Videá. Nemyslíš, zaplatíš...

aponchie
11. lis 2008
https://www.youtube.com/watch?v=XF22TbKdqe0


https://www.youtube.com/watch?v=Lgj-CU9ZR4g


https://www.youtube.com/watch?v=kOl5JCv91uA


https://www.youtube.com/watch?v=TuhzRdJftqk


https://www.youtube.com/watch?v=wD_IdkN_I-E


https://www.youtube.com/watch?v=iO5ID13NsMc


https://www.youtube.com/watch?v=iO5ID13NsMc


https://www.youtube.com/watch?v=Lb5q_YYpxB0

velmi smutne kolik lidi vidim nepoutat deti 😔 staci si stoupnout pred skolku kam vozi deti od baraku nepripoutane a skakajici na sedaku,ze je to jen po parkovisti...bez rozdilu znacky aut a movitosti.ja si netroufnu malou nepripoutat ani na metr...je smutne kolik maminek vidim mluvit o detech jak je maji nejradeji a jak je miluji a jsou prikladne matky a pak je vidim s nepriputanym ditetem..ja bych to poustela co 30min v tv a hodne.. 🤐

halienka
11. lis 2008

My sme v lete boli na dovolenke v nemecku týždeň a ja som nechápala ako tam disciplinovane jazdia, som si uvedomila že oni takmer vôbec nepredbiehajú a keď aj majú z nejakej bočnej cesty ísť na hlavnú, tak sú schopní si počkať omnoho dlhšie kým to ozaj nie je bezpečné, naši by a sti "pichnúť" medzitým aj traja. Ale tam sa nad tým nikto nerozčuluje, všetci to berú úplne normálne, u nás akoby sa všetci stále niekam náhlili alebo čo. Asi to bude aj kultúrou.

halienka
11. lis 2008

by sa stihli...rýchlo píšem 😀

olinka6226
11. lis 2008

moj brat kvoli takemu blbovi co musel ist 150 po ceste zomrel. a co je najhorsie, policajti kedze sa to odohravalo v okrese DS a jeden z tych policajtov bol sused toho chalana co predbiehal to samozrejme hodili na mrtveho a hoci nas posudok podotykam od prezidenta komory sudnych znalcov dokazal ze posudok od znalca co ho povodne vypracoval je absolutne nespravny (novy znalec sa len ucil) tak to aj na prokurature zmietli zo stola. mna islo roztrhnut od bezmocnosti ze chalanovi ani vodicak nezobrali, nehovoriac o dalsom treste.

jabber
11. lis 2008

olinka - to je děs ☹

Podle jízdy a ukázněnosti řidičů na silnicích se pozná celková úroveň národa - takže my patříme zřejmě někam do středověku, bohužel 😒

bibula
11. lis 2008

😒 no neviem,ktore z tych videi je najsmutnejsie-strasne nieco ☹

olinka6226
11. lis 2008

kam potom patria egyptania 😀

sasiki
11. lis 2008

Ahojte. Som si to pozrela 😢 😢 😢
Ja svoje deti nechávam v sedačkách aj na silu....chceš, nechceš, musíš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Veľmi ich ľúbim a veľmi sa o ne bojím............keď vidím všelijakých pakov, čo šialene a nebezpečne jazdia 😖 nie je mi všetko jedno.

jabber
11. lis 2008

olinka - do mladší doby kamenný 😀

jabber
11. lis 2008

Ten spot s tím hořícím autem a ten jak se ty tři jelita hecují v autě jsem v TV ještě neviděla. Ale nejšílenější mi přijde to s tím miminkem v břiše a to jak přijdou ty dvě děti, co už nežijí, za tátou 🙄

petik77
11. lis 2008

videa jsou opravdu hrozné ☹ ja mam řidičak teprvé kratce (4 měsíce) ,ale někdy se opravdu divím co někteří řidiči dokažou udělat jen aby byly rychlejší .Několikrat mě předjíždělo auto přes plnou čaru a já si říkam jestli to ma zapotřebí prostě to nechapu.Kdyby opravdu jezdily všichni tak jak mají .A souhlasím s tím ,že by to měli davat opravdu v televizi o reklamach než davat některé nesmysly.

eleonora
11. lis 2008

budete se divit ale me zachranilo nohy to ze jsem sedela mezi sedackama nepripoutana bylo mi sest (je to uz 20 let) predni sedacky se utrhli pri havarce a me se timto vyhly 😔
taky jsem uz naseho maleho vezla v ruce bez autosedacky a to tehdy kdyz mel vysoky horecky a plakal potreboval moji naruc tak jsem ho drzela
jinak jsem pro, aby se autosedacky pouzivali a nase deti v nich povinne jezdi

biela
11. lis 2008

nerozumiem rodičom, ktorí hazardujú so životom svojich detí tým, že ich nepripnú do sedačky. moja suseda svoju dcéru nepripúta, lebo "ona tam byť nechce" alebo "plače tam, ona tam nevydrží"... mi je z nej zle. chce nechce, pripútam a bude sedieť a nech si aj reve celú cestu. však ide o život...
ja nešoférujem vôbec, mám vodičák už 10 rokov, no neodvážim sa, lebo celé slovensko je plné primitívov ktorí si musia niečo dokazovať a ja na to nemám nervy. nikto s tým nič nerobí, no vlastne robí, chcú zvýšiť max.povolenú rýchlosť. úbohé.

lefika
11. lis 2008

reakcia mojej svokry, ked prvykrat videla nasu vtedy 2mesacnu dcerku v autosedacke: prebohaaa, co jej to robite, ved tak byt nemoze, znicite jej chrbatik, ja si vezmem na ruky ...a aj tak sa nemoze nic stat, jazdime roky bez nehody 😠 😠 😠 bol to nas prvy ostry konflikt, dovtedy som vzdy prehltala 🙄

biela
11. lis 2008

lefika, žiaľ, tí skôr narodení si myslia, že to je len módna záležitosť a proste chceme byť in. oni držali deti na kolenách a nič sa nestalo, no proste keď jazdili škodovky a žiguláky max 70 ani sa poriadne stať nemohlo, no teraz sú silnejšie autá a ľudia čo si chcú dokazovať akí sú rýchli a nik na nich nemá.

majcik
11. lis 2008

Fuuuha, tak videa takeho druhu by podla mna mali pustat v autoskolach ... predtym, ako daju novym vodicom vodicske opravnenia ... uff.

Ano, niektore stare mamy si myslia, ze autosedacky su pre novorodencov nevhodne, mozu zdeformovat chrbatik, argumentuju tak, ako pise lefika... nooo, ale kedysi sa jazdilo trochu inac a bolo menej debilov na cestach, neboli take rychle auta.

lefika
11. lis 2008

baby, inak ja patrim medzi tych, ktory si vyskusali uzitocnost autosedacky na vlastnej kozi: prevratili sme v smyku autom na bok: keby som ja nebola priputana a dieta v sedacke, tak dieta sa zvali na rozbite sklo a ja na nu 😢 😢 nastastie sa vtedy nic vazne nestalo...teda nam nie, auto dopadlo blbo 😖

jabber
11. lis 2008

No já si dovedu představit a i to svým způsobem chápu, že to těm starším připadá zbytečné - za nich nic takového nebylo a taky přežili. Ovšem si asi nějak nevšimli, že se trochu změnil vozový park, auta jsou silnější, rychlejší a je jich pořád víc a víc, taky řidiči jsou čím dál agresívnější 😒. Takže se stavem na silnicích před 20 lety je to neporovnatelné.

Moji ani manželovi rodiče naštěstí takoví nejsou a malou rvou sami do sedačky hned

Mě nejvíc dostává, když jedu v koloně aut a nějaký magor mě předjede, za každou cenu, třeba i přes plnou čáru a pak jede další půlhodinu v koloně přede mnou - to si fakt jako pomohl, takový bych střílela zfleku 🙄

majcik
11. lis 2008

Lefika - cloveka urcite mrzi skoda na aute, vsak nikto z nas nema tlaciaren na peniaze ... ale najhlavnejsie je, ze ste zivi a zdravi vyviazli z autonehody ... vsak to urcite vies.

Priznam sa, ja som nie vzdy zapasala maleho v autosedacke, ked sme isli v ramci dediny, stalo sa parkrat, ze bol sice v autosedacke, ale nie zapasany ... no myslim, ze oddnes to bude inak ... clovek nikdy nevie, co sa moze stat a tych par sekund namahy stoji za to ... nerada by som si nieco cely zivot vycitala ... takze dakujem za upozornenie.

vanish1
11. lis 2008

moja malá má tiež používanú autosedačku od sestry, vždy je pripútaná, len niekedy sedí so mnou vpredu ale to len keď ideme o ulicu ďalej k svokre 😉
nerozumiem, prečo odsudzujete podsedáky, veď sú určené deťom od určitého veku, nie? ináč by sa nemohli predávať a myslím si, že cena autosedačky ešte nezaručuje jej kvalitu.

sirinka
11. lis 2008

ja klaru davam vzdy do sedacky a je aj vzdy zapnuta...mam male auto, ktore pri naraze nie je az take bezpecne, tak naco este viac riskovat. klarka sa do sedacky aj sama pyta, ked vie, ze ideme autom a to jazdime naozaj casto.
sedacky mame prekupene, myslim, ze tym nestracaju na kvalite a vyberam podla vysledkov testov (takze iba dve znacky u mna pripadaju v uvahu) a vzdy co najmensie vahove rozpatie.
a treba dat v zime pozor, ani na kratke vzdialenosti nenechavat dieta v sedacke v zimnej bunde, lebo sa lahko vysmykne z pasov pomocou tej vetrovkovej latky!

lefika
11. lis 2008

vanish, presne ako si napisala: podsedaky su od urciteho veku....a to urcite nie od 2 rokov. nie som si ista, ale zda sa mi, ze az od 36kg?

majcik
11. lis 2008

Sirinka - prosim Ta, napises mi do IP znacky autosedaciek, ktore Ty preferujes? My uz zaciname riesit vacsiu autosedacku pre maleho, nakolko vajicko uz za chvilu budeme musiet odlozit ... alebo kde sledujes tie testy? Vdakaaa

Ja tiez nedavam ani tenku bundu malemu do sedacky, pretoze on sa dost poti ... iba svetrik, predtym body alebo kosielku, cestou do auta ho bundou prikryjem, vsak v aute je teplo a bundu mu obliekam, az ked ideme z auta von.

johanda
11. lis 2008

podsedáky jsou použitelné od 15 kg, ale doporučují se od 25 kg. Nad 36 kg už není třeba podsedák ani autosedačka (pokud má děcko výšku min. 150 cm)

jabber
11. lis 2008

lefika - já myslím, že podsedák je od 15 kg a 100 cm, ale nejsem si jistá 😅 no každopádně pro dvouleté dítě není ani náhodou

marika80
11. lis 2008

Nasa mala tiez skusala take triky, ze nebude priputana, alebo si to potom pocas jazdy zosunula z pliec. Tak ale zistila, ze jej to nepomoze a teraz uz je to normalka. Treba si za tym stat a hotovo. Chces sa viezt? Tak do sedacky a priputat sa. Ale hlavne, ze na daddyho vzdy vykrikuje, aby si dal pas 😀 .

sirinka
11. lis 2008

1. Stačia do automobilu auto sedáky pre deti od 6 do 10 rokov?

Vek dieťaťa nie je rozhodujúci pre použitie detského zadržiavacieho zariadenia. Rozhodujúcou je výška dieťaťa a sekundárne aj hmotnosť dieťaťa. Základné členenie detských zadržiavacích zariadení je uvedené v § 3 nariadenia vlády SR č. 554/2006 Z.z. o povinnom používaní bezpečnostných pásov a detských zadržiavacích zariadení vo vozidlách určitých kategórií. V princípe však „vzrastom väčšie deti“ môžu použiť podsedák v kombinácii s bezpečnostným pásom.

ministersvo dopravy...ja by som povedala, ze podsedak az tak okolo 5-6rokov, skor nie...

sirinka
11. lis 2008

marika80 treba viac tie pasy dotiahnut...to ked sa z nich dokaze vyvliect sama, vies co sa stane pri naraze?

majcik
11. lis 2008

Nasi znami davaju 3-rocnej dcere uz len sedak ... no neviem ...
Ale napada ma taka vec ... predstavte si situaciu (ktoru mozno mnohe poznate), ze mate napriklad trojrocne dieta a novorodenca. Chcete sa spolu odviezt autom. Ako sa dozadu vsetci pomestite, ak by to trojrocne dieta malo nejaku vacsiu autosedacku, teraz tam date este aj novorodenca vo vajicku a samozrejme, aj mamina si tam sadne ... nie je problem sa takto zmestit do bezneho auta? Ten podsedak predsa zabera menej miesta ... ako to riesite?

johanda
11. lis 2008

sirinka - podle českých předpisů je podsedák možný od 15 kg. O jeho bezpečenosti nebo nebezpečnosti pak už rozhoduje rodič.

sirinka
11. lis 2008

majcik vajicko moze byt aj vpredu... a 4-clenna rodina by nemala mat problem v ziadnom normalnom aute, proste bud bude vajicko v predu, alebo mamina...alebo tatino 😉
poznam 6-clennu rodinu, z toho su dva podsedaky, uz skolopovinne baby, jedna 4rocna slecna -sedacka 9-18 a jedno vajicko...tak proste prisposobili tomu vyber auta...vsetko sa da, ked sa chce...