Videá. Nemyslíš, zaplatíš...

aponchie
11. lis 2008
https://www.youtube.com/watch?v=XF22TbKdqe0


https://www.youtube.com/watch?v=Lgj-CU9ZR4g


https://www.youtube.com/watch?v=kOl5JCv91uA


https://www.youtube.com/watch?v=TuhzRdJftqk


https://www.youtube.com/watch?v=wD_IdkN_I-E


https://www.youtube.com/watch?v=iO5ID13NsMc


https://www.youtube.com/watch?v=iO5ID13NsMc


https://www.youtube.com/watch?v=Lb5q_YYpxB0

velmi smutne kolik lidi vidim nepoutat deti 😔 staci si stoupnout pred skolku kam vozi deti od baraku nepripoutane a skakajici na sedaku,ze je to jen po parkovisti...bez rozdilu znacky aut a movitosti.ja si netroufnu malou nepripoutat ani na metr...je smutne kolik maminek vidim mluvit o detech jak je maji nejradeji a jak je miluji a jsou prikladne matky a pak je vidim s nepriputanym ditetem..ja bych to poustela co 30min v tv a hodne.. 🤐

jabber
11. lis 2008

majcik - no pokud je ta autosedačka pro to tříleté na pásy, tak byste se vejít měli. My ale máme isofix, takže je jasné, že nikdo třetí už by se tam nevešel

sirinka
11. lis 2008

johanda ja som to este neskumala, od kolko kil presne je to na sk...ved potom sa ja my rozhodneme, kedy uz bude stacit 🙂

majcik
11. lis 2008

Sirinka - viem, ze vajicko moze byt aj vpredu, no neviem, ci by som mala odvahu ... je riesenie aj take, ze rodicia vpredu a vzadu dve male deti, ale ci by som nechala novorodenca s trojrocnym surodencom samym? No neviem, este takuto situaciu nemusime riesit, ale zamyslam sa dopredu 🙂

6-clenna rodina s takymi detmi - to uz nestaci 5-miestne auto ...

Inac, ja mam piatich surodencov a dlhe roky sme sa vozili vsetci osmi v skodovke ... traja naspodu a traja sedeli na kolenach surodencov 😀 Alebo este predtym, ked sme neboli tolki a bolo male babo, tak starsi mali na kolenach vanicku z kocika a tam buvalo babo 😀 Nooo, teraz by to nehrozilo ...

marika80
11. lis 2008

sirinka,uz pritahujeme, to v lete ked mala len tricko sa jej to nejako podarilo. Ale sme zastali a pokial ich nemala naspat sme sa nepohli. Uz to nerobi. Teraz je rada,ze sedi natrepana vo vetrovke 😀

gabka32
11. lis 2008

ahojky - když jedu s malou sama, tak mám vajíčko vpředu, protože na ni vidím a došáhnu kdyby něco. zpočátku jsem vozila vpravo vzadu a byla furt nervozní když najednou ztichla nebo naopak strašně brečela.
a když jedem dva,tak většinou sedím vzadu u malé.

marika80
11. lis 2008

gabka len pozor,aby si jej nevenovala viac pozornosti ako ceste.

johanda
11. lis 2008

majcik, z vlastní zkušenosti můžu říct, že způsob - 2 dospělí vpředu a 2 děcka, z toho jedno mimino, vzadu je fyzicky nejpohodlnější, ale o nervy. Zejména pokud máš mimino ve vajíčku a nevidíš na něj. Pokud řve, neuklidníš ho, protože tě nevidí...můžeš ho hladit po hlavičce, ale to obvykle nepomůže, celá rodina je pak ve stresu. Dát vajíčko na místo vedle řidiče je o chlup snesitelnější, ovšem problém nastává opět v případě breku, jelikož řidič může kojence uklidňovat jen stěží a druhý rodič se zas nemůže nahýbat a natahovat, aby řvoucí mrně ukonejšil. Nejlepší způsob se mi jeví sednout si mezi dvě sedačky dozadu, děcka mít pod dohledem - kojeňátko lze s trochou cviku v sedačce i nakojit, aniž by ses musela odpásat 😅 . Je to ovšem varianta vhodnější pro štíhlé, páč toho místa uprostřed moc není.
Auto holt není nijak zvášť "child friendly" vynález

majcik
11. lis 2008

Johanda - suhlasim s Tebou 🙂 Z toho prispevku vyplyva pre mna jeden dolezity zaver - vyberat autosedacku nie velmi robustnu a siroku, aby sme sa v pripade dalsieho dietatka dozadu pomestili traja 🙂

majcik
11. lis 2008

Akurat to kojenie si neviem predstavit ... to musi byt ina akrobaticka poloha 😀

elitera
12. lis 2008

Uffffffffffff... podívala jsem se na tři a myslím, že mam žaludek na vodě na celej den. Obávám se ale, že tohle je fakt jedinej způsob, jak idioty donutit, aby přemýšleli (případně fakt začali jezdit inteligentně). Heh, snad udržim snídani 😅

aponchie
autor
12. lis 2008

dobre ranko..na to je treba se koukat co nejcasteji..bohuzel 🤐

danae
12. lis 2008

Super téma Aponchie! Doufám, že to alespoň někomu promluví do duše a nebude "spěchat" a bude více dbát na bezpečnost. Já jsem tak trošku na bezpečnost freak, ale říkám si, že jsou horší úchylky 😉

Já upřímně nechápu ani to, když má někdo autosedačku na pásech, které nemají dětskou pojistku, takže ta sedačka nesedí v autě napevno. Já bych tak dítě nevozila, ale prý to zas tak nebezpečné není.

Jsem občas opravdu v šoku, když se na toto téma dostanu s někým, koho považuji za rozumného, a dotyčný mi řekne, jak mají nějakou deset let starou sedačku po x dětech známých, protože se jim za novou nechce dávat peníze. Oni to samozřejmě formulují, jak na to nemají peníze, což ale není pravda...myslím, že je jen málo lidí, kteří skutečně se zatnutými zuby musí slevit nároky na bezpečnost z finančních důvodů, šetřit se dá jinde. 10 let starou autosedačku nepovažuju kvůli únavě materiálu za bezpečnou. Běžně se udává, že autosedačka by se neměla používat déle než 2-5 let. Já mám teď velké dilema. Máme po dceři Graco Snugride, který je dva roky starý (po dceři), tak nevím, zda ho budeme používat, až se nám v únoru narodí další mimi, nebo radši koupíme sedačku novou.

Taky ještě jeden zvednutý prst, že opravdu není rozumné kupovat autosedačku z druhé ruky. Nikdy nevíte, zda nebyla bouraná.

bihan
12. lis 2008

Viac takých spotov a všade, kam sa len vojdu...Občas mi je na Slovensku fakt zle z tých vodičov - často doma nejazdím, ale stačilo mi párkrát - na nebezpečnej križovatke sa dlhšie zdržím (ha.. dlhšie.. tak aby som dobre videla) a hneď po mne trúbia, na štvorprúdovke sa ma jeden debil snažil predbehnúť z pripájacieho pásu a ja som bola v ľavom pruhu, aby som dala priestor autu, ktorá sa pripájalo pred ním.. to som bola s naším FR autom a tehotná...

Sára nikdy na prednom sedadle nebola ani vo vajci, nepríde mi to bezpečné už len z tej pozície v aute a ešte menej z toho dôvodu, že keby začala plakať, tak by som mala určite tendencie sa jej venovať... Takže vždy vzadu. Teraz má sedačku v strede, pripásanú trojbodovým pásom, s klipom určujúcim dostatočné pritiahnutie.

Najviac ma asi vytáčali do vývrtky komentáre niektorých mamín, keď začali byť autosedačky povinné a ich jediným problémom bolo, ako tam to "chúďatko" napratať aj s perinkou.. na takéto komentáre fakt nemám čo povedať 🙄

pebi
12. lis 2008

někteří jezdí jako hovada a kolikrát si říkám, že ještěžě je malá připoutaná v sedačce, už se mi několikrát stalo, že jsem musela prudce přibrzdit a neumím si představit, že by Anetka nebyla připoutaná 😕
naposledy teda na Slovensku, kde jsme jeli kolem 140 (= dost rychle) a nějaký idiot si potřeboval něco dokázat a odbočil za námi na benzinku, projel jí a předjel nás zprava...sotva jsme to ubrzdili, bez blinkru, vůbec se nepodíval, počítal s tím, že mu každý uhne 😠

konja
12. lis 2008

Tak já dceru zaím vozím v korbě od kočárku.Je dělaná jako autosedačka pro děi do deseti kg. Má vevnitř pásy na upnutí dítěte a pomocí adaptérů na pásech v autě, se korba k nim připne.Je to super rychlé a hlavně malou vubec nemusím vyndávt z kočárku atd. Jen se děsím až tomu malá odroste. Máme vajíčko, ale mě ani manželovi se ho nepodařilo do těch pásů upoutat! Seděli jsme nad tím snad hodinu, čučeli do návodu a prostě nic. Přijde mi, že snad máme krátké pásy či co! 😠 Jednou jsem se už radovala, že jsem na to přišla a že se mě to povedlo upoutat.No radost mě přešla hned v první zatáčce, když se mě malá i s vajíčkem překlopila na bok! A ve předu ji vozit nemůžu, protože nemáme vypínací airback 😠 Už nevím jak jsem to dělala se synem, ale to nebyl žádný problém.Přidělat nám to šlo. Ale měli jsme jiné vajíčko i auto 😝 No s ním byla ale potom jiná sranda. Když byl už na vajíčko velkej a dostal sedačku pro větší, tak se hodně brzo naučil, jak se ze sedačky dostat.Nejprve se naučil sundávat si kšandy z ramen, později i přesku rozepnout.Takže fakt sranda, když jsem s ním jela sama a najednou mě dítě začlo poskakovat za krkem a já uprostřed čtyřproudové silnice! 😝 Jízda autem s dětmi je občas pořádnej adrenalin 😖

bielanevesta
12. lis 2008

ufff videla som všetky videá a viac ich nemusím :-/ No rozoslala som ich mailom a hlavne teda ľuďom čo viem že sú v provoze neopatrný ☹ Chápete napr. názor, že pásy sú nebezpečné lebo keby sa nedajbože stala nehoda tak nás to uškrtí!!!!!!!!!!!!!! Napr. moj tchán inak fakt super človek je doslova pretekár a "milujem" jeho hlášku, že načo má ten a ten silné/drahé auto keď nepridá na plyn 😠 alebo názory, že keď sme my boli malý že neboli autosedačky tak načo kupovať teraz drahú....veď ju stačí posadiť nemusieť pútať, však ju budeme držať...a takých vecí by bolo...ale ja som v týchto otázkach fakt nekompromisná a nepresvedčí ma nič a nikto 😠
Nechápem tých čo sú proti kampani, malo by sa to púšťať častejšie a dlhšie!!!!!!!!!!!
Najhoršie skúsenosti máme s kamiońákmi na D1 pri ceste na SVK, tí sa predbiehajú do kopca cez plnú čiaru v zatáčke....

najjulinka
12. lis 2008

Mna napr. rozčulovlao, ked sme vozili synovca, že musel sedieť na podsedáku - tým dostal hlavu nad operadlo sedadla a podla mna to bolo nebezpečné... Lepšie by to bolo bez podsedáka... V tom aute boli pomerne nízko pásy a neškrtili ho, ale taký bol predpis... Zato ked sme ho v druhom aute posadili na podsedák, tak ho pásy škrtili... V druhom aute boli pásy tak vysoko, že tam to vadí aj mne... Jasne doma mal sedačku inú, v ich aute stále bola... Ale podsedák čo mal na Slovensku ako záložný na vozenie, tak v každom aute to bolo inak... Podla mna aj to by sa malo ujednotiť... My napr. nemáme vlastné auto. Doma mám 2 autosedačky - zatial vajíčka... Ale presno to, že čo auto to iné sedadlo, pásy a raz som skoro dušu vypustila, lebo som pás cez to vajíčko nevedela dať, horkoťažko som ho prevliekla... A to som so sedačkou cvičila dosť dlho aby sa mi to podarilo...
Mali by to nejak štandardizovať, aby všetko k všetkému pasovalo... A nie takto...

Dodám, som za autosedačky... Aj ked pre nás je to velký problém, lebo väčšinou sa nám niekto ponukne, že nás z návštevy alebo kde sme hodí domov autom... A bohužial... A mnohokrát aj ked maju sedačky po vlastných detoch, tak sa nedá, lebo kočiar nenatrepem do kufra a pod... 😢 A pritom je bezpečnejšie sa odviezť v aute ako ísť popri ceste, kde nie su chodniky... Kde mi aj počas dna chodia nakladaky tak vedla kočíka, že keby mi dieťa vystrčilo hlavu alebo ruku z kočíka, tak o nu príde... Sú to pre mna strasné stresy chodiť takto... Policajti tam nikd ynie su a nedodržiavaju predpisanu rýchlost auta... Ale nikomu nevysvetlim, že je to nebezpečnejšie ako ist s detmi bez sedačiek (aj ked som išla s detmi bez sedačiek, tak boli pripútané pásom okolo pásu 😉 - ja tiež nechcem zbytočne riskovať, a tiež neznášam stojace deti medzi sedadlami 😖 ☹ )

jabber
12. lis 2008

pebi - to je teda fakt síla 😕 😒

konja - mně se to rozpínání pásů v autosedačce taky zdá nějaké nedomyšlené - vždyť je to přesně tam, kde si s tím dítě celou dobu může vesele hrát, takže je jasné, že dřív nebo později se to naučí rozepínat 😅

bihan
12. lis 2008

Neviem ako je to na konkrétnych sedačká, ale na našej treba dosť veľký tlak, aby sa dali pásy rozponúť - a zatiaľ Sára nie je schopná taký tlak vyvinúť a keď toho bude schopná, tak zase dúfam, že my budeme schopní jej vysvetliť, že ak to bude robiť, tak nikam cestovať nebudeme lebo je to veľmi nebezpečné 😉

jabber
12. lis 2008

bihan - v to taky doufám, že až na to bude mít sílu, tak už se jí bude dát něco vysvětlit 🙂, na té naší s tím mám co dělat i já, ale vím, že jsou sedačky, kde to takový problém není 😖

yenn
12. lis 2008

konja, prosim Te, jak to mate v te korbicce? Jsou to pady pred rameka, tribodove? Protoze takove jsem v korbicce nikdy nevidela...a jestli je to ten pas jen pres brisko miminka, tak mi to bezpecne neprijde 😠

ukana
12. lis 2008

uz 2-3 orcne deti si to daju vysvetlit a vedia, preco sa maju zapnut....nas syn sa zapina uz sam(5r.)...... a vie preco 😵

bihan
12. lis 2008

Yenn, vidím to tak isto.. žiadnu korbu s pásom cez ramená som nevidela... len cez bruško a to si nechcem ani predstaviť, ako sa tá korba zachová pri bočnom náraze 😔

alcatko.j
12. lis 2008

Spoty bych poustela milionkrat denne, rvala fotky na vsechny bilboardy a ridicum, xo riskuji zdravi jinych, deti apod, bych ruce usekala 😔

Kampan je drsna, ale jinak to uz proste nejde...Souhlasim s ni, na 1000% 😔

Pro me je uplne nejhorsi spot s miminkem neusazenym v sedacce, kdyz jsme ho poprve videla, tak me pichlo u srdce, udelalo se mi zle a normalne jsme se rozbrecela..

yenn
12. lis 2008

tak ja nevim teda, ale ja jsem si jista ze nasi sedacku maly nerozepne ani omylem, ja sama na to musim vynalozit hrubou silu, aby se to odcvaklo....zalezi na autosedacce a urcite bych se na to divala jako na jedno z kriterii bezpecnosti

adulik23
12. lis 2008

majcik - maly sedi vzadu sam, takze aj ked pribudne surodenec, tak sa tam 2 sedacky zmestia. 🙂
ja s nim chodim dost casto sama, takze som ho od zaciatku nechavala vzadu sameho, aj ked nas niekam vezie manzel, aby mu ani nenapadlo, ze tam s nim niekto moze byt. 😉

kajacz
12. lis 2008

My sme Slováci žijúci už 8rokov v ČR, na SK cestujeme dost často a poviem vám, že pred cestou už týžden nespím... 😒 ked mam zrovnat Slovákov a Čechov, musím povedat, že Češi jazdia o trochu lepšie...Ked sme sa pristahovali do ČR, velmi milo ma prekvapilo, ako vodiči zastavujú pri prechodoch pre chodcov...to na SK nevidiet... 😖
Ked sme mali iba jedno dieta bolo to jednoduchšie, bol priputaný v autosedačke a ja som bola vzadu pri nom. Teraz cestujeme tak, že mladší je v autosečke Romer vzadu, ja som u neho, a náš 9ročný syn je vpredu v podsedáku samozrejme priputaný...a cesta nám ubieha kludne, malý sa nerozčuluje, ked som pri nom...mame fabiu combi, ale aj tak by sme všetci traja dozadu nepomestili...

jabber
12. lis 2008

yenn - souhlasím, určitě je to jedno z kritérií bezpečnosti 😉

gtver
12. lis 2008

S malým jezdím od jeho narození vzadu, pořád je ve vajičku. Taky mě napadá ještě jedna věc, nevím, jestli to tu už bylo, ale z bezpečnostního hlediska není dobré, když rodiče hodně pospíchají s výměnou vajíčka za sedačku. Samozřejmě, že vajíčko nesmí být dítěti malé! Ale dost často vidím, že dítě patřící spíš do vajíčka jede už "hrdě" v sedačce, jenže to vůbec není ideální. A nejde jen o to, jestli už samo sedí nebo ne. Třeba náš syn si sám sedne, atd., teoreticky by mohl do sedačky, ale dokud mu velikostně vyhovuje vajíčko, bude v něm.

bihan
12. lis 2008

Môže sedieť dieťa pod 150cm vpredu? Resp. môže tam ísť detská autosedačka? Na stránke našej sedačky je uvedené, že môže byť aj na prednom sedadle, ale vôbec sa mi to nepozdáva.

Mňa vždy zaráža ten paradox, že v Nemecku nie je na diaľnici obmedzená rýchlosť, ale nemajú vyššiu nehodovosť ako v iných štátoch.. vo Fr sú v každej prdeli radary, kontroly na výjazdoch a pri prekročení rýchlosti berú body (ale to je zase jediné, čo policajti-dopraváci robia 😅)... Na Slovensku je to fakt ako v Afrike - žiadne dodržiavanie prednosti, žiadne smerovky, žiadny rešpekt ☹