Videá. Nemyslíš, zaplatíš...

aponchie
11. lis 2008
https://www.youtube.com/watch?v=XF22TbKdqe0


https://www.youtube.com/watch?v=Lgj-CU9ZR4g


https://www.youtube.com/watch?v=kOl5JCv91uA


https://www.youtube.com/watch?v=TuhzRdJftqk


https://www.youtube.com/watch?v=wD_IdkN_I-E


https://www.youtube.com/watch?v=iO5ID13NsMc


https://www.youtube.com/watch?v=iO5ID13NsMc


https://www.youtube.com/watch?v=Lb5q_YYpxB0

velmi smutne kolik lidi vidim nepoutat deti 😔 staci si stoupnout pred skolku kam vozi deti od baraku nepripoutane a skakajici na sedaku,ze je to jen po parkovisti...bez rozdilu znacky aut a movitosti.ja si netroufnu malou nepripoutat ani na metr...je smutne kolik maminek vidim mluvit o detech jak je maji nejradeji a jak je miluji a jsou prikladne matky a pak je vidim s nepriputanym ditetem..ja bych to poustela co 30min v tv a hodne.. 🤐

gedren
11. lis 2008

Ja jenom doufam, ze si to vezme k srdci moje matka, my nemame auto a ona porad "Pujcte mi ji, my si ji odvezem!", ja na to "Nemas autosedacku." ona "Mam!", tak ji musim nejprve (lec uz ponekolikate) vysvetlit, ze je rozdil mezi autosedackou pro dite dvoulete a desetilete 🙂 (ma podsedak po druhy vnucce), ona na to "Ja ji budu drzet na kline.", tak jsem ji vysvetlila, ze na to opravdu muze rovnou zapomenout. Fakt nema rozum :(

slunicko552
11. lis 2008

Tak to jsou drsné reklamy,ale snad budou účinné.Já bych s malým taky nevyjela kdyby byl nepřipoutaný.Je hrozné jak si někteří rodiče neuvědomí co se může stát ☹

aponchie
autor
11. lis 2008

me prijde i smutne ,ze nasi sousedi maji stejne starou holcicku jak nase a ma jen ten podsedak 😔 to je desne ja to nepochopim toto kdyz kazdej vi jake to ma nasledky a nektere priprdle zenske oponuji,ze driv nebyla sedacka..me je z toho smutno ja vidim miminka v kolibce pohozene bez pasu ,v naruci ,skakajici v zadu a nejlepe uprostred..ja pak kdyz tu mamku uvidim takto jet v aute a pak ji treba vidim u nas ve skolce (stalo se asi 2x)je mi blujno jak tam stoji nacancane uzasne oblibene a ja nevim co a pritom delaji tohle a nikdo by to do nich nerekl...

aponchie
autor
11. lis 2008

nevim co to je jestli ,ze si to neuvedomi??kdyz vidi a slysi jak to dopada proc to delaji?pohodlnost me napada nic jineho...

dia2006
11. lis 2008

Aponchie, presne tak ako hovoris a este to zaklincujem..... moja kamaratka s muzom - inac superbohaci maju super auto, oblecko, proste ziju si na vysokej nohe sice maju sedacku, ale nepouzivaju ju /mala ma 2 roky/, pretoze
"malej sa tam nepaci" - od narodenia chodi v aute tak, ze s nou sedi mama - vpredu. A toto je este nic, normalne v meste ju otec vozieva vpredu a to je este stale nic - minule isla mama s malou s nami v aute a mala bola vzadu /nasa v sedacke-samozrejme/ a ich mala tam stala a skackala. Na to ju mama ospravedlnila tym, ze oni tak chodia stale a ona vzadu skace!!!!!! No comment....... 🙄 🙄 🙄

babalala
11. lis 2008

Mám dojem, že nejvíc dětí bez sedačky vidím v Mercedesech a v Audinách.. holt, ty dva tisíce by mohly někomu zruinovat rodinný rozpočet.. 😖

marse
11. lis 2008

tie reklamy nemozem ani vidiet lebo ma az pichne pri srdci, najma s tym embryom 😢

je mi luto ze sa sproste chyby doplacaju druhy, neviem ci je to zakon schvalnosti ale tym zlym sa nikdy nic nestane ale nevinne dieta alebo dospely clovek si to vzdy odnesu 😒 ☹

miriamkac
11. lis 2008

Caute. Ja sa pridavam k nazoru aponchie. A taky argument, ze: on sa nechce priputat...to je do neba volajuca blbost, ja davam pasy detom vsade, kde su...ci sedi v stolicke na jedenie, v kociku, alebo v autosedacke. Ked ich posadime do auta tak uz prevliekaju ruky cez pasy, aby sa mohli zapnut....to nie je o nicom inom len o zodpovednosti rodica. A nasa mala princezna funguje v aute lepsie ako alarm: len co si sadneme: "Mami priputaj sa, tati priputaj sa" Raz isla s MM sama a viezli manzelovho kolegu...a nas alarm:"Ujo priputaj sa!" 😀 😀 😀

rozela
11. lis 2008

já nechápu ty lidi, co odsuzujou tyhle spoty. naopak, mělo by jich být ještě víc a měli by je dávat častěji. když jedeme někam autem, pokaždý se nestačim divit, kolik prasat jezdí kolem. a maminy, co nepoutají děti, to mě vytáčí úplně nejvíc. 😠 jedna pani, co znam, taky vozí svou 4 letou dcerku bez připoutání. už na to jednou doplatila. malá stála samozřejmě mezi sedačkama, když to do nich na semaforu zezadu napálil jeden uspěchanec. ta malá měla roztrženou hlavu, otřes mozku, ale nic horšího se jí naštěstí nestalo. a myslíte si, že ta pani od tý doby malou připoutá? ne 😠 jezdí s ní takhle vesele dál. to je fakt napřesdržku 😠 ty slepice, co nepoutají děti by měly dostat všechny. a ještě bych jim za tohle sebrala řidičák. navždy 😠 😠 😠

alika54
11. lis 2008

uff,,,je to veru hrozne ako sekunda moze zmenit nas zivot,,,veru mi sme na autosedackach nesetrili a prve pred odchodom sa pytam: zapnuty??? a marse presne aj ja tvrdrim vacsinou doplatia na otrasnu jazdu ty nevinny ☹

halienka
11. lis 2008

U nás v meste sa stal presne taký prípad, dieťa na klíne jedného dospelého...každý november má na hrobčeku plno sviečok 😔 ...ostatní dospelí prežili

aponchie
autor
11. lis 2008

no ja videla tedka jednu mamku od nas ze tridy maji mercedes ten jeep cernej a bydli pres cestu naproti.,prechazela sem cestu a ona vjizdela z hlavni do domu a ridila,tata vepredu vedle ni na kline dite vzadu druhe ve vajicku..brrr pak jine drahe auta,ale i feldy skodovky atdatd..ja mam sedacku za4tacy pac si rikam cim starsi auto tim lepsi sedacku je mi blujno z tech lidi proc to delaji proc hlasaji jak je miluji a nepoutaji je..pro nasi malou je uz ta sedacka 15-36celkem nepohodlna pac tam spi v sede a ne pololeze,ale proste musi ja nediskutuju na takovato temata ani vterinu!!!a pri zastaveni se pta uz se muzu rozepnout?reknu ano udela reknu ne poslechne proste vycvicena parkrat to rozepla bez zeptani na parkovisti a dostala tak ,ze mela celej vecer trauma proste jsou veci za ktere ji dam na prdel at si kazdej mysli co chce..ale uz to nedela a buzeruje jeste nas kdyz se brzo rozepinam maminko!to se prece nesmi..paradni ..naucit si dite aby vas buzerovalo 😀

luucia
11. lis 2008

Mě teda přijde i dost hrozný, jak lidi nakupujou sedačky v obchodácích v akci za 299kč...zrovna na tomhle bych rozhodně nešetřila. Za vajíčko sme dali 4 tisíce, ted za autosedačku další 4 a počítám ještě s jednou až bude mít malá přs 18kg 😉 vím, že jsou lidi, co peníze nemají, ale můžou ušetřit jinde než na bezpečí dítěte

aponchie
autor
11. lis 2008

me to jen pripomelo mou prvni pokutu za 10let co ridim auto..dostala sem ji za to ,ze jsem stala na svetlech na cervene a zvonil mi tel a ja se jen koukla kdo vola a polozila ho vedle sebe a jela na parkoviste ,ze to viridim a policie vedle me sup a uz me zatarasili a pokutovali 3body a tisic korun a nic jsem v podstate neudelala..neridila jsem stala jsem a mela cervenou ale proste sumak..tak me prijde,ze i ten co ji za volantem a kouri by to mel mit stejne ba naopak kdyz upadne cigo a nekdo ho za jizdy hleda..no comment..rekla sem panu policajtovi at si stoupnou ke skolam a skolkam rano,ze vyberou za rano tolik co za tyden

nelinkav
11. lis 2008

no, na video se asi podívat netroufnu, stačí mi vlastní představivost 😔 Ale plně souhlasím s tím, že nechápu, že si někdo neuvědomuje, jak je důležitý sebe a hlavně dítě poutat. Známým je přes 40 let,takže už dost zařízení, konečně se dočkali potomka - a mají rovnou dvojčátka...Autosedačky vzali z bazaru, když jsem je viděla, šla jsem do kolem - plast skoro bez vypolstrování, bez označení výrobce, atestu, který to ne/splňuje... Prý nebudou kupovat drahý, nový, když je to na chvíli 😔 Já teda radši obětuju ušetřím dva, čtyři tisíce někde jinde, než na bezpečí vlastního děcka.
Jinak názor tchýně, že novorozence do toho přece člověk nemůže připoutat, že si může ublížit a že bezpečný je mít ítě v náručí...no comment, na to, že jí není ani 50... ☹

aponchie
autor
11. lis 2008

no jasne ja si nekoupim pro sebe nic a je mi to sumak ale pro malou mam vsecko co potrebuje a dam ji to ..penize to neomlouvaji.vzdycky je cesta jak si k tomu najit cestu,ta sedacka za sta az litr je smesna,ale verim,ze ma matka by ji byla schopna koupit na jezdeni u nich a to pokazde remca ze ta nase sedacka ma uz jen ten pas ze to beztak neni bezpecne..to je tezko vysvetlovat a hlavne pasy musi bejt naprosto rovne a neprekroucene a ona to nechapala prej je to v pohode,no to neni to muze i amputovat a uskrtit 😖 😲

vinka
11. lis 2008

Ja som nielen za autosedačky ale aj za prilby na bicikloch.Môj syn ked sa ide korčulovat vždy dudre,že musí chrániče a prilbu.Ale nech si repce aj tak to musí byt a hotovo.Aj ked sa len pred vchodom bicikluje tak prilba musí byt.No a v aute to bez debaty.Niekto to už spomenul.Ked má niekto na auto a potom benzín do auta tak má aj na sedačku.Lebo potom je už neskoro plakat. 😉

blau
11. lis 2008

Fuj az mi zle prislo, a to mimi v brusku ☹ ☹
Nasi znamy skoro zahynuli nedavno pri takejto nehode , debil predbiehal a vpalil to skoro priamo do nich, mali anjelov straznych pri sebe, ale ti co predbiehali zaplatili najvacsiu dan: zivotom! 🙄
Mne raz kolega hovoril, ze jeho kamarata chytili policajti a on nafukal, tak ho zavreli do vysetrovacky a pustali mu videa kde sa opity zabili na autach a ako vyzerali...Brutalne, ale hovoril ten kamarat si odvtedy uz nevypil 🙄

aponchie
autor
11. lis 2008
matka131
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
halienka
11. lis 2008

Blau, to by mali robiť so všetkými opitými a tiež tými čo jazdia ako pretekári F1, ukazovať im tie najhoršie fotkya videá 😝

olinka6226
11. lis 2008

ja tomu nerozumiem. jazdim casto a nikdy by ma nenapadlo maleho nepriputat. jeho zas nikdy nenapadlo sa branit priputaniu, lebo je od malicka nauceny ze sa v aute puta. takze po posadeni do sedacky prevliekame rucicky a je to... ziaden odpor, nic. su to len vyhovorky rodicov co si neuvedomuju mozne nasledky.

slunicko552
11. lis 2008

olinka přesně tak,dnešní děti už jsou zvyklé a připadá jim to úplně normální 🙂

blau
11. lis 2008

halienka , veru ja som to tiez povedala. Ja ked nas muz vezie z Rakuska na Slovensko vzdy v Bratislave je zhrozeny, co su to za kaskadery u nas na cestach: agresivny, arogantny no normalne sa boji a radsej sa drzi pri kraji lebo hovori, ze predbiehat sa na dialnici po pravej strane sa robi len vo videohrach!!!
Dnes do nas nejaky učen skoro narazil asi zaspal a na rovnej ceste vosiel do protismeru...Ste ma mali vidiet hadam mi aj mlieko skyslo, tak som sa zlakla...

aponchie
autor
11. lis 2008

ja se bojim u nas jezdit porad a to jsem ridila leta v UK a Dansku,mam mezinarodni ridicak a nikdy jsem se nesetkala s takovym hazardem jak u nas a jeste Slovensko tam jezdi jeste hur teda..mam strach predjizdet mam silene predstavy co kde jakej ridic udela jak zareaguje je to des snazim s ekazdemu uhnout a zbytecne neriskovat ,nemuzu ani kamion predjet pac jednou jsem ho chtela predjet a zacal mi zrychlovat prasak a to je veeelmi nemile kdyz vam jede neco naproti a neodhadnete jeho rychlost a s malou uz vubec ne..porad buzeruju manzela at jede pomaleji a vymlouvam se,ze je mi zle od zaludku a nesnesu vic jak 100km to uz mi bubla zaludek a to moje druhe auto bude zrejme BMW rady 7 do budocna..ale nezname mit silne auto a jet jak kreten me se libi kdyz jede nejake smart car a v klidecku a nejaka potroubla felina ho prdjede malem vyfuk na ceste zustane a ridic je v klidu..a nesnasim machry co porad predjizdeji a chlapi obvzlast maji nejakej zavodnickej komplex 😀

sassi
11. lis 2008

no tie videa su dosť husté...
no my sme dceru vozili v autosedačke a to sme pred 7 rokmi, ked sedačky ešte vobec neboli povinne, boli v našom okolí poriadni exoti ... uplny vrchol je, ked vidim dieťa stať medzi sedačkymi - aby videlo dopredu 😒 Sedačky su sice povinne, ale pre mnohých ludí iba na papieri 😖 😖 😖 na auto peniaze maju, ale 2000 na sedačku su zbytočné náklady (a pritoms a za par stovák da kupiť aj použitá, ked na to nemaju) - my sme mali postupne 3 sedačky + starkí maju v aute tiež sedák ...
Naše decka su tak zvyknute, že inak si už ani nevedia do auta sadnúť, rovno do sedačky a už aj krpec naťahuje sam pás, proste ked sa tak vozia od narodenia, tak to pre nich má tak byť 🙂
inak je to vyhoda aj pre mna, možem s nimi isť aj sama a neposkakuju mi po aute, ale su spokojní aj oni

jabber
11. lis 2008

jo, to je hodně drsná kampaň 😅, ale jinak to s těma lidma už asi nejde 😒. Všechny ty spoty jsou naprosto šílený 🤐

dia - to je teda fakt síla 😕 doufám, že až je chytí policajti, tak je přinejmenším vykostí. Já bych jim napařila rovnou kriminál.

To je vážně argument, že se nechce připoutat - ukažte mi dítě, který chce, že jo.....možná až bude chtít prcek skočit z okna, tak ho nechají, když chce - to fakt zůstává rozum stát

Předevčírem mě míjela Toyota Lexus a dítě, asi 4 roky, taky viselo uprostřed mezi předníma sedačkama a čučelo jak táta řídí 😅

gtver
11. lis 2008

Naprosto souhlasím s výše uvedeným. Ty rodiče (ostatní příbuzné, ...) bych seznamovala s nejhoršíma nehodama dnes a denně 😠
Občas podnikáme delší cestu autem přes půl republiky, na trase, kde hodně jezdí kamiony (ikdyž to je dneska vlastně všude, ale tohle je jedna z hlavních jejich tras). Spousta řidičů samozřejmě předjíždí, kolikrát celé kolony a nesčetněkrát se nám stalo, že jsme na úzké silnici museli vytvořit uprostřed "třetí pruh", aby se předjíždějící blbec vešel. Fujtajbl, řeknu vám, to je tak hnusnej pocit... Nejhorší je ta bezmoc, protože to není vaše chyba, je to blbost někoho jiného, ale vy na to můžete doplatit. Vždycky mám před cestou sevřený žaludek, kolika autům se zase budeme vyhýbat. Ostatně ta trasa je (hlavně před prodloužením dálnice bývala) vyhlášený smrťák. Mám známého kamioňáka, kterému skončil pod autem manželský pár, oba mrtví. Nehodu zavinil řidič osobního auta. Známý prý do smrti nezapomene na ten příšerný pocit a tu hrůzu, kdy věděl, že nemá šanci nic udělat a lisoval to auto 😔 říkal, že to, co viděl tenkrát on, by měli vidět bezohlední řidiči. To samé tchán, je strojvedoucí a říká, že u každého přejezdu může jen doufat, že tam nebude někdo, komu se nechtělo na červených světlech čekat a říkal si, že to přece musí stihnout... 😔

aponchie
autor
11. lis 2008

ty reklamy jsou huste,ale je to treba a vic a casteji a bilboardy podel cest a hrobecky bych postavila velke ilustracni a imaginarni stromy prepulene proste uplne silenou kampan a silenou akci policistu na tyhle veci a bez vyhrad ..za opilost neprimerenou jizdu a bez sedacek papiry pryc a soud

aponchie
autor
11. lis 2008

cesta z Vizovic do Zlina je lemovana kompletne hrobecky..je to kousek ..rovnej prehlednej a kazdej tam zavodi a zkousi auta..me pokazde zamrazi jak to vidim a predstavuju si co museli zacit a jak umirali a pokazde doufam,ze aspon rychle 😝