Videá. Nemyslíš, zaplatíš...

aponchie
11. lis 2008
https://www.youtube.com/watch?v=XF22TbKdqe0


https://www.youtube.com/watch?v=Lgj-CU9ZR4g


https://www.youtube.com/watch?v=kOl5JCv91uA


https://www.youtube.com/watch?v=TuhzRdJftqk


https://www.youtube.com/watch?v=wD_IdkN_I-E


https://www.youtube.com/watch?v=iO5ID13NsMc


https://www.youtube.com/watch?v=iO5ID13NsMc


https://www.youtube.com/watch?v=Lb5q_YYpxB0

velmi smutne kolik lidi vidim nepoutat deti 😔 staci si stoupnout pred skolku kam vozi deti od baraku nepripoutane a skakajici na sedaku,ze je to jen po parkovisti...bez rozdilu znacky aut a movitosti.ja si netroufnu malou nepripoutat ani na metr...je smutne kolik maminek vidim mluvit o detech jak je maji nejradeji a jak je miluji a jsou prikladne matky a pak je vidim s nepriputanym ditetem..ja bych to poustela co 30min v tv a hodne.. 🤐

jabber
14. lis 2008

aponchie - já bych se radši neptala, aby ti ho ještě nesebrali, že to nevíš 😀 já teď taky přesně nevím, jak to je, ale vím, že instruktor v autoškole vždycky říkal, že musím při odbočování doprava nutně používat pravé zrcátko, že tam může jet cyklista

jabber
14. lis 2008

no ale každopádně mi přijde zvláštní, že cyklisti jakožto normální účastníci silničního provozu nemusí dělat žádné zkoušky z pravidel, značek atd - že je to prostě jen na nich, jestli se naučí značky a přednosti zprava například

prasiatko30
14. lis 2008

k tym zverom - sice som sa este nestretla s velkymi zvieratmi na ceste ale raz sme isli po dialnici som pripravila veceru boli na dialnici bazanty a pre vietor asi nepoculi alebo co tak som jedneho pripravila o zivot - svagor sa doteraz rehoce ze druhy bazant ostal na dialnici s plagatom - vegetariani vrahovia 😀 😀 😀

aponchie
autor
14. lis 2008

no koukat se do zrcatka to jo kdyby jel cyklista pac oni sou vsude a mysli si ,ze kazdej musi hned uhnout 😝 ptala jsem se a rikal mi na mestakoch nejakej ferda,ze to neni pravda,ale jejich zvyk a o ridicak se nebojim 😀 tahle neznalost by me mohla ohrozit pokud bych byla zastavena v aute..ba naopak zeptat se kdyz neco nevim je v poho aspon ja to tak beru btw novej ridicak je osklivej a vubec se mi nelibi 😝 😀

nobody
15. lis 2008

je to potřebná série klipů (palec nahoru)

suki
15. lis 2008

Tak já se přidávám, my teda nemáme peněz bńa rozhazování, ale sedačku jsme koupili vždy kvalitní, teď tu 9-18kg za 5000 a absolutně nelituju, na tomhle šetřit je velká nezodpovědnost. 😠

bianca
15. lis 2008

ahoj

kedze som roky pracovala na ARU viem co auto a clovek dokazuSkoro vzdy je to ale o cloveku.Samej mi je pri tych spotoch zle ,ale su potrebne ako sol
Teraz som mala dost zlu skusenoct.Sla som s kocikom cez pechod a vsetci este aj motorkar nam dali prednost az na arogantneho magora v nabliskanom BMW.Vyrutil sa spoza nich a obehol ich v protismere.Som zostala stat ako zarezana a dakovala Bohu za pud sebezachovi.Keby bol kocik o 3 cm dlhsi tak nas berie so sebou.P

suki
15. lis 2008

bianca jo to už se mi taky stalo, tohle jsou normální hovada, za mříže s nima a to hned!!!

bianca
15. lis 2008

suki presne.A najhorsie je ze tym grazlom v tych super autach sa nic nestane lebo maju koroseriu asi s titanu alebo s coho ale koho naberu tak je na srot

prasiatko30
15. lis 2008

su to debilkovia - ja im vzdycky len poprajem aby im to pan boh vratil na ich detoch a rodine.
😠

suki
15. lis 2008

jj tohle je největší nespravedlnost, bohužel je to teda na nás, aby jsme opravdu dávali pozor a to ne na 100%, ale min 500%, protože oni by nás klidně srazili a ještě nás tam nechali ležet 😝 😝 😖

mracik
15. lis 2008

ja som tiež prežila zopár autonehôd, jednu aj s nepripútanými deťmi (Kubko sa odpútal a ja som si to nevšimla, Mateja som len chcela nakojiť). Všetci sme v aute zaspali, vrátane manžela-šoféra a spadli sme do priekopy ☹ nikomu neprajem prežiť tých pár sekúnd, keď decká lietajú autom a vám chodí po rozume len - to nemohli prežiť, to nemohli prežiť...a potom ďalšie asi tri sekundy, kým začali obaja plakať... Revali sme celá rodina, od šťastia, že sa nám takmer nič nestalo, ľudia okolo si mysleli, že plačeme kvôli úplne rozbitému autu, ale to nám bolo v tej chvíli úplne jedno.
Odvtedy už samozrejme nešli nikdy nepripútaní, čo sa týka sedačiek, tak som niekedy až ľahko hysterická

Pred dvomi týždňami nám zas odletelo koleso počas jazdy autom, týždeň predtým nám menili kolesá v autoservise... Fakt, aby sa človek vo všetkom spoľahol len na seba

inak čo sa týka sedačiek, my sme tiež kúpili pomerne drahú sedačku 15-36kg, minule som sa rozhodla na nej oprať povlečenie a bola som riadne sklamaná, keď som zistila, že jej vnútro tvorí len plast a netvrdený polystyrén, a to má vraj chrániť proti bočnému nárazu 😠 takže je síce pohodlnejšia, ako podsedák, ale pochybujem, že by lepšie ochránila...

nobody
15. lis 2008

suki ... si dáváš pozor maximálně..a stejně do tebe někdo vpálí, i když stojíš na křižovatce ..takže je to o náhodě
k těm řidičům, co jezdí rychle jak prasata s tryskama, k těm není moc slov...asi jenom pokud už to někde napálí třeba do stromu, tak ať nesmetou někoho jinýho se sebou ... jinak nevím, na silnici se dá předvídat, ale předvídání stejně nic neřeší, pokud dojde k nějaký neočekávaný situaci..aspoň můj názor

suki
15. lis 2008

nobody bohužel máš pravdu 😒 😔

bianca
15. lis 2008

prave som pozerala tie spoty a zas som si porevala.Este ze tam v odkazoch nie je ten s tym mimcom.ten je podla mna najhorsi

marcela.m
15. lis 2008

No mi mame s tym sedenim v autosedacke problem.Ked sadneme do auta,sama sa mi mala stvera do sedacky,aj ju priputam,ale potom chce ist zas von.Hlavne,ked je to na dlhsiu cestu,napr.do KE alebo az ku Sobranciam,hoci v KE urobime prestavku,je jej asi nuda tam sediet.Pokial zaspi,tak v pohode,ale ked nie,tak to je horor,a priznam sa,ze ju nakoniec vyberiem von a mam na rukach,a vacsinou teda na dide,tam aspon nevystraja a nemurci v jednom kuse.Ale uz sa snazim odstavit ju,tak neviem,co budeme robit potom v aute.Ale zatial sa tak skoro na dlhsiu cestu nechystame.A tu byvame blizko centra mesta,takze chodime pesi.
Urcite tie sedacky a pasy castokrat pomozu,ale kolkokrat ani to nie?V prvom rade by sa mali vodici naucit ohladuplne jazdit,a netrebalo by nic take.My sme vyrastali bez autosedaciek a sme tu.A kto ma viac deti,tak si asi musi kupit rovno mikrobus.Alebo nikam s celou rodinou nemoze ist.

bianca
15. lis 2008

marcela.m Nic v zlom ale keby si si pozrela spot BLAZINEC na http://www.nemyslis-zaplatis.cz/ tak ju do tej sedacky das.Mas pravdu ze my sme vyrastli bez sedaciek ale v tej dobe bola na ceste asi tretina tych aut co je dnes a auto nemal kazdy hlajzlik co vcera skoncil autoskolu

mracik
15. lis 2008

marcela, môj brat mikrobus má - má štyri deti 😉 kúpil ho v bazári a vyšiel ho rovnako draho, ako klasické auto, len spotreba je samo vyššia

inak naši sú už teraz tak vycvičení, že hľadajú pásy aj v autobuse, Kubko bol tento týždeň v divadle, išli autobusom a bol sklamaný, že tam neboli pásy...

bianca
15. lis 2008

mracik super.Klobuk dole.Ale vraj uz budu musiet byt aj v autobusoch.

kacka.va
15. lis 2008

já bych teda malou ze sedačky nevyndala ani za boha, snažila bych se jí kdyžtak zabavit v sedačce, ale aby byla mimo, tak to bych si na triko nedala. Stačí pak fakt malý náraz třeba ve 40 km rychlosti a i to může být pro nepřipoutané dítě smrtelné, i kdyby se nikomu jinému nic nestalo.

marcela.m
15. lis 2008

Ja viem,a chcela by som,aby bola v autosedacke,ale to ju mam 2 hodiny nechat ricat?A verte,ze nepomaha nic.

prasiatko30
15. lis 2008

marcela toto tvoje argumentovanie je naozaj o nicom - k tomu, ze vystavujes tvoju dceru pripadnemu preletu "nad kukucim hniezdom" alebo teda prednym sklom a pristatim na asfalte - to si vysporiadaj ty so svojim svedomim ale argumentovat tu, ze mnohopocetne rodiny si budu musiet pre autosedacky kupovat velke auta - to je ubohy argument - lebo to zodpovedajuce auto poctu rodinnych prislusnikov si nebude rodina kupovat koli sedackam ale koli vlastnej bezpecnosti. v mojom okruhu poznam vela rodin ktori maju aj 5-6 deti a vsetci maju zodpovedajuce auto - tak aby kazde dieta malo kde sediet a mohlo byt priputane - lebo mat 5-6 deti to neznamena, ze mas rezervu - pokial zomrie jedno dve tak si to ani nevsimnu 🙄 to nie je o tom ci moze sit niekam cela rodinka alebo nie - pokial ta rodina nema na poriadne auto tak existuju aj ine dopravne prostriedky na spolocne vylety a nie ohrozovat vedome svoju rodinu!!!!

bianca
15. lis 2008

nasa rici i 5 hodin.Nezajem.Sedim s nou v zadu a snazim sa ju zabavit.

prasiatko30
15. lis 2008

marcela - moja dcera ked bola mensia tak mala obdobia ze v sedacke rycala ako diva - hlavne ked bola dlsie v sedacke - muza to riadne znervoznovalo a nie raz uz bol tak vytoceny ze sa ma pytal ci by som ju nemohla vytiahnut aspon na chvilu zo sedacky - na to som mu len povedala ze nie som ochotna byt vrahynou vlastnej dcery a nech hlada najblizsiu pumpu na zastavenie - lebo na dialnici len tak nezastanes. mali sme ju potom chvilu na pumpe, dala som jej v klude napit, pohrali sme sa trosku pomojkali a naspat do sedacky, potom mavala tiez obdobie ze si nechcela sadnut do sedacky - tak som ju musela asi tyzden za huronskeho revu rvat do sedacky a pomaly si zvykla ateraz uz nerobi problemy

suki
15. lis 2008

marcela.m myslím, že radši přežiju dvouhodinový řev malé v sedačce a věř, že to znám, než to, že by se jí pak něco stalo a já si to budu celýživot vyčítat a budu nešťastná. Myslím, že by ses nad rím měla ještě zamyslet. Spoléhat se na to, že na našich silnících budou jezdut ohleduplně je nesmysl, protože to se nikdy nestane a ty musíš spoléhat na sebe a ne na ostatní.

nobody
15. lis 2008

marcelo, rodiče mají odpovědnost za svý děti .. takže asi tak
no tak nasedejte do auta 2 hodiny před jízdou..a basta 😀 😉

bianca
15. lis 2008

nobody 😀 😀 😀

suki
15. lis 2008

omlouvám se za překlepy, asi jsem byla trošku rozčílená 😅

marcela co koupit malé do auta třeba nějakou hračku, která je dělaná přímo do auta, je jich spousta, třeba by se chvilku zabavila a nebo jí pustit nějakou pěknou muziku, co má ráda ? Na naši malou to celkem platí 😉

marcela.m
15. lis 2008

Nobody,asi mam dlhe vedenie,ale nepochopila som poslednu vetu 🙂
Ja to riesim tak,ked sa to da,ze cestu naplanujem na cas,kedy zvykne spat,a potom ju prespi v sedacke.Inac aj ja to mam podobne,prasiatko,ze skor je vytoceny manzel,alebo moji rodicia,ak ideme v ich aute,ako ja.A tiez pocuvam sprostosti.Ale asi musim byt tvrdsia.Zas az tak casto necestujeme.Mozno,keby to bolo castejsie,boli by sme skor odolni voci jej revaniu.Ale slubujem,ze sa budem snazit.A uz sa na mna nehnevajte,no 😀

nobody
15. lis 2008

já se nehněvám 😀 😉
tak musíš řvát taky.... že nepojedeš normálně v sedačce, ale že chceš taky auto sedačku ... a nemaj takovou velikost .. 😀
no ...to je fuk
čus