Videá. Nemyslíš, zaplatíš...

aponchie
11. lis 2008
https://www.youtube.com/watch?v=XF22TbKdqe0


https://www.youtube.com/watch?v=Lgj-CU9ZR4g


https://www.youtube.com/watch?v=kOl5JCv91uA


https://www.youtube.com/watch?v=TuhzRdJftqk


https://www.youtube.com/watch?v=wD_IdkN_I-E


https://www.youtube.com/watch?v=iO5ID13NsMc


https://www.youtube.com/watch?v=iO5ID13NsMc


https://www.youtube.com/watch?v=Lb5q_YYpxB0

velmi smutne kolik lidi vidim nepoutat deti 😔 staci si stoupnout pred skolku kam vozi deti od baraku nepripoutane a skakajici na sedaku,ze je to jen po parkovisti...bez rozdilu znacky aut a movitosti.ja si netroufnu malou nepripoutat ani na metr...je smutne kolik maminek vidim mluvit o detech jak je maji nejradeji a jak je miluji a jsou prikladne matky a pak je vidim s nepriputanym ditetem..ja bych to poustela co 30min v tv a hodne.. 🤐

aponchie
autor
16. lis 2008

nikes ja nerikam,ze vsechny deti maji radi autosedacky ,ale tady neni o cem diskutovat bud v ni sedet bude a pojede anebo nepojedu ,ale jestli nekdo ma takove dite a necha ho bejt bez sedacky je u me idiot 😝

prasiatko30
16. lis 2008

k tomu poctu ludi do auta -mne sa aj tak mari, ze ked neboli este tak prisne sledovane tie detske autosedacky ale pocet ludi bol dany poctom sedadiel v aute - cize ak je to 5miestne auto tak mozu sediet len 5ti ludia ak je v aute viacej ludi aj tak ta pokutuju.

prasiatko30
16. lis 2008

aponchie - absolutny suhlas

nikes
16. lis 2008

to je jasné. To jsem ani nepsala, že pokud se dítěti v sedačce nelíbí, tak se tam nemá dávat. Já jsem prostě jenom chtěla říct, že mi některé příspěvky tady vyzněly, že to není možné, že dítě v sedačce pláče a že je to určitě tím, že rodiče vybrali špatnou autosedačku . Někdy to tak je a někdy prostě ne. Prasiatko a je pravda, že na Slovensku používání autosedaček není povinné? Naši tam mají veškeré příbuzenstvo a teď se ze Slovenska vrátili a mamka právě říkala, že tamní poslanci neschválili povinnost používat autosedačky. Mamka je popleta, takže mě se to moc nezdá.

aponchie
autor
16. lis 2008

no jasne nektere deti to nemaji radi ,ale to uz bych zkousela vsecko od dvd prehravace po hracky pres nacasovani spanku pripadne homeopatika na uklidneni nebo jidlo nebo caste prestavky nebo si proste sednoud s nim dozadu a cist mu ..jinak ja znam lidi co proste vyberpu sedacku bez ditete protoze je levna nebo se JIM libi ..tak jak vsecko v dnesni dobe 😝 mamince se libi kocarek tatinkovi ferari sedacka priklad atd jestli chapete,ale malokdo bere ohled na dite..treba nam se romerka sedacka nehodila pac male se v ni nepohodlne sedelo a Maxi Cosi ma roztazeni do sirky a polohovani a hlavne ochranu bocniho narazu celkem slusnou..ty pletky z Obi nebo Globusu neznackove bych nikdy nekoupila..

jabber
16. lis 2008

No ono dostat do auta i těch 5 lidí, co je povoleno, už je mazec - brácha má 3 děti a 3 sedačky se dozadu vejdou jen tak tak, mezi nimi by špendlík nepropadl. A je jasné, že s většími sedačkami (a vůbec jak děti porostou) bude muset pořídit i větší auto, to se holt nedá svítit 🙂
Přece ty rodiny s větším počtem větších dětí (co ještě nemusely mít povinně autosedačky) se už stejně do auta nevejdou, sedačka nesedačka 😅
Takže problém s malým autem neřeší jen rodiny, kde je víc než je 5 lidí 😉

majcik
16. lis 2008

Kacka.va - moja najmladsia sestra ma 15 rokov, takze to nie je az tak davno.

Nooo, mozno by ste neverili, ale este aj v dnesnej dobe jazdia po ceste auta, ktore nemaju vzadu bezpecnostne pasy, napr. starsie typy skodoviek a podobne. Nedavno ma to napadlo, ze ako to riesia majitelia tychto aut, ked potrebuju dat dozadu detsku autosedacku a pas tam nie je ... asi vela takych pripadov nie je, ale urcite sa najdu ... to len tak na okraj.

Jabber - ved to ... ja uz uvazujem nad tym, ze ako nam neskor do auta vojdu dozadu 2 autosedacky a ja medzi ne 🙂 Preto chcem vyberat uzsiu autosedacku pre vacsie babo , zatial je este syn vo vajicku.

weroni
17. lis 2008

no ja som necitala celu diskusiu ale stacia mi uvodne videa a suhlasim s aponchie - pustat denne v telke v hlavnom vysielacom case co najviac... aj ked, zial, su aj taki debili s ktorymi by ani tie videa nepohli 😠 ☹
Ale myslim si ze hoci fakt brutalna, ale velmi dobra prevencia - asi fakt len taketo zaludok i srdce zvierajuce zabery niektorych ludi prinutia sa zamysliet 😒 ...

kajacz
17. lis 2008

nikes- na Slovensku je používanie autosedačiek povinné len na dialnici... 😝 viem to, lebo moj otec je učitel autoškoly...

romcatko
17. lis 2008

souhlasím s tím, že tato, byť drsná kampan je třeba. ještě když jsem učila (učiliště), tak jsme měli možnost mít na dvd podobné spoty z ciziny a já je dost využívla ve ýuce - s upozorněním, že je to butus. A ty ti nejotrlejší kluci a machři z toho byli docela paf, co se může stát. Nevím, jak moc to dlouhodobě zapůsobilo, ale řekla bych, že jo.

dětská autosedačka - někteří ještě nepochopili, že je to pro bezpečnost a ne pro "policii". rodiče mojí kamarádky se hrozně divili, když odmítla se svojí holčičkou ject byť "jen" 5km z chaty bez autosedačky - vždť to prý nikdo neuvidí.

majcik - moje mamka má právě starou škodovku, tak si nechala pás dozadu přidělat v servise.

Akorát je tato kampaN těžká pro lidi, kterým při autonehodě někdo zemřel. Kamrádovi se vloni zabila žena s dcerkou a vím, jak těžce prožívá všechny orázky bouraček ve zprávách. Takže toto mu to bohužel připomíná stále.

nikes
17. lis 2008

děkuji Kajacz za upřesnění . Ale jak tady čtu hodně příspěvků maminek ze Slovenska, tak autosedačky používají vždy a to je dobře.

womenne
17. lis 2008

kajacz nie le na dialnici ale všade je povinna autosedačka vynimku tvoria iba auta ktore nemaju vzadu bezpečnostne pasy 😉
Sused je policajt takže viem to z prvej ruky a moj inštruktor mi to tiež potvrdil 😉

schwarzovka
17. lis 2008

občas tuhle diskuzi pročítám...a souhlasím, že by ty spoty měly být v TV od rána do večera a v plné délce...protože jsem je v TV viděla jen zkrácené.
Jinak moje sestřenice čeká mimi a pásy vzadu mají sundané (prej na co, být vzadu připoutaný) To jsem zvědavá, co budou dělat až bude mimi...dopředu ho dát nemůžou, nemají vypnutelný airbag 😒 ...několikrát jsem jí na to upozorňovala, ale ona to nijak neřeší...no snad dostane rozum ☹

womenne
17. lis 2008

ja som včera konečne donutila buduceho švagra aby si dal do zadu pasy 🙂 nemal ich tam vždy zabudol a jedine moj manžel nebol priputany som mala vždy nervy lebo som sa bala kym neprišli do prace,Trvalo mu to iba 10minut a nekonečne to odkladal 🤐

jabber
17. lis 2008

Stejně ale - jak se to dělalo dřív, když autosedačky nebyly? To musel jet vždycky ještě někdo další, aby prcka držel nebo jak? Já si to nějak nedokážu představit......v sedačce (kromě bezpečí) tak hezky 'drží', to se prostě třeba půlroční dítě jen tak položilo dozadu? 😕

jasumat
17. lis 2008

Kajacz- určite je používanie autosedačiek povinné všade na všetkých komunikáciách- aj v obci, či meste!!!
Výnimka je iba v tom prípade, ak vzadu vezieš tri deti a nezmestíš tri autosedačky, tak dve musia byť v sedačke a to tretie- najstaršie má byť pripútané iba bezpečnostným pásom- podľa možnosti nie v strede, aj to iba v meste.
Mimo obce ani táto výnimka neobstojí. Tam musíš mať pripútaných všetkých, čo sedia v aute.

Od roku 1986 všetky autá vyrobé na Slovensku aj dovezené na Slovensko musia mať aj vzadu bezpečnostné pásy- takže tých áut, čo ich nemajú je stále menej.

Môj názor je, že je to stále o rodičoch, ako vážne to berú. Myslím si, že tie staršie autá majú možno ešte starí rodičia, ako aj naši- ale nikdy sa v ich aute naše deti neviezli- práve z dôvodu bezpečnosti.
Dnes sa dá auto s pásmi vzadu kúpiť v bazáre za pomerne normálny peniaz.

womenne
17. lis 2008

jasumat skvele napisane 😉 ja by som nemala odvahu ist s nepriputanym dietatom,ved to vystavuješ nebezpečenstvu vlastne dieta ☹ maš pravdu sestra kupovala auto v piatok v bazari a tiež im to presne tak povedali že už skoro všetke auta maju vzadu pasy,je to kvoli bezpečnosti a nie pre srandu.

bettyna84
17. lis 2008

schwarzovka: pro tvojí sestřenici 😉 - vepředu nesmí podle nového silničního zákona žádná autosedačka (tedy ani vajíčko, jak je to třeba v Německu), i když by byly vypnuté airbegy, takže si ty pásy budou muset dozadu dát...
Stejně nechápu, jak někdo může i třeba jen vzadu jezdit nepřipoutaný. My máme teda Favorita a vzadu ty pásy moc nefungujou, ale děti v něm vozit nikdy nechci 😝 .

jabber
17. lis 2008

schwarzovka - a proč je sundali? 😕 jim tam nějak překážely, nebo z jakého důvodu? 😅

Lidi, co sedí vzadu a jsou připoutaní, by většinu havárií přežili. Bohužel ti nepřipoutaní mají malou šanci na přežití - menší než ti co sedí vepředu 😒

jandaj
17. lis 2008

Ahoj, teda holky, narazila jsem na toto téma úplně náhodou, a z těch reklam mě fakt mrazí v zádech, hlavně ty s těma dětima, sama mám 3 děti a řešily jsme problém jak do Felicie umístit 3 sedačky, nakonec se nám to podařilo, ale je fakt, že někdy tu nejstarší uvážeme doprostřed jen tak bez podsedáku, nevím jestli to tak může být, ale přišlo mi to stejný jako s podsedákem, máme uprostřed jenom takový pás kolem břicha. Máte s tím někdo zkušenosti?

nikes
17. lis 2008

bettynko a s tím vajíčkem, které se nesmí dávat na přední sedadlo to platí od kdy? Tak když byla naše malá miminko a jela jsem s ní sama, tak jsem ji dávala na přední sedačku, protože jsem chtěla na ni vidět a nedovedu si představit, že bych ji měla vzadu a neviděla na ní. Občas se totiž stalo, že se hodně zakuckala nebo blinkala a když byla vpředu, tak jsem to viděla. Kdyby seděla vzadu, tak o tom nevím nebo pokud bych ji slyšela a než bych zastavila, tak by se třeba mohlo něco stát, protože ne vždy je možné ihned zastavit. Já vím, že vzadu je to bezpečnější, než vpředu, ale kdyby ke mně seděla zády a já na ni neviděla, tak bych z toho byla hodně nervozní. Ted je to samozřejmě jiné, protože už máme tu sedačku, která se dává po směru jízdy a já na ni vidím ve zpětném zrcátku, takže to je v pohodě.

gtver
17. lis 2008

betty, v mém případě tedy asi kovářova kobyla chodí bosa, ale kde je v novele zákaz sedačky na předním sedadle (čistě ze zajímavosti, dítě vepředu vůbec nevozíme)?

vroni
17. lis 2008

bettyna, to soklo aj mna, od kedy plati taky zakon? Ja nosim malu zasadne vpredu (este som neprisla na sposob, ako jej mam vysvetli, ze sa za jazdy jednoducho odopinat nesmie) a nerada by som prave v Cechach calovala pokutu (nie ze by sme tam chodili az tak casto, ale prirafi sa...)

aponchie
autor
17. lis 2008

to teda nevim kde je takovej zakon...a hlavne by kdyby byla novela dali vedet nejakou zpravou..o tom teda nic nevim a rozhodne tomu zatim ani neverim..pokud nekdo siri takove zpravy mel by mit i odkaz na zakon kde je to napsane at nesiri nejake zbytecne poplasne zpravy 😉

jabber
17. lis 2008
jabber
17. lis 2008

ale nestudovala jsem to, my malou vepředu nevozíme 😉

gtver
17. lis 2008

aponchie - od 1.1.2009 nabývá účinnosti další novela zákona o provozu.... atd., ale nevím o tom, při letmém pohledu, že by se to měnilo 😉