitě si vyberete mezi vhodnými kandidáty 😉
Pokud např. denně běháte 5km klidně si pořidtě teriéra jako je jack, ale o tom pochybuji, při tak malém dítěti.
To stejné platí u všech loveckých plemen. A může tady kdokoli tvrdit že má doma ohaře a problém nemají, tito psy potřebují zaměstnat tělo i mozek a k tomu nestačí jen procházka v parku u kočárku.
Pokud tedy nemáte předchozí zkušenosti a to předpokládám, volila bych být vámi společenské plemeno.
Vybírala bych fenku klidnější povahy, což se dá už u štěnátka poznat.Solidní chovatel vám jistě dá typ.
Velká plemena jsou většinou vhodná k dětem, ale jen pokud je má v rukách zkušený majitel.Přeci jen je 40kg nevychovanosti hůř ovladatelných než 10kg, nehledě na finanční nároky 😉

renejaarudolf
autor
4. zář 2008

Ahojte,dakujem za vase rady a nazory.Byvame v byte,radi by sme psika s kratkou srstou a bol by to nas prvy psik.dost sa tu zhodujete na tom,že Jack Russel je divoky-ked si predstavim,že dcera je obcas taktiež velky divoch..asi by toho bolo priliš 😒 Pacia sa mi tiež zlaty retrivri ,ale asi su trochu velky,kolko asi tak meraju?No uvidime,ako nakoniec dopadneme. 😅

anippe
4. zář 2008

renejaarudolf : proč pejska s krátkou srstí? protože se vám líbí, nebo si myslíte že bude jednoduší péče o srst?

renejaarudolf
autor
4. zář 2008

A co maltezaček?

lucija
4. zář 2008

Ahpjky, my máme taky krátkosrstého psa, respektive fenku, a chlupy máme všude. Jelikož psi chovaní v bytě línají celoročně, takže v tomlhe si nevybereš.

anippe
4. zář 2008

krátká srst se zapichuje a je problém ji dostat pryč, dlouhá jemná dělá chuchvalce, které není až takový problém vysát. Ovšem jsou plemena která nelínají, musí se sice denně česat, ovšem to není zase až takový problém 😉 Jako např.maltézáček 😉 Ano ten je vhodný i pro vás. Stejně jako např. bišonek, papilon, pudl, lvíček, kavalír

kalu
5. zář 2008

Renejaarudolf, pokud se týče údržby srsti, tak krátká srst je na tom opravdu nejhůř, protože ty chloupky se všude zapíchají a obtížně je dostaneš pryč. Dlouhé chlupy jsou na první pohled víc vidět, ale lépe se uklízí.
Anebo jsou plemena,která nelínají vůbec, což je do bytu ideální, ale zase musíš počítat s nějakou pravidelnou úpravou srsti ( střihání nebo trimování).
Pokud jste začátečníci a ještě k tomu s malým děckem, rozhodně bych do "jacka " nešla. Maltézáčci jsou taky dost často háklivý na malé děti a podle mého názoru příliš malý na to,aby je dítě mohlo snadno poranit. Podobný maltézáčkovi je ale výše zmiňovaný bišonek, který už je přece jenom o něco větší a "odolnější", navíc je vhodný pro začátečníky, mívají většinou super vztah k dětem a nekomplikovanou povahu,nemá takovou potřebu pohybu a hlavně nelíná. (počítej ale s tím,že ho budeš muset dát tak 3 až 4 krát ročně ostříhat) . Takže já bych byla pro bišonka. Z těch malých mi napadá ještě třeba mops,franc.buldoček, malý knírač,baset.....
Jinak co se týče zlatého retrívra, podle mě ja do bytu vhodný (záleží jak velký máte byt),vhodný pro začátečníky a k dětem povahově naprosto ideální, takže já bych se toho nebála. Není nějak extra energický,ale určo bude potřebovat víc pohybu než např. ten bišonek

kacenka.p
5. zář 2008

mela jsem na mysli napr. bullteriera, pittbullteriera ci staffordskeho teriera.... 😉

kacka.va
5. zář 2008

kacenka: no a to je ono. bulterier není bojovej pes a nikdy nebyl 🙂

grisgot
14. zář 2008

Ahojky! Já můžu určitě doporučit Bernského salašnického! Milují svojí rodinu a zbožňují děti 😉 😀 😀

kubaka
15. zář 2008

Ahojky, co máte proti pudlům v kombinaci s dětmi? My měli jako děti trpasličí fenku a ta děti zbožňovala, byla to šlechtična každým coulem - inteligentní, přítulná, veselá, sebevědomá a nebetyčně trpělivá. Tito psi nelínají, jen se musí česat a stříhat. Když ho koupete, tak ani nesmrdí psinou, ale voní po šamponku 😀
Ovšem jako každý pes v bytě , prostě nosí z venku binec a špínu na tlapkách a na srsti. To je důvod, proč jsem si psa k dětem nepořídila.
Když už, tak fakt malého - právě třeba bišonka nebo boloňského psíka -tedy takového, aby dětem zdrhnul, když by ho obtěžovaly 😝 Rozhodně ne čivavu nebo takové ty přešlechtěné naháče, krysaříky apod.

Ale, jak už bylo řečeno, je rozhodoující, kde a jak bydlíte

petronelie
15. zář 2008

anippe: to,že si mají jack russela pořídit lidi, co naběhají denně 5 km je hotová fáma. JRT je přizpůsobivý stylu života člověka. Samozřejmě z něj neuděláte typického gaučáka, taky se nebude klepat,když uvidí velkého psa. Ale ta naše jde na prochajdu 3krát denně na půl hod, krásně se proběhne a doma je to normální a milý pejsek. Žádný fofrník,jak se o nich říká. Navíc je inteligentní a zábavný. Ale člověk si ho nemá pořizovat k dětem,neb od malička se každému psovi musí věnovat dospělý.

Přeji štastný výběr 🙂

petronelie
15. zář 2008

Ale je fakt,že je ze všech nejrychlejší a všude musí být první. 🙂

Já bych doporučila labrouše,pokud máte dost místa 🙂

kristi
15. zář 2008

za sebe doporucim chrta nebo nahace

verunkaaa
25. zář 2013

@petronelie, naprosto s tebou souhlasím.

JRT je hodně přizpůsobivý. Když se jde ven, užívá si to a je jak pinpongový míček, když přijdeme domů, schoulí se k televizi a je z ní rázem povaleč 🙂 Určitě je to velmi aktivní pes, když jsme na chalupě, prakticky skoro nespí, vše ji zajímá 🙂 K dětem se jistě najdou i vhodnější plemena, jsou od přírody dost zbrklý, ale také se rychle učí, takže vše bude jen o tom, jak páníček nastaví mantinely.