Vhodné psie plemeno pre deti. Čo Jack Russel teriér?

renejaarudolf
30. srp 2008

Ahoj,vedeli by ste mi poradit vhodne psie plemeno pre deti?Mame 19mes.dceru a rozmyslame nad psikom?Co vravite na Jack Russel terier?Dakujem za odpovede 🙂

jabber
31. srp 2008

Ahoj, já bych měla z teriérů asi trošku strach, i když na druhou stranu, když přijde do rodiny s dítětem jako štěňátko, tak si určitě zvykne bez problémů a budou kámoši 😉 . Jinak bych řekla, že nejvhodnější k dětem jsou retrieveři anebo psi jako je třeba novofundlanďan (toho jsme měli), i když ta velikost.... 😀

natalien
31. srp 2008

Ahojky,
my máme teriera - Bullteriera (fenku) a já sama za sebe bych vám doporučila všema deseti toto plemeno, sice z medií je lidstvu představeno, že je hrozivý zabiják, taky se s tím setkávám na ulici:/ Bohužel:/ Psa jsme si pořídili před malou a přiznávám, že jsem měla obavy, jak malou přijme. Byly zbytečné🙂

Známá má Jacka a je to takový divošek, jinak pokud se mu dá nějký výcvik už od malička, tak nevidím důvod, proč si ho nepořídit.

Jinak tu potkávám maminku s dvojčátky v kočárku a Jack pochoduje vedle nich 🙂🙂

musko
31. srp 2008

K dieťatku by som rozhodne chcela fenu - najlepšie retriver, labrador, boxer 😉

kacka.va
31. srp 2008

já bych taky volila retrievra. rozhodně bych nešla do kokra nebo pudla, to jsou janci.
natalien: bulíci jsou hrozně hodní

jabber
31. srp 2008

natalien - bulíka - fenku mají tchánovci a je super 😵 . Taky nechápu proč s nimi všude v médiích straší lidi, venku na ulici se jí občas někdo bojí 😒 . Podle mě u nich hodně dělá ten vzhled a to bull v názvu 😅 😖

kacka - přesně - kokr, pudl a myslím, že ani jezevčík není ideální

petimat
31. srp 2008

k dětem bych taky byla pro retrívra, labradora-to jsou mírumilovní a inteligentní psi, užívají se i k cannis terapii a jako vodící psi, takže jsou k dětem v pohodě. Také jsem četla o dobrých zkušenostech k dětem s bígly, i když ti jsou "rošťáci"-na agresivní, ale neposlušní 😉
Jinak švagrová se zamýšlela nad Jack Russelem a ta chovatelka jí to úplně 100% k dětem nedoporučila, ale tvrdila, že hodně ovlivní správná výchova od štěněcího věku a pak by to mělo být OK

mesulka
31. srp 2008

My máme doma fenku kokra a nemůžu si stěžovat 🙂 I když si myslím, že je to hodně výchovou, zažila jsem i agresivního retrívra, do kterého bych to v životě neřekla 😖 A rozhodně bych brala k dítěti víc fenku, jsou přítulnější a líp se přizpůsobí miminku 😉

kacka.va
1. zář 2008

jabber: protože lidi jsou neznalí a často plenou bulteriéra a pitbula. jezevčík je taky blbec, to máš pravdu. Do bígla bych taky nešla, protože to jsou taky janci a takový moc hrrr.
Samozřejmě, že záleží na výchově, ale některé rysy prostě to plemeno má a podle tabulek, které jsem viděla, je nejvíc pokousání právě od pudlů, kokrů, jezevčíků a vlčáků.

natalien
1. zář 2008

Jj, bulíci jsou fakt klidní, samo, že hodně záleží na výchově a taky původu rodičů. my měli štěstí, je to jako naše druhé dítě 😵
Jezevčíka, knírače, pudla a vlčáka bych taky nedporučila. Ten bígl si myslím, že taky není moc vhodný, hlavně je hodně náročný na pohyb, takže i to bych zvážila, kdybych se rozmýšlela o koupi psíka.
Ty fenky jsou určo lepší, ale zas mají nevýhodu, že hárají, pachují (teda ta naše), jinak jsou to takový zlatíčka samo🙂

-
No a s tím naším bulíkem, tak když už kolikrát nemůžu, tak to lidem odkývám, že kouše, že je zlá a že ať raději přejdou chodík, protože mě to fakt s.re, když se nám vyhýbají obloukem - mě, Nella v kočárku a pes na vodítku 😅 Dost často se setkávám s udivenými pohledy 😅

kacka.va
1. zář 2008

zase je fakt, že když s ním jde člověk večer a potká individua tak se nebojí 🙂

jabber
1. zář 2008

kacka - no právě, přesně tak...oni vědí, že je to nějakej bull a už to v nich vyvolává hrůzu 😅 😒 . A ten jejich podivnej vzhled jim taky klidu nedodá, i mně nějakou dobu trvalo, než jsem tomu plemeni přišla na chuť a než se mi začali líbit 🙂 a to se mezi psy pohybuju od mala.
Já jsem slyšela i několik veterinářů nezávisle na sobě, když se jich ptali s jakými psy jsou nejvíc problémy, tak označili jako nejagresívnějšího právě kokra a z velkých německýho ovčáka. Že prý nejčastěji jsou oni v ordinaci pokousaní od kokrů....i když samozřejmě závažnost zranění je proti tomu, když kousne velký pes, nulová. Já mám teda obecně mnohem radši velké psy, jsou takoví vyrovnanější a klidnější, měli jsme NF, teď máme labradora, ale když jsem uvažovala jakého malého psa bych si kdyžtak mohla (někdy) koupit, tak jsem došla na jedno jediné plemeno a to Coton de Tuléar 🙂

kacka.va
1. zář 2008

tak to jsi na tom jako já, já se ze začátku za to zvíře styděla 😉. Jinak taky nemusím malá plemena a hlavně mě i z jejich štěkotu bolí hlava 🙂

jabber
1. zář 2008

kacka - ty máš bulíka? 🙂

kalu
1. zář 2008

Ahoj, my máme tři velké psy (velký knírač,něm.ovčák a kavkazský past.pes) a malou Lucinku . Všichni tři malou přijali do smečky bez problémů,přestože jsou to jinak docela ostří psi. Malá se s nima neuvěřitelně mazlí, krmí je laskominkami,hraje si s nima , to samozřejmě vše pod mým bedlivým dohledem. Nejdůležitější je podle mě naučit dítě,jak se k pejskům chovat- že se pejskům nechodí,když jedí,spí, že se nesmí štípat ,tahat atd... A nikdy nedopustit,aby pes a menší dítě zůstali o samotě! Nikdy nevíte,co dítě může napadnout a pes kolikrát ani nechce ublížit, ale stačí např. když máchne ocasem,skočí po hračce a neštěstí je hotovo..
Jinak k dětem je podle mě taky nejvhodnější ten retriever, je dostatečně velký na to,aby ho děti brali za hračku a aby mu snadno ublížili,zároveň většinou velmi trpělivý a klidný a milují děti. Jack Russell teriér je podle mě příliš energický a hyperaktivní a majitelům dá hodně práce ho vůbec utahat a ještě k tomu dítě....

jabber
1. zář 2008

kalu - no určitě, ty malé děti jsou úplní trapiči 😅 kolikrát před nimi pes ani nemá někde v bytě úniku.....já si vždycky vzpomenu na ten případ, jak pes (už nevím jaký, ale nějaký velký) spal a dvouletá holčička se k němu připlížila a zařvala mu 'ze srandy' do ucha 😒 , pes se samozřejmě lekl a kousl jí do obličeje a to dost ošklivě, skončila na plastice, ale zohyzděná bude už nadosmrti 😒 ☹

jabber
1. zář 2008

jo a v médiích je to pak prezentovaný jako že 'pes opět napadl dítě' 😒 😠

kacka.va
1. zář 2008

jo a jak kluci házeli práskací kuličky a píchali klackem psa přes plot do oka, tak to se taky pak nesmí nikdo divit, když je pokouše. média to vždycky úplně převrtají.

kalo
1. zář 2008

Můj názor je ten, že konkrétně Jack Russel terier je dost rapl...nemyslím povahu, ale svým temperamentem...Moc klidný psík to není 🙂

My máme r.ridgebacka, fenu a je to naprostý flegmatik a je hrozně klidná a trpělivá...

natalien
1. zář 2008

Někde jsem četla, že k menším dětěm by se měli pořizovat psy větších plemen a naopak, větší děco v pohodě snese i psa menšího. Můj názor je totožný s holkama, taky se mi nelíbí malincí psíci, u mě to nejsou psi, ale košťátka 😀
Jinak ještě bych asi promyslela, jakou srst by měl psík mít, jestli chlupy, nebo jehličky a taky barvu 😔 Naše Lea je bílá a má krátkou srst a protože je bytová - gaučová, tak líná pořád, tudíž máme stále všude jehličky, takže tmavé oblečení dostává zabrat... 😅

ygreen
1. zář 2008

jack russel je jak na baterky, šílenej janek 😉 ale super

no, já jen doporučím co by pes neměl mít 😀 velký lopuchy (uši), nadmíru slintání kdykoliv a kdekoliv, víc jak 60 kilo 😀 😀 ten náš hovád má všechno - malýho budí, když vstane a zaklepe hlavou, děsně plácá ušima, slintá absolutně nechutně a je hodně velkej, naštěstí je to trouba a hodnej pes, kterej vůbec netuší co to je agresivita 😀 Máme blodhaunda. Jsou to mírumilovný psy, malýho Eda zbožňuje. Ale vidím ty problémy. Jo a neměl by chrápat - Eda chrápe jak starej ožralej chlap a to je pak nutný ho chodit několikrát za noc budit. Taky toho hrozně sežere a všechno je dražší. 6 tablet na odčervení (1 na 10 kilo), pelechy obřích rozměrů, jako misky má dva nerez lavóry, museli jsme koupit combíka a Eda obývá celý kufr...apod.

Ale být tebou, tak bych taky pořídila třeba retvívra. Labradoři mají sklony k tloustnutí.

jabber
1. zář 2008

tak tak - nejlepší je podle mě labradorský nebo zlatý retriever, kamarád má flat coated retrievera, ten je taky super, ale je to větší janek 😀

jabber
1. zář 2008

rene - ono taky záleží, jestli máte byt anebo domek 😉

vojtisek2007
1. zář 2008

já jenom k jezevčíkovi - protože ho máme my - "pořizovali" jsme ho jako štěně zároveň s prvním synem - nechal si líbit absolutně všechno, a když už toho bylo moc, někam zalezl - ale u druhého syna za nějakých 8 let už mám teď strach - pes je starší - dítě je furt dítě - a on už na něj asi nemá nervy - vrčí na něho jakmile se k němu vojta přiblíží a myslím, že kdyby ho třeba zatahal za ucho nebo tak, že by po něm i vyjel......
A jinak ségra si pořídala cane corso - obří 80kg pes, slintá jak bejk, ušima teda neplácá ale zato ocasem - a je to dobrák od kosti - moje děti miluje - vojta na něj dokonce minule chtěl nasednou, že by ho roko povozil - no nevyšlo to, ale držel asi půl hodiny....je to miláček, ale obří 😀

binki
2. zář 2008

do teriérka bych nešla...doporučuji švýcarského ovčáka, zadej si do vyhledávače klub bílého ovčáka, je tam fotogalerie
nedávno jsem si "půjčila" štěně čivavy a překvapivě byl Amir velmi jemný, vycítil, že to je ještě bezbranější tvor než on, tak bych šla i do menšího plemene

kacka.va
2. zář 2008

vojtisku: tak mě náš vlastní jezevčích 3x pokousal, pořídili jsme ho, když mi bylo 8 a on si holt udělal hierarchii, že já jsem pod ním, takže jsem s ním měla problémy.

kacenka.p
4. zář 2008

Ahoj, jsem taky pejskar a tak tady muj nazor.
Jack Russel je absolutne nevhodny, vetsina - bohuzel- jsou agresivni nevyspitatelny a divoky psy.
Z mensich psu bych doporucila Mops, my mame americkeho kokra a je tady absolutni milacek vsech deti!!!! Ale znam kokry, kteri jsou fakt agresivni. No ale to najdete u vsech plemen!
Z vetsich jednoznacne retriver.
Terieri a hlavbe ti bojovy, muzou byt ok, pro vase dite, ale zkuste s takovym psem jit treba jen kolem detskeho hriste!!!! Strach, panika, jekot....
Dulezite je, znat chovatele, minimalne rodice stenatka a hlavne sve moznosti a schopnosti. Ve smyslu, neporizuji si bigla, ktery potrebuje hodnebehat, kdyz budu mit na pejska cas max. jen 3x denne 30 minut...
A lepsi fena ci kastrovany pejsek.

Nas kokrik nasi Leontynku miluje a ted jeste vic, neb papame uz ruzne dobroty a ono ji to casto rado pada a tak pejsek profituje.... 😀 😀

kacka.va
4. zář 2008

kacenko: záleží co považuješ za bojovýho teriéra 🙂. teriéři jsou obecně lovečtí psi

caryfuk
4. zář 2008

myslím, že hooodně záleží na povaze pejska, máme doma 2 feny stejné rasy a každá je úplně jiná. Jedna je ostrá a potřebuje mít svoji volnost a 2. je pohodová, velmi společenská a nechá si líbit snad všechno...
při výběru pejska bych vybírala podle toho jeslti je do domečku nebo do bytu a jak moc času máte možnost mu obětovat, jinou pozornost potřebuje Jack Russel a jinou např. bišonek 😉 🙂

pomfrita
4. zář 2008

tak já bych byla pro lovecký psy, daj se lehce vycvičit a jsou to takový flegmouši (jasně, že se i mezi nimi najdou agresáci 😒 )
My máme výmarského ohaře, pořídili jsme si ho už před malým - teď mu je dva a půl roku a malýmu skoro rok...a snášejí se výborně - malý ho sice pořád otravuje (tahá za ocas, chlupy, bije ho, štípe, píchá do očí... 😅... předevčírem se mu Fanoušek dokonce pověsil za pinďour, ale Raul byl v klídku 😕 ) a pesan reaguje úplně v klidu - chvíli to vydrží a nevšímá si toho a když mu dojde trpělivost, tak prostě odejde. Ale mají se rádi, malej mu hází ze židličky svoje svačinky a tím si nejspíš taky získal 😀

daphnei
4. zář 2008

To mas tezke, kazdy ma rad neco jineho a kazdemu se libi neco jineho.
Doporucuji sednout si a napsat si seznam co se ti nelibi, co nechces aby delal. Treba to slintani, chrapani, max. vahu (musis pocitat prostor v aute, zradlo atd),agresivitu, prirozeny hlidaci instinkt, druh a delku chlupu (kratke chlupy se vsude zabodavaji jak jehlicky do kobercu a spatne se luxuji), narocnost na sportovni vyziti...
Terieri jsou vetsinou lovecti psi, takze lovecky instinkt nezapres - obcas ti zdrhne za kocickou, zajickem atd 😅
naopak maji dobrou poslusnost, ale musis cvicit
Labradori byli v posledni dobe trochu agresivni, stejne jako drive zlati kokri...(velice zadane a oblibene plemeno, velka poptavka a nezodpovedni chovatele krizili i vramci krve coz se rovna navyseni nepeknych vlastnosti)
Ale nemohu zrazovat od zadneho plemena, vyber si plemeno ktere se ti libi, precti si neco o nem. V klidu si nejakeho pejska vyber...
Mezi spolecenska plemena patri mopsici a schitzu, chovani ve smeckach na zamcich jen pro potechu. Takze nejsou zarlivy na ostatni (pejsky, deti), ale zase nepocitej s nejakym agility vycvikem 😀 - nehlede na zdravotni problemy. Vetsi plemena maji obecne problemy s klouby, splacnute cumacky zase problemy s dychanim, ocickama
Hodne stesti pri vybirani 😉
Nezapomen, ze zvirata si vybiraji nas, ne my je 😉