Videá. Nemyslíš, zaplatíš...

aponchie
11. lis 2008
https://www.youtube.com/watch?v=XF22TbKdqe0


https://www.youtube.com/watch?v=Lgj-CU9ZR4g


https://www.youtube.com/watch?v=kOl5JCv91uA


https://www.youtube.com/watch?v=TuhzRdJftqk


https://www.youtube.com/watch?v=wD_IdkN_I-E


https://www.youtube.com/watch?v=iO5ID13NsMc


https://www.youtube.com/watch?v=iO5ID13NsMc


https://www.youtube.com/watch?v=Lb5q_YYpxB0

velmi smutne kolik lidi vidim nepoutat deti 😔 staci si stoupnout pred skolku kam vozi deti od baraku nepripoutane a skakajici na sedaku,ze je to jen po parkovisti...bez rozdilu znacky aut a movitosti.ja si netroufnu malou nepripoutat ani na metr...je smutne kolik maminek vidim mluvit o detech jak je maji nejradeji a jak je miluji a jsou prikladne matky a pak je vidim s nepriputanym ditetem..ja bych to poustela co 30min v tv a hodne.. 🤐

jasumat
21. únor 2009

Tiež si myslím, že mal byť opatrnejší. Tak ako písala sue- vždy sa treba pozrieť!
Ale aj tak je to hrozné, bude s tým žiť do konca života ☹ 😢
Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinám tých, čo to neprežili.

sue
21. únor 2009

...a jeho rodina ☹ tiež ☹ ak to bol bánovecký šofér, tak predsa všetci budú vedieť,že to on spôsobil... strašná tragédia ☹ ☹ ☹ ☹

tilly
21. únor 2009

ďalší autobus, ja už do autobusu asi nesadnem, je to strašné... v poslednej dobe len nehody autobusov... teraz dávajú aj zábery z toho chorvátska, hrozné...

berunda
8. črc 2009

Holky ma kamaradka mi dnes rekla že občas, když nejedou jejich autem tak veze malýho bez autosedačky. Ma ho např. vepředu, ona je připoutana a ma ho nasobě v ergu(nosítko ve stylu šátku).
Jsem jí řekla že je nezodpovědnej blázen. A ona na to že v autobuse taky neni autosedačka, že se kdekoliv muže neco stát...........................a ulici me taky muže něco srazit apod.

vinka
8. črc 2009

Berunda si jej mala povedať,že netreba pokúšať šťastie.Akurát včera sme s mužom videli nasadať tri ženy s tromi deťmi a ani jedno nebolo v sedačke.Načo zbytočný prepych asi. 😒 Joj ked to môj muž videl hned začal nadávať.On je v tomto smere velmi zodpovedný.

berunda
8. črc 2009

Presne jak píšeš. Muj manžel v praci počítaj takový ty crash testy. A i v malý ryxchlosti je neštěstí.No nedala si to vysvětlit......

aponchie
autor
8. črc 2009

jak tohle muzou delat prave matky 😲

vinka
8. črc 2009

Ved aj mňa to zaskočilo.Ked som to videla.Vždy som si myslela,že chlapí sú nezodpovednejší ako ženy ale nieje to asi tak. ☹

berunda
8. črc 2009

nechapu
stale řeší co dat malýmu k jidlu, dodržuje Fořta. Divý se že dam 14 mesič dítěti jogurt a sýr apod. A pak veze dítě bez sedačky. Prej když jdu po ulici taky do me muze neco vrazit. i Když jsme s malou na kole..............

womenne
8. črc 2009

často vidim v autach male deti bez autosedačiek a je mi ztoho zle,ked vidim ako si dieta cestuje po aute za jazdy .Ako može byt matka tak nezodpovedna ved o nieje pre srandu 🙄 By som zvyšila za to pokuty.

aponchie
autor
8. črc 2009

mhd je ze me silenej pac ja mam uz fobii cilene sledovat auta treba kdyz stojim na prechodu a cekam na svetla tak pocitam treba kolik lidi je pripoutanych kolik ne slozeni gendrove a kdo a jak ma dite v sedacce 😀 fakt pakarna..ale nekdo je tam jen posadi a hopsaji tam

vinka
8. črc 2009

Berunda tým syrom ublížiš omnoho menej ako nepripútaným dieťaťom v aute. ☹ Ja by som jej to rovno povedala.

aponchie
autor
8. črc 2009

to je klise a sebeomluva rikat kdyz pojedu tak ci tak taky se mi muze neco stat..to je stejne debilni odpoved jako kourim jednu denne v tehu pac nechci stresovat dite sorry ,ale je to tak..omlouvat si vlastni debilitu takovejma kecama na ukor zdravi deti je dle me ubohost..bud drzim hubu kdyz uz neco takoveho delam ,ale ne ze se jeste snazim presvedcit okoli o sve blbosti ikdyz vi ,ze dela neco spatne..a komentare jako driv sedacky nebyly nebudu vybec s nekym probirat..

berunda
8. črc 2009

Presne tak když dam malý parkrat dobrej syr.....To už je jiný tema.

Ale jak piše aponchie omlouva svoji debilitu.

Ja taky porad sleduju kdo je připoutanej apod+ 😉

vendeta
8. črc 2009

Beru tak to je nařez ta kamoška!
Je normální blázen.

nikollette
8. črc 2009

Ja nepoznám nikho kto by autosedačku už nemal,a dietatko by v aute nepútal...

popelka.miri
8. črc 2009

Tak já měla v tomhle problém se svými rodiči, oni vždy tvrdili, když si brali děti na lzahradu autem, že nevadí když nemají autos., že je to kousek! Přesně jako v té upoutávce s lmiminkem 🙄
Když to pak viděli v tv, tak už tyhle komentáře nemají, já jim to dost připomínám! Dost mě ta upoutávka s miminkem vzala ☹
Nebo další věc: Myslí si, že když dají malou do autosed., ale tu pořádně nezajistí, že to je jedno!! Normálně se kolébala na strany, vůbec nebyla přikšírovaná k sedadlům 😲 Zhrozila jsem se, museli to spravit 😠
Další: můj ex vozí starší děti připoutané tak, že jim pás vede přes krk, tzn. že kdyby narazili, tak by je to uškrtilo 😠 Na mé výtky bohužel nereaguje a já se pokaždé děsím, když je někam sám veze a já nemůžu zkontrolovat, jak jsou připoutané 😖
Přitom prý nejvíce nehod i s dětmi je na krátké vzdálenosti, např. po městě a tak.

romcatko
8. črc 2009

holky nečetla jsem celou debatu, ale mám - bohužel - osobní zkušensot. Naštěstí se nic vážného nestalo, ale měli jsme autonehodu, kdy do nás zezadu narazil de.... 😠 a přimáčkl nás na auto před náma (naše auto felicia na šrot, ale my naštěstí vyvázli bez vážnějších zranění). Roční dceru odvezla záchranka na vyšetření - pro jistotu. Cestou jsme se bavili se záchranářem a on říkal, jak strašně moc jezdí pořád dětí bez autosedačky - nejčatěji s prarodiči a tatínky !! ani v 50km rychlosti není šance to dítě udržet a ten případ, kdy do vás někdo narazí - není to vaše vina je přikladem jak snadno se může něco stát. 😠 ☹

Ale taky jsme se bavili o MHD - tam je to větší probléma přitom není šance, jak tam s malým dítětem jezdit bezpečně 😠

aponchie
autor
8. črc 2009

ve 20km ho neudrzis 😎

anatanka
8. črc 2009

Shot s autosedackou na nas na vsechny zabusobil zrejme nejvic, na me taky. Pokazdy, kdyz manzel chce Mirinku vezt nekam bez sedacky, tak si na to vzpomenu a radsi jdu sedacku prendat z druheho auta.

popelka.miri
8. črc 2009

Romcatko, přesně jak píšeš, nejhorší jsou prarodiče a tatínci...mohu potvrdit! A přitom ten šot s miminkem jasně ukázal, že i krátká vzdálenost a nízká rychlost může způsobit tragédii 😔
Asi je to tím, že my mámy máme k dítěti nejblíž a jsme nejvíc úzkostlivé, tak na ně dáváme větší pozor, ale vyjímky se najdou všude 😠

berunda
8. črc 2009

Tak my jsme v tomhle s manželem jasně zajedno a zodpovědní oba dva. Mě ani manžela by bez autosedačky jet nenapadlo.
Velký pozor snad davaj maminky a i tatínkové 😉

marorlinko
8. črc 2009

tuna v anglicku z anepriputane dieta na autosedacke moze rodic dostat basu a riadne mastnu pokutu,pretoze rodic je zodpovedny za svoje dieta.neviem jak ezakony su teraz na svk,ale aj tak by si mohli uvedomit ti ludia,ze sa zahravaju so zivotom vlastneho dietata,moj maly j evzdy priputany ci s amu to paci alebo nie,ako tuna bolo pisane,ze dotycna nechce lebo mala nema rada autosedacku, jasne,co nepozna nechce,moj tiez nemal rad nemal sancu vyhrat zvykol si, sam si sada do nej .

danu
31. říj 2009

sebastianela • 1d • Dnes o 16:58
Milé mamičky. Chcem iba upozorniť na to,aby ste svoje dieťa vždy bezpečne pripútavali do autosedačiek. Včera sme išli na cintorín a v okamihu jednej sekundy sme museli prudko zabrzdiť,auto pred nami zazmätkovalo a ďakujem Bohu za autosedačku. Ja som nebola pripútaná, ale zabrzdila som o predné sedačky a malý bol pripútaný v sedačke,tá nebola ale o sedadlo,ale aspoň nepreletel do predu. Zastavil tiež o sedadlo, ale nechcem si ani len predstaviť,čo by sa dialo,keby ho mám na rukách. Preto PROSÍM mamičky,aby deti vždy poriadne pripútali pri ceste autom.

nikollette • 1d • Dnes o 17:44
To je samozrejmosť, bez toho sa ani nehneme 😉

carodejnica • 1d • Dnes o 18:39
No myslím, že viesť dieťa bez sedačky je hazard. Na odstrašenie si pozrite video kampane českého Ministerstva dopravy proti nezodpovednému riadeniu motorových vozidiel. 😒

https://www.youtube.com/watch?v=otgH6sFECoM

katkaking • 1d • Dnes o 18:42
My do auta bez PORIADNEJ autosedačky ani nesadneme, radsej ideme peso s kocikom...alebo nejdeme vôbec 🙂

segricka • 2d • Dnes o 19:33
katkaking,
plne súhlasím,
autosedačka bola prvé, čo sme kúpili do výbavy a asi aj najdrahšie, čo vo výbave máme. síce sme - našťastie - žiadnu nehodu nemali, ale človek nemôže byť dosť opatrný!!!
s manželom ani nikomu inému nedovolíme deti zapínať, aby sme mali istotu, že je všetko tak ako má byť.

lula5 • 1d • Dnes o 19:43
Ked mala mala mesiac boli sme vo Viedni. Po navrate z Viedne sme zistili, ze vajicko nebolo celu cestu priputane o sedadlo. Len mala v nom ano. V danom momente som nerobila hysteriu, ale este dlho som sa trhala zo sna...

lul
31. říj 2009

nasa susedka vozi svojho 3 rocneho syna vpredu v aute, ani jeden nie je priputany. Ocko s nim obcas soferuje na kolenach...sila, co poviete?

prasiatko30
1. lis 2009

lul - ludska sprostost je nehranicna 😖

prasiatko30
1. lis 2009

lula5 • 1d • Dnes o 19:43
Ked mala mala mesiac boli sme vo Viedni. Po navrate z Viedne sme zistili, ze vajicko nebolo celu cestu priputane o sedadlo. Len mala v nom ano. V danom momente som nerobila hysteriu, ale este dlho som sa trhala zo sna...

toto sa aj nam raz stalo isli sme vyse 200km s malou pekne priputanou v sedacke len ja som si nevsimla ze bol odputany pas s ktorym sa priputava sedacka k autu - mm predtym niekoho viezol a ten dotycny sedel vzadu a volaco tam sachoval s pasmi a tak sme si ani jeden neuvedomili ze to nebolo prikliknute - ked sme na to prisli (uz na mieste cinu) tak ma len mrakoty prechadzali a teraz kontrolujem nielen ci je dieta priputane ale aj ci je sedacka priputana, prip ak si niekto sada k babam dozadu tak vzdy prizvukujem aby daval baja a neodklikol omylom pas, ktorym je priputana sedacka, pripadne este to aj skontrolujem - proste neveriaci tomas 😅

aponchie
autor
1. lis 2009

parchanti to sou s prominutim 🙄

lucianka
1. lis 2009

Tak vám musím napsat, co jsem nedávno viděla na vlastní oči...
Zastavil taxík, vystoupil řidič a 3 mladý ženský - 2 z toho Romky... no a najednou začaly z toho auta vylézat a vynášet děti. 😲 Ty děti byly celkem 4 - 3 tak ve věku do 3 let, jedno mimčo na golfkách (ty pak vytáhl řidič z kufru). Řeknu vám, že jsem tam stála a koukala na ně s otevřenou pusou 😠
Řidič byl té jedné evidentně kamarád, ale to mě nezajímá... za tohle bych napařila pokutu všem - těm ženským i řídičovi taxi ☹
No a další zážitek... jdu okolo stojícího auta, které kontrolují policajti. Paní dostávala pokutu za to, že neměla 2 děti na zadních sedačkách a autosedačce... dětem mohlo být tak 5-6... ještě jsem postřehla, že se paní zřejmě dohaduje 😒 No a ani ne za týden jdu po městě a vidím tu stejnou ženskou a děti opět stojí v autě - jedno u okýnka, druhé mezi sedačkama 😠 Lidi jsou prostě nepoučitelní a jí se zřejmě vyplatí víc dostat pokutu než si koupit autosedačku 😠 Podotýkám, že paní nejela žádným vrakem, takže na sedačky určitě měla 😠

vroni
1. lis 2009

Otvara sa mi nozik vo vrecku, ked citam tie dristy, ako niekto ¨nema na sedacku¨ Ked ma na benzin, ma aj na sedacku, normalne sedacky stoja tolko ako dvakrat natankovat, za pouzitie tohto ¨dovodu¨ by som ukladala aspon trojnasobne pokuty.....